Įkraunama...
Įkraunama...

Lytinis auklėjimas

QUOTE(Deimone @ 2013 09 11, 10:14)
Negyvena sunus pukuotam pasaulyje,taciau tol kol jis neklausineja niekas jam savo noru nepasakoja.Kai ateis laikas pats paklaus kai jam tai prades rupeti,bet kol jam tai neidomu tiesiog nematau reikalo apie tai sneketi.Kiekvienas nusprendziam kada ir kokiu budu pasakojam savo vaikams tokius dalykus.


taip, as manau, kad reikia tiek pasakoti, kiek vaikui idomu, kiek jis klausineja. Mano dukra budama keturiu jau zinojo, kad vaikai atsiranda is mamytes ir tevelio meiles, ir kad tevelis turi seklyte, kuria ideda i mamytes pilveli ir is to isauga vaikelis. Nieko fiziologisko, nereikalingu detaliu ir pan. Bet vis del to del tabletytes nesutikciau. Tikrai netikiu, kad 9 metu berniukai nepasikalbejo ir jis is draugu aplinkos nesuzinojo kaip yra is tiesu. Taigi ji supa aplinka, jei pas jus nera suaugusiu zurnalu ar yra blokuojami internetiniai puslapiai, nereiskiai kad taip pat yra draugu namuose. Manau nuo vaiko subrendimo lygio reikia detalizuoti informacija, bet tikrai nereikia burti apie tabletytes ar kopustus.
Atsakyti
Man irgi atrodo, kad 9 m. vaikas jau viska zino, tik kadangi tevai su juo kalba apie masinytes ir tabletytes, tai jis supranta, kad namuose apie seksa kalbetis TABU ar tiesiog naturaliai geda...

As auginu savo dukra taip, kad jai nebutu geda sumanimi bet kokiomis temomis sneketi smile.gif Tikiuosi pavyks...
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2013 09 10, 09:00)
As irgi uz ankstyva lytini svetima. Tikrai labai keista, kai treciokui aiskinama, kad mama suvalge tabletyte. Juk galima labai graziai ir pasakiskai papasakoti apie tevu meile. Ir tos meiles vaisius - TU. Nebutina gilintis i fiziologija. Bet manau jau 10 m. vaikui reiketu ir apie fiziologinius dalykus papasakoti. Nes dabartiniai vaikai jau 8 m. pradeda masturbuotis...O jus jam apie tabletyte biggrin.gif Mergytems menesines jau 10 m. gali parsideti. Mano drauge pavyzdziui gavo soka ir galvojo, kad mirsta  doh.gif tevams ju vaikai visada liks maziukais, bet dabartiniai vaikai bresta greiciau ir informacijos altiniu pilna...Noreciau, kad mano dukra manimi pasitiketu ir galertu man pirmai uzduoti visus kebliausius ja dominancius klausimus. Jei pasakosiu jai apie gandrus ir tabletytes, tai tame ji matys, kad mama nenori su ja kalbetis ir meluoja...O stai drauges atviros. Kam tada klausti mamos, jei vis tiek nesulauksi atsakymo.

P.S. zinojau jau nuo 7 m. kad Kaledu senio nera, bet "tikejau", nes gaudavau papildoma dovana smile.gif

blush2.gif na ir postas.
Klausimas. Ar nera susije dalykai: vaiku masturbacija ir ankstyvas lytinis svietimas? Nes gi viska pasakojant butinai uzsimenama, kad tai yra MALONU...
sia tema radau nebloga straipsniuka, tik kad rusu kalba, siulau pasiskaityt ir susimastyt visoms pries pradedant vaika sviesti siuo klausimu. Apie ankstyvą lytinį švietimą
perskaičius šį straipsnį, supratau, kodėl tiek daug vaikų neturi dėmesio koncentracijos... O savo vaikui niekad neskubu atsakinėt į klausimus, o visada paklausiu, o kaip Tu manai? ir kartais ji pati susako kažkokius pamastymus, kurie nėra melagingi, bet ir nėra visiška tiesa. Tada atsakau, kad labai viskas panašiai ir vyksta.
Taip į klausimą, ar Kalėdų senelis egzistuoja? aš sakau, o ką pati manai. Ji pradėjo man aiškinti, kad darželiuose ir mokyklose tai tikrai netikri, bet vat Kalėdų naktį tyliai ateina tikrasis Kalėdų senis. Gerai kad išklausiau, nes pajutusi jos abejones, norėjau jau suskubti aiškinti, kad tai pasaka. Neskubėkit gyventi. Tegu jie ilgiau tiki pasakom, būna tyrais vaikais.
Atsakyti
Realybe ta, kad kol tevai galvoja, kad vaikai per mazi suzinot is kur jie atsirado, tie vaikai sekmingai apsisviecia is kitu vaiku lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Tapyras @ 2013 10 17, 17:13)
Realybe ta, kad kol tevai galvoja, kad vaikai per mazi suzinot is kur jie atsirado, tie vaikai sekmingai apsisviecia is kitu vaiku  lotuliukas.gif

O tie kiti vaikai iš kur sužino? Iš dar kitų?

Aš tai manau, kad lytinio švietimo pradžių pradžia - gražūs vaiko tėvų santykiai. Lytiškumas tai ne tik lytinis aktas. Tai vyriškumas ir moteriškumas kartu ir atskirai.
Atsakyti
Realiai juokingai skamba tie vaikų "saugojimai". Mane, septinmetę, draugė apšvietė, kad tėvai pi****i, ir tėtis mamai b*** kiša. Va tokiais pačiais žodžiais. Kaip šiandien atsimenu mamos reakciją, kai nuėjau paklaust, ką tie žodžiai reiškia ir ar tikrai taip viskas vyksta. O geros mergaitės abi buvom, tik ją jau kažkas kitas daržely buvo "apšvietęs". Beje, 9mečiai jau mokykloj per pamokas sužino iš kur vaikai atsiranda ir ką turi berniukai, bei ko neturi mergaitės. Nežinau kaip atrodo pradinukų vadovėliai dabar, bet jau prieš gerus 15metų viskas buvo aiškiai, vaikams suprantama kalba parašyta. Ir kai vaikui knygoj aiškiai viskas nupiešta, papasakota, o mama namuose apie kažkokias tabletes pasakoja... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Clure: 17 spalio 2013 - 21:57
QUOTE(Clure @ 2013 10 17, 21:56)
Realiai juokingai skamba tie vaikų "saugojimai". Mane, septinmetę, draugė apšvietė, kad tėvai pi****i, ir tėtis mamai b*** kiša.

laugh.gif prisimenu ir as tokius bajerius. Tevai specialiai neatsako i klausima ka reiskia zodis "seksas", bet vaikai is bendro issilavinimo zino ka reiskia zodis "pistis" doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2013 09 18, 10:46)
As auginu savo dukra taip, kad jai nebutu geda sumanimi bet kokiomis temomis sneketi smile.gif Tikiuosi pavyks...

drinks_cheers.gif As irgi. Del to visi pasakojimai apie tabletytes, gandrus ar dar kokias nesamones, visa si dalyka sugadintu.
Atsakyti
Kai sūnus, tiksliai jau nepamenu - septynių ar aštuonių metų, pamatęs dvi sulipusias muses ištarė - žiūrėk, musės poruojasi,- pagalvojau - kažką praleidau g.gif
Atsakyti
Kai vaikas buvo aštuonių metų,užklausė kaip atsiranda vaikai,kad labai norėtų brolio arba sesers. Sakau vaikeliai atsitanda išdidelės meilės,po kiek laiko vaikas pradėjo glaustis kaip katinėlis,nenulipa nuo kelių,vis apkabina,bučiuoja žandus,kaktą ,sakau ką čia darai sako stipriai myliu smile.gif nes noriu brolio smile.gif Tada atsakiau vaikai atsiranda kai tėtis su mama vienas kitą myli stipriai,kad tik šeimoje tai nutinka. i. Ir viskas tuo užsibaigia ji jau vienuoliktus eina,daugiau jokių nekilo klausimų. Viską puikiai ir protingai supranta. Niekada nepasakočiau iki smulkmenų,nežinau nebent būtų kitokia situacija,kitoks vaikas.
Atsakyti
nu va siandien ir as su savo sesiameciu apie vaiku atsiradima pakalbejau. seniai jau jis ta tema domejos, norejo sesutes, bet buvo pasakyta tik tiek, kad tevelis turi mamytei sesute padaryti, t.y pasodinti seklyte is kurios isauga vaikelis. tai va siandien mano vaikas ir pasiteiravo, kur galima ta seklyte nusipirkti, kad greiciau galeciau as jam sesute pagimdyti. blush2.gif tai va ir teko paaiskint, kad ta seklyte suaugusiu vyru peliukuose yra, kad vaikai islenda ne is pilvo o pro mamytes tarpukoji, tam kartui uzteko, nors aisku paskui vel ateis su rimtesniais klausimais, bet ir aiskinsiu as jam, lai suzino is suaugusiu, tevu, nei is vaiku priklauso visokiu nesvankybiu, paskui ir pradeda pavydeti mamos teciui...
Atsakyti
Mano vaikiai irgi sitom dienom buvo pradeje klausinet. Iki siol sakydavo, kad vaikas i pilvuka patenka, kai dievulis atsiuncia, bet dabar pradejo tikslintis ar tikrai? jiem 3 ir 5 metai. Tai dabar susimasciau, gal geriau paciai jau paaiskint, jeigu jau klausia.. bet kaip neisgasdint.
Nes va dukra, kai pradejo kazkada klausinet apie gimdymus, tai paskui kuri laika kartojo, kad niekada nenores turet vaiku, kad nereiketu pilvo pjaut (man 2 cezariai daryti, tai dziaugiaus, kad issisuksiu su paaiskinimu, kad daktaras prapjauna, o paskui uzsiuna smile.gif )
Atsakyti