Įkraunama...
Įkraunama...

Kodėl diržo naudoti neverta?

QUOTE(Fruzina @ 2010 06 03, 09:02)
Aš turiu galvoje, kad taikė tas pačias auklėjimo taisykles, jei nebarė tai nei vienos, jei uždraudė kažką tai abiems, kad na jei važiuojam tai abi vežasi, jei kažką padarė netinkamo, tai norėjo viską spręsti pokalbiu, tačiau mergaitės skirtingos, viena tą pokalbį priėmė, kita pagalvojo kalbėk kiek nori.

mamai atrode, kad ji elgesi vienodai - taciau mergaites nebutinai jautesi, kad su jomis elgiamasi teisingai... pvz., abiem mergaitem kazka uzdraudus, viena is ju galejo manyti, kad taip ir reikia, kita - kad tai didele neteisybe, ypac jei draudimas buvo pritaikytas kaip pasekme, bausme uz kokius nors mergaiciu veiksmus, ir pan.

mergaites reagavo skirtingai, nes mama stengesi "auklejima" "dalyti po lygiai", o ne pagal mergaiciu poreikius...

QUOTE(Fruzina @ 2010 06 03, 09:35)
Šiaip tai nors tai atrodo ir tiesa, bet gyvenimo realybė verčia su tuo nesutinkti. Kaip tada su asocialių, prasigėrusių, neatsakingų, vaikų neprižiūrinčių tėvų vaikais, kurie auga būten visiškai nežiūrėdami į tėvų elgesį, visiškai priešingai mąsto, tikrai nepamėgdžiodami, o tiesiog užauga labai tvarkingais, atsakingais, dorais žmonėmis. Nors turėtų pamėgdžioti savo tėvus... Taip, kad nėra vienodų taisyklių.

na, tai labiau isimtis negu taisykle... ir tinkamu elgesio modeliu tie zmones vis tik ismoksta vaikysteje is kitu suaugusiuju - gal pasitaike tvarkinga kaimynu seima, kuri emesi juos globoti, gal maloni darzelio aukletoja ar pedagoge mokykloje, kuriai tie vaikai rupejo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 03 birželio 2010 - 08:49
QUOTE(ragnez @ 2010 06 03, 08:48)
.
na, tai labiau isimtis negu taisykle... ir tinkamu elgesio modeliu tie zmones vis tik ismoksta vaikysteje is kitu suaugusiuju - gal pasitaike tvarkinga kaimynu seima, kuri emesi juos globoti, gal maloni darzelio aukletoja ar pedagoge mokykloje, kuriai tie vaikai rupejo...


Aš irgi taip pagalvojau...O ir juk neįlįsi į kito žmogaus vidų ir nepasižiūrėsi, kas ten darosi? Gal žmogus gyvena dvigubą gyvenimą- galvoja viena, daro kita? Juk kiek yra "gražių" šeimų, kuriose vyras daužo žmoną, o už durų visi juos mato kaip pavyzdingą šeimą?
Ir ne viskas priklauso nuo vaiko auklėjimo, nes vaiko siela pradeda formuotis gerokai iki pradėjimo ir ją formuoja būsimų tėvelių mintys, jausmai, emocijos...Ir nuo pastojimo akimirkos daug kas priklauso, ir nuo mamos reagavimo į nėštumą, ir nuo įvairių niuansų nėštumo metu...
Mano visi vaikai labai skirtingi, ir tai natūralu. Neseniai kalbėjausi su savo drauge, kuri taip pat turi 3 vaikus, o mūsų visi vaikai yra bendraamžiai. Kai mes juos palyginom, konstatavom, kad tiek panašumų, kad net nejuokinga...Pvz., abiejuose šeimose yra tas pats niuansas, kad antrasis vaikas pastoviai erzina trečiąjį. Pirmasis vaikas tvarkingas, antrasis- netvarkingas. Pirmasis ramaus būdo, antrasis- judrus. ir t.t. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2010 06 03, 09:48)
na, tai labiau isimtis negu taisykle... ir tinkamu elgesio modeliu tie zmones vis tik ismoksta vaikysteje is kitu suaugusiuju - gal pasitaike tvarkinga kaimynu seima, kuri emesi juos globoti, gal maloni darzelio aukletoja ar pedagoge mokykloje, kuriai tie vaikai rupejo...

Kažkada ir aš taip maniau. Tačiau kuo toliau tuo labiau įsitikinu , kad tai ne išimtis. Sakykim sutinku su tavim, tai kodėl sakykim asocialios šeimos trys vaikai na paims pavyzdį iš tų kaimynų, ar auklėtojų, o du ne, jie paims pavyzdį iš savo tėvų? Nors visi gyvena toje pačioje aplinkoje ir visi turi tą pačią galimybę rinktis.
Kitas dalykas, aš esu tvarkinga, na ne pedantė, bet gyvenu taip, kad pasirodžius kieme svečiui ar šiaip su reikalais žmogui tikrai nepuolu tvarkytis, daug maž pas mus visada švaru, tačiau vienas mano vaikas galima teigti, kad ima iš manęs pavydzdį ir jis yra tvarkingas, jam gražu sutvarkytas kambarys,o kitas priešingai, reikia versti apsitvarkyti bent jau save ir savo daiktus. Taigi aš būdama tvarkinga galima sakyti vienam esu pavyzdys, o,kitam visiškai ne. Ir daug tokių dalykų yra , kai visdelto neima vaikai iš mūsų pavyzdžio, juos arba paspausti reikia, arba abejinai viską praleisti pro akis, kaip bus taip.
Atsakyti
Fruzina, musu laimei, vaikai nera 100 proc. priklausomi nuo tevu ar kitu suaugusiuju auklejimo smile.gif kai yra galimybe rinktis, vieni pasirinks viena, kiti - kita pavyzdi, priklausomai nuo amziaus, samoningumo, savarankiskumo ir tt...

tiesa sakant, nesuprantu apie ka mes gincyjames... juk abi sutariam, kad vaikai skirtingi, ju poreikiai skirtingi ir auklejimas negali buti vienodas...

Atsakyti
Fruzina, kažkada buvau labai netvarkingas vaikas. Kiek mama kampe klupdė, kai lovos nepasiklojau ir t.t. O va užaugau, ir tas tvarkingumas savaime atsirado. Mano vienas sūnus yra labai tvarkingas, kitas- ne. Ir aš visai nesijaudinu dėl to netvarkingojo...Juk išties tai yra smulkmena- mes gi negimėm tam, kad kasdien dulkes valytume ir kilimus siurbtume...Gal tiesiog reikėtų nesureikšminti to tvarkingumo...
Atsakyti
QUOTE(lavazia @ 2010 06 02, 22:35)
As imu ji uz rankytes ir aiskinu, kad ten masinos vaziuoja, bam bus, o jis tik trypia, zyzia ir istukt kuo greiciau nori. Ar manot kad cia yra normalu, paprasciausiai reikia tik islaukti si laika kol jis prades suprasti  unsure.gif

nagi toks amžius wub.gif
žinoma pradės suprasti 4u.gif
mažiukus reikia saugoti, bet tas judrumas ir noras bėgti dvėjų metų neturinčiam vaikui yra normalu
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 03, 13:02)
Fruzina, kažkada buvau labai netvarkingas vaikas. Kiek mama kampe klupdė, kai lovos nepasiklojau ir t.t. O va užaugau, ir tas tvarkingumas savaime atsirado. Mano vienas sūnus yra labai tvarkingas, kitas- ne. Ir aš visai nesijaudinu dėl to netvarkingojo...Juk išties tai yra smulkmena- mes gi negimėm tam, kad kasdien dulkes valytume ir kilimus siurbtume...Gal tiesiog reikėtų nesureikšminti to tvarkingumo...


Tau gerai,kai tu dėl nieko nesijaudini, tau gerai, kad tu būdamas netvarkingas vaikas išaugai ir esi tvarkinga. Puiku , kad tavo vaikai nieko nemokinti išaugs gerais, tvarkingais ir mandagiais žmonėmis. Aš nežinau ar mano vaikas tą išaugs, palikti viską savieigai ir visai nesukti galvos , viską laikyti smulkmena aš nenoriu. Ant mano pečių krenta atsakomybė kaip aš išauklėsiu savo vaikus, aš nenorėčiau, kad nuo mano vaikų šalintusi bendradarbiai, nes jie nevalos, kad nemėgtų draugai kad jie nemadagūs ir t.t. Aišku bus kaip bus, bet aš net nekalbėjau apie kasdienį valymą, tik apie elementarų tvarkingumą, kai vaikui atsidarius savo spintos duris iškritusi bliuskutė turėtų negulėti ant žemės spintos durimis prispausta, bet būtų sulankstyta ir padėta į lentyną, juk ja rengsis ir eis mokyklą. Tvarkingumą pateikiau tik kaip vieną pavyzdį. Aš jo nesureikšminu.

Aišku, kad mes negimėme tam, kad kasdien tvarkytumės, bet manau negimėme ir tam , kad apkiautę gyventume kiaulidėje arba vaikščiotume smirdantys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fruzina: 03 birželio 2010 - 12:40
QUOTE(Natuke @ 2010 06 03, 12:30)
nagi toks amžius wub.gif
žinoma pradės suprasti 4u.gif
mažiukus reikia saugoti, bet tas judrumas ir noras bėgti dvėjų metų neturinčiam vaikui yra normalu


Pamenu, kaip du inžinieriai- mano tėvas ir kaimynas, suko galvą, kaip padaryti, kad mano sūnus vartelių neatsidarytų...Sukonstravo visą uždarymo mechanizmą ir buvo labai savim patenkinti. Vaikas priėjo, pagalvojo ir atidarė iškart. Tai buvo juoko iš dviejų inžinierių...
Kai mano vaikai buvo maži, visi pavojingi daiktai buvo suslėpti, spintelės užklijuotos, užrištos. Kai būdavom lauke, vaiko/vaikų nepaleisdavau iš akių, ir tikrai buvo sunku, kai eidavau pasivaikščioti su abiem sūnumis, nes vienas norėdavo eiti į vieną pusę, kitas į kitą...Tai buvo mano kantrybės išbandymas...O ką darysi? Problemų parduotuvėse išvengdavau vaikų į jas nesivesdama.
Papildyta:
QUOTE(Fruzina @ 2010 06 03, 12:35)
Tau gerai,kai tu dėl nieko nesijaudini, tau gerai, kad tu būdamas netvarkingas vaikas išaugai ir esi tvarkinga. Puiku , kad tavo vaikai nieko nemokinti išaugs gerais, tvarkingais ir mandagiais žmonėmis. Aš nežinau ar mano vaikas tą išaugs, palikti viską savieigai ir visai nesukti galvos , viską laikyti smulkmena aš nenoriu. Ant mano pečių krenta atsakomybė kaip aš išauklėsiu savo vaikus, aš nenorėčiau, kad nuo mano vaikų šalintusi bendradarbiai, nes jie nevalos, kad nemėgtų draugai kad jie nemadagūs ir t.t. Aišku bus kaip bus, bet aš net nekalbėjau apie kasdienį valymą, tik apie elementarų tvarkingumą, kai vaikui atsidarius savo spintos duris iškritusi bliuskutė turėtų negulėti ant žemės spintos durimis prispausta, bet būtų sulankstyta ir padėta į lentyną, juk ja rengsis ir eis mokyklą. Tvarkingumą pateikiau tik kaip vieną pavyzdį. Aš jo nesureikšminu.


Kadangi kalbi, vadinasi, sureikšmini...Na ir apsivilks ta suglamžyta bliuskute ir tai matysi tik tu pati, nes vaikams tokios smulkmenos nerūpi...Juk tau be galo rūpi, ką apie tave ir tavo vaiką pasakys kiti...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 06 03, 13:41)
Kadangi kalbi, vadinasi, sureikšmini...Na ir apsivilks ta suglamžyta bliuskute ir tai matysi tik tu pati, nes vaikams tokios smulkmenos nerūpi...Juk tau be galo rūpi, ką apie tave ir tavo vaiką pasakys kiti...

Vaižgante, su tavim pokalbis bergždžias, skirtingai nuo Ragnez, tu varai tik į vienus vartus, tu viską žinai, matai geriau už kitus. Kitiems turi tikti tik tavo suvokimas ir niekaip kitaip. Kiti tai kvaili jei gyvena ne pagal tavo mąstymą.


Dar norėjau pasakyti, jei žmogus bus tvarkingas pats sau, jis bus tvarkingas ir jį supančiai aplinkai. Jei jums tvarka tokia smulkmena, taip ir matau jus kur nors prie ežero pasirenkant būten labiausiai prišiukšlintą, smirdinčią ir prišiktąvietą, ir ten patogiai įsitaisote, juk jums tvarka, tai tokia smulkmena.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fruzina: 03 birželio 2010 - 13:07
QUOTE(Fruzina @ 2010 06 03, 14:50)
Vaižgante, su tavim pokalbis bergždžias, skirtingai nuo Ragnez, tu varai tik į vienus vartus, tu viską žinai, matai geriau už kitus. Kitiems turi tikti tik tavo suvokimas ir niekaip kitaip. Kiti tai kvaili jei gyvena ne pagal tavo mąstymą.

Mano mintis užrašėte mirksiukas.gif
Gaila, kad nebėra privalomosios karo tarnybos, kažin kaip ten vaižgantės sūnūms sektųsi, disciplinos ir drausmės neragavusiems.. 4u.gif
Atsakyti
apie tvarka tai mano vyras turi gera posaki, apie tai, kad galima priversti susitvarkyti (kai kurios mamos, pastebejau, tvarkymasi net naudoja kaip bausme), o galima padaryti taip, kad vaikai (ir ne tik vaikai) patys noretu tvarkytis.

kasdienybes veiksmuose ieskau tu veiksmu prasmes ir tikslo. pvz., jei daiktus pasidedi i vieta, juos lengviau rasti. ir ta vaikai patiria praktiskai - vidury kambario isdelioti ir palikti lego zaisliukai issibarsto, dingsta detalytes, kas nors netycia uzmina ir ka nors sulauzo. todel, jei lego jiems brangus, verciau pazaidus susideti atgal i dezute ar stalciu.

QUOTE(Mamašiukas @ 2010 06 03, 14:00)
Gaila, kad nebėra privalomosios karo tarnybos, kažin kaip ten vaižgantės sūnūms sektųsi, disciplinos ir drausmės neragavusiems.. 4u.gif

tau labai norisi nubausti vaizgante, nes jos poziuris tau nepatinka?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 03 birželio 2010 - 13:06
QUOTE(Mamašiukas @ 2010 06 03, 13:00)
Mano mintis užrašėte  mirksiukas.gif
Gaila, kad nebėra privalomosios karo tarnybos, kažin kaip ten vaižgantės sūnūms sektųsi, disciplinos ir drausmės neragavusiems.. 4u.gif


Sektųsi ne prasčiau nei tavo vaikams. Tik tavieji, disciplinos prisiragavę, verstų manuosius dantų šepetuku tualetus švesti. Tikriausiai diedovščiną būtent diržu luptieji, kampuose statytieji ir kitaip dresiruotieji sugalvojo smile.gif
Atsakyti