Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

Kiek žinau, jei medelis tikrai serga vėžiu, tai vaistų jau nebėra sad.gif
Nebent bandyti išpjauti sergančias šakas, bet tada medžiai paprastai lieka tokų negražių formų, ir dar sako, kad tai užkrečiama, todėl geriau nedelsti
Na, čia man taip tėvas sakė
Gal kas nors geriau tai išmano ir pakomentuos
O kodėl tu nusprendei, kad tai tikrai vėžys?
Atsakyti
Kad paskaičius knygas ir ten parodytos foto atitinka tai, ka matau medžiuose. Puse sodo jau israuta.. Gaila.
Atsakyti
QUOTE(Brita @ 2005 04 03, 21:02)
Pritariu Nemigai, manau neblogai būtų pasidalinti tarpusavy  patirtimi, kokias vaismedžių veisles kas sodino, kaip jos dera, gal dabar jų nesodintų. Internete nelabai kas yra. Mes viską perkam sodininkų mugėse ir pasikliaujam jų patarimais, tačiau nevisada likom patenkinti. Apie ką auginu ir kokias veisles, parašysiu kita kartą 4u.gif . O čia neblogas adresiukas kam reikia dekoratyvinių augalų www.sodui.lt . Iki ax.gif

Aš dar tik pradedanti sodininkė, tai kokios veikslės geriausios nelabi žinau. Prateitą savaitę LŽŪU vyko paroda, tai pasiklioviau pardavėjų patarimais ir įsigijau keletą pirmųjų savo medelių:
obelys: auksė ir alyvinė popierinė
vyšnios: pandi ir ? (ot galava, nebepamenu pavadinimo). Pirkau dar ir kriaušių, abrikosą, persiką. Bet pavadinimus pamiršau cry.gif Tikiuosi, kad lapukai ant medelių pririšti bus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Audry @ 2005 04 05, 10:08)
Aš dar tik pradedanti sodininkė, tai kokios veikslės geriausios nelabi žinau. Prateitą savaitę LŽŪU vyko paroda, tai pasiklioviau pardavėjų patarimais ir įsigijau keletą pirmųjų savo medelių:
obelys: auksė ir alyvinė popierinė
vyšnios: pandi ir ? (ot galava, nebepamenu pavadinimo). Pirkau dar ir kriaušių, abrikosą, persiką. Bet pavadinimus pamiršau  cry.gif  Tikiuosi, kad lapukai ant medelių pririšti bus  g.gif



Aš iš obelų auginu Auksį (man asmeniškai nelabai patinka, nes ji vėlyva veislė, žiemai neturim kur laikyti, o rudenį dar nelabai sunokę vaisiai), Alyvinį popierinį (l.patinka), Antaninį-ananasinį (esu valgius l.skanūs thumbup.gif , bet mūsų vaisių dar nedavė) ir pirkę dar kažkokią "šampaninę", tiksliai nepamenu, pirkom mugėj, ragavom obuolius tai buvo skanūs). Šiaip pradedantiems siūlau rašytis medelių veislių pavadinimus, nes po kiek laiko užsimiršta. Iš kriaušių turime "Konferencinę" - jų vaisių būna pirkti prekybos centruose, skanūs thumbup.gif . Slyvas, persikus, abrikosus, vyšnias siūlau (ir pati taip darau) pirkti savidulkes. Tai užima mažiau vietos, rudenį grėbstant lapus bei pavasarį mažiau darbo. rolleyes.gif Mums tik va nesiseka užsiauginti trešnės, du kartus sodinom - neprigyja cry.gif .
Atsakyti
Sunku parinkti veisles, tuo labiau kad vaismedziai dera po keletos augimo metu:(, kai kurie dar veliau, o be to ir zmoniu skoniai skirtingi. internete praktiskai jokios informacijos ir nerasite, yra specializuotos knygos, kuriose daugiau maziau aprasomos veisles ir ju savybes arba kreiptis i zmones susijusius su siais reikalais smile.gif . Beje jau pradeda veikti Vilniaus augalu prekybos centrais prekiaujantys dekoratyviniais augalais ir ten visada jums pades, patars ir paaiskins mirksiukas.gif
Atsakyti
Mes ir tik pernai ir užpernai sodinome sodą, tai kol tie vaisiai bus sad.gif
Sodinome kriaušes Dalės mėgstamoji - rudeninė ir dar kažkokia, kur pavadinimas iš raidžių - AMD, vasarinė (vos ne AMB biggrin.gif ), obelis keturias ar penkias skirtingas ( "Spartan" žieminė, "Džeims Gryv.Laired" rudeninė, Štetino raudonasis, Zaria Alatan (panaši į Golden) žieminė ir dar kažkokią, bet vyras, man rods, pavadinimo neužrašė, nes jis pirko sad.gif ), biškį agrastų Ginučiai, raudoni, tikrai skanūs, žinau (man, rodos, tikri agrastai turi būti tie senobiniai, kur su spygliais, kad skinant rankas susibraižytum kaip vaikystėje).
Tiesa, kriaušė Dalios mėgstamoji praėjusį pavasarį jau žydėjo, bet tos nelemtos šalnos žiedus pakando, tai ir neparagavome sad.gif
Ir dar tėvas šiemet paskiepys kelias laukines obelis ir kriaušes, sakė turi labai gerų rudeninių ir žieminių veislių.

Šiaip tai rekomenduočiau visiems pasisodinti valgomųjų sausmedžių. Mes pernai pasodinome du gražius krūmelius, ir jau tą patį pavasarį ragavome uogas blink.gif Jos tokios pailgos, smailiais galais, mėlynių skonio, ir dera anksčiau už visas uogas, net prieš braškes ir žemuoges thumbup.gif . Labai geras skonis, o ir vaikams po žiemos koks džiaugsmas nuo krūmo valgyti. Dirvai visai nereiklus krūmas, auga, berods iki 2 m aukščio. Tik gaila, kad mūsų vieną krūmelį zuikis apdrožė, tai nežinau, ar šiemet bus uogų sad.gif . Šiaip nežinau, ar zuikiai mėgsta sausmedžius, mūsų sodas ne rodiklis, nes pas mus zuikiai išprotėję kažkokie, graužia viską iš eilės, kas tik neaprišta, net vyšnių ir jazminų šakeles nukapojo, nors jiems visai ir neskanūs jie. Ai kaip verkiau, kai pamačiau cry.gif

Dar pasisodinau pernai du citrinvyčius ir šilauoges - labai lauksiu derliaus ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raskis: 06 balandžio 2005 - 12:28
QUOTE(Nemiga @ 2005 04 05, 08:31)
Kad paskaičius knygas  ir  ten parodytos foto atitinka tai, ka matau medžiuose. Puse sodo jau israuta.. Gaila.



Nemiga, jei tikrai medžiai serga vėžiu, reiškia sodas jau nejaunas. Gal ne taip ir blogai būtų atsinaujinti, tuo labiau, kad dabar yra veislių, kurios jau po poros metų pradeda po truputį derėti - rauk senienas, sodink naują sodą ir nepastebėsi, kaip laikas prabėgs greitai. neliūdėk labai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Brita @ 2005 04 05, 18:03)
Aš iš obelų auginu Auksį (man asmeniškai nelabai patinka, nes ji vėlyva veislė, žiemai neturim kur laikyti, o rudenį dar nelabai sunokę vaisiai)


Perskaičiau tavo mintį ir nusivyliau savo pirkiniu. Aš kaip tik norėjau, kad vaisių būtų galima valgyt iš kart, o ne žiemai laikyt sad.gif Ir svarbiausiai internete kiek skaičiau apie Auksį, niekur neradau parašyta, kad tai žieminiai obuoliai. Visur rašo -rudeniniai. Aš taip ir buvau supratus -valgysiu rudenį g.gif
Atsakyti
Kad man atrodo, kad Auksis tikrai rudeninis, tuoj skambinu tėvui klausti biggrin.gif
Atsakyti

Raskis, ausis tikrai rudeninė veislė, bet atrodo vėlyva. Mums buvo, kad dar nebuvo pilnai sunokę, tik kokį nukritusį valgėm, o pranešinėjo šalnas,tai obuolius turėjoms nuskinti. O jų laikyti neturim sąlygų.Tai ir nepatiko. Nors Auksį beveik kiekviename sode augina. Tu nusipirkus Alyvinį - tai tikrai tu pirmiausia šiuos obiuolius ir valgysi. Siūlyčiau nusipirkti dar tarp viduriuko - ankstyvo ir vėlyvo- tai tikrai ištisai visą vasarą iki rudens užteks obiuolių. 4u.gif
Atsakyti
O va sausmedžių tai tikrai verta pasisodinti. Pamenu vaikystėje ir pas mus buvo, toks didelis krūmas, tai uogos patikdavo. Bet paskui labai išsikerojo, priaugo plotas tų ūglių, kaip miškas. Tai kai vertėm senus medžius, tai ir tą pati iškapojau. Dabar sausmedžių yra naujų veislių, tik labiau norėčiau medžio formos, panašiai kaip serbentai ar agrastai būna. Tik nežinau ar tokių jau yra. unsure.gif Reiks pasidomėti, o gal kas žino?
Atsakyti
QUOTE(Brita @ 2005 04 06, 17:37)
Raskis, ausis tikrai rudeninė veislė, bet atrodo vėlyva. Mums buvo, kad dar nebuvo pilnai sunokę, tik kokį nukritusį valgėm, o pranešinėjo šalnas,tai obuolius turėjoms nuskinti. O jų laikyti neturim sąlygų.Tai ir nepatiko. Nors Auksį beveik kiekviename sode augina. Tu nusipirkus Alyvinį - tai tikrai tu pirmiausia šiuos obiuolius ir valgysi. Siūlyčiau nusipirkti dar tarp viduriuko - ankstyvo ir vėlyvo- tai tikrai ištisai visą vasarą iki rudens užteks obiuolių.  4u.gif



Atsiprašau, sumaišiau vardus, kreipiausi į Audry tongue.gif
Atsakyti