Įkraunama...
Įkraunama...

Nesusitvarkau su vaikais!

Man regis, taip yra dėl mamos nemokėjimo vadovauti apskritai, dėl nepasitikėjimo savim. Dėl pačios laikysenos. Manęs niekas nemokė - nu retai jau ką moko... Vieni žmonės moka, o kiti nemoka, taip jau yra. Kaip ir mokykloj - vienas nokytojas valdo klasę, o kitas nevaldo.

Sutinku, bet.... Labai daug kas priklauso ir nuo paties vaiko. Vaikai, kaip ir suage yra labai skirtingi. Kas padeda vienam, nelabai kitam! Tai cia as apie savuosius, o konkreciai apie vyresnele. Panelei 5,5 m.

Mano supratimu, čia labiausiai padėtų padėties išsiaiškinimas. Kaip aš kartą savo vyresnėliui aiškinau, kai mažas buvo. Kas, sakau čia pas mus yra mama? Tu. Teisingai, aš. O as pas mus yra vaikas? Aš. Tai dabar blyn, kas ko turi klausyt, ką?!
Aš esu mama. Aš esu atsakinga. Reiškia, aš vadas. Ir taškas. Kai ką leidžiu, kai ko neleidžiu, ir privalu manęs klausyt. Nori raukytis - raukykis, nori cypt - cypk, yra kaip yra, ir šventa - kai tu būsi mama, tu reguliuosi.


Auksiniai zodziai. Lygiai taip pat as desciau savajai. Rezultatas - nulinis. Atsakymas: as esu vaikas, as esu mazesne, todel negaliu elgtis taip kaip tu nori!

Nerenka žaislų? Nu bet tai tavo žaislai, tu su jais žaidei, tu juos išmėtei, einant miegot, patys į dėžę nesulips, reikia rinkt. Tempi gumą - nu tempk, kol nebeliks laiko vakare pasakai ir pasikalbėjimams, o ryte iš lovos su domkratu versim... Ai, nori pasakos? Nu tai rink ir bėk, aš ateinu smile.gif

Musu atveju, atsakymas : na ir nereikia! Kambarys kaip buvo sujauktas taip ir liko!
Bandziau rinkti ir mesti i siuksliu maisa, padejo! Tam kartui!
Kita vakara: "Mesk!"

Galiu kartoti viena ir ta pati kelis kartus, menes negirdi, kol "neuzstaugiu!"
Ir kaip atsakyma gaunu:
- ko tu sauki!
-tai, kad tu manes negirdi!
- o ar tu nezinai, kad mano klausa sutrikusi ir man reikia klausos aparato!

Tai ka as norejau pasakyti, musu atveju, daugelis tiesu isdestytu vaiku auklejimo vadoveliuose ir populiariuose vaiku aklejimo psichologiniuose traktatuose visiskai netinka! Isbandyta daug kas....
Tai vat ir ieskau info su patarimais kaip tvarkytis su tokiais vaikais?! (nuo dirzo vis dar susilaikau...)


Atsakyti
Oi, gera tema. Auginu tris berniukus. Pasidžiaugiau, kad jie dar maži, ir dar tik žaislais nepasidalija. bet kas bus toliau, bijau pagalvot
Atsakyti
Na taip, sunku su tais ožiais, bet kažkaip kovot reikia. biggrin.gif Vieną dieną tas padeda, kitą dieną tas, bet vistiek karts nuo karto galim pasijausti bejėgiais prieš savo ožiukus mirksiukas.gif Svarbiausia, kad palaikytume viena kitą ir pasidalintume sumaniais būdais mirksiukas.gif Kad ir tas paprastas pasiūlymas drabužėlius darželiui susiruošti iš vakaro labai šaunus, bent jau keliems rytams įnešantis ramybės į namus biggrin.gif Bet kitąsyk išvestas iš pusiausvyros žmogus ir to negali sugalvoti verysad.gif Padėkim viena kitai 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Failas: 03 lapkričio 2008 - 19:39
Sveikos 4u.gif
Prasau padekite, nes jau nervai man nelaiko schmoll.gif
Mano sunui 4metukai, rytais i darzeli vaziuot nori bet rengtis jis nenori, nes jam tada pradeda skaudeti: galva, rankas, kojas....... O kai buna savaitgalis tai apsirengia pats.... ir dar mane zadina, kad as kartu su juo atsikelciau....
blush2.gif dar be to jis pradejo keiktis .....
Atsakyti
QUOTE(Ispanija @ 2008 11 04, 12:19)
Sveikos  4u.gif
Prasau padekite, nes jau nervai man nelaiko  schmoll.gif
Mano sunui 4metukai, rytais i darzeli vaziuot nori bet rengtis jis nenori, nes jam tada pradeda skaudeti: galva, rankas, kojas....... O kai buna savaitgalis tai apsirengia pats.... ir dar mane  zadina, kad as kartu su juo atsikelciau....
blush2.gif dar be to jis pradejo keiktis .....



bandykit anksciau eoti miegoti, jis pats atsikels, atsibos lovoj drybsoti ir pats apsirengs ar aprengsit....
O gal jam apranga nepatinka? gal spalvos?
Papildyta:
QUOTE(klumpele @ 2008 11 01, 22:39)
del drabuziu i darzeli tai ir pas mus tas pats budavo biggrin.gif  isryto tikra kankyne,
Tai dabar man geriausia taktika kuri sutaupo daug nervu, yra ta, kad mes is vakaro, abi drauge pasiruosiame drabuzelius i darzeli, ir sutariame kad rytoj ji deves juos, ir butinai atsizvelgiu i jos nuomone, kad ji nori detis ta ar ana sijona. Zinokit labai gerai veikia, siulau isbandyti si varianta bigsmile.gif



sis variantas geras, maniske jau dabar renkasi rubus
Atsakyti
QUOTE(kristule666 @ 2008 11 04, 10:47)
bandykit anksciau eoti miegoti, jis pats atsikels, atsibos lovoj drybsoti ir pats apsirengs ar aprengsit....
O gal jam apranga nepatinka? gal spalvos?


Tai kad mes einam miegot 20.30val, g.gif ir pasaka paskaitom smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ispanija @ 2008 11 04, 11:19)
Sveikos  4u.gif
blush2.gif dar be to jis pradejo keiktis .....

o čia tai taikliai pastebėta, maniškis gryžo tai visus py...rais pradėjo vadint siaubelis doh.gif ir sakyt kad taip nesakyk nepadeda doh.gif
Atsakyti
Pasisakysiu ir as smile.gif Mano dukrytei ketveri. Su jos oziais jau senai pazistama unsure.gif
Kad kazkaip kontroliuoti juos taip pat taikau bausmes - saldumynu, sureliu, knyguciu pirkimo.... Veiksmingos jos budavo trumpai, kol nesupratau vieno dalyko - as jai skyriu tokias bausmes, kad ja per daug nenuskriaust. Nzn kaip paaiskint... Pvz. saldumynu bausme - is esmes ji ir taip retai tu saldumynu valgo, ir tos bausmes ji net nepajaucia.
Viena karta pas mama kaime ji labai negraziai oziavosi. Mano mama sako, pasakyk jai kad negales del to eiti i tvarta (o cia jos vienintele didziausia svajone vaziouojant i kaima - eiti serti gyvuliuku ir t.t.). Pagalvojau nieko sau, neleist i tvarta, kai ji tik apie tai ir svajoja, reikia kokia lengvesne bausme.... VA cia ir save pagavau - o kodel lengvesne? Kodel, kai ji tokia geda daro, taip negraziai elgias, as turiu jos gailet po to.... Skyriau ta "tvarto" bausme, buvo daug asaru, daug kalbejom, bet po siai dienai prisimena, del ko negalejo eiti versiuko paziuret.
Dabar pries skiriant bausme labai gerai pagalvoju, ko jai tikrai truks. Pas mus veiksmingos multiku bausmes, parduotuves (jokiu parduotuviu) bausmes. pasaku (neseku pasakos pries miega) bausmes. Jas skiriu tokiam laikui, koki ji moka pasiskaiciuot ir suvokia tos bausmes ilguma - trim dienom, iki iseiginiu.... Ir butinai nenusileidziu...
Ir dabar uztenka tik priminti apie bausmes. kol kas veikia smile.gif
Atsakyti
Mamytes turiu didele problema! doh.gif padekite-nebezinau nei ka bedaryti!

Mano suneliui 3metukai-lanko jis darzeli! Buvo laikas kai pradejo mokintis kalbeti-ir is kiemo vaiku isgirdes zodi N..... (penkios raides) ji nepamirso:(
Bandom mes namie-ta zodi jam ismesti is galvytes, bet ka subari o jis" daugiau taip nebesakysiu"

Bet tai dar ne viskas. Buvo darzelyje susirinkimas, pilna tevu- jau viskas ejo i pabaiga ir apie 15min tevams buvo leista pasisakyti, bet niekas nekalbejo, ir as isejau, nes skubejau... o pasirodo man isejus-viena mama pradejo negraziai ir kaip koki" sombi" palaike pries visus tevus!!!:( jis keikias, musasi ir t.t kad ta mama pareikalavo , kad ji perkeltu i kita grupe, nes ji atseit to nepakes!!!!


As pakraupau-kai ryte atejus visa tai isgirdau is aukletojos!!! verysad.gif
Nejau taip galima elgtis tai mamai- jog man nieko nesakius-bet pries kitus tevus taip pasielge - " atseit kazkas musu seimoje blogai, kad mes kazkokie valkatos ir pan... kad vaikas taip kalba! o jis tik viena keiksmazodi temoka:)

As nuejau pas direktore , nes jau nebeislaikiau viso to,,, o ka direktore-nekreipkit demesio viskas gerai - juk cia mazas vaikas jis net dar nesupranta ka reiskia sis zodis!!!

BET KAP MAN JAUSTIS-KAI UZ AKIU BUVOME APSMEISTI LYG KAZKOKIA SOMBIU SEIMA sad.gif
LABAI SKAUDU!!!!

NEZINAU KA DARYTI??? NES ESU SOKE , AKD TAIP VISKAS VYKO UZ AKIU!!
TAI JEI BUTU NORMALI MOTERIS-BUTU PAKALBEJUS SU MANIM, O NE PRIES VISUS TEVUS TAIP APJUODINTI IR NET NEZINAU KAS????

LABAI SKAUDU ZINOKIT LABAI!!! NET SAPNAVUS NEBUCIAU APIE TAI - KAD TAIP IVYKTU,
Atsakyti
Ir mano vaikui 3, ir mes lankom darzeli. Is sesers pries metus sunus ismoko zodi "pi.e". Jei mazas vaikas to zodzio negirdes, jis ji pamirs. Taip rekomenduoja pedagogai ir psichologai. Nepamirso, nes bent karta per savaite sesuo ji pasako. Nors mes abu su vyru niekada tokiu zodziu nevartojam. Labai, labai retai, kai uzsigauni (dar, prisimenu, vyras ziurėjo krepsini, buvo labai tragiskos varzybos) pasakai ta "bl...". Pakalbejau su vaikais. Dukra (10 m.) supranta, kad negrazus zodis...:"Issprudo". Sunui pasakiau, kad mamytei liudna ir geda, kai vaikas taip kalba. Ar Jums butu geriau, jei vaikas sedetu kampe, nebendrautų, netriuksmautu ir t.t. Ta kita mama pasisake, nelaiku, bet ji issake savo nuomone. As galvoju, kad nekorektiskai pasielge aukletoja. Ji mato, kokiam stovy Jus ateinat, skaite Jusu anketas. Ta mama sprendzia is 3 metu vaiko pasakojimu. Visa ta nesamone turejo sutvarkyti aukletoja, o ji, kaip sena pliatkininke, pakurste Jus ryte.
Atsakyti
Aš taip pat manau, kad visą konfliktą pedagogiškai numalšinti turėjo auklėtoja. Negalima vos trejų metų vaikiuką išmesti iš darželio, kad jis susikeikė, ar kepštelėjo kažkam (na bent jau kolkas dar Lietuvoj negalima, užsienyje - kitaip). Kiekvienas vaikas keičiasi ir jo augimo ir brendimo laikotarpyje visko bus: ir keikimųsi, ir melo, ir muštynių, ir nuoskaudų.... Bet dėl to negalima nuo vaiko nusisukti, o reikia tik jam padėti susivokti, kas yra keiksmažodžiai, kas yra muštynės ir kas jas sukelia. Darželio auklėtoja turėtų suorganizuot kokį bendrą tėvelių susirinkimą, pasikviesti psichologą, kad paaiškintų, visi tėveliai padiskutuotų, kaip bendrai kovoti su padaužom ir keiksmažodžiais. Jei vaikutis namie negirdi negražių žodžių, neigiamai į nešvankybes visi reaguos darželyje, tuomet vaikas pats pasirinks, kad geriau naudoti gražius žodžius, nes tada ir su juo visi gražiau bendrauja. ax.gif
Suprantu, direktorė norėjo viską užglaistyti, ir manau, ji elgiasi teisingai. Tik žinau, kad baisiai dabar nemalonu susitikti bent vieną iš tėvelių... doh.gif Gal prašykit dabar auklėtojos pagalbos, gal ji kaip nors galėtų kad ir pavėluotai įsikišti ir padėti viską išspręsti. O gal tiesiog su ta nekultūringa mama šnektelkit ir apginkit savo šeimos garbę. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(janna @ 2008 11 01, 19:11)
Musu atveju, atsakymas : na ir nereikia! Kambarys kaip buvo sujauktas taip ir liko!
Bandziau  rinkti ir mesti i siuksliu maisa, padejo! Tam kartui!
Kita vakara: "Mesk!"

O tu ir išmesk. Surink ir išnešk į kokį rūsį ar sandeliuką (tik nesakyk, kad neišmetei) ir sakyk, va, prašom - išmečiau.. Ji taip atsako, nes žino, kad mamos "kiaušiai per skysti", atsiprašant už pasakymą, iš tikro išmest. O tu tai ir patvirtini po jos pasipriešinimo iškart nuleisdama rankas rolleyes.gif
Atsakyti