QUOTE(marmaliade @ 2009 05 12, 10:54)
Panos, o jei daeini prie pristatymo, pati rasei darba, gerai ji pristatai, ar gali taip tave suvaryti komisija, kad gautum neigiama?
P.S. Pas mane sudetinga tema ir jau priesspaskutiniam ginime komisijoje labai priekabiavo, tai bisky prisibijau...
nemanau, kad galėtų taip būti, tik girdėjau is dėstytojo, kad yra buvę tokių atvejų (čia KTU), nežinia kiek tame pasakyme tiesos, gal tik raginimas buvo rimčiau žiūrėti į baigiamuosius darbus.
bet jei pati rašei, tai žinai, kodėl pasirinkai konkretų tyrimą, konkrečius skaičiavimus. ir kuo remdamasi tai darei. svarbiausia nepradėti painiotis pačiai, kad ir kitiems mažiau painiavos kiltų per pristatymą ir atsakymą į klausimus.
be to, prieš gindamasi susipažinsi su recenzento klausimais (bent jau KTU taip yra) ir pati ar su vadove parengsi "neatremiamus" atsakymus. svarbiausia tinkamai atsakyti į recenzento klausimus, nes per gynimą komisija ne visada sugeba įsigilinti (per mažai laiko) ir užduoti tikrai sunkių klausimų.
vadovo gali paklausti, ko labiausiai tikėtina galėtų klausti komisija ir pasirengti galimiems atsakymus.
geriausia, jei skaitei rinkdama medžiagą ir kažkas panašų tyrimą atliko, tada sakysi tuo remdamasi rašiau savo darbą. ar kaip tik gal tu norėjai naujos krypties tyrimą padaryti, ne taip kaip iki šiol visi, tai pusei klausinėtojų nebekyla noras toliau priekaištauti, ypač jei paminimas koks autoritetingas mokslininkas.
kiek mačiau atvejų, kur bandė "suvartinėti" komisija, kur tikrai nusigrybavę vietomis studentai buvo ir nebuvo jiems kaip pagrįsti savo pasirinkimo, tai geriausia taktika atsakyti - "taip, gal mano pasirinkimas nėra optimalus ar geriausias, bet aš norėjau pasiekti / parodyti tą ar kitą" arba "sutinku, kad jūsų pastaba teisinga ir gal tokiu atveju būtų geriau atskleisti rezultatai" ir pan.
priekabiauti daug kas gali, bet dėl to pasaulis negriūna ir diplomas neišslysta iš rankų

, sėkmės.