QUOTE(Aristokratė @ 2009 05 26, 21:24)
tai turi but, nes kai buvau atviru duru diena sake, kad dieninis visiems istojusiems nemokamas, tik neakivaizdininkai moka, bet cia viskas buvo dar pries men. iki reformos.
bet gi zinot, kad doktorantu ne daug priima, o ir islaikyti studentui nemokama vieta, tai irgi ...

, kas valstybinese aukstosiose mokosi, manau supras

.
Neakivaizdinės studijos buvo ir anksčiau, tik ne visose srityse. Ir kaina buvo berods, gerokai didesnė nei kad dabar nustatė. Į neakivaizdinį stodavo dažniausiai tie, kurie gindavosi eksternu, nes metai studijų doktorantūroje buvo (nežinau kaip dabar) privalomi.
Doktorantūroje mokytis yra daug lengviau nei magistratūroje. Tiesą sakant tai netgi ne mokslas, o darbas. Jei tingėsi, tai neatestuos ir pašalins iš doktorantūros, jei dirbsi - be problemų pabaigsi.
Tik vat kas man nepatiko, tai, kad oficialiai doktorantas buvo studentas, bet vis tiek nebuvo prilygintas magistrui ar bakalaurui, t.y. negalėjo pasinaudoti kai kuriomis lengvatomis (aktualu tiem kas dirba). Nežinau kaip dabar. O ir nebeįdomu, nes birželio gale jau apsiginsiu.
Papildyta:
QUOTE(mamutas @ 2009 05 26, 21:37)
Taigi, reikia teirautis kiekvienoje aukštojoje mokykloje ir kiekvienoje specialybėje atskirai.
Bent jau KTU tai priimama ne į specialybes, o į sritis. Tarkim į fizinių mokslų kryptį chemijos sritį priimami norintys ir į organinę, ir į neorganinę, ir į maisto chemiją. Jei didesnis konkursas gali net būdamas vienas kandidatas iš tos specialybės ir vis tiek neįstoti.