Įkraunama...
Įkraunama...

Kokia mūsų įvairovė

Apklausa: kokiai religijai, tikėjimui save priskiriate? (288 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Todėl, kad induizmas, budizmas tai daugiau filosofijos, nei religijos, ar pagrindas yra filosofija. Ir kūrė visa tai ne žmogus, tai duota ir neperfrazuota, nes jaučiama, medituojant sužinoma, visais kitais keliais tik ne kažkieno surašytom knygos. Kitokia pradžia tų filosofijų, todėl ir rezultatas kitas.
Atsakyti
QUOTE(Staiga @ 2008 02 11, 20:26)
Todėl, kad induizmas, budizmas tai daugiau filosofijos, nei religijos,  ar pagrindas yra filosofija. Ir kūrė visa tai ne žmogus, tai duota ir neperfrazuota, nes jaučiama, medituojant sužinoma, visais kitais keliais tik ne kažkieno surašytom knygos. Kitokia pradžia tų filosofijų, todėl ir rezultatas kitas.


Na, ne visai taip. Yra išskiriamos trys didžiosios misionieriškos religijos pasaulyje: krikščionybė, islamas ir budizmas. Kiekviena jų manosi turinti universalią tiesą, kuria privalo pasidalinti su kitais žmonėmis. Budizmo pradininkas Buda buvo realus asmuo Sidharta Gautama, gimęs 6 a. pr.Kr. Indijoje.

Budizmas turi keturias prakilniasias tiesas:

-kančia yra visuotinė žmonijos patirtis.
-kančios priežastis yra troškimas gyventi.
-Kančia liaujasi tuomet, kai liaujasi troškimas.
-Kelias, kuris veda į kančios nutraukimą, yra aštuongubas:
Teisinga nuomonė.
Teisinga nuostata.
Teisinga kalba.
Teisingas elgesys.
Teisinga gyvensena.
Teisingi siekiai.
Teisingas dėmesys.
Teisinga meditacija.

Budistai propoguoja taiką ir neprievartą (iš induizmo perimta visos gyvybės šventumo tradicija), EGO neigimą ir toleranciją bei taiką tarp visų religinių bendruomenių.
Atsakyti
Budizmas kaipo religija taip, nuo Budos prasidėjo, aš kalbu apie ją, kaip turinčią filosofinį pagrindą
Atsakyti
Aš esu Romos katalikė smile.gif Esu tikra, kad einu teisingu keliu 4u.gif
Atsakyti
atleiskite man už neišprusimą, bet, tiesą sakant, čia pirmą kartą išgirdau tokia religiją "senovės baltų tikėjimas". Kuo remiasi jų tikėjimas? g.gif perkūnais ir vaidilutėm ax.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Sparnuota @ 2008 02 11, 20:45)
atleiskite man už neišprusimą, bet, tiesą sakant, čia pirmą kartą išgirdau tokia religiją "senovės baltų tikėjimas". Kuo remiasi jų tikėjimas? g.gif perkūnais ir vaidilutėm ax.gif ?


Atvirai tariant, tai manau, jog nėra išlikusių šaltinių religijai "atkurti"... bet jei bandyt per padavimus ir t.t., tai taip išeina, kaip tamsta sakot.... smile.gif
Atsakyti
Esu krikscione, bet tas mano tikejimas labai jau savotiskas ir individualus
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2008 02 11, 20:18)
Tai ne joks ne karas. Aš stengiuosi parodyti, kad religija yra ideologija. Kalbu apie religiją, o ne asmeninį žmogaus tikėjimą. Politika ir karai paprastai ir remiasi ideologija, o ne moralinėmis vertybėmis. Tik tiek. Krikščionybės istorijoje, kaip žinome, irgi būta visko.
Papildyta:
Kyla tik vienas klausimėlis: kodėl ekstremistai vis netyčia daugiausiai pasitaiko musulmonai ? Dar krikščionys. Žydai, turintys nuosavą religiją irgi. Bet induistą arbą budistą aptikti ekstremistų tarpe yra itin sunku. Kaži, kodėl?

drinks_cheers.gif
O ideologija visada duoda garbę, įtaką ir didelius finansus, todėl ir draskosi dėl įtakos kaip ir politikoje. Budistai ir induistai atsisako garbės, atsiriboja nuo asmeninio turto, todėl ir nesivelia į karus.
Atsakyti
QUOTE(barsukele @ 2008 02 12, 10:47)
Budistai ir induistai atsisako garbės, atsiriboja nuo asmeninio turto, todėl ir nesivelia į karus.

Norite pasakyti, kad budistų ar induistų nėra turtuolių? Nėra "karaliukų" Nėra smurtautojų? Ar ne Indijoje daromi abortai sužinojus, kad laukiamasi mergaitės, o ir gimusias nesibodima nužudyti? Indija -branduolinio ginklo valstybė. Kinija su savo filosofija ir pan. irgi turi branduolinį ginklą. Japonija - viena agresorių II pasaulinio karo metais. Tibetas savo istorijoje buvo nukariavęs didelę dalį Kinijos.
Žmonės manau visur vienodi ir visur jiems nesvetimos nuodėmės (nusižengimas aukščiausiems dėsniams). Taip pat visų religijų ir tautų žmonių tarpe rastume šventų, iškilių asmenybių, kurie atsiriboja nuoa asmeninio turto, atsisako garbės, skleidžia aplink save taiką. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 02 12, 19:34)
Norite pasakyti, kad budistų ar induistų nėra turtuolių? Nėra "karaliukų" Nėra smurtautojų? Ar ne Indijoje daromi abortai sužinojus, kad laukiamasi mergaitės, o ir gimusias nesibodima nužudyti? Indija  -branduolinio ginklo valstybė. Kinija su savo filosofija ir pan. irgi turi branduolinį ginklą. Japonija - viena agresorių II pasaulinio karo metais. Tibetas savo istorijoje buvo nukariavęs didelę dalį Kinijos.
Žmonės manau visur vienodi ir visur jiems nesvetimos nuodėmės (nusižengimas aukščiausiems dėsniams). Taip pat visų religijų ir tautų žmonių tarpe rastume šventų, iškilių asmenybių, kurie atsiriboja nuoa asmeninio turto, atsisako garbės, skleidžia aplink save taiką. 4u.gif

Visur visko yra, tu teisi. Tačiau jei palyginsim kiek pasekėjai atitrūkę nuo Mokytojų mokymo, tai pastebėsime, kad krikščionybės nenaudai schmoll.gif Bet tai jau aptarta daug kartų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(barsukele @ 2008 02 13, 10:56)
Visur visko yra, tu teisi. Tačiau jei palyginsim kiek pasekėjai atitrūkę nuo Mokytojų mokymo, tai pastebėsime, kad krikščionybės nenaudai schmoll.gif Bet tai jau aptarta daug kartų smile.gif

ten gerai kur mūsų nėra mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2008 02 13, 09:04)
ten gerai kur mūsų nėra  mirksiukas.gif

Tikras lietuviškas požiūris-kur esam mes, ten blogai. Klausimas, kodėl gi apkakinam viską aplink? Gal verta liautis? lotuliukas.gif
Atsakyti