Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų karšinimas (2)

QUOTE(irculia10 @ 2008 07 16, 23:00)
mes turejom visiska negalia nuo pat diagnozes patvirtinimo iki isejimo.visa laika buvo kompensuojami 100%is pradziu aricept,paskui axsura.ir tikrai priklauso ja kompensuoti.pagalbiniai kazkokie vaistai kompensuojami kitaip,raminamuosius mums kompensuodavo 80%

Mes irgi. Tik kai jau gulėjo slaugos ligoninėje, neberašydavo kompensuojamų (ligoninėse niekada nerašo)
Papildyta:
QUOTE(trust @ 2008 07 16, 20:30)
Taip pat, gal numanote kokie slaugučių įkainiai, net neįsivaizduoju kiek tai kainuoja, kiek siūlyti, jei rasčiau žmogų.

Slaugutėms mokėdavom nuo 3 iki 6lt už valandą. Kitaip, jeigu pasilikdavo visai parai - tada 25lt už visą laiką (plius valgydavo mūsų maistą).
Atsakyti
QUOTE(Radvyle @ 2008 07 18, 15:36)
Slaugutėms mokėdavom nuo 3 iki 6lt už valandą. Kitaip, jeigu pasilikdavo visai parai - tada 25lt už visą laiką (plius valgydavo mūsų maistą).

Kainos prieš Naujus buvo kitos. Dabar, kai pakėlė pašalpą slaugai, viskai gerokai pabrango. Net privačiuose slaugos namuose, kur mama gulėjo, iki Naujų kaina buvo 1500 Lt, o po jų jau 1800 Lt. O pridėjo ligoniams valdžia tik 200 Lt. ax.gif
Dar šį gegužį man Alzheimerio klube sakė, kad vidutinė kaina 6 lt, o jei 5 Lt, tai jau pigiai. O dabar tik ranka numojo: atseit, niekas už penkis jau nenori eiti. schmoll.gif
O kad 25 Lt parai? g.gif Tai jau tikra sėkmė! blink.gif Juk po 6 Lt tai jau visa 50-imtis nepilnam darbadieniui. 4u.gif O dėl maisto tai aš neįsivaizduoju, kaip žmogui, ateinančiam net 8 val., reikėtų pasakyti, kad mano ligoniui maistą gamink, o sau neškis sumuštinį iš namų. blush2.gif Gal kitiems tiesiog sekasi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2008 07 17, 22:54)
Labai retai gydytojai  iš tikrųjų užsimena apie kokį nors mokestį. Tai mes dažnai „išgirstame“ arba „iššifruojame“ iš pokalbio.  mirksiukas.gif

butent pasnekesio ir nebuvo nors buvau pasiruosus ir zinojau kiek kainuoja.isklausinejo komisijoj mamos ir manes,isprase i koridoriu.po kiek laiko isejo viriausias padave dokumentus ir isaiskino ka ir kaip toliau darit.taip pat pasake kas priklauso man.buvau tikrai nustebus.
Papildyta:
QUOTE(Radvyle @ 2008 07 18, 16:36)
Mes irgi. Tik kai jau gulėjo slaugos ligoninėje, neberašydavo kompensuojamų (ligoninėse niekada nerašo)


taip ligonine neraso tipo turi savo turet vaistusir daktarai pradeda rasyt tik po men. kai iseini is ligonines.taip pat gulint slaugoj nemokami tie 780.per ligoniu kasa isiaiskinau kad butinais vaistais turi aprupint ligonine,jei neturi butinu gali keisti kitais panasaus poveikio.jeigu jus nesutinkat kad vaistas butu keiciamas pirkite savus.bet ar nores kas nors kelti triuksma del vaistu ?paskui juk gali niekada i ta skyriu nepakliuti.
o kai guli psihikos skiriuje tada vaistais aprupina.
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2008 07 18, 19:49)
Kainos prieš Naujus buvo kitos. Dabar, kai pakėlė pašalpą slaugai, viskai gerokai pabrango. Net privačiuose slaugos namuose, kur mama gulėjo, iki Naujų kaina buvo 1500 Lt, o po jų jau 1800 Lt. O pridėjo ligoniams valdžia tik 200 Lt.  ax.gif
Dar šį gegužį man Alzheimerio klube sakė, kad vidutinė kaina 6 lt, o jei 5 Lt, tai jau pigiai. O dabar tik ranka numojo: atseit, niekas už penkis jau nenori eiti.  schmoll.gif
O kad 25 Lt parai?  g.gif Tai jau tikra sėkmė!  blink.gif Juk po 6 Lt tai jau visa 50-imtis nepilnam darbadieniui.  4u.gif O dėl maisto tai aš neįsivaizduoju, kaip žmogui, ateinančiam net 8 val., reikėtų pasakyti, kad mano ligoniui maistą gamink, o sau neškis sumuštinį iš namų.  blush2.gif Gal kitiems tiesiog sekasi?  g.gif

Slaugoj kai gulėjo močiutė tai už 5 savaites mokėjom beveik 800lt (tuomet ji jau nesėdėjo pati)
Namuose slaugytojos daugiau sėdėdavo ir žurnalus skaitydavo, nes močiutė arba miegodavo, arba žiūrėdavo TV. Aišku, kažkiek laiko dar kliūdavo lakstymui į WC ir įklotų, sugeriančių šlapimą, keitimui, o kartais kelnių pervilkimui. O maistą paruoštą palikdavom šaldytuve, tik pasišildyti reikėdavo. Dažniausiai sutardavom, kad dienos metu jei viskas ramu ir močiutė miega, slaugutė gali išlėkti į miestą ir tvarkytis savus reikalus, o vakarop grįžti paduoti vaistus ir pernakvoti. Taip kad tokia „rimta“ priežiūra būdavo... Ilgesnės slaugučių praktikos netaikėm, nes vis vien arba išsiterliojusią maistu, arba šlapią rasdavom. Taip kad taip vertėmės tik savaitgaliais, kuomet lėkdavom į Skuodą (kai dabar mintyse paskaičiuoju, tai berods 10 tokių atvejų per tuos ketverius metus pasitaikė ) Visą likusį laiką dabojom PAČIOS.
Atsakyti
QUOTE(Radvyle @ 2008 07 18, 20:50)
O maistą paruoštą palikdavom šaldytuve, tik pasišildyti reikėdavo.

Bet juk vienas pagrindinių darbų tokiam ligoniui tai ir yra maisto ruošimas. Aišku, mano mamai šiuo metu jau pirmesnis yra sauskelnių keitimas. Bet jeigu samdyt žmogų dienai ir pačiam daryti valgyt, tai už ką tada slaugei mokama? g.gif Atsimenu, viena pasakojo, kai slaugė tik sėdėdavo ir šnekučiuodavosi su jos mama, o ji abiems jom pietus darydavo. lotuliukas.gif doh.gif Man viena irgi sakė, kad maistą tik pašildyt galėtų, o jau ruošti tai ne. schmoll.gif Tai aš pasakiau, kad maistą aš palikčiau tik vakarykščią arba kokį parduotuvės pusgaminį, tai kokia man iš to nauda? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2008 07 18, 23:27)
Bet jeigu samdyt žmogų dienai ir pačiam daryti valgyt, tai už ką tada slaugei mokama?  g.gif

Taigi, pinigėliai nemaži, jei vien už pabuvimą kartu... Mano mama valgo sau patogiu laiku, taip išeina, kad aš turėčiau išvirt pusryčius, pietus ir vakarienę, o slaugė paeiliui juos šildytų?
Atsakyti
ax.gif
Atsakyti
mano mama pati neapsitarnauja o slauge samdyt brangu tai as atsisakiau darbo dabar rupinuosi slauga kad eitu darbo stazas o ji gauna 700lt
Atsakyti
QUOTE(Kudle @ 2008 07 19, 21:31)
mano mama pati neapsitarnauja o slauge samdyt brangu tai as atsisakiau darbo dabar rupinuosi slauga kad eitu darbo stazas o ji gauna 700lt

o kodel tik 700?
Atsakyti
QUOTE(Radvyle @ 2008 07 18, 20:50)
Visą likusį laiką dabojom PAČIOS.

Visada geriausia pačiam prižiūrėti artimąjį, nes pats geriausiai jį jauti. O jeigu jau yra ne vienas, o DU prižiūrėtojai, tai tada visai įmanoma.
O kas, Radvyle, močiutę prižiūrėdavo, kai mamai reikėdavo eiti į darbą, o tau į mokslus? g.gif Juk tokio ligonio ilgam vieno palikti negali. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 07 09, 13:05)
Kažkada jau rašiau, rodos, kad mums šeimos gydytoja po eilinio insulto ir plaučių uždegimo pasiūlė kreiptis dėl išlaidų priežiūros kompensavimo (tada buvo 157 Lt). Nuėjom pas vieną gyd. (neįsidėmėjau, bet jei išrašo antidepresantus mamai, tai gal psichiatrė), ta pritarė, kad reikalinga nuolatinė priežiūra, o kai suabejojau ar gausim, nes jis puikiausiai žino, kiek jam metų, adresą, kuri metų diena (kasdien kokius 16 kartų išklauso ir pažiūri žinias per radiją ir tv.), tai toji gydytoja sako, jam jau vien dėl amžiaus turėtų duot ir be kitų sutrikimų... Liepė kreiptis į kt, gydytoją, kuri turi pasirašyt kažkokius popierius (toji, manau, psichologė), o ta pareiškė, kad pati norėtų tokia būti ir, kad jis puikiausiai galėtų gyventi vienas. Daugiau nebesidomėjau, nes man tampyt senuką po poliklinikas, laukt ten valandas, žemintis dėl pusantro šimto litų irnesakyk.gif , juk aš savo tėvą prižiūriu ne už pinigus. Tiesiog pagalvojau, kad galėčiau daugiau ką jo patogumui nupirkt už tuos pinigėlius, tai ir bandžiau. Nieko aš tai bobikei nesakiau, bet širdy vistiek palinkėjau, kad tikrai senatvėj tokią galvą turėtų blush2.gif ...


Jau kazkada rasiau, kad mano pazistama savo mamai sutvarke nuolatine prieziura del senatves mirksiukas.gif Na senute paslubciojo tuo metu matant gydytojams ir tiek. Beje, visus gydytojus issikviete i namus. Tik ta mociute jau tikrai labai sena, apie 90 metu wub.gif

QUOTE(Radvyle @ 2008 07 09, 23:14)
Nė velnio ta artimųjų nuomonė nėra įdomi. Ir tikrai be kišenės patepimo niekas geranoriškai nepuola suprasti ir padėti.
Papildyta:
Mums visi aiškina, kad tai yra normali ligos eiga ir senukas puikiai laikosi. Tą patį girdėjome ir slaugant močiutę. NUSIBODO TAI GIRDĖTI, kažkaip norėtųsi realios pagalbos. Bent jau materialinės.
Papildyta:

O ar negalit jus pasipriesinti daktarams, pasiimti siuntima ir atvaziuoti i santariskes pvz.? Suprantu, kad labai sudetinga, bet situacija jau baisi  doh.gif Uzjauciu jus labai  verysad.gif

Taip, taip, mūsų senolis irgi kuo puikiausiai gali gyventi vienas. Marškinių užsisagstyt ar valgyt pasidaryt/pasiimt iš šaldytuvo nepavyktų, bet šiaip jam tikrai nebūtina nuolatinė globa  lotuliukas.gif  SMAGU


doh.gif

QUOTE(trust @ 2008 07 15, 13:34)
Tiesą sakant net negaliu pagalvoti apie tai, kad keliolika metų būsiu pririšta prie namų, nes mama dar palyginti jauna - dar nėr nė 65m. Vienos jos palikti negaliu net pusdieniui svetimoj šaly, nemokančios kalbos. Visur vežuosi kartu su savimi kur bevažiuočiau. Apie darbą net kalbos būti negali.


Nuosirdziai uzjauciu del situacijos. Jei mamai diagnozuotas alzheimeris, tau reikia tikrai greitai suktis. Jaunam zmogui liga progresuoja labai greitai, deja verysad.gif Mano mama dar jaunesne, tepraejo 4 metai, o apie vezimasi kazkur kartu jau net kalbos negali buti ir pan. Mano nuomone laikinos slauges dairykis irgi tik laikinai. Ir ieskok zmogaus, kuris galetu buti nuolat kartu, arba kazkur atiduoti. Visur eiles begalines, o net nezinau kur ir kaip. Bet ieskok.
Mes viena mama per ilgai uzlaikem (t.y. tik diena, kol gristam is darbo). Ji vis sakydavau, pavalgiau, pavalgiau...taip islindo n salutiniu ligu, susigadino skrandi ir t.t.
Zodziu laikykis, jau tavo situacija tai labai nepavydetina verysad.gif 4u.gif


Papildyta:
QUOTE(Alan @ 2008 07 17, 12:23)
Visišką negalią dėl Alzheimerio?..  g.gif  Žinai, pati tuos jų talmudus kartu su šeimos gydytoja ir psichiatre varčiau - dar svarstėm, kas geriau, ar dalinė negalia ir kompensuojama axura, ar visiška negalia ir nebekompensuojama... Dabar galvoju, kas čia ne taip... Ai, prisiminiau. Pakeitimai dėl kompensuojamų vaistų. Tėčiui visiška negalia pripažinta 2007 pavasarį - ir axura buvo jau išbraukta iš Alzheimeriu sergantiems kompensuojamų vaistų sąrašo. Tavo ligonei Alzheimeris diagnozuotas anksčiau, todėl ir gavote tuos kompensuojamus. Ale kiek iš jų buvo naudos, tavo manymu? Paskutiniaisiais metais ypač?..  g.gif 

Geros dienos visoms  4u.gif


Mano mamai irgi visiska negala, tiksliau tas vadinamas 20% darbingumas. Ir kazkaip net nebuvo cia ka svarstyti. kai keite invaldido pazymejima, taip parase ir tiek g.gif Kol kas ji dar geria aricepta pakeitusi Yasnali. Kol kas kompensuoja visiskai. Kaip bus toliau neisivaiduoju...

QUOTE(irculia10 @ 2008 07 17, 20:32)
diagnozavo 2003 alzheimeri israse aricept ,kai po keliu metu prasidejo progresas  pakeite i axsura.del naudos negaliu pasakit nei taip nei ne.kad pagerejimo nelaukt perspejo is karto .pries pabaiga girdejau kad aricept geresnis vaistas nei axsura,kiek tiesos nezinau.tik su axsura labai greit viskas baigesi ,o gal taip buvo lemta.
o del to kad buvo vaistas isbrauktas is kompensuojamu saraso tai logiskai mastant turetu ir mums buti nutrauktas.kazkas ne taip g.gif be to mums visiska negalia dave iskarto ir neterminuotai(kisio neprase,bet uzuojautos zodzius pasake).cia apie siauliu psih.komisija.
geros dienos visoms


O kodel pakeite? Liga progresuoja ir mamai, bet nieks nesigilina, kad ka pakeisti. Kuo axsura gali but geresne? Kazkada mama abu juos gere, dabar likom prie vieno, be n kitu tableciu, kurias dar geria doh.gif

QUOTE(Simense @ 2008 07 20, 11:09)
Visada geriausia pačiam prižiūrėti artimąjį, nes pats geriausiai jį jauti. O jeigu jau yra ne vienas, o DU prižiūrėtojai, tai tada visai įmanoma.
O kas, Radvyle, močiutę prižiūrėdavo, kai mamai reikėdavo eiti į darbą, o tau į mokslus?  g.gif Juk tokio ligonio ilgam vieno palikti negali.  4u.gif


As tai manau, jie tik yra galimybe, geriau gyventi bent dalini savo gyvenima, o prieziura is kazkur pirkti 4u.gif Manau, kad priziuredama toki ligoni, iskeitusi i tai darba, laisvalaiki, psichologiskai ilgai netempciau verysad.gif Na bet bus kaip bus verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ajb @ 2008 07 20, 16:30)
As tai manau, jie tik yra galimybe, geriau gyventi bent dalini savo gyvenima, o prieziura is kazkur pirkti  4u.gif Manau, kad priziuredama toki ligoni, iskeitusi i tai darba, laisvalaiki, psichologiskai ilgai netempciau  verysad.gif Na bet bus kaip bus  verysad.gif

Pirkta priežiūra sudaro sąlygas taip pat tik daliniam gyvenimui. 4u.gif Jau jei turi tokį ligonį, tai ir asmeninio gyvenimo poreikiai keičiasi. Pabėgi laikinai, ir vėl sugrįžti, prisitaikai prie kitokio gyvenimo būdo.
Kažkada pergyvenau, kad labai sunku, bet bandant pasilengvinti buvo irgi sunku, tik kitaip. 4u.gif
Atsakyti