Įkraunama...
Įkraunama...

Kokia mūsų įvairovė

Apklausa: kokiai religijai, tikėjimui save priskiriate? (288 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
QUOTE(Staiga @ 2008 02 11, 01:12)
tai va iš kur kryžiaus žygiai? Tai va dėl ko krikščionys kėlė karus? (čia aš tave tapšnoju)  cool.gif

Manau, kad visi karai dėl to paties ir nesvarbu kokio tikėjimo žmonės nusprendžia kariauti. Karas ne pagal BIbliją, pagal ją turėtų būti taika. Kristus sako, kad atnešė kalaviją, bet esu įsitikinusi, kad turi mintyje tik būsimą tikrovę, o ne siekiamą rezultatą, nes "palaiminti taikdariai: jie bus vadinami Dievo vaikais“.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 02 11, 18:39)
Manau, kad visi karai dėl to paties ir nesvarbu kokio tikėjimo žmonės nusprendžia kariauti. Karas ne pagal BIbliją, pagal ją turėtų būti taika. Kristus sako, kad atnešė kalaviją, bet esu įsitikinusi, kad turi mintyje tik būsimą tikrovę, o ne siekiamą rezultatą, nes "palaiminti taikdariai: jie bus vadinami Dievo vaikais“.


Oooo, su religijomis reikia atsargiai šioje plotmėje.
Nes visos jos teigia nešančios taiką. Islamas taipogi laiko save labai teisinga religija ir pasaulį dalija į dvi stovyklas: taikos ir karo kraštus. Žinoma, taikos kraštas yra ten, kur išpažįstamas islamas, o karo - visas likęs pasaulis.

Pirmieji krikščionys misionieriai taiką ir tikrąjį tikėjimą irgi nešė ugnimi ir kalaviju. Ideologija - didi jėga. Jos pagalba galima pridengti ir pateisinti praktiškai viską.


Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 02 11, 17:39)
Manau, kad visi karai dėl to paties ir nesvarbu kokio tikėjimo žmonės nusprendžia kariauti. Karas ne pagal BIbliją, pagal ją turėtų būti taika. Kristus sako, kad atnešė kalaviją, bet esu įsitikinusi, kad turi mintyje tik būsimą tikrovę, o ne siekiamą rezultatą, nes "palaiminti taikdariai: jie bus vadinami Dievo vaikais“.


Pritariu, jei žmonės sugeba prisidegti religija, surasdami tame priežastį kariauti, tai dar nereiškia, kad religija čia kalta. Nebus šitos priežasties kariaut, bus surasta kita. Tiesiog vardan religijos labai patogu syrast preteksta karui.

hmm..o kam aš čia galėčiau save priskirt, net nežinau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2008 02 11, 17:44)
Islamas taipogi laiko save labai teisinga religija ir pasaulį dalija į dvi stovyklas: taikos ir karo kraštus. Žinoma, taikos kraštas yra ten, kur išpažįstamas islamas, o karo - visas likęs pasaulis.


Taip nėra.
Atsakyti
QUOTE(Wallas @ 2008 02 11, 17:47)
Pritariu, jei žmonės sugeba prisidegti religija, surasdami tame priežastį kariauti, tai dar nereiškia, kad religija čia kalta. Nebus šitos priežasties kariaut, bus surasta kita. Tiesiog vardan religijos labai patogu syrast preteksta karui.

hmm..o kam aš čia galėčiau save priskirt, net nežinau g.gif


Tai tokiu atveju dar gėdingiau kai kariaujama prisidengiant religija (nuo kryžiaus žygių iki islamo fundamentalistų lėktuvų sprogdinimų)
Atsakyti
QUOTE(Lane @ 2008 02 11, 19:10)
Taip nėra.


"Uma (musulmonų bendruomenė - PJ past.) skelbia davą (kvietimą visoms tautoms paklusti islamo tikėjimui ir praktikai. <...> Musulmonai sutinka, jog esama penkių tikėjimo priesaikų:

-tikėk tik vieną Dievą.
-Tikėk Dievo pranašais.
-Tikėk Dievo knygomis.
-Tikėk angelais.
-Tikėk paskutiniuoju teismu.
- kai kurie musulmonai kaip šeštąjį priesaiką prideda tikėjimą predestinacija.

Be to, esama ir penkių svarbiausių pareigų arba praktikos priesakų:

-Ištark tikėjimo išpažinimą: "Nėra kito Dievo, kaip tik Alachas, o Mahometas yra Alacho pranašas."
-melskis penkis kartus per dieną atsigręžęs veidu į Meką.
-Pasninkauk Ramadano mėnesį.
-Duok išmaldą vargšams.
-Jei tik įmanoma, aplankyk Meką.
-Kai kurie musulmonai kaip šeštąjį priesaką prideda džihadą. Džihadas reikalauja iš musulmono ginti islamą visomis būtinomis priemonėmis.
<...>
Islamo misija yra kelių lygių. Pirmasis - šachada, išpažinimo ir liudijimo kelias (žr. tikėjimo išpažinimą - PJ past.). Dava- tai kvietimas ateiti ir tikėti tuo, kas sakoma šachadoje.<...>

Į islamo misiją įeina ir daula - politinė visuomenės santvarka, arba valdžia. Uma nevisavertė, kol nekontroliuoja politinės valdžios mechanizmų.<...>
Islamo misijos tikslas yra atnešti palaiminimą visai žemei, palenkiant ją maloningajai islamiškojo dar al-salaamo valiai.<..> Kol kas pasaulis yra padalytas į dvi dalis - taikos ir karo kraštus. Karo kraštas, kuris nėra valdomas islamo, vadinamas dar al charbu.

Dawid W.Shenk "Pasaulio Dievai.Kaip religijos veikia šiuolaikines bendruomenes"
Atsakyti
Už ekstremistus ir pavažiavusius stogus religijos teorija neatsako. Mahometas buvo prieš fanatizmą. Bet kam tas naudinga šitai pamiršta.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2008 02 11, 21:02)

ax.gif Gal nekariaukim čia? mirksiukas.gif Visiem vietos po saule gali atsirasti, jei tik pasistengtume bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lane @ 2008 02 11, 19:08)
Už ekstremistus ir pavažiavusius stogus religijos teorija neatsako. Mahometas buvo prieš fanatizmą. Bet kam tas naudinga šitai pamiršta.


Na jo, daug kas iš jų gal ir korano neskaitę, nes skaityt nemoka, o jei skaitytų suprastų tiesmukiškai.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2008 02 11, 20:10)
ax.gif Gal nekariaukim čia?  mirksiukas.gif  Visiem vietos po saule gali atsirasti, jei tik pasistengtume bigsmile.gif


Tai ne joks ne karas. Aš stengiuosi parodyti, kad religija yra ideologija. Kalbu apie religiją, o ne asmeninį žmogaus tikėjimą. Politika ir karai paprastai ir remiasi ideologija, o ne moralinėmis vertybėmis. Tik tiek. Krikščionybės istorijoje, kaip žinome, irgi būta visko.
Papildyta:
QUOTE(Lane @ 2008 02 11, 20:08)
Už ekstremistus ir pavažiavusius stogus religijos teorija neatsako. Mahometas buvo prieš fanatizmą. Bet kam tas naudinga šitai pamiršta.


Kyla tik vienas klausimėlis: kodėl ekstremistai vis netyčia daugiausiai pasitaiko musulmonai ? Dar krikščionys. Žydai, turintys nuosavą religiją irgi. Bet induistą arbą budistą aptikti ekstremistų tarpe yra itin sunku. Kaži, kodėl?
Atsakyti
Krikštyta kaip Romos katalikė, ir nežinau kaip dabar atsikratyt tos primestos religijos. Mano religija kita ir čionai nenurodyta.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2008 02 11, 19:18)
Bet induistą arbą budistą aptikti ekstremistų tarpe yra itin sunku. Kaži, kodėl?


Rytuose jie vis pabrėžia vidinę ramybę... Tai ir auklėtiniai ramūs bei tolerantiški.. Plius juk jų vienuolynai ir kitų tikėjimų žmones priglaudžia, konsultuoja.. Geras pavyzdys..
Atsakyti