Įkraunama...
Įkraunama...

Ką Dievas sujungė...

Kūnigėlis sako "ką Dievas sujungė, žmogus te neišskiria", o gal gali pasakyti ir atvirkščiai "ką Dievas išskyrė, žmogus te nesujungia"...

ka noriu pasakyti - į bažnyčią einu palaiminimo, bažnyčia juk netuokia... nes šeima valstybės akimis tampama tik tada, kai santuoka užregistruojama metrikacijoje...

tai kokiu būdu Dievas sujungia ir kodėl negali išskirti?
Atsakyti
I Baznycia eini tuoktis tada, kai nori jog tavo rysi su kitu zmogumi Dievas palaimintu, tai jo akivaizdoje ir susituoki smile.gif. O kai susituoki Dievo akivaizdoje, tai rimtai ketini, kad tai tesis iki gyvenimo pabaigos ir niekas taves su mylimu zmogumi neiskirs. Jei nera tokiu ketinimu, tai kam tada eiti i Baznycia? Manau, kad tuoktis Baznycioje verta tik tada, kai tikrai tiki Dievu ir tau tai svarbu pradeti nauja gyvenimo etapa su Dievo palaiminimu.
O iskirti, tai Dievas tikrai neisskiria, zmones patys issikiria, kaip bebutu gaila...
O valstybes reikalai yra valstybes - jos akyse esi susituokes, kai uzregistruoji santuoka civilineje metrikacijoje. Beje, dabar, kai susituoki Baznycioje, nebereikia eiti antra karta tuoktis i CM - uztenka nunesti pazyma, kad jau susituokei Baznycioje ir santuoka yra galiojanti ir Valstybes akyse smile.gif, bet valstybe reikia tiesiog informuoti apie tai smile.gif.

Linkiu visiems, kad niekas niekada nesiskirtu ir meile butu amzina. Ja reikia branginti ir auginti...
Atsakyti
Dievuliui giliai dzin, tuokiamės mes ar skiriamės... Svarbūs mūsų ketinimai...
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2008 08 22, 12:06)

Jei nera tokiu ketinimu, tai kam tada eiti i Baznycia?

Beje, dabar, kai susituoki Baznycioje, nebereikia eiti antra karta tuoktis i CM - uztenka nunesti pazyma, kad jau susituokei Baznycioje ir santuoka yra galiojanti ir Valstybes akyse smile.gif, bet valstybe reikia tiesiog informuoti apie tai smile.gif.



visi eina i baznycia su ketinimu visada buti kartu, bet juk atsitinka kitaip unsure.gif

as ir nesakau, kad reikia tuoktis CMB, turejau omeny ta pazyma

mano yra klausimas tas, kad jei jau einam i baznycia (butent i baznycia), kad Dievas sujungtu, tai kodel negalima ateit ten, kad Dievas isskirtu? ar kazkur skelbiama, kad tai neimanoma, ar kaip?

as klausiu ne todel, kad noriu kazkieno isitikinimus paniekinti, tiesiog neseniai pradejau dometis katalykybe, tai ir kyla visokiu klausimu 4u.gif
Atsakyti
kiek zinau galima ir baznytine santuoka nutraukt, bet tai gan sudetinga procedura. Nezinau ar as i tema cia pakalbejau doh.gif , nes nebaisiai supratau ka temos autore nori issiaikinti. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo barskuoleee: 22 rugpjūčio 2008 - 12:07
tai baznycia negali isskirti, ji gali tik paskelbti santuoka negaliojancia...
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2008 08 22, 12:56)
visi eina i baznycia su ketinimu visada buti kartu, bet juk atsitinka kitaip  unsure.gif

as ir nesakau, kad reikia tuoktis CMB, turejau omeny ta pazyma

mano yra klausimas tas, kad jei jau einam i baznycia (butent i baznycia), kad Dievas sujungtu, tai kodel negalima ateit ten, kad Dievas isskirtu? ar kazkur skelbiama, kad tai neimanoma, ar kaip?

as klausiu ne todel, kad noriu kazkieno isitikinimus paniekinti, tiesiog neseniai pradejau dometis katalykybe, tai ir kyla visokiu klausimu  4u.gif


Kazin ar visi... g.gif Daug sutinku zmoniu, kurie i Baznycia tuoktis eina del to, kad ten grazios nuotraukos, kad tokios tradicijos, kad tevai nori... o tie ketinimai tai toli grazu ne visada rimti... Va nesenai mano bendradarbe buvusi - ai, kiek cia pagyvensime, nusibos, tai kita susirasiu... dabar vaikas gims, tai reikia pavarde pakeisti... Man net baisu buna, kai zmones taip lengvabudiskai i viska ziuri.

O del isskyrimo... tai tikrai, kaip pati veliau pastebejai, santuoka Baznytinis teismas gali tik pripazinti negaliojancia, o jei jau santuokos metu ji buvo galiojanti, tai neisskiria. Turbut remiasi tais paciais Sv. Rasto zodziais - ka Dievas sujunge, zmogus teneperskiria... Turbut gyvenime kai kurie sprendimai yra neatsaukiami ir tiek. Ne tik religijoje, ir kitur. Gal del to Baznycia ir akcentuoja samoninga, prasminga pasiruosima santuokai, suzadetuviu laikotarpi, kai viska gerai apmastai, tiri, ar tikrai tas zmogus yra TAS. O dabar kaip vyksta - vienas du, jau kartu... jau nescia ir tada ka - tuoktis... tai apie koki cia samoninguma ir pasiruosima galima kalbeti?
Butu viskas paprasciau, jei visi butume tiesoje pries save ir Dieva, jei nuosirdziai ieskotume atsakymu ir gyventume saziningiau... Linkiu to sau paciai ir kitiems smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Pelikanė @ 2008 08 22, 18:09)
Kazin ar visi... g.gif Daug sutinku zmoniu, kurie i Baznycia tuoktis eina del to, kad ten grazios nuotraukos, kad tokios tradicijos, kad tevai nori... o tie ketinimai tai toli grazu ne visada rimti... Va nesenai mano bendradarbe buvusi - ai, kiek cia pagyvensime, nusibos, tai kita susirasiu... dabar vaikas gims, tai reikia pavarde pakeisti... Man net baisu buna, kai zmones taip lengvabudiskai i viska ziuri.



O tai ką Dievas nemato, su kokiais ketinimais, kokiais motyvais pora ateina priimti Santuokos sakramento? Iš kur žinot, kad Dievas tą porą sujungė? Gal ta ceremonija ir tebuvo tik gražios nuotraukos ir kunigėlio atkalbėtos standartinės frazės? Gal Dievas du žmones sujungia tada, kai žvelgdami vienas kitam į akis jie supranta, kad štai jis - mano žmogus? O gal tada, kai vienas kitam sergančiam atneša aspirino tabletę, užkloja šilčiau ir sėdi šalia, kol jis užsnūsta? Gal visai ne kunigo žodžiai „Ką Dievas sujungė...“ yra tas Dievo valios pasireiškimas ir sąjungos momentas?
Atsakyti
QUOTE(jurg_ita @ 2008 08 25, 13:22)
O tai ką Dievas nemato, su kokiais ketinimais, kokiais motyvais pora ateina priimti Santuokos sakramento? Iš kur žinot, kad Dievas tą porą sujungė? Gal ta ceremonija ir tebuvo tik gražios nuotraukos ir kunigėlio atkalbėtos standartinės frazės? Gal Dievas du žmones sujungia tada, kai žvelgdami vienas kitam į akis jie supranta, kad štai jis - mano žmogus? O gal tada, kai vienas kitam sergančiam atneša aspirino tabletę, užkloja šilčiau ir sėdi šalia, kol jis užsnūsta? Gal visai ne kunigo žodžiai „Ką Dievas sujungė...“ yra tas Dievo valios pasireiškimas ir sąjungos momentas?


drinks_cheers.gif todel nesuprantu, kodel taip sudetinga issiskirti baznycioj... Dievas sujungia ne tada, kai kunigelis pasako, kad sujunge... juk jei mane vyras pvz musa, neistikimas ir panasiai, tai manau mes jau seniai esam isskirti Dievo, Dievas tikrai neglobos tokios santuokos unsure.gif
Atsakyti
Baznycia negali isskirti del to kad santuokos sakramentas yra vienas, kaip ir kriksto sakramentas. Mintis yra ta, kad seima turi buti viena ir varge ir dziaugsme. Kad jei du zmones nusprende sukurti seima, susilaukti vaiku, tai turi ir gyventi taip iki mirtis juos isskirs. Reikia abiems stengtis del seimos geroves. Anot baznycios seimos institucija yra sventa. O sventoves ardyti nevalia.
Na cia tik mano nuomone, pasvarstymas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2008 08 25, 16:06)
drinks_cheers.gif todel nesuprantu, kodel taip sudetinga issiskirti baznycioj... Dievas sujungia ne tada, kai kunigelis pasako, kad sujunge... juk jei mane vyras pvz musa, neistikimas ir panasiai, tai manau mes jau seniai esam isskirti Dievo, Dievas tikrai neglobos tokios santuokos unsure.gif


Diskutavau šiuo klausimu tikrai ne su vienu kunigu. Žinai, jie tokie įsitikinę, kad tik jie žino Dievo valią, kad net bloga... Įsitikinę, kad jie tik vieni supranta, kada Dievas ką sujungia, kada ne... Ir, beje, iš tų diskusijų supratau, kad ne taip ir sudėtinga anuliuoti bažnytinę santuoką. Viskas šiais laikais turi savo „stavkę“... Tik, realiai ir aiškiai susidūrusi su dvasininkijos polinkiu į verslą, nustojau tikėti bažnyčios, kaip institucijos šventumu... Tikiu, kad Dievas bendrauja su kiekvienu žmogumi, ir tam Jam tarpininkų nereikia.

QUOTE(Lorute @ 2008 08 25, 17:09)
Baznycia negali isskirti del to kad santuokos sakramentas yra vienas, kaip ir kriksto sakramentas. Mintis yra ta, kad seima turi buti viena ir varge ir dziaugsme. Kad jei du zmones nusprende sukurti seima, susilaukti vaiku, tai turi ir gyventi taip iki mirtis juos isskirs. Reikia abiems stengtis del seimos geroves. Anot baznycios seimos institucija yra sventa. O sventoves ardyti nevalia.
Na cia tik mano nuomone, pasvarstymas smile.gif


Taip, bažnyčia išskirti negali, o anuliuoti ar pripažinti santuoką negaliojančią - galimybė yra. Na, kai bažnytinis tribunolas nusprendžia, kad štai to vyro ir moters bažnytinės santuokos metu Dievas nesujungė...
O kad šeima yra šventovė, sutinku. Tik ji tokia tampa tikrai ne dėl bažnyčios dalyvavimo.
Atsakyti
QUOTE(jurg_ita @ 2008 08 26, 12:11)
Tik, realiai ir aiškiai susidūrusi su dvasininkijos polinkiu į verslą, nustojau tikėti bažnyčios, kaip institucijos šventumu... Tikiu, kad Dievas bendrauja su kiekvienu žmogumi, ir tam Jam tarpininkų nereikia.
O kad šeima yra šventovė, sutinku. Tik ji tokia tampa tikrai ne dėl bažnyčios dalyvavimo.

Palaukit, o kuriems galams brautis į tą bažnyčią, jei Dievas bendrauja be tarpininkų ir ne dėl bažnyčios dalyvavimo sujungia? Neikit į bažnyčią tuoktis ir nebus rūpesčio dėl skyrybų 4u.gif .
Atsakyti