Nu pagulejau del sios bedos ir as Kauno klinikose pas gera specialiste todel daba galiu pasidalinti viskuom ka teko suzinoti apie sia liga.
Visu pirma man labai keista kad paskutiniai komentarai eina apie slapimo tyrimus, gal jus nelabai supratote apie kokia liga cia eina kalba

, nes nesciuju cholestaze tai kepenu fermentu padidejimas kuris nustatomas tik atlikus kraujo tyrimus. Tiriami 5 kepenu fermentai ir nors vieno is ju pakitimas-padidejimas virs normos rodo nesciuju cholestaze. Realiai sita liga yra pakankamai naujai "atrasta" nes kol kas nera visiskai aiksu kodel ji pasireiskia kai kurioms sveikoms moterims nestumo metu.
Mano atveju buvo taip: pirma nestuma turejau pries 10 metu, man tada ziauriai niestedavo, skundziaus gydytojai, bet ji tik ramiai konstatavo kad "uzspaustos kepenys blogai isvalo krauja" ir tai praeis po gimdymo. Sekmingai pagimdziau 40 savaite ir niekam neuzkliuvo tai kad as beprotiskai kasiaus (juk ne vienas gydytojas mate nugrauztas mano rankasir kojas)
antra nestuma niezulys nedidelis keliu dienu pasirode apie 35 savaite ir iskart praejo, pas gydytoja papuoliu 38 savaite vizito eilinio ir siaip pasisakiau visai netycia, bet iskart pasakiau kad man taip buvo ir su pirmu nestumu. Ji iskart kazkaip suregavo, israse tyrima ir pasake kad reiktu atmesti nestumo cholestazes tikimybe del visa ko ir pasitikrinti kepenu fermentu pakitimus. Sekancia diena pasidariau ta tyrima ir sulauskus skambucio is akuseres supratau kad geruoju cia nesibaigs. Iskart issiaiskinau kokie fermentai ir kiek jie pas mane pakite ir nustaciau kad sarmine fosfotaze virsija norma du kartus ir GPT norma yra 45 o pas amne buvo 54. Iskart gavau i klinikas siuntima konsultacijai bet liepe pasiruosti guldymui iskart. Ten ir pagulde penktadieni. Pakartojo dar karteli tyrimus ir paskyre minimalia vaistu doze. Antradieni buvo vizitacija su profesorium kazkokiu kuris isklauses mano ligos istorija iskart pasake kad butina mane kuo greiciau "isgimdyti" iki penktadienio jis dave termina. Gydytoja rekomendavo nors ketvirtadienio palaukt kadangi visiskai nebuvo organizmas gimdymui pasiruoses (38 sav ir 5 dienos buvo). Abi nusprendem palaukti iki 39 sav. ir 1 dienos. Kadangi tema ne ta tai pasakysiu tik tiek kad labai gailiuos to kad prasitariau savo gydytojai, nes toks priverstinis plesimas nieko gero nedave nei man nei vaikui, finale gimdyma skomplikavos, dingo saremiai paskutiniu gimdymo periodu, pradejo silpti vaiko tonusai ir as pradejau alpeti ir viskas tik todel kad gimdymas buvo "prievartaujamas" vaistais ir pradziu ruosiant gimdymo takus o veliau arklinem dozem varant skatinamuosius (norma skatinamuju yra 60 o man paskutinem akimirkom vare po 250). Zodziu pati jauciu kad viskasbutu daug geriau baigesi naturaliai sulaukus termino tiesiog gydytojai noredami apsidrausti plesia tave pirma laiko ir viskas, ko pasekoje mano vaikas tik ka gimes buvo gaivinamas 4 minutes ir lupamas su vakumo pagalba ir gimdymo taku. Vat ir rinkis zmogus kas yra geriau...
Dar apie pacia liga. Gydytoja sake kad sarmine fosfotaze leliukui itakos neturi dideles bet va kiti tie fermentai kazkokios itakos neigiamos GALI TURETI, bet kadangi liga nera gerai istirta tai daug kas grindziama tik spejimais.
Dar ka svarbaus noriu pazymeti, kad jei sita liga susirgai per viena nestuma praktiskai kiti nestumai be tos bedos neapsieis niekaip, todel reiktu iskart pradeti stebeti bet kokius pakitimus
Ir dar kazkodelgydytoja man aiskiai pasake KAD ESANT NESCIUJU CHOLESTAZEI VARTOTI JOKIU KONTRACEPTIKU NEGALIMA GRIEZTAI (bet kokiu hormoniniu kontraceptiku, o Lietuvoje kitokiuregistruotu ji sake kad nera-belieka tik spirales arkas ten tokio panasaus buna) manau kad hormonai pries nestuma kenkia kepenim, kurios paveiktos nestumo hormonu reguoja cholestaze. Jei kepenys reguoja i nestuma tokia liga, tai i hormonus pries pastojima matomai reguoja irgi kazkaip panasiai kas gali issaukti rimtus kepenu pazeidimus ir ligas.
Idedu info nesciosioms atliekamu tyrimu normas orientacijai
Antėjos medicininių tyrimų laboratorija siūlo programas nėščiųjų profilaktiniam ištyrimui, kurių pagalba būtų galima savalaikiai nustatyti galimą patologiją ir išvengti skaudžių padarinių motinai ir jos vaisiui.
TYRIMAI TYRIMŲ NORMOS
Bendra klinikiniai
Bendras kraujo tyrimas 5 dif. -
C- reaktyvinis baltymas CRB 0 - 5,0 mg/l
Biocheminiai tyrimai
Geležis 7,2-27,7 µmol/l
Gliukozė 3,9-6,4 mmol/l
Kalcis 2,15-2,57mmol/l
Magnis 0,65-1,05mmol/l
Kalis 3,5-5,1mmol/l
Natris 136-156 mmol/l
Šlapalo koncentracijos nustatymas ( UREA ) 2,8-7,2 mmol/l
Kreatininas 53,0-115 mmol/l
Aspartataminotransferazė (GOT,AST) 0 - 35,0 U/l
Alaninaminotransferazė (GPT,ALT) 0 - 45,0 U/l
Bilirubinas bendras 0 - 18,8 µmol/l
Šarminė Fosfotazė 42,0-240 U/lInfekcinės ligos
Toxoplazmos antikūniai IgG 0-32 UI/ml
Antikūnai (IgG) prieš Citomegalo virusą 0-1,1 S/CO
Antikūnai (IgG) prieš Raudonukės virusą 0-10 UI/ml
Hepatito B paviršinis antigenas (HBsAg) Teigiamas / Neigiamas
Antikūnai prieš Hepatito B šerdinį antigeną (Anti-HBc) Teigiamas / Neigiamas
Antikūnai prieš Hepatitą C (Anti-HCV) Teigiamas / Neigiamas
Programiniai *
Sifiliui nustatyti TPHA testas Teigiamas / Neigiamas
Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) Teigiamas / Neigiamas
Nėščiosios kraujo tyrimas dėl sifilio (RPR) Teigiamas / Neigiamas