Įkraunama...
Įkraunama...

Vaiko pavardė po skyrybų

skaitinejau cia jūsų temas,bet vat atsakymo į šitą klausimą neradau...sakykit,kaip daryti geriau-kokią pavardę geriau suteikti vaikui? jei "tėvelis" lyg ir tepa slides vaikui dar negimus,nors ir žada vaiku rūpintis, mokėt alimentus ir pan. čia mano draugė turi problemų...ji savo mergautinę pavardę nori duoti vaikui,bet greičiau iš nuoskaudos ir keršto...o kaip geriau būtų vaikui?kaip jam būtų lengviau?
Atsakyti
Mano subjektyvia nuomone, jei tetis neketina gyventi kartu, tai geriau jau vaikui mamos pavarde tongue.gif Nes ir darzelyje, ir mokykloje maziau painiavos bus...
Atsakyti
Jos vaikas ir negaus kitos pavardės tol, kol tėvas pats neužregistruos to vaiko savo pavarde, arba teismas nepriskirs.
Atsakyti
vaikui geriau kai yra tevas salia, o ne gimimo liudijime.
tavo draugei vienai teks auginti ta vaikeli, tad tegul ji ir pagalvoja ne tik aipe vaiko, bet ir apie savo ateiti.
dabar jau nebereikia notaro patvirtinto sutikimo vezti vaika i uzsieni, bet negali zinot kaip ten bus toliau, gal vel prades reikalauti, tai tada reikes maldauti tevelio, kad leistu vaikui uzsieni pamatyti. kiek zinau, jei vaiko gimimo liudijime yra nurodytas tevas, tai uzrasant ji i darzeli arba mokykla, reikia tevo sutikimo irgi. ir ka, jinai ji medzios..?? blink.gif
o gal ji istekes, o jos isrinktasis panores isivaikinti jos mazyli ir duoti jam savo pavarde? ir rupinsis juo taip kaip biologinis tevas nesugeba.
o gal tas tevas mokedamas i menesi alimentus, kai vaikui sueis 18 metu nuspres prisiteisti islaikyma??
niekada negali zinot ka tau gyvenimas pateiks...
vaikui yra gerai kai jo gimimo liudijime yra tetis, ir mamai geriau, nes i ja kitaip ziurima. bet, galu gale, auginti vaika vienai - tai ne ta situacija kai gali vadovautis aukstom frazem, cia jau turi galvoti kaip tau butu lengviau. duoti tevo pavarde visada spes. gal kada nustos jis mokejes, o jai labai reikes tu pinigu, tada gal jau ir pyktis praeis, vat tada ir gales kreiptis i teisma del tevystes nustatymo ir alimentu.
kiek jau galima perlipineti per save! jei jai skaudu, jei jai slikstu, kad jos vaikas, kurio JI norejo, kuri JI isnesiojo, kuri JI pagimde ir kuriuo JI rupinasi ir fiziskai ir materialiai, nesios "biologinio" pavarde - jinai turi tokia teise, jinai nusipelne to, kad vaikas nesiotu jos pavarde 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes,man pažystama ši tema ir net labai doh.gif ,aš pirma kudikelį savo gimdžiau budama neištekejus ir 17 metu blush2.gif .mergaites '' tevas'' jau nuo žinios kad laukiuosi pradejo dingineti o galutinai dingo parvežęs mus namo iš gimdymo namų verysad.gif .gerai kad tevus supratingus turejau jie kaip tik ir patare neduoti jo pavardes ir čia jiems didelis Ačiū. 4u.gif mano dukrai dabar jau beveik 15 metuku per tuos metus biologinis buvo pasirodęs 4 kartus g.gif jieškojo musu bet nerado nes as laimingai ištekejau praėjus 4 metams thumbup.gif .mes esam laimingos nes turim tikra teti kuris rupinasi mumis o tas biologinis jis nieko vertas schmoll.gif .o juk jei turėtu mergaitė jo pavardę taigi gyventi ramiai neduotu o kam to reikia dry.gif .o be to ir dukra jo matyti visiskai nenori,juk ji jau senai zino mano istorija.ir jei vyras purtosi atsakomybes manau kad neverta susieti gyvenimo Jums ir busimam vaikeliui,tiesiog gyvensite ramiau ir galu gale laisviau.o pinigeliai tai ar yra svarbu tie keli litukai o veliau jis gales senatveje reikalauti globos is Jusu vaiko ,nors jis teva gal but bus matęs vos keleta kartu. cry.gif .sekmes JUms ir pasirinkti turetumet pati. 4u.gif
Atsakyti
Viktute, nereikia tėvo sutikimo rašant vaiką į darželį ir mokyklą. Rašiau, ir nereikėjo. Turiu būsimą pirmoką - tikrai nereikėjo jokio tėvo sutikimo. Iš vis pirmą kartą girdžiu.
Atsakyti
man apie tai sake mano bendradarbe, kuri su tuo susidure. gal cia nuo darzelio direktores priklauso??
Atsakyti
Aš daviau tėvo pavardę, norsa kartais abejoju ar teisingai pasielgiau.
Atsakyti
QUOTE(Viktute @ 2005 05 31, 08:10)
man apie tai sake mano bendradarbe, kuri su tuo susidure. gal cia nuo darzelio direktores priklauso??

na dirbu mokykloj aš, bet apie tokius dalykus, kad reikia tėvo sutikimo, tikrai negirdėjau....
Atsakyti
QUOTE(Munė @ 2005 05 31, 11:11)
Aš daviau tėvo pavardę, norsa kartais abejoju ar teisingai pasielgiau.



o kodel?
Atsakyti
Kažkaip niekada nesusimąstydavau, kaip tokiais atvejais derėtų elgtis. g.gif Jeigu "tėvas" makaronščikas, tai tikrai geriau jo pavardės neduoti, o tai po to visokių problemų tik bus. Kažkur esu skaičiusi, kad tėvas prisiteisė ar norėjo prisiteisti iš dukros tipo alimentus, nes jai buvo mokėjęs, o dabar ji turi išlaikyti tėvą. doh.gif
Atsakyti
Viktute, todėl, kad dabar nereiktų bijoti, kad po 10 metų prisimins turįs vaiką ir pasibels į duris, pareikš savo teises ir t.t. Jaučiuosi parsidavusi dėl alimentų cry.gif, kiek nervų kainuoja suvokimas koks mano EX egoistas, pykstu kai nelanko, kai aplanko ir abejingai žiūri į vaiką ir su meile glosto katiną - siuntu, būčiau nedavus pavardės, nepripažinusi tėvystės, išspyrus pro duris visam gyvenimui ir tiek.
Atsakyti