Įkraunama...
Įkraunama...

Finansinė padėtis

SVEIKOS MAMYTES,

Na,man teko daug permastyti,pertvarkyti savo gyvenime ir priejau prie isvados ,jog nenoriu susstoti siame mirtiname sastingyje,noriu tobuleti,eiti i prieki!(eiti studijuoti,pirkti buta ir t.t)
Na,bet kaip begalvojant viskas atsiliepia ir í financini vienisos mamytes gyvenima.Norejau pasiteirauti is kur semiates ne tik kantrybes,stiprumo ,bet ir kaip jums sekasi teisingai suskirstyti savo pajamas ,kad sekmingai isgyventumete ..ar tai imanoma?! g.gif
Atsakyti
Įmanima, nors ir nelengva. Šį mėnesį sunkiai verčiuos, nes moku už mokslą, Šiaip paėmus esu kreditą butui, tai irgi nemažai atskaičiuoja kas mėnesį. Dirbu, stengiuosi... Kol kas ačiū dievui viskas gerai...
Atsakyti
Na ir saunuole ,tu Mamulia,bet tik bijau ,kad as galiu but netokia jau stipri,kaip tu,bet bandysiu..jei kas visada gali viska mest ir sustot...na,sakoma ,kad "zmogui uzdedama tiek kiek gali panest.."
Atsakyti
Mes trys gyvenam is mano algos, o naslyste pasalpa taupom. Bet kelis kartus buvo ir taip, kad is ten reiktavo pinigeliu pasiimti sad.gif . Mano alga jau 3 metus nekilo - taigi sukames kazkaip tongue.gif . Vis pasiimam kazka issimoketinai, taip pernai skalbykle pasikeitem, siemet lovas naujas dukrom nupirkau, kai baisim -tikriausiai pirksim nauja televizoriu blush2.gif
Siaip didesniu isipareigojimu prisiimti bijau unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elena4: 26 balandžio 2005 - 07:40
Man šis mėnuo taip pat iš siunkiųjų buvo... tokie žmonės pridarė man skolų, tad teks suktis, ko gero, iki rudens, kol išsilyginsiu nuostuolius... as išgyvenu, nors žinoma visada kažko trūksta... o dar tos aprangos taisyklės darbovietėje šiek tiek kerta per piniginę cry.gif Aišku, tokiu atveju galėtų bent daugiau mokėti... Mažulkai nieko netrūksta... Auklėmis yra mano giminės, tai moku joms ypač mažai... va, nuo birželio vesiu į darželį, tai manau dar daugiau sutaupysiu, na tikiuosi smile.gif Sau per daug nieko neleidžiu, turiu lizingo sutartį, telefoną ir tiek. o butopaskolos ir taip niekas neduotų... Gerai, kad bent tam tikras pramogas: kai kuriuos filmus, spektaklius bei abonementą į sporto klubą gaunu nemokamai thumbup.gif O šiaip pinigėlių atrodo, kad visada trūksta, ypač likus mažiausiai savaitei iki atlyginimo pradedi super skaičiuoti: aha čia pigesnis pienas, čia košyte vietoj jogurto valgysim, čia grikių į darbą nusinešiu doh.gif biggrin.gif bet kai pagalvoju, prieš du metus teko gyventi praktiškai ant nulio ir išgyvenau, bet turbūt išprotėčiau, jei grįžčiau į tą patį tašką unsure.gif
Atsakyti
Gerą temą užvedei, rasuliuk. Aš finansus tvarkiau tik kokį mėnesį po skyrybų - taupiau, bandžiau skaičiuoti kiekvieną litą. Po to nustojau. Dabar gyvenu taip - leidžiu kiek turiu ir nesuku galvos. Butą nuomojuos, o neperku jo ne tiek dėl kredito baimės, kiek dėl nesubrendusio poreikio nuosavybei... Atlyginimas tikrai ne kalnai, alimentai - irgi simboliški. Kai pritrūksta pinigų - stengiuosi prisidurti papildomais uždarbiais, kurie kaip iš dangaus nukrinta, kai būna labai striuka smile.gif Jau ne kartą tuo įsitikinau. Santaupų didelių juodai dienai neturiu - gyvenu pagal principą 'kai kas nors nutiks, tada ir galvosiu'. Santaupas išlaikau maždaug tokiame lygyje - kad užtektų pragyventi porą mėnesių iki kol susirasčiau darbą, jei netyčia jo netekčiau. Bet nemanau, kad gyvenu blogai - išmokau poreikius pritaikyti prie pajamų ir tuo džiaugiuosi. Atostogauti nevažinėju tik dėl vaiko (ne dėl to kad trūksta pinigų) - ilsimės mūsų pajūry arba kokiuose Druskininkuose, automobilis - senas ir ne mano, bet kiek važiuoja tiek užtenka, o kai sugenda - tinka ir mikroautobusai. Kirpyklos, soliariumai, naktiniai klubai, kinoteatrai, knygos, kavinės - visko turiu savo gyvenime smile.gif O kad kartais pasiskaičiuoju kur pigiau, ir kokiomis nuolaidomis galiu pasinaudoti, nealikau to gėda - visi skaičiuoja. Manęs tai tikrai nežemina. Taigi, rasuliuk, ne finansų kiekyje esmė, o požiūryje į juos ir į savo poreikius smile.gif
Tiesa, dar reguliariai kažkiek pinigų (ir laiko) skiriu labdarai - šventai tikiu, kad jei man kas nutiktų, irgi kas nors padėtų.
Atsakyti
thumbup.gif AušraM...šauniai čia išdėstei mintis smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Taip, suprantu,jog esme ne piniguose,bet poziury i poreikius.Bet ka daryt kai zmogus nori judeti i prieki,kai kyla vidinis konfliktas su savim,kai nori kazka daryt tam ,kad dar eitusi geriau,seimos labui,saves kaip asmenybes tobulinimui, bet atsiremi tai, kad negali butent vien del financu?! g.gif
Manau,turi but durys i ta isejima is bedugnes,stengiuos rast,sukaupti save ir nepasiduoti depresijai..todel ir norejau pasidalinti mintim su visom vienisom mamytem.Jauciu,kokios jus visos stiprios esat,saunu ,kad suprantat tikrasias vertybes,istiesiat vina kitai pagalbos rankas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rasuliukas @ 2005 04 26, 14:25)
Taip, suprantu,jog esme ne piniguose,bet poziury i poreikius.Bet ka daryt kai zmogus nori judeti i prieki,kai kyla vidinis konfliktas su savim,kai nori kazka daryt tam ,kad dar eitusi geriau,seimos labui,saves kaip asmenybes tobulinimui, bet atsiremi tai,  kad negali butent vien del financu?! g.gif
Manau,turi but durys i ta isejima is bedugnes,stengiuos rast,sukaupti save ir nepasiduoti depresijai..todel ir norejau pasidalinti mintim su visom vienisom mamytem.Jauciu,kokios jus visos stiprios esat,saunu ,kad suprantat tikrasias vertybes,istiesiat vina kitai pagalbos rankas 4u.gif


Rasuliuk, svarbiausia tai, kad tu nori judėti į priekį, tobulėti, siekti. Svarbiausia tai, kad tu nesėdi rankų sudėjusi.
O bus noras, atsiras ir galimybės. Tikrai, patikėk. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Bite_Maja @ 2005 04 26, 14:28)
Rasuliuk, svarbiausia tai, kad tu nori judėti į priekį, tobulėti, siekti. Svarbiausia tai, kad tu nesėdi rankų sudėjusi.
O bus noras, atsiras ir galimybės.  Tikrai, patikėk. 4u.gif

Sutinku thumbup.gif kai labai nori ir dirbi tam tixlui, visada atsiranda ir galimybės, pvz:. kad ir studiju paskola arba galimybe mokėti dalimis smile.gif
Atsakyti
Aš esu labai griežtai susiplanavusi savo išlaidas, jau metus gyvenu viena, taigi sumos jau "atkaltos" - kiek kam ko reikia. Visos pajamos skirstosi dalimis ir dalys yra nejudinamos -maistas(šita dalis kinta) kuras(nekinta,stengiuosi įtilpti į sumą,) mokesčiai, auklė, rūbai, batai(kai turi keturius vaikus kiekvieną mėnesį kažkam kažko reikia smile.gif )Aišku, kiekvieną mėnesį atsiranda kas nors neplanuoto, nuo to nepabėgsi, tačiau aš stengiuosi išlaikyt balansą. Svarbu nusistatyti prioritetus, man tai sunkoka, bet mokinuosi, kai labai ko nors užsimanau, visad svarstau - abiejų dalykų niekaip negaliu turėti, ką renkuosi?? Ir vaikus taip mokau, nelabai jie taip nori, bet kito kelio nėra smile.gif
Atsakyti
Aį nemoku tvarkyti savo finasų. Netaupau ant maisto, nieko neturiu juodai dienai. Turiu 2 paskolas, viena baigiasi jau, bet reiks auklę samdyt.
Man labai padeda darbas, kai sužinojo, kad likau viena, moka pašalpą - skirtumą tarp algos ir sodros pašalpos, taigi gaunu tiek pat pinigų kaip ir dirbdama.
Didesnius daiktus perku lizingu, nes tik taip galiu jausti spaudimą ir prisiversti mokėti. Negaliu skųstis finasais, užtenka, būtų gerai tame lygyje ir toliau išsilaikyti.

Reiktų apsidrausti gyvybę nuo nelaimingų atsitikimų ar invalidumo, laikino nedarbingumo, jei kas atsitiktų, kad vaikas bent butą turėtų.
Atsakyti