Įkraunama...
Įkraunama...

Plikyta tešla

Tie pyragaičiai vadinasi eklerai.
Papildyta @ [mergetime]1078399578[/mergetime]
Bea, aš juos kepiau ir tešla normali gavosi ir atrodo visa kita nieko, bet va pats kepimo procesas sad.gif Kepiau 1 val ir tai dar mano nuomone nebuvo gerai iškepę, bet skonis tai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE (bea @ 2004 03 04, 12:58)
gal ish pradziu pabandyk tiesiog kokia sekmadienio proga, a to dar nesigaus (kaip ce kai kuriom mamkom kazkodel baltymai nesiplake, ar dar kazkas nesidare), o po to jau ir progai smile.gif

Na as siaip megeja prie saldumynu pasiterlioti,dideliu fiasko neturejau.Tikiuosi,kad ir sitas pavyks biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ulaa: 04 kovo 2004 - 13:50
ĮVAIRUOSE ŠALTINUOSE RADAU, KAD PLIKYTUS PYRAGĖLIUS REIKIA KEPTI TEMPERATŪROSE NUO 170 IKI 220.

TAI KOKIOJE TEMPERATŪROJE KEPATE? IR KIEK LAIKO? g.gif
Atsakyti
Seip priklauso nuo dydzio.
As kepu 200 laipsniu karstumo orkaitej apie 30min.Mazesni ir per 20min iskepa.
Kitaip sakant kepk kol grazei paruduos biggrin.gif
Tik skaiciau kad per pirmas 15 min negalima dureliu darineti,nes sukris wink.gif
Atsakyti
nu valanda tai jau slishkom g.gif
man uztenka 15-20 min...
Atsakyti
Aš plikytus pyragėlius laikau iškepusiais, kai jie lengvai atšoka nuo skardos. Na aisku, ir gražiai aprunda. tongue.gif Paprastai tai trunka apie pusvalandį (200 laipsnių karštyje).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Miglute: 22 kovo 2004 - 14:47
Mano mociute darydavo labai skanu krema plikytiems pyragaiciams, bet recepto ji jau nebeprisimena. As pati is vaikystes prisimenu tik tiek, kad i ji dedavo issukta iki purumo sviesta, tada berods is pieno ir krakmolo isvirta tirsta kosele ir keleto citrinu sultis. Dar turbut cukraus reikedavo g.gif Bet proporciju nepamenu ne per kur doh.gif

Gal kuri jusu daro ka nors panasaus?
Man turbut labiausiai rupi proporcijos, nes kremas budavo neriebus wub.gif
Atsakyti
As taip megstu plikytinius, taip meeeegstu, ale nemoku padaryti. neiseimna man ir psio mad.gif
Atsakyti
QUOTE (miau @ 2004 10 06, 14:33)
As taip megstu plikytinius, taip meeeegstu, ale nemoku padaryti. neiseimna man ir psio mad.gif

svarbiausia - nenukrypti nuo proceso "i lankas".
Kol miltai neuzsiplike, nuo kaitvietes nenukelti, kiausinius imusti i truputi pravesusia tesla. Na, ir kepant dureliu nekibinti. Tik tiek.
Oi, buciau pamirsus - labai svarbu gera nuotaika smile.gif
Papildyta @ [mergetime]1097067152[/mergetime]
Beje, dristu pasiulyti kita plikytos teslos recepta;
1 stikline vandens
150 g sviesto arba margarino (kepiniams)
1 stikline miltu
5 kiausiniai

Riebalus susmulkint, sudet i vandeni, uzvirinti. Kai vanduo kunkuliuos, pilti miltus (geriau dalimis) ir stropiai maisyti (nenukeliant nuo ugnies), kol pasidarys gumulas, o sausu miltu nebeliks.
Tada nuo ugnies nukelt, truputi praausint ir sudeti kiausinius. Viska kruopsciai ismaisyti iki vienalytes mases. Geriausia - mikseriu.

Kad tesla neliptu prie sauksto, kuriuo dedu ant skardos, pamirkau ji saltame vandenyje, o skarda pabarstau miltais.
Va. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (Laiza @ 2004 10 06, 15:41)
svarbiausia - nenukrypti nuo proceso "i lankas".
Kol miltai neuzsiplike, nuo kaitvietes nenukelti, kiausinius imusti i truputi pravesusia tesla. Na, ir kepant dureliu nekibinti. Tik tiek.
Oi, buciau pamirsus - labai svarbu gera nuotaika smile.gif
Papildyta @ [mergetime]1097067152[[b]*Jumi rgetime] [/b]
Beje, dristu pasiulyti kita plikytos teslos recepta;
1 stikline vandens
150 g sviesto arba margarino (kepiniams)
1 stikline miltu
5 kiausiniai

Riebalus susmulkint, sudet i vandeni, uzvirinti. Kai vanduo kunkuliuos, pilti miltus (geriau dalimis) ir stropiai maisyti (nenukeliant nuo ugnies), kol pasidarys gumulas, o sausu miltu nebeliks.
Tada nuo ugnies nukelt, truputi praausint ir sudeti kiausinius. Viska kruopsciai ismaisyti iki vienalytes mases. Geriausia - mikseriu.

Kad tesla neliptu prie sauksto, kuriuo dedu ant skardos, pamirkau ji saltame vandenyje, o skarda pabarstau miltais.
Va. biggrin.gif

ot tai aciu uz receptuka thumbup.gif jau pora dienu apie plikytus pyragiukus mintys sukasi tongue.gif dabar tai jau tikrai kepsiu clap_1.gif
o i skarda sausauniukus dedu ne susaukstu o su konditeriniu maiseliu thumbup.gif pas mane jis toks nemazas smile.gif greita ir maziau teplioniu wink.gif
Atsakyti
Aciu, Laiza, siatas receptukas man kazkoks lengvesnis pasirode. Butinai pabandysiu.
O iki Bea aukstosios kulinarijos man kaip iki menulio rolleyes.gif
Atsakyti
Na, kad pamaloninot mane wub.gif , isduosiu dar viena paslapti, susijusia su siuo receptu.
(Paprasciausiai per issiblaskyma pamirsau surasyti).
Pyragaiciams sunaudoti reik tik 2/3 teslos. Kadangi nuo seno naudojuos arbatiniu sauksteliu (ba tingiu plauti konditerini maisa), tai normalioj skardoj sudedu apie 30 kaubureliu, is kuriu isauga pyragaiciai. Beje, kai pradeda ruduoti, reiskia, kad daugiau nebekils. Tada sumazinu karsti. Iskepe buna tokio rudumo kaip parduotuvese, bet iskart is orkaites netraukiu - kol ruosiu krema leidziu atvesti palaipsniui. Virsus turetu buti sausas, nes kitaip gali sukristi.
O krema ruosiu is to likusio teslos trecdalio (tikrai is teslos - cia jau ne issiblaskymas).
Kremui reik:
1/3 teslos
50 g ir daugiau sviesto
apie 2/3 stikl. cukraus
vaniles
pagal skoni - arba citrinos rugsties, arba kakavos
Viska gerai gerai gerai issukti, kol istirps cukrus. Ikist i saldytuva, nes sustingusi patogiau sukist i pyragaicius.
Oi, atrodo, pagaliau viska surasiau... g.gif
SKANAUS!!!
Atsakyti