Įkraunama...
Įkraunama...

Saldžios voveruškos, grybukai

QUOTE(trimama @ 2008 10 13, 14:14)
Na aš iš vilniaus,tai kol kauną pasieksiu, bet labai įdomu pasidarė, nes apie elektrinę pirmą kart girdžiu, man tokia gal net geriau būtų( pas mane elektrinė viryklė su keramikiniu viršum, bet čia paskaičiau, kad galima ir ant jos kepti).Reikės pas save senukus apeiti,gal rasiu, gal užsisakyt bus galima.

Jei bus pranesk ir as noriu elektrines rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Masiania*: 13 spalio 2008 - 14:13
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 10 13, 03:28)
Bet skonis- tiesiog nevalgomi schmoll.gif Gavosi minkšti, purūs- tačiau skonis- kiaušinienės su soda- fe schmoll.gif


Ežeriuk, gaila, kad tau nepasisekė verysad.gif, gal tešlą per skystą padarei g.gif , labutis rašė kad tešlą iš šaukštuko šaukštuku krapštė ir dėjo formon, o gal po kokios dienos grybukai būtų subrendę ir nebūtų tokie purūs g.gif Nu nekokia iš manęs patarėja, pati tik vieną kartą ir tedariau grybus aš irgi tik dairinėjuosi, dar po ano karto rankos nekyla vėl grybukų imtis ax.gif

Kadangi tu taip ieškai tinkamo recepto, aš čia dar pora variantų turiu nusikopinus, pažiūrėk dėl visa ko šitą grybukų / sausainių "Persikai" receptėlį ir dar viena nuorodą į grybukus, kurie buvo kepti pagal vienos merginos Močiutės medučio receptą (ten kiek pasiskaitinėjau tai ir tas medutis buvo labai išgirtas ir grybukai gavosi labai puikūs, tarp kitko to medaus torto lakštai gaunasi tamsoki, kažkas prisimendu labai ieškojo kaip lakštus tamsenius išgauti). Na, nežinau, gal verta ir pabandyti g.gif
Atsakyti
Vilniuje senukuose net negirdėję apie elektrines grybukų keptuves.
Atsakyti
Kepiau medaus torto lakštus, ir pamėginau nulipdyti kokią smulkesnę detalę- kažką panašaus į grybuko kotą- ir ką- gavosi, ir gana minkštas- bet tik nereikia perkepti- nes kai kurie, kurie buvo plonesni tie eksperimentiniai kotai- sukietėjo perdaug- o storesni išliko labai purūs thumbup.gif Taigi, galima drąsiai kepti pagal tuos receptus medaus torto.

Bet- bet man kažkaip skaniausi grybukai yra ne meduoliniai, o tie iš medaus torto tešlos gaunasi meduolių skonio (gal dėl specifinių prieskonių g.gif )- nes aš- saldumo nemėgėja- ir kažkodėl meduolis man atrodo labai saldus patiekalas, ir asocijuojasi su dideliu saldumu, todėl jo kažkaip mažai valgau aš, ir todėl žinau, kad meduoliniai grybukai gali "nelįsti"- o aš mėgstu tokius, kur galima graužti apsisukant- ir nepasidaro bloga nuo saldumo, sunkumo, ar dar ko nors.

Gal meduoliniai prieskoniai, gvazdikėliai ir pan. sudaro tokį meduolinio saldumo įspūdį- bet pastebėjau, kad visos baltos (ne kakavinės ir ne karamelinės /meduolinės spalvos) tešlos, į kurias dedama soda, turi labai nemalonų ir ryškų sodos skonį- jei į jas neprivaroma kalnas cukraus, kuris užmuša visus kitokius skonius, ir dominuoja. O aš cukraus stengiuosi dėti kuo mažiau- nemėgstu kad viskas būtų cukringa, kaip parduotuvėse, kur po metus galioja- dėl to ir gaminu pati, iš dalies.

Tai ir gaunasi viskas, kas su soda, kas šviesu, ir kame nėra tonos cukraus- su ryškiai juntamu sodos skoniu verysad.gif

O gal vertėtų pabandyti iš tikros biskvito tešlos- ta prasme, tos, kuri būna be jokių sodų ir kildinimo priemonių, o purumą išlaiko kiaušinių ir plakimo mikseriu dėka g.gif

Dar, atsimenu, kepiau kažkada seniai tokią babką iš kažkokios senovinės knygos- pyragą tokį- ir į ją nereikėjo sodos, jei gerai atsimenu- nei kokių kitokių kildinimo priemonių- tik be galo daug kiaušinių trynių- ir gavosi ji man tada puri puri, gražios geltonos spalvos- dabar galvoju, kad labai panašaus skonio ir koncistencijos kaip grybukai būna- gal reiktų ją išbandyti.. ax.gif


O iš lipdomų tešlų- padariau tokią išvadą- arba daryti pagal meduolinį receptą, arba pagal grybukų, bet privaryti cukraus gyvą biesą, kad sodos skonį užgožtų, arba kokio aromato pilti, irgi, kad užgožtų sodos skonį.. O gal skanu būtų iš marcipano tešlos bigsmile.gif
Atsakyti
Nu nezinau is kur ten pas tave tiek tas sodos skonis juntamas, taigi puse saukstelio tereikia, ir ja aisku nugesinti pries tai. Cukraus tik stiklines reik, juk cia nera daug doh.gif tai tikrai ner per saldu 4u.gif Sekmes tau eksperimentuojant smile.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 10 16, 00:38)


O gal vertėtų pabandyti iš tikros biskvito tešlos- ta prasme, tos, kuri būna be jokių sodų ir kildinimo priemonių, o purumą išlaiko kiaušinių ir plakimo mikseriu dėka g.gif


Jei nori, galiu paziureti savo grybuku recepta, kaip man atrodo, ten be sodos, bet reiketu pasitikslinti mastau.gif
Atsakyti
Noriu biggrin.gif
Atsakyti
Zinok, apgavau, reikia ir mano recepte sodos, bet labai mazai.
2 stiklines miltu
1 kiausinis
2 kiausinio tryniai
1/2 stiklines cukraus
1/2 stiklines grietines
ant saukstelio galiuko sodos ir druskos
pieno

Isplakti kiausinius su cukrum ir druska, deti grietines ir miltus, sumaisytus su soda. Gerai viska sumaisyti ir ipilti pieno tiek, kad pasidarytu grietines tirstumo tesla.

Seniai nedariau, bet kiek atsimenu, skanus iseidavo grybukai. blush2.gif
Atsakyti
Sveikutės,užtikau ir nusipirkau pagaliau aš grybukinę, kad prisikepėm, šeimyna sukirto vienu prisėdimu.Jau taip buvau pasiilgusi vaikystės skanėsto.
Atsakyti
QUOTE(trimama @ 2008 10 18, 21:39)
Sveikutės,užtikau ir nusipirkau pagaliau aš grybukinę, kad prisikepėm, šeimyna sukirto vienu prisėdimu.Jau taip buvau pasiilgusi vaikystės skanėsto.


o kur radai pirkt, ir as noriu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(diora @ 2008 10 18, 21:40)
o kur radai pirkt, ir as noriu  4u.gif

ir as noriu, nes mama savo ismete sake jau buvo pradejus rudyt verysad.gif
Atsakyti
sveikutės, grybukinę radau pirkti visai atsitiktinai, kalvarijų turgui ėjau pro sendaikčių pardavėjų staliukus( mašinų stovėjimo aikštelėje) ir pamačiau kaštonų vaflinę priėjau ir paklausiau apie grybus, pasirodo turi.Būdamos ten pasiteiraukit,aš nusipirkau naują, tai gali būti, kad turi ne vieną, arba susitarti, kada turės.Mokėjau 40 lt.
Atsakyti