Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

radau tokį straipsnelį apie obelų veisles, patartinas auginti mūsų sąlygomis, tipo jos atsparios rauplėms
Atsakyti
Mes ir Auksį pernai sodinom, sakė, kad tirkai ne žieminė veislė.. g.gif Paskui dar alyvinę, Ananasą ir dar kažkokią iš M raidės.. (Melba, pasirodo.. biggrin.gif ) reiks į savo namų knygą žvilgtelt.. O šiemet (praeitą šeštadienį) pasodinom Vyšniukes (Pandi ir Žagarvyšnę).. Tai pirmieji savarankiški sodinukai, tikiuosi nesunyks.. Iš manęs tokia sodininkė doh.gif

Radau internete saita tokį, ten šiek tiek info apie augalus Augalai.lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smalize: 12 balandžio 2005 - 11:37
QUOTE(Raskis @ 2005 04 06, 13:24)

Šiaip tai rekomenduočiau visiems pasisodinti valgomųjų sausmedžių. Mes pernai pasodinome du gražius krūmelius, ir jau tą patį pavasarį ragavome uogas  blink.gif  Jos tokios pailgos, smailiais galais, mėlynių skonio, ir dera anksčiau už visas uogas, net prieš braškes ir žemuoges  thumbup.gif . Labai geras skonis, o ir vaikams po žiemos koks džiaugsmas nuo krūmo valgyti. Dirvai visai nereiklus krūmas, auga, berods iki 2 m aukščio. Tik gaila, kad mūsų vieną krūmelį zuikis apdrožė, tai nežinau, ar šiemet bus uogų  sad.gif . Šiaip nežinau, ar zuikiai mėgsta sausmedžius, mūsų sodas ne rodiklis, nes pas mus zuikiai išprotėję kažkokie, graužia viską iš eilės, kas tik neaprišta, net vyšnių ir jazminų šakeles nukapojo, nors jiems visai ir neskanūs jie. Ai kaip verkiau, kai pamačiau  cry.gif

Dar pasisodinau pernai du citrinvyčius ir šilauoges - labai lauksiu derliaus  ax.gif

Citrinvyčio derliaus geriau nelaukti, nes nelabai valgomas smile.gif Uogelės skirtos labiau pasižaidimams, paragauti, nes nelabai skanios, rūgščios. Jų paskirtis kita - sakoma kad suteikia labai daug energijos ir jėgų, net legendos visokios kuriamos apie jų galią (pabuvusiems vyrams sako labai tinka:)) Na o šilauogės jei auga rūgščiose durpėse - tai derlius bus vertas dėmesio, nuostabios uogos, labai ir varnos jas mėgsta nulesti. Beje - zuikiai žiemą sode prie jų pirmiausiai ir puola, jei neaprištas krūmas, iki pavasario gali nelikti ant ko uogas auginti.

Mano sausmedžiukas neauga, kaip pasodinau prieš kelis metus, toks ir tupi. Auginu vieną, tai ko gero uogų nebus, sako jam reikia poros.

Atsakyti
QUOTE(Smalize @ 2005 04 12, 11:24)
O šiemet (praeitą šeštadienį) pasodinom Vyšniukes (Pandi ir Žagarvyšnę).. Tai pirmieji savarankiški sodinukai, tikiuosi nesunyks.. Iš manęs tokia sodininkė  doh.gif


Aš irgi Pandi pasodinau biggrin.gif Vakar tongue.gif Kaip tik parodoj pirkau. O kitos vyšnaitės pavadinimo nepamenu.
Kaip matau pas mus bent keletas medelių vienodų (bent pagal pavadinimus biggrin.gif )Galėsim stebėti pas kuriuos geriau auga ir ar vienodus vaisius veda drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Audry @ 2005 04 13, 08:39)
Aš irgi Pandi pasodinau  biggrin.gif Vakar  tongue.gif Kaip tik parodoj pirkau. O kitos vyšnaitės pavadinimo nepamenu.
Kaip matau pas mus bent keletas medelių vienodų (bent pagal pavadinimus  biggrin.gif )Galėsim stebėti pas kuriuos geriau auga ir ar vienodus vaisius veda  drinks_cheers.gif


Aš irgi taip pagalvojau... thumbup.gif biggrin.gif
Eisim su krepšiais vaisių viena pas kitą ir vaišinsimės.. biggrin.gif Tikiuosi, kad jų tiek bus.. unsure.gif
Nu bet tas dyyyydelis medis (obleis atrodo.. blush2.gif ) kokis gražus pas tave... thumbup.gif tpfu tpfu tpfu, kad nenužiūrėčiau... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Smalize @ 2005 04 13, 14:58)
Nu bet tas dyyyydelis medis (obleis atrodo..  blush2.gif ) kokis gražus pas tave...  thumbup.gif tpfu tpfu tpfu, kad nenužiūrėčiau...  unsure.gif

Tas didelis medis -trešnė. Pas tėvus augo, o jie jos nenorėjo, tai tik griebiau patenkinta thumbup.gif Aš labai jas mėgstu. O va tėvams nepatinka. Uogienių mat negalima virt. O man uogienių ir nereikia, nuo medžio skinu ir valgau thumbup.gif
Jei gerai prigis, tai tikiuosi daug uogų. tpu, tpu, tpu... neprisišnekėjus... Pernai tai tikrai daug buvo. Viesiems užtektų drinks_cheers.gif
Ech, kad visi medžiai jau paaugę būtų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Audry @ 2005 04 14, 13:32)
Tas didelis medis -trešnė. Pas tėvus augo, o jie jos nenorėjo, tai tik griebiau patenkinta  thumbup.gif Aš labai jas mėgstu. O va tėvams nepatinka. Uogienių mat negalima virt. O man uogienių ir nereikia, nuo medžio skinu ir valgau  thumbup.gif
Jei gerai prigis, tai tikiuosi daug uogų. tpu, tpu, tpu... neprisišnekėjus... Pernai tai tikrai daug buvo. Viesiems užtektų  drinks_cheers.gif
Ech, kad visi medžiai jau paaugę būtų ax.gif


Aš irgi norėjau trešnės, bet kažkaip pabijojau.. Pas tėvus sodyboj buvo tooookios dyyyydelės, kad uogas tik nuo apatinių šakų rinkdavom.. O paskui prisimėtydavo jų pilna visur.. doh.gif Ir tie kėkštai amžini svečiai būdavo.. Žodžiu, tikiuosi, kad pas tave prigis 4u.gif ir bus didelis derlius, kurio vieni nepajėgsit įveikt.. mirksiukas.gif (kad galėtumėt ir kitus pavaišint.. ax.gif ) biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Gal kas žinot, kaip gelbėti kriaušę -- jau antrus metus vasarą jos lapus imargina kažkokios geltonos dėmės. Kas tai per liga ir kaip su ja kovoti? blink.gif
Atsakyti
Mano vaiskrūmiams kažkas atsitiko cry.gif
Trešnė ir viena kriaušė visai sudžiūvo, visi lapukai ir žiedukai nuvyto ir susisuko. O atrodė, kad prigijo... taip gražiai sprogo... Vienos vyšnios lapukai gelsta, kitos lapukai visai skylėti (kažkas sukramtė) cry.gif Ką daryti?? kas atsitiko???
Atsakyti
QUOTE(Audry @ 2005 06 16, 13:59)
Mano vaiskrūmiams kažkas atsitiko  cry.gif
Trešnė ir viena kriaušė visai sudžiūvo, visi lapukai ir žiedukai nuvyto ir susisuko. O atrodė, kad prigijo... taip gražiai sprogo... Vienos vyšnios lapukai gelsta, kitos lapukai visai skylėti (kažkas sukramtė)  cry.gif Ką daryti?? kas atsitiko???


Užjaučiu verysad.gif
Aš pažiūrėjus į tavo trešnę užsikepiau irgi didelius medžius pirkt.. Bet mama, deja, buvo teisi... Ji man sakė, kad tokie medžiai labai sunkiai prigyja.. O kai tavo sužaliavo, pasakė, kad dažnai išsprogsta, bet tik tiek.. paskui nudžiūsta.. verysad.gif
O kas vyšniukėms daros, tai nežinau... g.gif Mano kol kas abi žaliuoja.. tik viena žydėjo ir mezgė vyšniukę, bet nukrito.. per maža matyt dar..
Atsakyti
QUOTE(Audry @ 2005 06 16, 13:59)
Mano vaiskrūmiams kažkas atsitiko  cry.gif
Trešnė ir viena kriaušė visai sudžiūvo, visi lapukai ir žiedukai nuvyto ir susisuko. O atrodė, kad prigijo... taip gražiai sprogo... Vienos vyšnios lapukai gelsta, kitos lapukai visai skylėti (kažkas sukramtė)  cry.gif Ką daryti?? kas atsitiko???


kaip supratau, tu kriause siemet pasodinai. Tad kol medelis turejo dar stiprybes savyje jis ir zaliavo,t.y. visomis jegomis issprogo ir usio... Neprigijo jis tau.
Atsakyti
gal kas galit pasakyti kaip vadinasi kenkejas ar liga kai vaismedis pasidengia tokiais lyg voratinkliais su lervomis (via kaip slykstu, net purto prisiminus); ir kaip su ja kovoti dabar, ne pavasari- girdejau, kad yra efektyviu purskalu, netgi tokiu, kuriais nupurskus vaismedi, galima valgyt jo vaisius-ar tiesa? kaip vadinasi, kur perkat ir kaip reikia purkst teisingai?
dekui is anksto uz bet kokius patarimus smile.gif
Atsakyti