Įkraunama...
Įkraunama...

Lytinis auklėjimas

Taip, Dėja, sutinku su tavim. Tik sunaus stebėjimas ir gudrus informacijos pateikimas gelbėja, kai tėčiai nesikiša. g.gif
Atsakyti
Na, o aš tai jau stebėtis pradedu, kad maniškių šitos temos nelabai kažkaip domina arba jie viską žino. Kai buvo mažesni, labai klausinėjo kaip vaikai atsiranda, pasakiau gimsta, be to, pati daug mirksiukas.gif kartų buvau nėščia ir jie vis klausdavo, kada jau, kada tas lėliukas. bet kažkaip tos informacijos jiems pakanka, gimsta ir viskas, lyg ir paklausė dukra, o kaip jis ten atsiranda, pasakiau, kad iš tėčio ir mamos, ir vsio, užteko, visi patenkinti smile.gif Tik dabar garsiai postringauja ir filsofuoja, kad daugiau vaikų pas mus nebus, nes tėčio nėra, o kai tėčio nėra, vaikų nebūna, ot va taip biggrin.gif O apie varpos kišimą į makštį niekad jie manęs neklausė ir ką aš žinau, pasakot ar ne... Kad dabar tiek visokių dviprasmiškų dalykėlių per teliką rodo, kad vaikai išvis yra pasimetę. Man šis klausimas pasunkėja, nes tėčio nėra, tai reikškia su bernais visais klausimais kalbuosi aš. O ką tėvas jiems sako, gili paslaptis yra. Nepasakoja per daug...
Atsakyti
Tai va, kad sunkiausia, kai tėčio nėra. Su dukra, manau, kalbėčiau be problemų (teko su sūnaus amžiaus giminaite kalbėtis ta tema), o su sūnum kažkaip sunku būtų... Todėl kol kas lyg ir lengviau, kad neklausia, bet kartu tas ir nerima kelia unsure.gif
Tikiuosi, knygelės pagelbės, bet jos irgi ne visagalės, kylančius klausimus sūnui turėtų aiškinti tėvas, o ne mama...
Atsakyti
QUOTE(Fire @ 2005 06 22, 10:33)
Tikiuosi, knygelės pagelbės, bet jos irgi ne visagalės, kylančius klausimus sūnui turėtų aiškinti tėvas, o ne mama...


Nenorėčiau sutikti, kad tėtis turi kalbėtis su sūnum, o mama su dukra. Jei jau taip susiklosto, kad berniukas gyvena su mama, tai ir jo santykiai daug šiltesni su mama, nei su savaitgaliais ar dar rečiau matomu tėčiu. Manau, kad mama gali puikiausiai kalbėtis su sūnum, lygiai, kaip, ir tėtis su dukra.
Atsakyti
QUOTE(rosa @ 2005 06 22, 11:46)
Nenorėčiau sutikti, kad tėtis turi kalbėtis su sūnum, o mama su dukra. Jei jau taip susiklosto, kad berniukas gyvena su mama, tai ir jo santykiai daug šiltesni su mama, nei su savaitgaliais ar dar rečiau matomu tėčiu. Manau, kad mama gali puikiausiai kalbėtis su sūnum, lygiai, kaip, ir tėtis su dukra.


Mes gyvenam su tėčiu bet mano ir sūnaus santykiai daug geresni.Mes daugiau pasikalbam abu negu kad su tėčiu,bet šykartą matau kad ir manes gėdijasi klausti apie tai,todėl į pagalbą paimsiu ir knygele smile.gif
Atsakyti
Straipsniukai ta tema tituliniame supermama.lt puslapyje - "Kuo skiriasi mergaitės ir berniukai?" va čia ir dar vienas "Kaip kalbėti su vaiku apie seksą?" štai čia

ačiū kad skaitote smile.gif sėkmės!
Atsakyti
Vaikas vaikui nelygu. Mano septynmetė gal prieš pusmetį paklausė ar galėčiau išmokinti ją vairuoti (ne tik vairą sukioti, bet pačiai valdyti mašiną). Kai atsakiau, jog kai ūgtels pamokinsiu, susidomėjo, o kodėl ne dabar? Teko aiškinti, kad mažutė dar, nepasieks nei pedalų, nei kelio gerai nematys. Jinai nusprendė, kad kokių 12-13 metų bus pakankamo ūgio ir tikrai vairuos mašiną. Pasakiau, kad ir išmokus, įstatymai draudžia vaikams patiems vairuoti mašiną. Prunkštelėjo, kad nesąmonė tie įstatymai- neleisti daryti tai ką moki. Tai va, lytiniame švietime tikrai negalėsiu pasitelkti pavyzdžio su vairavimu. Ir iš vis bijau tų klausimų (nors tikrai nevengiu), nes visi mano atsakymai paprastai lydimi "o kodėl?", "o kam to reikia?", "o kas tai yra?" doh.gif
Atsakyti
o man realiai mama apie tai niekad nepasakojjo (gal del to kai buvau maza maniau kad vaikai gimsta is keptuves blush-anim-cl.gif ) bet siaip man pakako tik tokiu paprastu klausimu...vistik veliau mokyklkoj ateidavo ir daktares ir seseles ir papasakodavo tiksliai...manau knyga yra labai geras variantas nes ne kiekvienas vaikas jauciasi normaliai apie tai kalbedami su tevais...
Atsakyti
nepastebejau, gal jau kas nors minejo, bet nuspirkau labai simpatishka knygele dr. Miriam Stoppard "ko klausia vaikai". grazhiai paaishkinta, ko vaikai klausia, kodel klausia ir kaip atsakyti. atsakymai pagal amzhiu susikirstyti i keturias grupes.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2005 06 29, 12:08)
nepastebejau, gal jau kas nors minejo, bet nuspirkau labai simpatishka knygele dr. Miriam Stoppard "ko klausia vaikai". grazhiai paaishkinta, ko vaikai klausia, kodel klausia ir kaip atsakyti. atsakymai pagal amzhiu susikirstyti i keturias grupes.

KIEK MOKĖJAI?MATAU KAD VILNIETĖ,BET VISTIEK KUR PIRKAI 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dėja @ 2005 06 29, 19:28)
KIEK MOKĖJAI?MATAU KAD VILNIETĖ,BET VISTIEK KUR PIRKAI 4u.gif

vagos knygyne, 16.51 lt
Atsakyti
Paskaičius šį forumą maniau, kad per daug žiūriu konservatyviai. Taigi bandžiau aš su saviške dukryte pasišnekėti atviriau. Na žinokit apie tai ką ir kur reikia kišti jai visai neįdomu. Matau net minčių nėr. Kol kas jai pakanka to, kad vaikai gimsta, o tam, kad tai būtų reikia tėčio ir mamos. Kai laukiausi antrojo jai niekad nekilo klausimas kaip jis ten atsirado. Aišku, kad tai yra labai įdivindualu, bet supratau, kad viską darau gerai ir niekur aš nevėluoju biggrin.gif
Atsakyti