Peržydėjo maniškis ciklamenas, ir man staiga iškilo toks kvailas klausimas - ar ramybės periodui ciklameną reikia palikti žemėse vazonėlyje ar tą jo svogūniuką reik iškast ir laikyt sausai??


****************

Ciklamenas
Labai svarbu jų neperlieti, kad augalas nesupūtų. Laistomi reguliariai (neliečiant lapų), kad neperdžiūtų žemė, vandens padėkle nepaliekama.
Temperatūra ~10-15 laipsnių šilumos. Tuomet ciklamenai ilgiau žydi. Jei ciklamenai laikomi patalpose kur aukšta temperatūra, sausas oras augalas ištįsta, lapai apleipsta, pasidaro ne tokie gražūs ir patrauklūs. Tręšiama kol žydi ir auga lapai, kas dvi savaites.
Tiesioginiai saulės spinduliai pražūtingi. Ciklamenas gali augti ir ant palangių - jiems puikiai tinka vėsios šiaurinės palangės. Tik žiemą reikia apsaugoti gėlę nuo skersvėjų, šalto oro gūsių per orlaides. Taip pat svarbu, kad augalo nekaitintų radiatorius. Svarbiausia gaivi vėsa ir saikinga drėgmė.

Ciklamenams reikalingas poilsio laikotarpis. Nužydėjusiai gėlei leidžiama ilsėtis, ją laistyti reikia vis mažiau ramybės laikotarpiu tik tiek, kad gumbasvogūnis nesusiraukšlėtų. Peržydėjusius žiedus ir gelstančius lapus išsukite prie pat gumbo, vazoną laikyti reikia vėsioje vietoje. Galima laikyti ir lauke, beveik sausą iki vidurvasario.
Ciklamenai persodinami po žydėjimo, kasmet arba kas du metus, paliekant 1/3 gumbasvogūnio paviršiuje. Galima sodinti ir lauke pusiau pavėsyje arba į žemę įkasti tiesiog su vazonais.
Vasarą ciklamenai laistomi saikingai. Į kambarį vazonai sunešami rudenį.
Ciklamenai gerai auga puriame, derlingame substrate. Tinka velėninės, lapinės, kompostinės žemės ir smėlio mišinys.

