Įkraunama...
Įkraunama...

Išvarysiu sūnų paauglį iš namų

Ačiū, Ode,
Tavo mintys labai taiklios
Atsakyti
Isivaizduoju, kad jums sunku beprotiskai. Bet manau, kad buvo praziopsotas kazkuris momentas, kuomet JAM labai reikejo JUSU. Galbut jus labiau pastebit dukters pasiekimus ir pastoviai ja giriate jam girdint, galbut prie jo lyginat, kokia ji gera, o jam iki jos toli ir kad jis niekam tikes. Zinau is patirties, kad kai tau sako, kad tu esi negeras, nors gal but ir nieko baisaus nepadarei, atsiranda principas - "ach as niekam tikes, tai va dabar pamatysit, ka reiskia but niekam tikusiu!"
Minejot, kad jis mergele, pazystu ne viena mergele is ju ir MB - galiu pasakyt, kad jei myli tai visa sirdim, jei nekencia irgi, pykti laiko labai ilgai ir iskaudintas gali kersyt... Nemanau, kad kaltas vaikas, manau kad kalti ir tevai, galbut jis pas jus hiperaktyvus, bet tokiem reikalinga ypac didele kantrybe ir demesys. Nenuleiskit ranku, gal but uz tai, kada nors jums jausis dekingas..

Saugokit savo maziuka, nereikia jam jausti jusu neigiamu emociju, sekmes ir stiprybes wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Ode @ 2008 07 01, 14:24)
...šnekėtis šnekėtis šnekėtis... bet ne šiaip apie 'beleką', o su konkrečiais klausimais bei atsakymais... be kategoriško išankstinio nusistatymo... be gąsdinimų, grasinimų, kaltinimų, nes tai tik išaugia ginamąją reakciją...

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Naujas.vardas @ 2008 07 01, 14:14)

Mokykloje su bendraklasiais jis tikrai bendravimo problemų neturi - yra vienas iš lyderių, mėgstamas merginų. Lyderio statusą palaiko tyčiodamasis iš mokytojų, neleisdamas vesti pamokų, pats siūlydamasis mokytojams, kad jam rašytų dvejetus, kas klasiokams atrodo labai juokinga...



QUOTE(Naujas.vardas @ 2008 07 01, 14:50)

Pas jį matematinis protas (tik jis jo neišnaudoja)
Sąžiningas - turiu omenyje nieko nepavogs, grąžą grąžins iki paskutinio cento net neprašomas
Prieraišus (horoskopo ženklas - Mergelė)
Stengiasi būti geras mylimai mergaitei (nuolat klausinėja kas mergaitės patinka) wub.gif

Labai gaila, kad tėvams nepavyksta su sūnum susikalbėti, ir kad net kyla tokios mintys atsisakyti jo, linkėti jam blogo ateityje verysad.gif
Iš jūsų pasisakymų matyt, kad jis jūsų ir mokytojų negerbia verysad.gif
Labai gerai, kad yra sąžiningas. Gal dar užaugs geras žmogus. Kokie jo draugai? ar irgi tokie neklaužados? gal artimiau susipažinus su jo draugais pavyktų jį kaip nors perkalbėti. Juk rašėt, kad jam svarbus draugų pripažinimas g.gif
Sėkmės jums ir kantrybės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Naujas.vardas @ 2008 07 01, 11:29)
Psichologų diagnozė - dėmesio tūkumas. Bet, žinokit, iš to laiko kiek turiu, visas dėmesys yra skiriamas tik jam. Aš iki šiol jam net kuprinę mokyklai sudėdavau, nes tai buvo vienintelis garantas, kad viską nusineš.



Paprastai tėvai ne taip greitai sureaguoja į vaiko gerą elgesį, nes atodo, kad gerai elgtis privalu ir nėra už ką čia jį girti. O štai blogas elgesys iš karto susilaukia tėvų reakcijos. Man atrodo, kad jūsų vaikas dėmesio trūkumą kompensuoja blogu elgesiu. Reiktų kiek įmanoma mažiau reaguoti į jo visokias šlykštynes, bet dažniau teigiamai sureaguoti į pažangius dalykus.
p.s. nesupratau, kodėl jam kraunate kuprinę doh.gif . Kodėl nepaliekate jam pačiam pajusti savo neatsakingumo pasekmių?
Atsakyti
Mano drauges sunus irgi mergele. Labai grazus berniukas, sportiskas ir proto netruksta jam. Nors jis 8 metu, bet sunku jau dabar ji auginti-reikia labai daug kantrybes ir meiles.
Yra tikras karstakosis, kas galvoj tas ant liezuvio.. Jau kai uzsiplieskia-tai doh.gif tikras skandalas, atsikalbinejimai, jau dabar jis siuncia mama... Jis yra tiesiog toks koks yra-jei nepatinka, tai ir drebia tiesiai...jokio gudrumo, prisitaikymo smile.gif jei nepatinka zmogus, nesisypsos jam be reikalo (nei su reikalu) niekada. Sunku pasakyti, ar tai blogai? Sunkiau auginti, tas tiesa, bet gal ateityje, toks charakteris kaip tik jam pades siekt savu tikslu? Gal gyvenimas kada pamokys diplomatijos?
Atsimenu, ta pati drauge, netekusi kantrybes, yra man karta pasakius: nu, jei jis butu paimtas is vaiku namu, tikrai dabar ji grazinciau...
Cia siaip parasiau, kad nesijaustumete vienisa-yra ir daugiau tokiu, jusu likimo draugiu smile.gif
Yra keletas tam tikru vaiko auklejimo momentu, mano drauges seimoje, kurie man atrodo nelabai priimtini, bet ir ji pati buvo taip aukleta, taip kad nesieciau to su jo temperamentu.....
Ir kazin ar jo elgesys yra susijes su sesers gimimu, juk rasete, kad toks sunkuolis jis nuo mazens. O jus su vyru vaikysteje kokie buvot?
Atsakyti
QUOTE(Makarska @ 2008 07 01, 15:52)
Paprastai tėvai ne taip greitai sureaguoja į vaiko gerą elgesį, nes atodo, kad gerai elgtis privalu ir nėra už ką čia jį girti. O štai blogas elgesys iš karto susilaukia tėvų reakcijos. Man atrodo, kad jūsų vaikas dėmesio trūkumą kompensuoja blogu elgesiu. Reiktų kiek įmanoma mažiau reaguoti į jo visokias šlykštynes, bet dažniau teigiamai sureaguoti į pažangius dalykus.
p.s. nesupratau, kodėl jam kraunate kuprinę  :oh .  Kodėl nepaliekate jam pačiam pajusti savo neatsakingumo  pasekmių?


Kurį laiką jau buvau nustojusi krauti kuprinę, tai sulaukiu kasdienių mokytojų pastabų, kad neatsinešamos mokymosi priemonės, todel pamokos metu ne tik pats nedirba, bet ir išsišokinėjimais neleidžia visai klasei dirbti. Dėl to mokytojai kreipiasi į mane, rašo neigiamus pažymius - jų kiekis nesuskaičiuojamas. O jam pačiam visiškai nerūpi kad pažymiai vien tik neigiami, NA TIESIOG VISIŠKAI NERŪPI. Dėl blogų mokslo rezultatų jam nieko nebeperkame tuo tarpu parodydami kaip perkame dukrai už gerus mokslo rezultatus
Atsakyti
QUOTE(Naujas.vardas @ 2008 07 01, 17:01)
Kurį laiką jau buvau nustojusi krauti kuprinę, tai sulaukiu kasdienių mokytojų pastabų, kad neatsinešamos mokymosi priemonės, todel pamokos metu ne tik pats nedirba, bet ir išsišokinėjimais neleidžia visai klasei dirbti. Dėl to mokytojai kreipiasi į mane, rašo neigiamus pažymius - jų kiekis nesuskaičiuojamas. O jam pačiam visiškai nerūpi kad pažymiai vien tik neigiami, NA TIESIOG VISIŠKAI NERŪPI. Dėl blogų mokslo rezultatų jam nieko nebeperkame tuo tarpu parodydami kaip perkame dukrai už gerus mokslo rezultatus



Kodėl Jums atrodo, kad vaikui jo pasiekimai nerūpi? Ir koks čia gali būti vieno ar kito vaiko skatinimas pirkiniais? Nedarykite to. Vėliau ir dukra nė piršto nepajudins, kol negaus atlygio. Mylėkite abu, juk jie jūsų, ir mylėkite besąlygiškai, o ne už kažką. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*fėja* @ 2008 07 01, 16:01)

gal ateityje, toks charakteris kaip tik jam pades siekt savu tikslu? Gal gyvenimas kada pamokys diplomatijos?

O jus su vyru vaikysteje kokie buvot?


Vyras buvo pavyzdukas. Mokyklą baigė su diplomu. Baigė 2 universitetus.
As buvau priskiriama prie penketukininkų (penkiabalėje sistemoje), trimestruose turėdavau po 2-3 ketvertus, bet buvau hiperaktyvi - už elgesį pažymys dažniausiai budavo -3. Vyresnėse klasėse mano hiperaktyvumą mokytojai gerai nukreipė - paskyrė visos mokyklos kultmasinio sektoriaus vadove. Organizuodavau ir vesdavau visus renginius. Tai ir elgesio pažymys pasitaisė :) Baigiau 2 universitetus. Savo hiperaktyvumu daug pasiekiau ir darbo srityje.

O kad sūnų gyvenimas pamokys, tai tikiu, bet problema yra ta, kad įgavęs proto jau nieko savo likime negalės pakeisti su dabartiniu neigiamu trimestru. Kokios jo galimybės be aukštojo išsilavinimo ? Aš čia matau tik juodas spalvas
Atsakyti
Kol apsitvarkiau, dar minčių kilo...

...užkliuvo ta pati kuprinė... vaikui šioj situacijoj nepalikta vietos būt savarankiškam (gal ir daugiau panašių situacijų yra?), prisiimt atsakomybę už savo veiksmus (juk būtų kažkaip mokytojų nubaustas, tad vėliau elgtųsi kitaip...)... ir dar man tai skamba, kaip nepasitikėjimas vaiku... juk ne sąsiuvinio pamiršime esmė, o tai, kad priimate vaiką kaip savarankišką, augantį, bręstantį žmogų, kuris daro klaidas ir prisiima už tai atsakomybę... kaži, ar dabar šioj situacijoj ką bepakeisi, bet analizuot situaciją, manau, reikia..

...mano akimis tėvai turi būti autoritetu vaikams, o šiuo atveju taip ne(bė)ra... pritariu, kad kažkuriuo metu buvo pražiopsotas momentas, kuomet iš naivaus vaiko virto manipuliuojantis paauglys... man kažkodėl atrodo, kad problema ne dėmesio trūkume, o jo pertekliuje... o gal tiesiog - jo kokybėje?.. kaip ten bebūtų, vaikas nėra dar subrendęs, tad tėvai dar kelis metus turi (privalo?) / turi galimybę tą autoritetą ir pagarbą susigrąžint... sunkus laikas tam susigrąžinimui, bet juk niekas nesakė, kad tėvystė lengva, ar ne?.. svarbiausia prisiminti, kad šalia jūsų - Žmogus... tegu bręstantis, tegu dar (jūsų) vaikas, bet žmogus, su savo jausmais, mintimis, išgyvenimais, troškimais...

...gal jis nori dirbti?.. užsidirbtų savo reikmėm... bet man atrodo, reikėtų kažkaip sutarti, kad tėvai šiek tiek stebės situaciją: ar parinks darbo vietą, ar - jam pasirinkus - įvertins ir duos sutikimą, turės duot sutikimą pinigų panaudojimui... kažkaip lenda į galvą galimos blogos kompanijos, kolektyvai, narkotikai ir pan... bet kur lenkiu: šnekėjimasis, darybos, kompromisų ieškojimai... kaip su suaugusiu (augančiu) žmogumi... ir darbas tik kaip pavyzdys - gal jis turi kitų interesų, hobių... savaime aišku, jis, savo ruožtu, turi permąstyti savo elgesį namuose, bendravimą su šeimos nariais...

...mergaitėmis domisi, sakote... smile.gif kai ateis kalba iki tol, ar nevertėtų paminėti, kad dabar žavisi juo tos pačios paaugliukės, bet kaži ar kuri iš jų norės vėliau susidėti su nieko nesiekiančiu / nepasiekusiu vaikinu?.. na, čia tarp mūsų... mamyčių... vaikinukui tai reikėtų pateikti rafinuočiau... gal kada vėliau, kai tėtis atgaus pagarbą ir pasitikėjimą, ir jiedu, vyriškai besišnekučiuodami, galės tai aptarti...

tai tiek nerišlios minčių tekmės...
Atsakyti
Tai ir toliau kraunate dėl šventos ramybės blink.gif ? Trūksta žodžių doh.gif . Mano vaikas taip pat kažką užmiršta įsidėti ir parsineša ne mažai pastabų, bet aš visvien nepuolu dėti jo kuprinės, o tik pastoviai kalu, kad vaikai be teisių dar turi ir pareigų. Viena iš jų pasiruošti pamokoms.
Atsakyti
QUOTE(Naujas.vardas @ 2008 07 01, 13:14)
Tarkim, pasileidžia jis neįmanomu garsu muziką per visus namus. Kiek įmanoma dar bandom kentėt, bet yra ribos - paprašytas pasitylinti jis nereaguoja kol sukelia šeimoje didžiausią skandalą ir tada pareiškia - "na ir nesitylinsiu ir ką jūs debilai man padarysit ?" Tėvas neištvėręs užvožia tam bjaurybei, tada jis dingsta iš namų, parsiranda naktį, prižadina visą šeimą ir reikalauja atidaryti duris. Mes siunčiam eiti ten iš kur atėjęs ir nesirodyti daugiau mūsų gyvenime. Tuomet jis daužo duris kol prižadina ir visus kaimynus taip išsireikalaudamas jį įsileisti...jaučiu, kad visi tuoj išsikraustysim iš proto.

Nezinau ar teisinga, bet maniskes po tokio dalyko kai nepatildytu iskart netektu mago - nera daikto nera problemos.
Bet nakti net negalvociau neisileisti - atsiimtu sekancia diena.

QUOTE(Naujas.vardas @ 2008 07 01, 13:29)
Psichologų diagnozė - dėmesio tūkumas. Bet, žinokit, iš to laiko kiek turiu, visas dėmesys yra skiriamas tik jam. Aš iki šiol jam net kuprinę mokyklai sudėdavau, nes tai buvo vienintelis garantas, kad viską nusineš.

Kuprines tikrai deti nereikia, bet priziureti kaip susideda ir tuo metu pasikalbeti tikrai galima.
Maniske tokia buvo (kai pasakojai apie 4m amziu buvo tas pats), bet dabar galiu dazniausiai tik dziaugtis. Aisku, pykcio priepuoliu dar buna, bet ir tuos kazkada isaugs.
Vienintelis kelias: kalbetis ir kalbetis, kartu nusistatyti taisykles ir ju laikytis visiems (net jei sesei negalima eiti i brolio kambari vadinasi ji kalta kad ten ejo). O sunus dar jaucia gresme ir del naujo leliuko, gal vel bijo netekti to laselio kuri turi. Ir stengiasi atstumti pir mas.

QUOTE(*sandriukas* @ 2008 07 01, 14:31)
Isivaizduoju, kad jums sunku beprotiskai. Bet manau, kad buvo praziopsotas kazkuris momentas, kuomet JAM labai reikejo JUSU.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mano merginai 15m,as ja nepasitikiu visiskai,ruko,isgerineja,gal ir pagulinejus su kuo.Vedziau,pas psihologa,soc.darbuotoja,bet viskas veltui.savaitem nebuna mokykloi,o iseina kartu su kitais.Gryzta kaip po pamoku.Ji sako ,kad viskas *****.Trinasi tarp neaiskios hebros,yra agresivi.Kalbeti,kalbeti .Toks vaizdas,kad negirdi.Stovi be zodziu.Ka nori pakeisti- nieko.Vakar vos galejau kalbeti per asaras,nepasake nei zodzio.Lengva kalbeti kai vaikai mazi,todel suprantu Nauja .varda.
Atsakyti