QUOTE(*Aušrė* @ 2008 02 26, 14:09)
Guli dabar mano gėlytė, kaip po operacijos, ir nežinau ką toliau daryti

.
Gaila,bet dauuguma pirkusiuju parduotuvinius substratus,savo augaliukus pasmerkia mirciai(kalba eina apie orchidejas).
Permatomo vazono privalumas tas,kad lengvai galima stebeti saknu bukle(kas labai svarbu),dregme,bei padeda geriau vystytis fotosintezei.
Jusu dabar klaida ta,kad po viso to,toki issekinta augala vel isodinote i ta pati substrata.Reiketu elgtis kitaip.Sprendziant pagal nebeesamu saknu bukle,jai geles lapai sveiki ir grazus,galima gaivinti ir ne tik reanimacija,bet persodinti i normalu substrata ir keleta dienu tik papurskineti augala,laikant siltoje aplinkoje.Po keleto dienu perlieti siltu dudu.Po to vel purskimas ir po 2sav. vel laistymas.Nuo silto oro ir dregmes,gele pradeda auginti naujas saknis.
Jai saknu ir lapu busena tikrai prasta,tada pades tik reanimacija.Nuoroda jau maciau buvo ideta.
SEKMES
Papildyta:
QUOTE(gekoniuke @ 2008 02 26, 19:55)
Labas "skrajojančių drūgelių" mylėtojos

turiu pora pora gražuolyčių, bet lt. nesugebėjau rast informacijos apie žalią pelėsiuką phalaneopsių vazonėlių pakraščiais(kitur problemos su kalba

). Ar tai koks rimtas negerumas, ar galiu ramiai palaukt kol nužydės ir persodint?
Zalias pelesiukas,tai zenklas,jog gele buvo perlaistyta ir uzsidejo naturali samana.Siaip,jai galima iziureti kokia saknu busena,tai nebutina labai staigiai persodinti.Svarbu saikingai sureguliuoti dregme augalui.Jai matote,kad saknu bukle prasta,reikia persodinti,neziurint i tai,jog augalas zydi.
Papildyta:
QUOTE(skm @ 2008 02 26, 14:5)
Tai va, priežastis ta, kad tavo phalaenopsis buvo "permaitintas" jo augimą stimuliuojančiomis medžiagomis. Niekam ne paslaptis, kad Olandijoje iš kur daugiausiai ir atkeliauja mūsų mylimi Phalaenopsiai jie auginami labai sparčiai, naudojant įvairius stimuliatorius ir t.t. Ir kaip rašoma augalas papuolęs į Jūsų namus gali 1-2 ramiai sau gyventi, o paskui išsenka....geltonuoja ir krenta iš karto 3 ar net daugiau lapų. Dažnai net persodinimas nekeičia situacijos.
Ką daryti? Kaip rašoma augalą dar galima išgelbėti, bet tam reikės daug laiko ir kantrybės. Orchidėją reikia patalpinti į šiltą ir šviesią vietą ir gerai pamaitinti trąšomis. Iš pradžių kurį laiką tręšti orchidėjoms skirtomis trąšomis, o vėliau pereiti prie azotinių. Azotas skatins lapų augimą. Tik reikia naudoti per pusę silpnesnę koncentraciją nei rekomenduojama ant įpakavimo.
Kol ji neužaugins bent dviejų naujų lapų negalima leisti jai žydėti.
Na ir idomybiu tu cia Skm,radai

.Idomu

.