Įkraunama...
Įkraunama...

Saldžios voveruškos, grybukai

QUOTE(labutis @ 2008 10 10, 18:04)



Niu kos gražuolis grybynas thumbup.gif thumbup.gif
QUOTE(RiMami @ 2008 10 10, 21:51)
]

nu čia jau be žodžių.... doh.gif tiesiog tikri iš "žaliosios" 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(labutis @ 2008 10 11, 08:12)
Kepiau pagal recepta is pirmo puslapio  thumbup.gif

5 kiausianiai
200g sviesto ar margarino
200g grietines
2 stikl. cukraus
rugsteles
sodos
druskos
miltu
RiMami, tikrai kieti nesigavo, labai geras receptas, tik pagal ji visada ir kepu. Grybukus kepiau formoje  smile.gif  Tu ziuriu kepi atskirai kotukus ir kepureles, tau reik kietesnes teslos kad suminkyti, ane? Gal todel kietesni ir iseina, nu bet skaniai atrodo  wub.gif  nemanau kad paliko nesuvalgyti  thumbup.gif

Receptas aiškus thumbup.gif , o kaip jums glajus kotukams gaunasi ? Ar gerai sustingsta ? Prašom receptėlį mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Aušrė*: 11 spalio 2008 - 23:07
Ausre, as glaju dariau taip - ispkiau kiausinio baltyma mikseriu iki standziu putu, tada dejau cukraus pudra, man reikejo 10 dideliu saukstu mazdaug, dar kotukams dejau puse arbat. saukstelio rusteles smile.gif viska gerai isplakiau iki vientisos mases ir tepiau, sudziuvo kuo puikiausiai, per 3-4 val. Svarbiausia nepamazinti cukraus pudros ir tikrai pavyks smile.gif Receptas isbandytas mirksiukas.gif
Atsakyti
O man tose keptuvėse kur matau pirkti turguose- tai tie grybukai ryškiai per maži- kažkokie netokie kaip vaikystėje valgydavau- tada tikrai kiek didesni būdavo. O gal tik taip atrodo g.gif

Labai faini Labučio ir RiMami grybukai thumbup.gif

O aš noriu tkių didesnių- bet keptuvės su dideliais neužmačiau niekur unsure.gif - ir biskį nuliūdino RiMami postas, kad gavosi jie jai kieti- o aš visus kepinius pripažįstu tik tokius tirpstančius burnoje ir minkštus, tai vat nežinau kaip čia išsiversti reiks- Velykoms man tie grybukai kažkodėl atrodo vos ne kaip tradicinis patiekalas- toks beveik senoviškas, vaikiškas bigsmile.gif


RiMami- o jei tas tūteles kur tu kotukus darei, kaip nors įtaisyti statmenai- ar tarp kokių grotelių, ar kaip- ir pilti į jas tą skystają tešlą, o ne lipdyti g.gif

Tik vat kaip kepuraites tada orkaitėje iš skystos iškepti- kokių mažų metalinių indelių- bliūdelių nebent kur gauti, tokių apvaliai išgaubtų ax.gif Arba gal yra skardų ar formelių kokių apvaliems pyragėliams ar sausainiams- tai gal jas panaudoti galima ax.gif


Bet dar gali būti, kad kepimas aliejuje ir keptuvėje toje spec, duoda tą drėgnumą viduje- o orakitė gal sausus labai padaro, išdžiovina g.gif

RiMami, o kaip tu tvirtinai paskiau tuos kotelius prie kepurėlių? Su glajumi klijavai? Kažkaip labai nesinori baisiai kieto glajaus daryti- bet jei nebus kietas, tai juk neprisitvirtins, nesilaikys g.gif

Nu, žodžiu, man viskas turi tirpti burnoj- ir glajus, ir patys grybukai- o visokių traškančių tarp dantų cukraus skeveldrų aš nepripažįstu schmoll.gif Tai ir glajų rinksiuosi geriau tokį, kuris tepa, negu tokį kietą kaip plastamasė, bet kaip tada pritvirtinti kepurėles prie kotų? Šokoladu gal geru
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 10 12, 15:54)
Labai faini Labučio ir RiMami grybukai thumbup.gif
O aš noriu tkių didesnių
RiMami- o jei tas tūteles kur tu kotukus darei, kaip nors įtaisyti statmenai- ar tarp kokių grotelių, ar kaip- ir pilti į jas tą skystają tešlą, o ne lipdyti g.gif
RiMami, o kaip tu tvirtinai paskiau tuos kotelius prie kepurėlių? Su glajumi klijavai? Kažkaip labai nesinori baisiai kieto glajaus daryti- bet jei nebus kietas, tai juk neprisitvirtins, nesilaikys g.gif
kaip tada pritvirtinti kepurėles prie kotų? Šokoladu gal geru


Taigi vat, ir aš dairinėjuosi minkštų grybukų receptuko, o norėjau jų didesnių nei formoje. Aptikau šį receptą ir nusprendžiau imtis darbo. Kotus prie galvų tvirtinau išsivirtu sirupu iš 2/3 st. cukraus ir 4 v. š. vandens (šio kiekio vien tik sutvirtinimui g. b. per daug, nes pagal receptą, to sirupo likučiai po to dar maišomi su kakava ir tokia keista glazūra glazūruojamos grybukų galvos, aš tai galvas šokoladu su trupučiuku sviesto glazūravau). Plonuosius kojelių galus pamirkyti gautame sirupe, sujungti su kepurėle ir išdėlioti, kad išdžiūtų. Po 0,5–1 val. sirupas prisitraukia.

Nu, kaip norėčiau sužinoti, kaip padaro kur parduotuvėse būna tokius didelius ir skanius grybus g.gif . Žinai, nelabai įsivaizduoju kaip į tokias tūteles reiktų skystoką tešlą supilti (jas reiktų sandariai sutvirtinti ir sustatyti, neįsivaizduoju kaip tą padaryti g.gif ), prisimenu ir iš tešlos formuodama kotelius privargau, kol suformuoji, kol kiekvieną įvynioji. Su galvom tai vienas juokas buvo. Aš galvoju, kad grybukų kietumas/minkštumas dar ir nuo tešlos labai priklauso. Va mąstau, kad visai turėtų tikti tešla iš mano duoto Riestainiai su cinamonu recepto (jie gavosi tokie kartu ir trapūs ir minkšti, bent jau tiiiiiiikrai ne kieti).

Kaip išgauti nekietą glazūrą aš net nežinau g.gif , žinau tik tiek, kad citrinos rūgštis kietina. Aš kaip labutis aukščiau aprašė tokią pat glazūrą dariau koteliams thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif ir balta ir stingsta gerai (bet stingsta geriau kai įberi citrinos rūgštelės, tai jei tu tik vos vos dėl skonio įbertum, gal perdaug nesukietėtų).

Jei kada dar kepčiau, gal visgi bandyčiau pagal labučio receptą aukščiau duotą daryti, visgi pasiteisinęs jis ax.gif , geriau maži grybukai, nei kieti ir dideli, na bet gavosi tai laaabai skanūs biggrin.gif

Dar prisiminiau vieną minkštesnę šokoladinę glazūrą iš Mišelės eklerų:
100 g šokolado,
2 a. š. aliejaus.
Vandens vonelėje ištirpinti šokoladą su aliejumi (neperkaitinti). Šis glazūros receptas geras tuo, kad ji greitai stingsta ant šaltų pyragėlių, bet tuo metu sustingimas nebus toks kietas, kaip gryno šokolado.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RiMami: 12 spalio 2008 - 16:09
Ačiū už info 4u.gif

O aš šiandien nusipirkau mažų apvalių padažinių, galvoju bandysiu gal kepurėles grybukams jose daryti- bet gal kokioje arevitoje yra kokių keksiukų formelių apvalių - tai geriau tiktų..

Dar prisiminiau vieną dalyką- apie velykas SM kažkas minėjo, jog galima į kiaušinių lukštus pripilti biskvitinės tešlos ir kepti orkaitėje- tai pamaniau, jog galima per panaudoti tuos kiaušinius, kurie bus į tešlą dedami, ir lukštų puseles panaudoti grybukų kepurėlėms kepti- bus nelabai dideli- bet vis tiek didesni nei tie kur spec. keptuvėje thumbup.gif

Gal kokiam labai storam grybo kotui nulieti galima ir cielą kiaušinio lukštą panaudoti, o ne puselę bigsmile.gif Bus toks storulis baravykas bigsmile.gif

Dar kaip tik šiandien nusipirkau didelių tokių kiaušinių thumbup.gif


Dar kai aš valgiau kažkada mugėje tuos gigantus grybus, kur labai stori kotai, pastebėjau, kad kartais būna kotas sudarytas iš dveijų plokštesnių tokių- ir suklijuotas kokiu tai glajumi ar šokoladu, ir visas nuglazūruotas- atrodo toks nelygus, su putlumais visokiais -bet taip tik dar tikroviškiau ir skaniau thumbup.gif Ir man atrodo, kad tešla tokiu atveju tiesiog liejama į skardą pailgais gabalėliais, ir kai jie iškepa sulipinami į vieną- ir gaunasi kotas- tik kažin ar nepasklistų paprasčiausiai bala iš tos tešlos, taip ją liejant be jokių formų g.gif

Papildyta:
Dar man mistika kaip padaro tas tokias gigantiškas, kumščio didumo braškes, kurios visose mugėse pardavinėjamos bigsmile.gif Ir ta jų forma tokia nevienoda visų lygtai, visokių plačių ir banguotų yra, ir paprastų - nu kaip ir ikros braškės būna tokių formų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(labutis @ 2008 10 10, 19:04)

Nu va o cia rezultatas galutinis  ax.gif 

Labai grazus, o ant ko jie priklijuoti? mastau.gif

QUOTE(RiMami @ 2008 10 10, 22:51)
Labuti, wow, kiek daug grybukų blink.gif  blink.gif  blink.gif ,

Atrodo isties labai sauniai, net vaikyste primine rolleyes.gif .

As turiu keptuve grybukam, bet pagal ten duota recepta labai skysta tesla iseina, reiketu pagal kokia nors jusu pabandyt iskept.
O nudazyt niekad ir nespeju schmoll.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Ezereli , lygtai grybuku formu maciau AVERITOJE , BET AR KEPIMUI , AR SOKOLADUI LIETI ..... NEPAMENU schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif
Atsakyti
Nu vat- pabandžiau kepti skystajį variantą (neminkomą)- ir gavosi š- dariau keksiukų paprastose cilindrinėse formelėse, dar kaiušinio lukšto puselėse bei mažose apvaliose padažinėse- keksiukų cilindrinėse formwlėse forma gavosi š- ne grybuko- o kiaušinio lukštuose ir padažinėse thumbup.gif

Bet skonis- tiesiog nevalgomi schmoll.gif Gavosi minkšti, purūs- tačiau skonis- kiaušinienės su soda- fe schmoll.gif

Kotų nedariau, nes kepurėlių skonis atbaidė- gal kalti perdideli kiaušiniai, gal kad plakiau mkseriu labai ilgai, gal kad cukraus mažokai dėjau, bet baisiai jaučiasi sodos skonis.

Jaučiu, kad keliaus į šiukšliadėžę, nes šokoladą gaila tokiems gadinti verysad.gif

O gal juos be sodos gaminti- kaip biskvitus paprastus unsure.gif Nu nežinau ką netaip padariau..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 13 spalio 2008 - 02:46
Mamos, kaip noriu grybukų keptuvėlę įsigyti, užmačiau ūkinėse prekėse (kalvarijų turguje), susiruošiau pirkti, o ten viena rankena nulūžusi ir daugiau neturi, sakykit, kur dar jų gali būti,skaičiau kad kažkas gariūnuose matė, ar dar gali būti ten pirkti.
Atsakyti
Tikrai maciau KAUNE kazkuriuose senukuose , tokia apvali , labai daili elektrine keptuve , aisku jeigu apie tokia eina kalba rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

user posted imageuser posted image
Atsakyti
Na aš iš vilniaus,tai kol kauną pasieksiu, bet labai įdomu pasidarė, nes apie elektrinę pirmą kart girdžiu, man tokia gal net geriau būtų( pas mane elektrinė viryklė su keramikiniu viršum, bet čia paskaičiau, kad galima ir ant jos kepti).Reikės pas save senukus apeiti,gal rasiu, gal užsisakyt bus galima.
Atsakyti