Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjos

QUOTE(rena @ 2008 06 17, 18:09)
na siaip reiktu dar anglies gabaliuku, kokoso cipsu, dregmei palaikyt kaiminu arba gali keisti vermikulitu arba, kaip sako Iriska akmaukais (vulkanine uoliena ), o siaip dar gali is http://www.orchidejo...index.php?id=36 uzsisakyti substrata ir nesukti sau galvos mirksiukas.gif

Bandžiau užsisakyti substratą, gavau patvirtinimą, kad užsakymas priimtas. Toliau turiu pervesti pinigus ir kiek laiko laukti ? Jau reiktų perkelti gėlytę iš reanimatoriaus g.gif .
Atsakyti
QUOTE(Taniushka @ 2008 06 17, 21:07)
jau sesi puslapiai  doh.gif  ar jus kada nuo kompo nueinas ?  biggrin.gif 
pas mane dziaugsmas, nusipirkau cambria, kaip priziureti radau o kokio jau substrato reikia taip tiksliai ir nesupratau, supratau kad zieve tai turetu buti o kas dar? ar extra substratas tiks? gal pasmulkinti ji reikia? biggrin.gif


As savo Cambria naujaja pasodinau i Substratas OS epifitinėms orchidėjoms (smulkus).
Kol kas viskas gerai. Tik po persodinimo pastebejau, kad vienas paauglys daigelis is pagrindo papuves. Is pradziu nesupratau kodel man jo lapai nuliko, sakau, gal dregmes per mazai, o pasirodo supuves... Tai nukirpau as ji ir su zelionke gerai istepiau. Kol kas viskas gerai atrodo.
Papildyta:
QUOTE(*Aušrė* @ 2008 06 17, 21:11)
Bandžiau užsisakyti substratą, gavau patvirtinimą, kad užsakymas priimtas. Toliau turiu pervesti pinigus ir kiek laiko laukti ? Jau reiktų perkelti gėlytę iš reanimatoriaus  g.gif .


Ma po 2dienu atejo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Aušrė* @ 2008 06 17, 21:11)
Bandžiau užsisakyti substratą, gavau patvirtinimą, kad užsakymas priimtas. Toliau turiu pervesti pinigus ir kiek laiko laukti ? Jau reiktų perkelti gėlytę iš reanimatoriaus  g.gif .


ziurint kaip toli nuo Vilniaus gyvenate?
Atsakyti
QUOTE(rena @ 2008 06 17, 17:57)

galetumet ir pasirodyti ax.gif

Tai kad nelabai yra ką rodyti g.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Gaurė @ 2008 06 17, 21:15)
Tai kad nelabai yra ką rodyti  g.gif



labai grazus ziedukas thumbup.gif
Atsakyti
smile.gif+2008 06 17, 20:13-->
QUOTE(Ramunytė kaip gėlytė smile.gif @ 2008 06 17, 20:13)
As savo Cambria naujaja pasodinau i Substratas OS epifitinėms orchidėjoms (smulkus).
  Kol kas viskas gerai. Tik po persodinimo pastebejau, kad vienas paauglys daigelis is pagrindo papuves. Is pradziu nesupratau kodel man jo lapai nuliko, sakau, gal dregmes per mazai, o pasirodo supuves... Tai nukirpau as ji ir su zelionke gerai istepiau. Kol kas viskas gerai atrodo.


biggrin.gif as tai turiu siuo metu tik extra substrato, labai noriu persodinti, nes ten kazkokie vabaliukai, bet rodos negyvi, bet visvien nepatinka kad ten jie ekzistuoja, be to ji buvo nukainuota ir man atrodo biski ten kazkas negerai su saknim
Atsakyti
QUOTE(aneizza @ 2008 06 17, 21:16)
labai grazus ziedukas  thumbup.gif

Dėkui ax.gif Gražus, bet tik vienas blush2.gif Na, dar vienas auga.
Atsakyti
QUOTE(Taniushka @ 2008 06 17, 21:07)
jau sesi puslapiai  doh.gif  ar jus kada nuo kompo nueinat ?  biggrin.gif 
pas mane dziaugsmas, nusipirkau cambria, kaip priziureti radau o kokio jai substrato reikia taip tiksliai ir nesupratau, supratau kad zieve tai turetu buti o kas dar? ar extra substratas tiks? gal pasmulkinti ji reikia? biggrin.gif

na jau atsake, kad smulkesnio reik ax.gif


QUOTE(Gaurė @ 2008 06 17, 21:15)
Tai kad nelabai yra ką rodyti  g.gif

kokia grazi tavo vienise wub.gif wub.gif thumbup.gif


bijau garsiai sukaut, bet i ausi jums pakuzdesiu topsecret.gif pas mane berods lenda Vandos lapukas, kolkas bijau dziaugtis, kad neapsirikciau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaurė @ 2008 06 17, 16:56)
Jei gerai suprantu, tai kalba apie nobile tipo dendrobiumą. Tada kirpti nereikia, nes tie stiebai gali žydėti, o jei ir ne, tai tada jie yra kaip papildomas maisto šaltinis kitiems auginiams. Nukirpsi kai sudžius.
Beje, mano vienas senas stagaras nusprendė truputėlį pažydėti  doh.gif  išleido vieną pumpurą, pražydo, dabar leidžia antrą. Keistas kažkoks, bent jau daugiau pražystų, o dabar nei šis nei tas.

Jo,nobile tipo bigsmile.gif Niu tada palauksiu ziedeliu g.gif Kolkas jie nelinke pas mane dziuti,tai gal kadanors ir sulauksiu is jo ziedeliu. Kolkas dziaugiuosiu,kad kitas dendrobiukas krauna ziedelius thumbup.gif Neprisimenu kurios kokios spalvos buvo,ziuresim kuris.... rolleyes.gif
Kaip ir pas tave, pas mane ant to pacio koto keli pumpurai jau susiformave,o kiti dar tik kalasi. Tai bijau,kad is tu man keikiu nepriaugintu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Kerincioji @ 2008 06 17, 21:40)
Tai bijau,kad is tu man keikiu nepriaugintu  doh.gif

turesi daug nobiliuku hihihi.gif
Atsakyti
turejau toki labai gera faila pasidarius ir issisaugojus info apie dendrobiumu auginima, nes as nelabai moku juos priziuret ax.gif TU-RE-JAU doh.gif nesuprantu kada ir kokiu budu, bet as jo nebeturiu verysad.gif taigi, noreciau paklausti, gal yra daugiau tokiu megstanciu konspektuoti biggrin.gif pamenu, kazkada buvo labai geras SKM postas - apie dendrobium nobile tipo auginima visa pagrindine info. gal kas netycia kur turite sia info?
Atsakyti
QUOTE(kkavka @ 2008 06 17, 22:03)
turejau toki labai gera faila pasidarius ir issisaugojus info apie dendrobiumu auginima, nes as nelabai moku juos priziuret  ax.gif  TU-RE-JAU  doh.gif  nesuprantu kada ir kokiu budu, bet as jo nebeturiu  verysad.gif  taigi, noreciau paklausti, gal yra daugiau tokiu megstanciu konspektuoti  biggrin.gif  pamenu, kazkada buvo labai geras SKM postas - apie dendrobium nobile tipo auginima visa pagrindine info. gal kas netycia kur turite sia info?

stai tas aprasymas mirksiukas.gif
Dendrobium nobile orchidejos prieziura:


Temperatura:
Vasara: 20-28 °C diena ir 15-20 °C nakti;
Žiema: 15-17 °C diena ir + 10 °C nakti.

Tarp dienos ir nakties temperaturu turetu buti bent minimalus 4 laipsniu
skirtumas.

Aplinkos dregme:

60-80 %


Substratas: turi buti nelabai stambus, rekomenduojame pasirinkti smulku OS
substrata epifitinems orchidejoms.

Persodinimas:

Si rusis labai neigiamai reaguoja i persodinima, todel tai reiketu daryti
kaip imanoma reciau ir tik esant butinybei. Tik jei substratas pelyja,
saknys puna, arba jei tame paciame vazonelyje auga 4 metus ir ilgiau.
Geriausias laikas persodinimui kai nauji auginiai pasiekia 5 cm dydi ir
ima auginti savo saknytes. Vazonelis turi buti pasirinktas kaip imanoma
mazesnis.

Šviesa:

reikalauja daug šviesos, bet reikia apsaugoti nuo tiesioginiu saules
spinduliu. Tad jei laikysite pietineje puseje tuomet pastatykite toliau
nuo lango, arba uz uzuolaidos. Taip pat tinka ir rytine bei vakarine
puses.

Ramybes periodas:

siai orchidejai yra butinas ramybes periodas, kuris prasideda kai tik
nauji auginiai pasiekia senu auginiu dydi. Tuomet reikia sumazinti
laistyma, laikyti orhideja vesesneje patalpoje, netresti. Temperatura
turetu buti apie 10 laipsniu.Laistymo reiketu atsisakyti arba apsiriboti
tik lengvu pavirsinio substrato apipurskimu. Tokiomis salygomis orchideja
reikia laikyti 4-5 savaites. Ramybes laikotarpis turetu prasidedi
lapkricio-gruodzio menesiais. Kai tik pradeda matytis ziedu formavimasis
(apie sausio menesi) tuomet reikia orchideja pradet laistyti bei perkelti
i siltesne patalpa.

Jei orchidejai nebus suteiktas ramybes periodas ji gali nezydeti.

Zydejimas:

Dendrobium nobile zydejimo laikotarpis sausis - kovas. Trukme 8-12 savaiciu.

Nuo geguzes vidurio iki rugsejo vidurio sia orchideja galima laikyti
lauke. Laikyti nuo veju, lietaus bei tiesioginiu saules spinduliu
apsaugotoje vietoje.

Laistymas:

tuomet kai orchideja zydi, augina naujus auginius laistyti reikia nuolat
tik butina, kad substratas tarp laistymu pradziutu. Tresti kas dvi
savaites orchidejoms skirtomis trasomis.
Atsakyti