O problema labai paprasta.
Susidaro įspūdis, kad raštingų ir mastančių žmonių nebeliko. Aš jau nekalbu apie valdžios institucijas - ten mastančių daugiau apie kažką nei savo kišenė jieškoti neverta. Žiniasklaida - galėtų, aišku, beplyšaudami "ekologija, ekologija!!!" kada pasidomėt, ką vistik tas terminas reiškia.
Čia, SM...
Nenoriu nieko užgaut, bet nemačiau nė vienos vietos, kur terminas "ekologija" būtų panaudotas teisingai. Net ir pačiame skyrelio pavadinime...
Internetas... Kaip nebūtų keista, "Vikipedijoje" apibrėžimas gana tikslus (nors šiaip jau, "Vikipedija" galbūt didžiausias klaidų rinkinys).
Ekologija - tai biologijos šaka tirianti gyvosios ir negyvosios gamtos sąveiką, gyvosios gamtos tarpusavio ryšius. Gyvų organizmų populiacijų, cenozių ir ekosistemų stuktūrą, raidą, energijos apytaką jose, natūralios atrankos, evoliucijos bei prisitaikymo mechanizmus.
Toks, kol kas, buvo šio termino apibrėžimas.
O dabar, pamėginkim perskaityt skyrelio pavadinimą, naudojant šį "ekologijos" sąvokos apibrėžimą - nesamonė gaunasi. Gyvenimo būdas negali būti ekologiškas, tai yra ekologijos dalis.
Aš neturiu nieko prieš prieš keliamas problemas, bet vadinkime viską savo vardais.
Maisto produktai gali būti "užauginti ne dirbtinių priedų", "užauginti natūraliai" _ bet tik ne ekologiški (žr. apibrėžimą). Žemdirbytė ar ūkiai gali būti "natūralūs" - ne "ekologiški". Kai kalbama apie plastikinius maišelius, šiukšles ir pan. mes kalbame apie aplinkosaugą, o ne apie ekologiją. Tęsti galima, ko gera be galo.
Reziumuojant, pamėginkim kalbėti teisingai, o gal nuo to prasidės ir platesnis susikalbėjimas...


