Įkraunama...
Įkraunama...

Mano draugas - nelegalas

QUOTE(Evi @ 2008 03 13, 00:51)
Lunaforever, labai aciu uz tavo informacija - ji labai paskatinanti. Bet mano pagrindinis klausimas butu, ar galima susituokus Lietuvoje (tam isduoda trumpalaike viza), jam kreiptis del leidimo gyventi Lietuvoje, jeigu as pati negyvenu Lietuvoje? Man atrodo, jie gali neduoti, motyvuodami kad sutuoktine (t.y. as) nera Lietuvoje, tai kam jam leidimas??
Dieve, kaip noreciau, kad viskas susitvarkytu...
Saviskiu tikiu ir pasitikiu... Aisku, kad ne viska gyvenime gali numatyti juolab atspeti, kas kito galvoj, bet as linkus tiketi geriausiu tuo paciu issaugodama savo atsarguma.


Tai nesvarbu kur tu gyveni. Tu istekejai Lietuvoj ir iskvietima jam is Lietuvos darai, svarbu, kad tu Lietuvos piliete, vat ir viskas. U kur tu gyevni cia jau ne ju reikalas. As su vyru Libane gyvenu, jis mano tevo bute yra prirasytas kaip ir as, vadinasi mes lyg ir gyvenam lietuvoj, niekas netikrina. Cia kitose salyse vaiksto per namus ir tikrina, o Lietuvoj ne. Del to nebijok. Jei Lt savo buto neturi, tegul tavo tevai (buto savininkas) pas notara paraso sutikima, kad jie sutinka, jog tavo vyras gyventu ju bute ir viskas. Tik vieno dalyko nezinau pagal nauja istatyma. Pagal sena istatyma pirmam leidimui gyventi as emiau is darbo pazyma apie atlyginima. Tada galima buvo ir vyrui atnesti pazyma is banko, kad turi ten pinigu, bet bankas Lietuvos turi buti. Bet tada pirma leidima galima buvo Lietuvoj issimti, o dabar juk uz Lt ribu. tai va tik del sito neaisku... Galiu patarti viena tau dalyka. Jeigu nori, kad reikalai eitu greiciau nekeisk savo pavardes, tada nereiks naujo paso. Is kitos pusesjei keisi pasa, tai naujam pase jokiu antspaudu nebus ir niekas nematys, kad tu nebuvai Lt. O kas del vizos ja kazkaip perkelia i nauja pasa. Situs niuansus tau reikia susizinoti. Neik tiesiog i ambasada Lietuvos ir viska suzinosi siuo klausimu. Cia man va problema i ambasada prisiskambinti, ten egiptiete kazkokia sekretoriauja ir vis ambasadores vaka prie telefono nekviete, o siandien is vis niekas ragelio nekelia, i Libane jokios ambasados nera, cia tai tragedija sad.gif, o pas jus ambasada po sonu, neik ten prie langelio ir susizinok, nebutina net savo pavardes sakyti, sakyk, kad tiesiog tau reikia informacijos ir viskas...
Atsakyti
Sveikos, musu tetis irgi nelegaliai cia, prase asylum, negavo, buvo pries pora metu policija "pagavus" bet paleido g.gif
Mes per Refugee Legal Centre "tvarkomes" http://www.refugee-l...-centre.org.uk/
bet jau nuo liepos ir dar nieko, ilgai labai ta mergina viska daro, istisai teismuose sedi, bet galima taip pasiskambinti, jie konsultaciju telefona turi.
Siandien gavau e-mail'a is ju, kur sakoma, kad jei isvyksi pats iki spalio 1d, tai ta taisykle, kad negalesi prasyti vizos nuo 1metu iki 10 metu negalios. Mes palnuojam iki to laiko isvaziuoti pas ji, ten susituokti ir tada prasyti Family permit. Dar vienas labai svarbus dalykas - as turiu arba dirbti, arba studijuoti, arba tureti pasiulyma darbui.
Kvaila, nuostabu ir t.t. neitiketina, kad vaikas - dar ne irodymas, kad mes seima, santuokos liudijomas daug svaresnis doh.gif Mum per ta centra net DNR tyrimus padare, kad irodytume, kad esame seima, na popieriai jau 4-ta menesi Home Office, nieko neatsako, bet kadangi as dabar nedirbu (bet galiu paprasyti, kad darbe rasta parasytu, kad as additional leave pasiemus, arba kad as galiu grizti kada noriu, taip ir yra) tai del to gali neduoti, be to, kai jis nelegalas, tai HO neturi specialiu formu ir daro kaip nori
Kai pradedi visokius imanomus ir neimanomus variantus galvoti... galva susisuka, nieko nebezinom
Evi, o ka jus planuojat? Lietuvon? (Jei dar nepagimdei - sekmes 4u.gif )
Atsakyti
QUOTE(Rico @ 2008 04 08, 03:16)
Sveikos, musu tetis irgi nelegaliai cia, prase asylum, negavo, buvo pries pora metu policija "pagavus" bet paleido  g.gif
Mes per Refugee Legal Centre "tvarkomes" http://www.refugee-l...-centre.org.uk/
bet jau nuo liepos ir dar nieko, ilgai labai ta mergina viska daro, istisai teismuose sedi, bet galima taip pasiskambinti, jie konsultaciju telefona turi.
Siandien gavau e-mail'a is ju, kur sakoma, kad jei isvyksi pats iki spalio 1d, tai ta taisykle, kad negalesi prasyti vizos nuo 1metu iki 10 metu negalios. Mes palnuojam iki to laiko isvaziuoti pas ji, ten susituokti ir tada prasyti Family permit. Dar vienas labai svarbus dalykas - as turiu arba dirbti, arba studijuoti, arba tureti pasiulyma darbui.
Kvaila, nuostabu ir t.t. neitiketina, kad vaikas - dar ne irodymas, kad mes seima, santuokos liudijomas daug svaresnis  doh.gif  Mum per ta centra net DNR tyrimus padare, kad irodytume, kad esame seima, na popieriai jau 4-ta menesi Home Office, nieko neatsako, bet kadangi as dabar nedirbu (bet galiu paprasyti, kad darbe rasta parasytu, kad as additional leave pasiemus, arba kad as galiu grizti kada noriu, taip ir yra) tai del to gali neduoti, be to, kai jis nelegalas, tai HO neturi specialiu formu ir daro kaip nori
Kai pradedi visokius imanomus ir neimanomus variantus galvoti... galva susisuka, nieko nebezinom
Evi, o ka jus planuojat? Lietuvon? (Jei dar nepagimdei - sekmes  4u.gif )


Toks toki supranta ir uzjaucia ... console.gif Is kur taviskis?
O taviskis kiek laiko nelegaliai cia? Ar jis dirba? Kad policija paleido, tai kazkas nerealaus, gera girdet kad jusu neisskyre.
Mes nuolat imigraciniuose forumuose internete lindim, bet nieko naujo jau nebeisskaitom. Neseniai buvom pas dar viena teisininka, tai patare toki dalyka: jeigu sugebetume susituokti per Church of England, tai galetume prasyti EEA2 leidimo gyventi pagal ES teise (EU treaty rights), kurios yra virsesnes uz UK ir nors paraiska eina per HO, jie neturi teises atmesti del blogos imigracines istorijos, plius paraiskos svarstymo terminas max 6 men, tai jeigu HO veluoja -turi pilna teise skusti. Sako, kad tokiu atveju tikimybe, kad isduos leidima, yra zymiai didesne nei pagal UK teise. Siuo atveju mes kaip EU pilieciai turim privaluma pries britus, nes pvz. jeigu as buciau brite, tai galeciau aplikuoti tik pagal UK teise, ir sansu butu daug maziau.
Bet yra vienas BET: reikia susituokti. Maniskis anglikonas, as katalike, baznycia teoriskai turetu tuokti neatsizvelgiant i statusa, bet del padidejusio fiktyviu santuoku skaiciaus net ir jie kai kada praso dokumentu, patvirtinanciu statusa (cia, kaip suprantu, sekmes reikalas). Maniskis dabar ieskosi vietines baznycios ir aiskinasi galimybes... velgi tai labai sekmes reikalas, koks kunigas, ko paprasys ir pan.
Jeigu pavyktu, mes bandytume eiti siuo keliu.
Jeigu matysim, kad iki spalio 1 d. niekas nesisprendzia, galbut vaziuosim i Kenija, tuoksimes ten ir prasysim vizos is ten, bet automatu ju niekas irgi nedalina, ir kaip mes patys suvokiam ir teisininkas sake, daugiau sansu negauti nei gauti... As nelabai noriu tuoktis Kenijoj, nes 1) kelionems daug pinigu reikia 2) jeigu tfu tfu tfu kazkada tektu skirtis, tai ka as zinau kaip Kenijos teise veikia... Bet jeigu reikes, tai reikes.
Trecias variantas, kuri turim minty - sedeti UK tyliai iki kitu metu pavasario (kuomet musu vaikiukui bus metai), ir tuomet man ieskotis darbo kitoj saly, pvz. Olandijoje. Man susiradus, jam aplikuoti del vizos. Olandijoj, kad gautu viza, nereikalauja buti susituokus, nors kita vertus, priklausomai nuo pinigeliu, galetume tuoktis pvz. kad ir Lietuvoj pries persikeliant i Olandija.
Gerai, kad yra tu variantu... nors visi jie labai migloti ir su neapibreztu sekmes laipsniu, ir juolab man tuoj gimdyti, nepasokinesi labai sad.gif

Beje, mane dar domina kitas dalykas. Tu vaikeli jo pavarde registravai? Pasalpu prasei kaip single ar kaip su partneriu? As bijau jo pavarde rasyt i visokias paraiskas del UK pasalpu, nes dar ateis ir patikrins, ir po to deportuos; kita vertus, nenoriu rasyti kad ir single, nes nesu ir midwife visokios vaikscios i namus, matys kad ne viena gyvenu. Plius, sako, jeigu prasai UK sutuoktinio vizos ir paaiskeja, kad esi dependant on benefits, tai irgi tam tikras minusas, nes skaitos saves neissilaikai...

Uffff... na ir prirasiau doh.gif

P.S. Ar ne tu Sydenhame gyveni? Jei taip, tai as beveik kaimynystej, Croydone.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evi: 08 balandžio 2008 - 10:33
QUOTE(Evi @ 2008 04 08, 09:26)


Sveika,
padesisiu nuo pradziu...
*jis is Albanijos, cia tuoj bus 10 metu
*o tai Church of England nereikia Certificate of approval? mes abu katalikai, tai kaip supratau neina baznycioj, o jei as Lietuviu baznycioj paklausciau? Jau itariu, kad jie negali isduoti santuokos liudijimo g.gif kitoj temoj, kur apie santuokas uk paskaiciau tik tam tikri ofisai gali isduoti santuokos liudijimus, o paneles nori ir graziu vestuviu... baznycioj... ir be jokiu durnu popierizmu...
*EEA2 leidimo gyventi pagal ES teise (EU treaty rights) gali prasyti jei tu dirbi, mokaisi arba turi pasiulyma dirbti ar mokytis, tai ir yra tos vadinamos treaty rights, as manyciau, kad judu turetumet kuo greiciau tvarkytis, kol tu on maternity leave, o jei dar nespetumet, tai galima is darbo prasyti additional, ir kad parasytu is darbo, kad tu galesi grizti, o jei tu nedirbi, etc, prarandi tas treaty rights unsure.gif
*tai sakai, kad is cia lengviau viskas? kaip mum aiskino, kad darosi vis sunkiau toki dalykai, ir kad is jo salies butu lengviau, tiesiog is cia patogiau... nieko nebezinau...
*del Olandijos... nezinau, maniskis sako, kad jei cia niekas nesigaus, i Italija vaziuosim, nes jo ten seserys ir brolis, bet ten su darbais sunkiau, moka uz darba, ne laika kaip cia... ir siaip sunku viska mesti ir isvaziuoti, nenoriu ne pagalvoti ir sis variantas tik paskutinis siaudas
*vaika registravom tevo pavarde, kadangi nesusituoke, reikia abiem eiti ten, nepraso jokiu dokumentu, pasakai ir viskas, jei tu viena eisi, tavo registruos pavarde. ta reikia per marods 40 dienu nuo gimimo padaryti..
*del pasalpu rasiau, kad viena, jis nors ir turi National Insurance numeri, kaip nelegalas teoriskai lyg ir neturi teises dirbti, nors Home Office gali matyti, kad jis dirba ir jei labai noretu, surastu... is manes del pasalpu visokiu prase popieriu apie Lietuva, jau net nepamenu, bet kelis menesius uztruko, tai jei ji irasyciau, reiktu jo dokumentu... kai tik viska susitvarkysim, is karto rasysiu, kad kartu.
*del midwifwe nebijok, jos nesusijusios niekur su popierizmu, as kvailute irgi isivaizdinau, kad negerai, kai Health visitor atejo pries gimdyma, visus jo daiktus suslepiau, kad tik atrodytu, kad viena gyvenu, o paskui po gimdymo abu kartu visur buvom, jom svarbu seima, o ne jusu legalumas.
*del pasalpu ir vizu - tu dar ne dependant, tu ant maternity leave (taip nelietuviskai issireiskiau), manau, kad del vaiko pasalpos ir tax credit niekas neprisikabins. As manau, kad kol maternity leave tai patigu, nes darba tu teoriskai turi. Mano tai pasibaige seniai...gaila vaiko i darzeli siusti, reikia dirbti, ar bent parodyt, kad darba turiu, man sake, kada nori grizk... bet ne per daugiausiai moka, ilgu valandu nesinori, kiek as ta leliu matysiu... bet reikia ant dvieju uzdirbti...
Tiek daug minciu ir nezinau ka daryti... ir visos pabiros, gal suprasi...
Evi, kol nepagimdei tik ilsekis ir miegok kiek eina, paskui nebus laiko pavalgyti, ir nervus palik paskui (zinau, kad neina)
As Sydenham, man sitas uzkampis depresija varo, bet jau pradedu priprasti, gavom cia council nama, bet irgi rasiau kad viena, nors nebutu nieko pakeite jei buciau ir ji irasius. As Croydone tik i Lunar House viena karta viaziavau (residence gauti), autobusu tai ilgai, traukiniu greiciau...
Atsakyti
Rico, aciu uz atsakyma. Man labai idomu, kaip taviskis sugebejo isidarbinti ir dirbti neturedamas statuso, nors ir su NI? Taigi visi darbdaviai/agenturos praso kokio nors statuso irodymo. Maniskis siuo metu dirba ant svetimu doku, bet jeigu jo darbas uzsirauks, nezinau, kaip tada versimes.

Church of England nereikalauja CoA (tame visa ir esme), o del pakraipu jie stai ka sako savo tinklapyje “People of all denominations have a right to be married in their parish church (provided they have not been married before). So it doesn’t matter from the Church of England’s perspective.” Bet realiai jie klaustu, kodel abiems bunant kitos religijos jus svarstot santuoka anglikonu baznycioj…

Del aplikavimo pagal EEA2 reikia buti min 12 men. uzsiregistravus WRS, tas tiesa. Na kadangi as on maternity leave ir ketinu sugrizti, man tas stazas nenutruksta ir as aplikuoti pagal EEA2 galiu. Bet EEA2 yra grynai in-country paraiska, todel bet koks prasymas vizos bunant ne UK eina pagal UK teise, ir priklauso nuo ambasados grieztumo.. Pvz Kenijoje UK ambasada labai daug atmeta prasymu. Del to mums butu tikrai sunku prasyt vizos ne is UK. Gal jums kitaip? Gal Albanijoj sistema kitokia?

As ketinu deti MB pavarde i birth certificate, bet registruoti sava pavarde (maza ka…). Svarstau kaip cia padarius del tu visu tax kreditu, nes kaip minejau, yra didelis pliusas, jeigu kuo maziau prasai is valstybes. Nors man valstybe ir taip nieko neduoda, matyt per daug uzdirbu smile.gif pabandziau prasyt council flat kaip single and pregnant, tai irase i eile kur 5 metus vidutiniskai laukti, haha smile.gif

Mes gyvenam daugiau South Norwood pusej, tai man cia visai neblogai. Kai ieskojom pigesnio busto, buvau nuvaziavus apziureti buto Forest Hille. Ten i uzkampi nepanasu, gyvenimas verda, bet butent tai ir nepatiko… grizau I savo “kaima”, tylu ramu ir siela dziugina smile.gif

Atsakyti

Sveikutes  4u.gif
Nepykit isiterpsiu del vaiko pavardes registravimo. Jeigu nori registruok savo pavarde, bet jei paskui viskas bus gerai ir jus susituoksit vaika reikes is naujo registruoti (bent taip mums sake registre) tada manau jei noresi tai galesi pakeisti i pavarde. Sekmes gimdyme!!! nestuke.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo siguliukas17: 08 balandžio 2008 - 15:19
Jis kai prase asylum, po to jam dave NI, dabartiniam darbe dirba jau 5 metus.
WRS jau seniai, nuo LT istojimo i ES pasidariau ir spejau uzmirsti kas tai per daiktas biggrin.gif
del baznycios, manau, kad butu paprasciau kunigui viska iskloti, bet tada neaisku koks rezultatas, jei rasit kokia baznycia, kuri pasirasytu, mes irgi is paskos... man, asmeniskai, vaikas yra daug svaresnis seimos irodymas nes paprastai zmones vaiku taip lengvai, fiktyviai nedaro...
Dabar Albanijoj truputi pralaisvino vizu rezima, jie i Sengena istojo, i Nato, del to tikimes, kad lengviau bus; ir maniskio draugas vasara vaziuos, zenysis su UK piliete, kurios tevai albanai smile.gif jis irgi pas advokata buvo ir patare taip daryti, bet ji turi UK pasa, mokosi...
Nesuprantu kaip i gimimo liudijima viena pavarde rasysi, o registruosi (kur) kita, juk visur gimimo liudijimo praso g.gif
Council nama tai gavom kai mus musu seimininkas "padave" mus i teisma, kad issikeltume nes jam reikejo patalpu, kaip tik tuo metu kai buvo "iskraustymas" as buvau ligoninej (antra karta po 6 sav po gimdymo) tai prasiau, kad as silpna, kad i hosteli nekraustytu council, dave cia, o dabar po truputi ziurim kur kitur gausim, renkames...
Forest hill tai kelis kartus tebuvau, nezinau per daug. Man cia sakiau, kad jau lyg ir nieko, tik kad toli viskas, jei nvaziuoji i Lewisham, tai tie autobusai *#~*^ kiek kartu apie valanda laukiau autobuso namo, o dar su vezimu neilipsi i pirma atvaziavusi... Anksciau gyvenom netoli Lewisham ligonines, tai ten viskas salia... o kai neturim masinos (as bijau teises laikyti blush2.gif ) ir kai maniskis daznai naktim dirba, jam reikia naktinio autobuso, kiek kartu nakti nuo Catford ejo, dabar jau pasiima taxa ir i expences ideda.
Atsakyti
Siguliukas17, Rico: As turejau minty, kad i birth certificate irasysiu vaiko teti, bet pavarde savo. Jeigu pavyks susituokti, tai vaiko pavarde keisim i tecio, manau tai normalu.

Rico, taviskiui labai pasiseke, kad 5 metus tam paciam darbe dirba.
Yra toks forumas: http://www.ukresident.com/forums, ten Spouse/Partner/Family visas skyrelyje yra labai nemazai su albanais susidejusiu ir skridusiu/skrisianciu i Albanija vizos prasyti. Gali pasidairyti ten, tik prisiregistruoti reikia norint skaityti.

Del council house supratau, tik velgi ar tu prasei kaip single, ar kaip su juo?
Su autobusais tikrai nekas skamba. Bet uztat pigiai gyvenat, manau atsiperka smile.gif
Atsakyti
[quote=Evi,2008 04 08, 16:07]
Siguliukas17, Rico: As turejau minty, kad i birth certificate irasysiu vaiko teti, bet pavarde savo. Jeigu pavyks susituokti, tai vaiko pavarde keisim i tecio, manau tai normalu.

Ta ir norejau pasakyti, bet Rico gal ne taip suprato.Nes jie taip sake, kad susituokus reikia vaika is naujo perregistruoti. Tavo pavarde pasikeis tai manau ir vaikui galesi laisvai pakeisti i tevo. Ko dar negimdai Evi 2.gif maniskis tai velavo net 10 dienu.
Atsakyti
QUOTE(siguliukas17 @ 2008 04 08, 17:42)
Ta ir norejau pasakyti, bet Rico gal ne taip suprato.Nes jie taip sake, kad susituokus reikia vaika is naujo perregistruoti. Tavo pavarde pasikeis tai manau ir vaikui galesi laisvai pakeisti i tevo. Ko dar negimdai Evi  2.gif maniskis tai velavo net 10 dienu.


Negasdink tu manes apie velavimus blink.gif , nes mano 2.gif sake ir taip didelis, tai kas bus jei dar pilvelyje kelias dienas patupes blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Evi @ 2008 04 08, 15:07)



O koki pasa vaikui darysit? Jei LT ir paskui keisit pavarde, tai reiks per teisma, DNR testo, man taip ambasadoj aiskino. Ar jus pirmiau teciui, o paskui ir leliui?
Dekui uz nuoroda, paziuresiu veliau.

Council nama sakiau single, nes jiem reikia paso, jie neprivalo nelegalu apgyvendinti, nezinau ar be HO patvirtinomo jie pripazintu mus seima, gal, tikrai nezinau, bet kai pamaciau, kad nori jo paso, nieko daugiau neliko...
del pigumo g.gif kai paziurim 2 bedroom kainos apie £100 per savaite, bet vistiek pigiau nei privaciai, be to council tax apie 1000 per metus... kitos bills, mes anksciau uz viena dideli kambari 270 mokejom, viskas iskaiciuota.
O cia miegamasis, kad vos abi lovos sutelpa... bet vis savo, vis atskirai.
Atsakyti
QUOTE(Evi @ 2008 04 08, 16:50)
Negasdink tu manes apie velavimus  blink.gif , nes mano 2.gif sake ir taip didelis, tai kas bus jei dar pilvelyje kelias dienas patupes  blink.gif


Tai ir man gime 4,6kg hihihi.gif o cia anglai tokiu vaiku nemate lotuliukas.gif
Atsakyti