QUOTE(oregano @ 2008 02 03, 23:33)
Dario, kaip galėtum pakomentuoti tokį variantą
Vilniškė UAB XXX pasiūlė statybų rinkai naujieną storą medžio plaušo plokštę (MDF). Ji leis
atsisakyti vėjo ir garo izoliacinių plėvelių individualiuosiuose namuose.
Bendrovės direktorius, sako, kad iki šiol tradicinė laminuota medžio plaušo plokštė buvo daugiausia naudojama baldams gaminti.
Vienas iš didžiausių baldinės plokštės trūkumų ji neatspari drėgmei. Dėl to plokštę buvo būtina padengti kokiu nors drėgmei atspariu sluoksniu.
Naujoji MDF, tvirtina direktorius, pasižymi visiškai kitomis savybėmis. Pirmiausia ji gerokai storesnė
apie 4 cm, lengvesnė ir visiškai atspari drėgmei įgėrimas tik 7 proc.,
tačiau praleidžia garus
yra kvėpuojanti. Dėl to ją rekomenduojama naudoti statant karkasinius namus, kuriems nereiks jokių garo ir vėjo izoliacijos plėvelių. Direktorius įsitikinęs, kad jei MDF pasiteisins, tai
sukels perversmą individualiųjų karkasinių namų statybos rinkoje.
Naudojant MDF karkasinis namas įgis visai naujų fizinių savybių, aiškina p. Kamandulis
iš uždaro termoso jis taps kvėpuojančiu namu. Šiuo požiūriu, sako direktorius, savo savybėmis jis bus panašesnis į medinį rąstinį namą.
Na as tos plokstes nemaciau, tai kazka komentuot negaliu. Paryskinau raudonai priestaravima. Kaip ji pakeis garo izoliacine plevele jei toliau jau rasoma kad ji praleidzia garus ir yra kvepuojanti? Belekas, marketinginis vazelinas.
Na plauso plokste deda kaikurie is isores, bet tai daroma tik delto, kad ji is konstrukcijos lengviau praleis dregme lauk. Taciau turi buti apdaila taip padaryta, kad ta plokste nesuslaptu. Issipus nuo dregmes greitai, jei ja dar ir panaudojus konstrukcijai tai slapia ji nieko gero nelaikys. Vinis paraut galima, suminkteja.
Beto tokia plokste ta ju stebuklinga nekainuos pigiau nei OSB3, kuri yra nepalyginamai tvirtesne. Dviratis israstas ir jau senokai.
Jei jie zada maza igeriamuma, tai ir "kvepavima" gali uzmirsti. Ekologija taip pat. Tegu ja sertifikuoja, formaldehidu emisijas parodo, atsparumo bandymu rezultatus. va tada bus apie ka padiskutuot. maciau as tu stebuklingu ploksciu (belgiska), po 30Lt/m2 nebijanciu dregmes, bet dar prekybines imones kieme nuo dregmes issiraiciusias ir issiputusias. nemanau kad lietuvaiciai jau cia toki stebukla isrado, ko visas pasaulis nesugebejo.
QUOTE(oregano @ 2008 02 04, 16:36)
Klausiu, nes esama nuomonės,kad ''kvepuojanciu'' namu nebūna. Visas kvėpavimas vyksta per statybinį broką, nesandarius langus, aplink langus, neapšiltintą perdengimą, rastiniu atveju- per rastų plyšius dėl netikslaus sukirpimo ir pan. Bet koks "namo kvėpavimas" prieštarauja visiems fizikiniams reiškiniams ir betkokiai sveikai logikai.
Taip. Kai imama dangstytis "kvepavimu", tai dazniausiai bandoma pridengti dideli vandens igeriamuma, pralaiduma. Ta kvepavima reiktu suprasti, ne kaip oro mainus, jie realiai nera imanomi, o kaip dregmes igeriamuma, praeinamuma. Ziema tas igeriamumas, kaip ta lazda, kur atsisuka kitu galu.
Kiekvienas sandarus namas, su didele varza, sandariom durim bei langais, nesvarbu ar tai muras ar medis, turi tureti vedinimo sistema. pasidomekite koks litrazas sviezio oro patalpose reikalingas vienam zmogui, paciam namui kad palesio neisivaryt. reikia kiauru langu praktiskai, arba sienu, arba gyventi senoviniame rastinuke ir pan. Bet tada silta tol kol kureni. Siais laikais namai yra sandarus, su didelem varzom (2-4k didesnem nei sovietmecio statyba). naturalu kad naujas oras i nama neturi kaip patekt. Statykit rekupus ar panasias vedinimo sistemas ir viskas bus labai puiku ir sveika gyventi.