Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 31

QUOTE(rokoko @ 2008 08 25, 23:55)
o jei tokia protinga, tai ir atsakyk i juos tongue.gif  4u.gif


Na jau ne tongue.gif , neužsiimsiu tuo, ko neišmanau ax.gif Aš dar tik mokausi, palaukim protingesnių šiuo klausimu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 08 25, 23:46)

Kaip zadejau, reziumavau musu pasisakymus KOMPOSTO tema.  blush2.gif
busiu dekinga uz pastabas, pataisymus, ir atsakymus i man kilusius klausimus
4u.gif 

KOMPOSTAS

NEGALIMA mesti:

7. Svogūninių augalų, ypač smulkiasvogūninių, kurie dauginasi smulkiais svogūnėliais (kai kurios dekoratyvinių česnako veislės, sniegžydrių, paukštapienių) [kodėl?]
8. Amerikinės galinsogos (net žydinčios, nes ji labai greitai plinta, sėklos daigios iki 30 metų, subresta per keletą dienų nuo pražydėjimo, viename žiedelyje iki 100 sėklų). [paaiškinkit, kas čia parašė, kaip tas augalas atrodo]

7. Iš patirties galiu pasakyti, kad ko gero tie svogūnėliai nepūva, o toliau sėkmingai dauginasi, nes prieš metus nepastebėjusi įmečiu lelijos svogūnėlį, tai vasaros pradžioj pamačiau bedygstančią leliją. Maniau išsikasiu ir perkelsiu į lysvę, bet kur tau - pabandžiau kasti ir nutraukiau nes iš neįsivaizduojamo gylio ji ten buvo prasimušus doh.gif
8. Galinsoga "gražuolė", neabejoju, kad matėt ją tikrai visos, tik pavadinimo nežinot:

user posted image

štai dar pasigooglinau dėl termiškai apdoroto maisto atliekų ir radau tokią frazę : "Negalima kompostuoti skerdienos atliekų, mėsos ir žuvies gabaliukų, virtų daržovių. Šios atliekos privilioja žiurkes ir skleidžia nemalonų kvapą. Ir apskritai nemažai info kompostavimo tema galima rasti internete pasigooglinus.
Mes štai metam atliekas į komposto duobę ir žinau, kad blogai darom, nes oras necirkuliuoja, lėtai kompostuojasi, betgi duobė jau išbetonuota (dugne nebetonuota žemė, nors tiek gerai), negi dabar revoliucijas daryti, kai laiku niekas nepaprotino doh.gif ai, išgyvensim irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(sobieska @ 2008 08 25, 16:34)
Va sitos tai idomios, ar cia tik optine apgaule, ar rimtai is vieno gumbo isauga trys ziedkociai ax.gif
user posted image

is tikruju taip yra-mamai ir sau parsiveziau is Olandijos,tai tokios nedidukes grazuoles,zydi tiesiog kereliais,(tiesa,veliau uz kitas),mano mama negalejo atsistebet.
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2008 08 25, 18:21)
Oh, kaip man sunku nepalikti tarpu. Nu natura tokia turbut  lotuliukas.gif Stopir viskas toj vietoj su virziais. Jau dabar man ju tiek daug ten  doh.gif Bet jeimatot koks uzaugo virziukas sone, tai sitie uzauugs - ir neliks tu plotu. Cia tipo noriu, kad man pritartumete

nepritarsim schmoll.gif bigsmile.gif -jau spes viena kita rauksle veidan isimesti kol virziukai pas tave taip suaugs ,kad sonais trinsis tongue.gif lotuliukas.gif .
Papildyta:
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 25, 18:36)
thumbup.gif kaip pirštu į akį  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
aš jau du metus sodinau tulpes dideliame keraminiame vazone. sodinau normaliame gylyje, kaip ir gėlyne sodinčiau, tik kišau tankiai, kad stipresnis įspūdis būtų, kai visos sužydi. O vazoną žemėje darže užkasiau sulig žemės paviršium, bet niekuo nedengiau ir nemulčiavau, tik basliuką ilgesnį greta įsmeigiau, jei žiemą prisnigtų daugiau ir kam nors užsimanius po daržą pasiganyti neužsirioglintų ant mano žiemojančių tulpyčių. ir pavasarį pagal basliuką iš po sniego lengviau rasti ir atkasti, kad greičiau pažadinti. ax.gif

o vazonas koks-plastmasinis ar keramika?
Atsakyti
QUOTE(rozamunda @ 2008 08 26, 07:49)
o vazonas koks-plastmasinis ar keramika?

aš tai keraminiame sodinau, kažkaip abejoju dėl plastmasės atsparumo šalčiui, bet sako kai kas ir plastiką išbandė be nuostolių... unsure.gif
tiesa, kadangi gražiau bus susodinus tankiau, tai kišant nebus patogu, tad sodinimo "technologiją" kažkur išskaičiau tokią: pridėti žemės iki sodinimo gylio, ją šiek tiek suspausti, išdėlioti svogūnėlius ir tada užpilti žemėm iki viršaus bei truputėlį vėl suspausti. Gal ir elementaru, bet pirmą kartą kam nors darant gal gali ir nešauti į galvą ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 26 rugpjūčio 2008 - 07:18
QUOTE(rokoko @ 2008 08 25, 23:46)
nugi prisimokiau nenaudoti chemijos kompostinei blush2.gif
ar ta chemija labai nekenksminga? kur jos gaut?

9. Termiškai apdorotų vaisiaų/daržovių, mėsos/žuvies, citrusinių žievės. [kodėl?]
10. Stambių, sumedėjusių augalų stiebų [pvz, saulėgrąžų, vynuogių – mano patirtimi, nesupūva bent 3 metus]

11.Perpuvusio komposto negalima dezinfekuoti jokiomis cheminėmis medžiagomis, nes tengyvena dirvožemio grybai, ardantys organines liekanas, formuojantys humusą.


vario sulfatas įeina į tepalus žaizdoms gydyti ( pvz, kai geni ar "netyčia" lužta šakos), į kamienų balinimo rinkinius, dezinfekuoti sodo/daržo įrankiams!, ( sėklos, svogūnai, gumbai mirkomi prieš sodinant) ir t.t. O karbamidas yra tiesiog trąša, kuri "sunaikinami kenkėjų (amarų, obelinių blakučių, erkių ir kt.) kiaušinėliai, vikšreliai ir ligų (degulių, šviesmargės, valksčio) sukėlėjai" - KARBAMIDAS
Beje, tame schnellcomposter ( ar kaip ten toji priemonė iš TP) taip pat yra azoto.
9. tai čia ir taip viskas aišku biggrin.gif ;
10. už tai labai gerai oro cirkuliacijai kaupo viduje;
11. pradžioj antibiotikai, paskui Bifido - nieko neprimena? O jei rimtai, kaip galima apsieiti be preparatų didelėje koncentracijoje augalų, kur ligų sukėlėjams veistis yra pačios idealiausios sąlygos.
Tiesa, viena iš profilaktikos priemonių yra savalaikis genėjimas. ( todėl ir turiu tik vieną sergantį medį, kurio pagailėjau genint. Likusieji neserga)

Namų virtuvėje pritaikytas
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sraunius: 26 rugpjūčio 2008 - 07:26
[quote=jolaxus,2008 08 26, 06:54]
8. Galinsoga "gražuolė", neabejoju, kad matėt ją tikrai visos, tik pavadinimo nežinot:

user posted image

[/q uote]

blink.gif doh.gif pas mane dauguma tik tokios, tai kur man jas tada kraut, tuo labiau kad nuo rugsejo 1 pas mus siukslyna uzdarys, veikiantis bus tik uz 30 km. verysad.gif

Rokoko, tai saunuole ir netingi gi tu pasistengti ne tik savo, bet ir kitu labui, juk tam reikia skirti ir pakankamai nemazai laiko.Lenkiu pries tave galva
hi.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 08 25, 23:46)



KOMPOSTAS

NEGALIMA mesti:



blink.gif smile.gif Iš mano praktikos...metu viską,išskyrus termiškai apdorotas maisto atliekas,kadangi nesu tokia darbštuolė,tai mano visos piktžolės spėja ne tik sužydėti,bet ir sėklas užsiaugina blush2.gif taigi viskas eina į tą pačią komposto dėžę,jei kas ten nespėja supūti (sumedėję kotai ir t.t.),paskleidus galima išrinkti,o pikžolių sėklos labai linksmai sudygsta,jeigu nelaukti kol paaugs ir pagrėbliuoti,tai ir tvarka smile.gif O supuvusius obuolius manyčiau reikia surinkti iš po obels,o mano kompostas beriamas ant daržo,obelys pievoje,taigi puvinys iki jų neturėtų nusikasti g.gif
Šis sąrašas labai griežtas doh.gif mažai ką ir įmesčiau į tą dėžę biggrin.gif

O ši žolė "gražuolė" mano darže bujoja doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maidana: 26 rugpjūčio 2008 - 08:06
QUOTE(maidana @ 2008 08 26, 09:04)
<...>o mano kompostas beriamas ant daržo,obelys pievoje,taigi puvinys iki jų neturėtų nusikasti g.gif
<...>

deja, tas pats grybas kenkia ir daržo augalams ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 08 25, 22:46)

cray.gif gyvenime kompostines neturejau, o jau dabar, galvojau, kai isitaisysiu....., tai ir siuksliu dezes namuose nebereikes - bet kur tau, viska ka reikia ismesti - i kompostine ni ni, o tas, kas i kompostine nedraudziama - praktiskai galima suvalgyti biggrin.gif , tai kur cia logika ... Kada as ja pririnksiu ir to geidziamo komposto pasidarysiu ?????????????
Ar tu saldytuve uzsilikusiu blush2.gif papuvusiu papriku, morku ir agurku irgi i kompostine negalima ?
Mano kaimyne (ta tai su kompostu patyrus) sake, kad kompostines su mazesniais oro tarpais - kad ir tos plastikines su skylutem yra daug geriau, nes greiciau viskas perpuva, nei tose medinese su istisiniais tarpais... kazin ar cia tiesa g.gif ?
Atsakyti
Heh, man rodos trumpesnis sarasas butu surasyti ka galima mesti. Kol kas tik zolyte nupjauta ( bet be piktzoliu!!). Ne nu as is tinginiu gimines, bet tai 3 kompostines, jei rusiuojat siuksles namuose, 3-ejos siuksliadezes su instrukcijom ant sonu kur ka mesti. doh.gif, visa seimyna ismokint kur ka deti. As jau baigiu pamesti kompostiniu teikiama nauda. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smth1: 26 rugpjūčio 2008 - 08:43
QUOTE(smth1 @ 2008 08 25, 15:50)
Tai kad niekas kirst nieko ir nenorejo g.gif
As tai tikejausi tokiam rimtam pareiskimui rimtu argumentu, kad va ten ir ten nuslinko slaitas, todel, kad augo tokie medziai, buvo toks ir toks gruntas, ir del tokiu ir tokiu procesu pradejo slaitas slinkti. Kad matai analogija su siuo pademonstruotu slaitu ir todel tau atrodo kad ir cia gali taip nutikt biggrin.gif



o viskas prasidejo nuo nekaltos mociutes, kuri bijojo, kad tos pusys virsuje gali nuvirsti.......
gerai baigiam sia tema, nes viena apie grybus, kita apie ratus. Nesusisnekam kazkaip.
Atsakyti
Rokoko,nu esi nuostabi motera user posted image,dekavoju uz issamu tulpeliu sodinimo ir laikymo paaiskinimauser posted image.
Uij.....sunku man,pradziamokslei doh.gif lotuliukas.gif .
Gerai kad yr jusu temele 4u.gif
Atsakyti