Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 28, 21:42)
pas mane 3 programa yra wholemeal bread, o 8 - omega rich bread ar kazkaip panasiai. tai va ja ir naudoju. jai skirti receptai turi daugiau ruginiu miltu ir grudu, o 3 pritaikyta rupaus malimo kvietiniams miltams, selenoms ir pan.
o duonyte lygtais net ir didesne ganasi, 1.5 kg renkuosi.. ir tai kazkas rase, kad kartais buna neiskepusi, reikia papildomo kepimo. nors man tai iskepa smile.gif

jau issiaiskinau, rekomendavo arba ant 4 kepti(pilno grudo) arba ant 1(paprasta duona) pas mne iki 1000gr tik galima duona kepti, tai 1500g jau neiseis mirksiukas.gif nu dakepsiu jeigu ka...uzdesiu nakciai...plikiny jau va pasidariau...db laukiu Sonatinos Kifle rageliu teslos...ir uzstatysiu mamytes duona rytui smile.gif)
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 28, 20:42)
pas mane 3 programa yra wholemeal bread, o 8 - omega rich bread ar kazkaip panasiai. tai va ja ir naudoju. jai skirti receptai turi daugiau ruginiu miltu ir grudu, o 3 pritaikyta rupaus malimo kvietiniams miltams, selenoms ir pan.
o duonyte lygtais net ir didesne ganasi, 1.5 kg renkuosi.. ir tai kazkas rase, kad kartais buna neiskepusi, reikia papildomo kepimo. nors man tai iskepa smile.gif


tai vadinasi as sumaisiusi esu 3 su 8 programa blink.gif 8 niekad nenaudojau, o 3 naudojau ruginiams miltams doh.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2008 12 28, 21:50)
tai vadinasi as sumaisiusi esu 3 su 8 programa blink.gif 8 niekad nenaudojau, o 3 naudojau ruginiams miltams doh.gif

o pas mane 8 pati ta "darbine" lotuliukas.gif
Atsakyti
saldus batonas
user posted image
50g sviesto
1 a s druskos
2v s cukraus
2 v s medaus
260ml pieno
400-450g miltu
2 a s mieliu
1 a s cinamono
1 a s vanilinio cukraus
2 v s maltu riesutu
razinu

juoda rugine duona
user posted image

450g ruginiu miltu
50g rupiu kvietiniu miltu
260ml vandens
2a s druskos
2 a s cukraus
100ml raugo
1a s sausu mieliu
1 v s aliejaus
kmynu

170g ruginiu miltu uzpilami siltu vaneniu, sudedamas drungname vandenyje isleistas raugas, 1 a s cukraus, viskas isplakama, virsus pabarstomas miltais, viskas uzdengiama ir paliekama per nakti. Ryte sudedama druska, likes cukrus, kmynai, miltai, aliejus, mieles. Duonkepen viska dedame pagal taisykles.
Kepu pagtrindine progrma.
Gaminant rankomis - minkant ranku neslapinti (!), tesla gali buti labai minksta - geriau kils. Paslapinti tik formuojant kepaliuka.


tiesa, norejau jusu paprasyt prancuzisko batono receptelio, nes as gaminau is knygeles prancuziskas bagetes (su medum buvo), bet skonis tai ne toks...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 28, 22:31)
juoda rugine duona



O rugine duona kepei pagal programa, t.y., ~50 min.? Ir uzteko tiek laiko? Kaip skonis, patiko?
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 28, 22:31)
tiesa, norejau jusu paprasyt prancuzisko batono receptelio, nes as gaminau is knygeles prancuziskas bagetes (su medum buvo), bet skonis tai ne toks...

saldu batona reikes isbandyti 4u.gif
pas mane raso toky batona prancuziska, man labai skanus smile.gif
500gr: 210ml vandens, 1 a.s druskos,360gr miltu, 0.5a.s mieliu
700gr : 275ml vanduo, 1.5a.s druskos,465gr miltu, 1 a.s mieliu
1000gr : 365ml vandens,2 a.s druskos, 620gr miltu, 1.5a.s mieliu
pas mane 3 programa smile.gif kepu visada 500gr smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 28, 22:31)

juoda rugine duona
user posted image

450g ruginiu miltu
50g rupiu kvietiniu miltu
260ml vandens
2a s druskos
2 a s cukraus
100ml raugo
1a s sausu mieliu
1 v s aliejaus
kmynu

170g ruginiu miltu uzpilami siltu vaneniu, sudedamas drungname vandenyje isleistas raugas, 1 a s cukraus, viskas isplakama, virsus pabarstomas miltais, viskas uzdengiama ir paliekama per nakti. Ryte sudedama druska, likes cukrus, kmynai, miltai, aliejus, mieles. Duonkepen viska dedame pagal taisykles.
Kepu pagtrindine progrma.
Gaminant rankomis - minkant ranku neslapinti (!), tesla gali buti labai minksta - geriau kils. Paslapinti tik formuojant kepaliuka.
tiesa, norejau jusu paprasyt prancuzisko batono receptelio, nes as gaminau is knygeles prancuziskas bagetes (su medum buvo), bet skonis tai ne toks...

nu juoda rugine duona labai jau simpatiskai atrodo! Atsiprasau, jei jau rasei ir praziopsojau, bet ar ta berods kvietini rauga pati gaminaisi ar kur nors isigijai? jie taip, tai kur 4u.gif ?
Atsakyti
Rauga gaminau pati, receptas is rusisko forumo, kvepia maniskis dazais hihihi.gif bet rase, kad toks kvapas gali buti.
Kepiau pagrindine programa (3val). Bijojau, kad perkaitins, bet ka as zinau - viskas normaliai... Dariau minkstesne tesla, nei kad baltoms duonoms - is karto, kol nepakilo - net nelabai norejo susisukti taisyklingas rutuliukas...
Skonis - normalus, tanki, tvirta duona, kiek su rugsteles skoniu. Iskepe gerai - niekur nesukritus, dregna. Pakilo nedaug, bet kilo, teslos nesijaucia. Kaip ji laikysis ir valgysis - dar nezinau. recepta emiau duonkepiam peciui skirta, ten buvo gaminama is 5kg miltu...
Rauginau su dalim miltu per nakti, paskui viska sudejau duonkepen ir ten 3val 'maliau', rankom gaminant tai reikia pakildinti dar ant lizes ir tada jau kepti.
ziemos ugnele - bandysiu pranc batona, o cukraus visai visai nereikia?
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 28, 23:03)
ziemos ugnele - bandysiu pranc batona, o cukraus visai visai nereikia?

nea, cukraus neraso, kad reikia smile.gif as jo nedejau, man skanu ir be jo rolleyes.gif nu as siaip su nutela, ar rama cream bonjur valgau tai cukraus netruksta smile.gif
Atsakyti
kepiau pagal Sonatinos receptus ragelius Kifle, ale gavosi man bulkutes blush2.gif bet labai labai skanios thumbup.gif mazoji va kerta isvien ir paciai labai skanu rolleyes.gif ax.gif primena mociutes bandeles keptas peciuj smile.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
z ugnele - gardziai atrodo thumbup.gif man primena bandeles-rozeles kazkodel g.gif as dariau grynai ragelius - tesla supjausciau kvadraciukais, tada is kampo suvyniojau. Bu buvo tikri rageliai, minksti, pasisluoksniave susukimuose, nesaldus... Paskui dariau bandeles su cinamonu is tos teslos, tik cukraus tada daugiau dejau...
Kaip jums, mergaites, su svoriu? As laikau primynus uz uodegos, kad neaugtu blush2.gif o taip noretusi, kad va - valgai sau bandeles ir liekneji bigsmile.gif
Atsakyti
Nu tikrai gardziai atrodo! Visos kad puole tuos rageliu kept, reiks ir man ismegint, kas cia biesas smile.gif o sulieknet juos valgant turbut kad neiseis.... blush2.gif
Atsakyti