Atsakinedama i klausimus vaiku psichologui pastebejau Jusu tema apie panikos atakas. Zvilgterejusi siek tiek nustebau, nes daugiausia kalbama apie tai, kad padeda vaistai, ir gal tik keliose vietose buvo rasoma, kad mergina lankesi pas psichoterapeuta. Net idomu pasidare, ar gydytojai, kurie skiria antidepresantus, nerekomenduoja kreiptis pas psichoterapeuta?Tikiu, kad taip gali buti del aktyvios farmacijos firmu veiklos, o gal del to, kad psichoterapijos prieinamumas nera didelis, o privacios paslaugos nepigios.
Is tikruju, panikos atakos, arba ivairus nemalonus kuno pojuciai (gerkles smaugimas, sirdies plakimas, oro trukumas, ir pan.) yra ne kas kita, kaip zmogaus neisisamonintu stipriu jausmu rezultatas. (Zinoma, kalbu apie tik apie tuos atvejus, kada gydytojai, atlike daug tyrimu neranda kokiu nors kunisku problemu, kuriomis gali paaiskinti tokius pojucius). Kiekvienas neisisamonintas jausmas gali sukelti nemalonius kuno pojucius, panikos atakas. Psichoterapijoje galima atskleisti, kokie tai yra jausmai, kokiose situacijose. Zmogui vienam to atskleisti beveik neimanoma, nes psichika gerai atlieka darba- saugo zmogu nuo tokiu jausmu isisamoninimo tam, kad butu islaikyta psichine pusiausvyra. Geriau pradejus suprasti savo jausmus, problemos nebelieka. Is savo psichoterapinio darbo patirties prisimenu, jog bent minimaliu rezultatu pasiekiama gana greitai, per keleta menesiu. Bet zinoma, tai priklauso ir nuo daugelio faktoriu- kiek zmogus motyvuotas spresti problema, kiek pasitiki psichoterapeutu, ir pan..
Vilniuje, turbut ir kituose didziuosiuose miestuose galima prasyti gydytojo siuntimo pas psichoterapeuta, ir atrodo, bent 24 kartus lankytis nemokamai.Nuosirdziai Jums tai rekomenduoju.
Dr. Lina Kalinauskiene
Psichologė-psichoterapeutė, tel. 8 685 61848