Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės fotografuoti

Atejo laikas atiduoti savo skolas ax.gif siandien baisiai truko man teleobjektyvo doh.gif nes personazu kokiu maciau blink.gif , bet su savo max 50mm pabijojau fotografuoti. Tai paruosiau tik apzvalgine ekskursija blush2.gif Prasom prisegti dirzus. Ekskursija prasideda smile.gif

Anoje puseje sienos.........arba.........du zingsniai iki Europos
user posted image

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

P.S. nezinau kaip prie vienodo format pritraukti ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anasko: 07 vasario 2008 - 00:08
šaunuolė Anasko .. ekskursijoj sustojau ties 5 foto.. ji man labiausiai.. erdvės trūksta.. beje visose trūksta erdvės .. 6 gerulė, bet viršaus labai norisi ..7 dešinės pasigedau , antroje medis užstoją pagrindinį namo grožį smile.gif .. trečioje nenorėčiau ti stulpo...pirmoji man šioje serijoje nesižiūri ...
foto galėtų būt didesnės mirksiukas.gif .. bet šiaip nu šaunuolė, kad ieškai mirksiukas.gif
Atsakyti
deNada, Desiree, Getter Dekui uz kritika 4u.gif Viskas aisku, raitytas sofos ranku atlosas padare seseli. Jo, sis kambarys tiktu Retro ND, bet as juose nedalyvausiu. Smagiau butu visiem jum uzleist sia vieta ir pamatyt visu interpretacija retro, o as mokausi, mokausi ir mokausi. Ideju daug bet technines info neturiu igyvendint ta ka matau mintyse. Uzsisakiau kelias visiskai naujas knygas ir kibu studijuot. viena is ju labai geras rekomndacijas gavo. Pasakyta kad surinktos geriausios profu nuotraukos ir aprasyta visi parametrai, apsvietimai, ir t.t , dar ir kaip paciam reiketu atkurt studijoj. Uz keliu dienu gausiu tai ivertinsiu pati.
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Desiree @ 2008 02 06, 16:20)
dar kart sveika prisijungusi.
Apie nuotraukas.
Pirmojoj kažkiek spalvos rodos nuimtos. Kompozicija nekokia. Būčiau arba vertikaliai fotografavusi, arba tuomet daugiau erdvės palikusi apačioje ir viršuje. Gal kad bent jau rankutės matytųsi.
Antrojoje, vaiko susidomėjimo momentas yra. Kompozicija geresnė nei pirmos. Tik čia norisi kiek paplaukusio fono. O ir kontrasto kiek pridėčiau.
Trečioji. Kompozicija vėlgi nelabai, o ir čia paplaukusio fono norisi.
Ketvirtoji labai miela, spalviškai taip pat neblogai. Pakarpyčiau šią foto, nes tikrai geresnė taptų.
Penkta. Labai patinka žvilgsniukas, gaila nukirptų rankučių. Tikriausiai ši man labiausiai patiktų, jei būtų geresnė kompozicija.
Penktoje nuotaika kokia vaikučio. Bet vėlgi, viršuje yra kitos kojytės, o apačioje šio vaikučio kojytės nukirptos. Arba portretuką tiesiog daryti, arba apačioje erdvės būčiau palikusi.
su ps visai nieko variantas, bet bėda, kad kaip rašė De Nada, nedžiugina, t.y. nekabina. Trūksta kažko. Tik laužas, vienas pats šitaip tiesiog nufotografuotas nelabai man. o pirmajame variante, rodos net pati foto dega.
tokios gyvūnų foto man patinka  lotuliukas.gif
http://www.altphotos...;photoid=187131

Dekui uz nuomone 4u.gif
Atrodo kaip pasakai klaidas tai savaime aisku pasidaro ,kad reikejo taip daryt.Nu bet kodel iskart nedaeina kai fotkinu ar koreguoju nuotraukas doh.gif .

QUOTE(Getter @ 2008 02 06, 16:24)


Zona, kačiukas mielas  wub.gif


Dekui smile.gif

QUOTE(Desiree @ 2008 02 06, 16:37)
pažiūrėjau nuotraukos info, su f 1,4 visko fokuse negausi. Bandyk tarkim f 8.



Aga..pas mane canon 50mm f1.4 g.gif ..istikruju tai reikia dar vienos lindzes,nes su shita tik portretams gerai...ar as klystu?Ar as tik nemoku isnaudot jos...
Da beto zoomo nera ir ji labai siaurai ima g.gif Zoomino kojom vien zo g.gif
Tai va nzn kokia linze kita isigyt.
Atsakyti
QUOTE(Zona @ 2008 02 07, 00:44)

Aga..pas mane canon 50mm  f1.4 g.gif ..istikruju tai reikia dar vienos lindzes,nes su shita tik portretams gerai...ar as klystu?Ar as tik nemoku isnaudot jos...
Da beto zoomo nera ir ji labai siaurai ima g.gif Zoomino kojom vien zo g.gif
Tai va nzn kokia linze kita isigyt.

nieko nereikia pirkt.. tiesiog pabandyk pridaryt diafragmą iki f8.. čia fotoaparato nustatymuose yra tokie dalykai mirksiukas.gif
Atsakyti
Labas vakaras smile.gif

Getter, patinka tavo berniuko foto, nesvarbu, kad su muiline daryta (panašu, kad ji ne iš prastųjų), nesvarbu, kad kiek buitinė, tiesiog patinka ir tiek. Kažkiek panašu i ca_girl berniuko portretą, bet čia turbūt asocijacijos dėl šlapių plaukų smile.gif

Desiree, labai patinka "mergaitė su klounu". Juostelinis cross panašu labai skiriasi nuo PS cross. Ši nuotrauka, manau tiktu į retro temą. Poza, spalvos viskas liuks yra, tik truputį apačios daugiau galėtų būti (labai nedaug), kompozicija nuo to neturėtų griūt manau.
Berniuką irgi matau, patinka. Moki fotografuot portretus, ką daugiau gali pasakyti smile.gif

Rida_R, tavo kaimo nuotraukos manęs kažkaip nekabina.

vauga, gražų smuikelį turi, verta prie jo paplušėti, pirmoji nuotrauka galėtų būti eskizas smile.gif
O kitoj su mergaite kompozicija šlubuoja, norėtųsi ją matyti kadro dešinėje, nes dabar toks jausmas, kad ji tuoj pabėgs iš kadro.Komponuodama būsimą fotografiją atsimink, kad daugumos žmonių žvilgsnis nuotraukoje eina iš kairės į dešinę.
Beje, kai spaudžia laikas, bet būtinai reikia kadro (nebūtinai idealaus) aš ir ant auto kartais pastatau (po vieno nemalonaus įvykio per neapsižiūrėjimą), skubėjimas mane baisiai erzina.

ZverisKLP, smagios užgavienių fotkes, meno jose nėra (suprantu, kad tu jo čia ir nedarei, fotkinai ekspromtu), bet atsiminimui ok.

Elina, geros Tailando foto, juk ne profe esi, ne fotkint važiavai o pailsėt, įspūdžių daug, o ir laikas matomai spaudė, sunku fotografuoti tokiom aplinkybėm.

avytess, patinka man visos fotografijos, kurias mums rodai, jos visos puikios
jausmas sklindantis iš jų nebeleidžia man pamatyt techninio broko, nors tikriausiai nelabai jo ir yra 4u.gif

QUOTE(Mindoozas)
,Jei jau turi fotika, reikia susitaikyti, kad kazkas nuotraukas apdirbineja su photoshopu, kazkas deda tokias, kokias gauna. Kiekvieno teise rinktis, jei nori gincytis, tam yra privati erdve, ten galit ir mustis, jei tik sugebesit. O dabar beletristikos keli puslapiai, is kuriu ismokstama tik fantazuoti apie vibratorius, kieno gele kieciau prisipucia, kieno uzpakaliukas dailesnis ir dar pradesime diskutuoti apie tai, didele ar maza krutine graziau yra. g.gif [/B]


Merginos, moterys pykstatės, ginčijatės visiškai be reikalo. Man gaila to laiko kurį praleidžiu skaitydamas juos. Stengiuosi jų neskaityt (praleist), bet kartais to neišvengiu.
100proc. sutinku su Mindoozas ginčai skaitmena ar juosta, žalia ar apdorota yra visiškai beprasmiški. Svarbiausia, kad galutinis variantas patinka pačiam, o jei patinka dar nors keliems žmonėms, tai jau išvis puiku. Daug žmonių, daug nuomonių todėl reiktų būti tolerantiškesniems.

westa, patinka tavo šuniukai, nors apdirbimas ne idealus (žinoma nesakau, kad pats geriau apdirbčiau). Man tik įdomu, kaip tu juos privertei taip pozuoti tau, kokiais hipnozės būdais naudojaisi thumbup.gif

inc, puikūs portretai (o dar sakai, kad nelabai moki), antroji gal kiek per šviesi man. Tiltą irgi vertinčiau gerai, kitoks kampas ir kaip jau Desiree pastebejo, verčianti susimastyt, pagalvot, ieškot.

Anasko, tavo bw su vaikiuku nelabai man. Reportažas neblogas, mintį pagavau, vienodo formato su crop tool, kairiąjame PS kampe simboliuką išskleisk ir pasirink tau reikiamą formatą, arba gali rankom įvest ten kur width/height. Nelabai aiškiai aš čia bet tikiuosi supratai smile.gif

vvvvv, pataisyta/pašviesinta mergaitės foto labiau patinka, nei prieš tai buvęs
variantas.

Zona, juodai baltos netobulos, bet visai nieko, pradžioj vaikus stenkis fotkint jų akių lygmenyje(pritūpk), su laiku ir noru, gausis geriau, o centras ne visad blogai.
Dėl fokuso jau Desiree atsakė, priverk diafragmą, kuo didesnis F skaičiukas tuo ji daugiau priverta, bet tada nuotrauka tamsesnė. Netingėk bloge paskaitinėti mirksiukas.gif

Sapokliaka, aš ir taip dariau, bet nekaip baigėsi, ND slaptažodį pamiršau (o gal neturėjau, nors šviečias, kad turėjau), o dabar nieks man jo neduoda sako užsidirbt reikia ax.gif

Uh pavargau kol viska perskaičiau, o dar tiek prirašiau (jei ką nušnekėjau labai nepykit).

P.S. Mano nuotraukų vertinimo kriterijai labai paprasti patinka arba nepatinka. Suprantu šiek tiek ir apie kompoziciją ir dar apie šį bei tą (nors man dar mokytis ir mokytis), bet gali būti, kad nuotraukos kompozicija ideali, spalvos geros ir t.t., bet man nuotrauka nepatinka, o gali būt ir atvirkščiai (bet tai dažniausiai galioja portretams).

Einu gult. Iki
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo toro: 07 vasario 2008 - 00:52
QUOTE
Aga..pas mane canon 50mm f1.4 g.gif ..istikruju tai reikia dar vienos lindzes,nes su shita tik portretams gerai...ar as klystu?Ar as tik nemoku isnaudot jos...

o gerai kad uzsiminei. As irgi norejau paklaust; su 50mmbe zoom ir paciai fokusuot man tiesiog neimanoma mazus judancius vaikus. Tai priarti prieinu ir neleidzia nuspaust, tai sujuda vaikas, tai nespeju...Gal patarimu kas turite.?? Ar gal geriau vaikus fotkint su zoom ir kitokiu objektyvu? 50mm "sviesa gaudantis" objektyvas, o namuose kaip tamsu tai pravercia. Gal as tiesiog nesuprantu, nesugebu kai tai isnaudot, man nervu daug kainuoja tas 50mm
Atsakyti
Turiu klausimuką blush2.gif Tarkim norėčiau įsigyti objektyvą portretukams, kad ir NIKON AF 50mm f1.8D, tačiau realiai jis nebus 50mm, o bus 75mm (50X1.5), dėl nepilnos matricos, tai ar nevertėtų pirktis kažką tokio kaip Sigma 30mm F1.4 EX DC HSM ? Taprasme šitas atitiktų realų portretinuką (30x1.5) naudojant jį su nepilnos matricos veidrodinuku (kaip maniškis)? Jei labai durnai paklausiau tai atsiprašau iš karto blush2.gif jei kas surasit laiko atsakyt, iš karto dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(toro @ 2008 02 07, 00:49)
Merginos, moterys pykstatės, ginčijatės visiškai be reikalo. Man gaila to laiko kurį praleidžiu skaitydamas juos. Stengiuosi jų neskaityt (praleist), bet kartais to neišvengiu.
100proc. sutinku su Mindoozas ginčai skaitmena ar juosta, žalia ar apdorota yra visiškai beprasmiški. Svarbiausia, kad galutinis variantas patinka pačiam, o jei patinka dar nors keliems žmonėms, tai jau išvis puiku. Daug žmonių, daug nuomonių todėl reiktų būti tolerantiškesniems.

Labai sutinku ka parasei drinks_cheers.gif

Tema pasidare tokia aktyvi, kad as daugiavaike nesuspeju siuo ritmu doh.gif
Iskart labai atsiprasau, kad visu nuotrauku nekomentuoju....tiesiog fiziskai nespeju doh.gif

Labai patiko Desiree "mergaite" wub.gif su klaunu. Na tiesiog pasaka wub.gif Zinai siam kadrui "crosas" labai pritiko, bet ankstesnej nuotraukoje mieganciam vaikiukui man nelipo g.gif Ne visais atvejais jis tinka ax.gif Bet cia tik mano asmenine nuomone.

Tiesa, tema "Retro" nuostabi 4u.gif Is pradziu net nezinojau ko tiketis, galvojau be galo sunki...Bet dabar tiek puikiu darbu matau ND ir paciai nagai niezti pabandyti, visa beda nezinau kaip, nes ne vieno daikto tinkancio tai temai neturiu g.gif Vaika bandziau kankinti...kur tau doh.gif Saiposi, vaiposi.... cool.gif groziuosiu vienu ND darbu kur vaikiukas uzsisvajojes su kepuriuku wub.gif Su sunium irgi geras kadras, ten aplinka super thumbup.gif Na zodziu...vaikai man atkrenta, nes jie to laikmecio pozu man nesutinka ismesti biggrin.gif Nebent auto reiks isbandyti...

Zona, sveikute prisijungus 4u.gif Tavo maziaus as net nuotrauku nesu macius, ogi jau koks didelis berniukas... Kodel viska ant f1.4 fotografuoji? Tiesiog per siaura ryskumo zona, kad gautusi visas veidukas ryskus...nebent viena akis gali gautis teisingai sufokusavus biggrin.gif Pabandyk pazaisti su labiau priverta diafragma mirksiukas.gif

Vienas portretas...nukapoti pakausiai turbut jau mano braizas lotuliukas.gif As taip i akis koncentruojuosi, kad apie pakausi daznai pamirstu doh.gif
"Rupestelis" ISO400, F1.8, 1/320s
user posted image

Ir prasom kritikuoti drasiai, kad nebutu jokiu ten "oi nezinau kaip cia dabar pasakyti...." mirksiukas.gif

Dar klauset ar 50-ukas tik portretams...atsakysiu- nebutinai, as viska fotografuoju, na tik zoominu kojomis. Vaikus visada su 50mm fotkinu, net lauke zaidziant ir t.t. ir pan. Turiu zoomini, bet mazokai ji naudoju...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo californiagirl: 07 vasario 2008 - 03:17
O californija atbego! pasigendu tavo portretuku,prie kuriu nein prikibt norisi tik grozetis.Va,beja apie sy berniuka tavaji pagalvojau,kai skaiciau,kad kankinai mazylius bandydama kazka isspaust.man jo tokios rimtos mimikos,dar jei yvaizdy suformuot su kad ir paprastom detalem,plauku zele ir marskinukais smile.gif Bet ka as cia...pati savo modeliuku nesugaudau..patarinetoja hihihi.gif

Taves vis noriu paklaust del paskutiniojo portretuko to efekto [sepia+j/b],kuris man stovi akyse...isduok paslapti ka...gal ce irgi koks action'as to "paper"?

Zona,pirmiausia tai pabandyk mums dedama issirinkti,kad ir pacius tavo manymu geriausius tris kadrus.mat dabar kol perziurejau visas,priejus paskutine,pamirsau pirmaja blush2.gif
Tiesa,tos j/b man visai patiko,tik galuniu norisi..tai rankyciu tai kojyciu..tai kompozicija svyruoja..

Del desirees miegancio berniuko..masciau,kodel californiai nelabai crossas ten tiko..gal del spalvu?mat pati desiree berods minejo,kad crossui geriau daugiau spalvu,o ten dominavo sviesios spalvos berods..pataisykit,jei klystu..

Metu siandienos ir as savaji..cross'iuka..persiprasau vaiku nemyletoju,bet kolkas net ir peizazams galimybes pasibandyti fotografuoti neturiu.namai+darbas+namai.

user posted image

tiesa,Avedos patiko tas atsiputes berniukas prie eglutes,ir aplinka tokia retrine ir nuotaika sklandanti patiko.Tik vat kazkaip gal visko daugoka,noretusi,ar kede isnest,ar kazka isnest,kad akys taip nelakstytu:)

Anasko,pernelyg mazytes foto,kad galeciau apie jas kazka pasakyt..

Stiklines fotografija su lauzu neturi kabliuko,kuris uzkabintu aki..tiesiog lauzelis,kur noretusi matyti kazkoki ydomu akcenta,o ne tik ugni.. pvz. uzgaveniu kauke gulincia baloje ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvialia: 07 vasario 2008 - 04:17
Aciu, Zuvialiok 4u.gif Sis mano berniukas tiktu retro temai, bet jis nepasiduoda tiems sposams, kaip plauku zele ir pan. Aplamai sunkiai duodas fotkinamas...Cia paskutiniam portretuke gana "skausminga" israiska, mat as jam pazadejau saldaini ir pazadejau tik viena kart nufotografuoti... cool.gif Tai buvo gal jau ketvirtas kadras... blush2.gif "tai kur tie saldainiai maaaaaa, sakei viena kart paveiksluosi".... blush2.gif doh.gif

O del priespaskutinio portretuko, tai man paciai tonavimas labai patiko. Jokios ten action nera ar pan. tik dejau "old paper" efeta su savo elements blush2.gif Na jei elementuose toks filtras yra, pilnoje PS versijoj tikrai turetu buti g.gif

Del Desiree miegancio berniuko "crosintos" foto...na nezinau, man tiesiog nelipo ta zalia spalva prie miegancio mazylio...kazkokia sunki, slogi nuotaika, tarsi ligota(ir dar Desiree rase, kad jis berods sirgo tuo momentu). Tai va, gal ir atspindejo nuotaika tokia, gal ir veike ten tas "crosas", bet man per baugiai pasirode unsure.gif Mamiskai galvoju blush2.gif

Na turbut as busiu nepopuliari pasakydama, kad nesizaviu per daug "crossu". Patinka kai kurie kadrai. Labai isimine Biteles "crosintas" Vilnius, paskutines aguonu nuotraukos, Desiree mazylis su klaunu, o daugiau tai kazkaip neaa blush2.gif Nors isimtis avytess...man bene visi jos "crossai" patinka.

Taviskis zuvialiok, portretukas sis lb. mielas. Bet kompoziziskai man erdves truksta ax.gif

Tiesa, Avedos berniukas lb. patiko. Charakteris atskleistas gerai thumbup.gif Aplinka grazi, bet kiek per daug marga, gal reikejo labiau diafragma atidaryti, kad antras planas kiek daugiau susilietu.

Ir dar inc puseseres nuotraukos su vaikuciais patiko, ypatingai antra wub.gif

Soriukas, kad peizazu nekomentuoju.... 4u.gif

Tiesa retro temai maziu kankinau....Na va, israiska ne ta, bet parodysiu bent jau sendinima koki padariau biggrin.gif Nededu i ND nes nera vykes... Bet parodau, bent jau kad dirbu blush2.gif biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
Vaje kiek geru patarimu jus cia man pasakest.
Psio desiu visada jusu teismui savo "mena" ax.gif

Californiagirl,aga,mano bahuriukas jau visas "banditukas" ax.gif



Jauciu durna klausima paklausiu,bet klausiu tongue.gif
Man kaskaip nu jei nustatau ne ant f1.4 nu isbega vaizdas.Jei vaikas pajuda tai ir visas vaizdas sujuda doh.gif ( da durna klausimukas tongue.gif ,o statysi ant f8 ar ant f1.8?)
Einu skaityt ir mokintis viska.Ba kaska praleidau. blush2.gif

Beje,visu darbai pasakiski wub.gif
Kad man taip fotkint smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zona: 07 vasario 2008 - 05:54