Įkraunama...
Įkraunama...

Infliacija auga, ekonominė krizė artėja

QUOTE(Bahama mama @ 2008 11 26, 00:07)
tikrai?  wink.gif Iš kur gaunat tuos 100 tūkst. metinių pajamų?  g.gif Aš kalbėjau apie 24 tūkst. metinių, manau, kad ir Subjektyvi turėjo omeny panašias pajamas gaunančius, kai rašė, kad skolinamasi ir perkamos apynaujės mašinos ne pagal kišenę (būtų gerai, kad ji pati atsakytų, apie kokias pajamas šiuo atveju eina kalba)  rolleyes.gif  Pabandžiau pažaisti su Snoro ir Swedbanko skaičiuoklėm, ėmiau maksimalų terminą (5 m.), tai Swedbank apskritai maksimaliai vartojamosios suteikia 30 000. Šiuo konkrečiu atveju nei vienas iš šių bankų nesutiko man paskolinti 50 000 penkeriems metams, kai mano mėn. pajamos 2000 Lt, gyvenu viena ir neturiu daugiau jokių įsipareigojimų  rolleyes.gif Nežinau, gal nuėjus į banką, jie ką kita šneka, nei pateikia skaičiuoklėse savo internetiniuose puslapiuose  ax.gif


smile.gif
ne į skaičiuokles žiūrėk, o į sveiką nuovoką ir patikrintą praktiką.

bankams irgi dar visai neseniai atrodė kad 'pagal kišenę' būsto paskola yra tokia kad liktų 500 lt/šeimos nariui, ir visos skaičiuoklės tai rodė. Bet tikriausiai jau kiekvienam aišku koks tai absurdas? Bankams tai tikrai tapo aišku. Skolininkams 'ant ribos' taip pat.

Tikriausiai žinai formulę? Būstas 'pagal kišenę' yra 3-4metai šeimos pajamų,
automobilis - ~6 mėn pajamų. Iš čia ir gavau, kad 50 tūkst automobilį gali sau leisti šeima/asmuo su 100K metinėmis pajamomis. Jei važinėja tokiu automobiliu asmuo su mažesnėmis pajamomis - jis iššoka virš savo galimybių ribos. Simple smile.gif ir jokių skaičiuoklių nereikia.

Atsakyti
QUOTE(axa @ 2008 11 26, 15:48)
smile.gif
ne į skaičiuokles žiūrėk, o į sveiką nuovoką ir patikrintą praktiką.

bankams irgi dar visai neseniai atrodė kad 'pagal kišenę' būsto paskola yra tokia kad liktų 500 lt/šeimos nariui, ir visos skaičiuoklės tai rodė. Bet tikriausiai jau kiekvienam aišku koks tai absurdas? Bankams tai tikrai tapo aišku. Skolininkams 'ant ribos' taip pat.

Tikriausiai žinai formulę? Būstas 'pagal kišenę' yra 3-4metai šeimos pajamų,
automobilis - ~6 mėn pajamų
. Iš čia ir gavau, kad 50 tūkst automobilį gali sau leisti šeima/asmuo su 100K metinėmis pajamomis. Jei važinėja tokiu automobiliu asmuo su mažesnėmis pajamomis - jis iššoka virš savo galimybių ribos. Simple smile.gif ir jokių skaičiuoklių nereikia.

lotuliukas.gif kas ta patikrinta praktika - aš jos neturiu, tai remiuosi skaičiuoklėm, kad pažiūrėčiau, su kokiom pajamom galima būtų gauti norimą paskolą. Vargu, ar skaičiuoklės taip labai nukrypsta nuo realios situacijos. Normalu, kad prieš keletą metų buvo skaičiuojamas mažesnis pragyvenimo "krepšelis" 1 asm. nei yra dabar - akivaizdu, kodėl.
Tavo pateikta formulė yra ganėtinai subjektyvi, nes tas "pagal kišenę" kiekvienai šeimai yra skirtingas. Vienai 4 asm. šeimai prasimaitinti užtenka 800 Lt/mėn. (jie atitinkamai daugiau gali skirti kažkokių daiktų įsigijimui), kitai su tom pačiom pajamom gal ir 1500 nepakanka, daug kas priklauso ir nuo žmonių gebėjimo verstis, tinkamai leisti pinigus, todėl ta formulė man atrodo ganėtinai primityvi wink.gif Ar žmogus iššoka iš savo galimybių ribos, gali parodyti tik tai, kaip tvarkingai jis moka paskolos/lizingo įmokas ir visus kt. mokesčius, t.y., vykdo savo įsipareigojimus, visa kita ne taip ir svarbu - jei tik tam žmogui taip gerai rolleyes.gif O jei dar ir bankui, kuris skolina savo pinigus, atrodo, kad tų galimybių pakanka, tai aš neturiu prie ko prikibt ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bahama mama: 26 lapkričio 2008 - 16:30
kazi, ar cia su krize susije, kad bankas pradejo mane spaust, kad visos gaunamos mano pajamos eitu butent i ju banka(nes eina ne i ju) ax.gif busto kredito sutarty as isipareigojus esu tuo, bet du metus niekas manes del to neklibino, o dabar atsibudo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Bahama mama @ 2008 11 26, 17:27)
lotuliukas.gif kas ta patikrinta praktika - aš jos neturiu, tai remiuosi skaičiuoklėm, kad pažiūrėčiau, su kokiom pajamom galima būtų gauti norimą paskolą. Vargu, ar skaičiuoklės taip labai nukrypsta nuo realios situacijos. Normalu, kad prieš keletą metų buvo skaičiuojamas mažesnis pragyvenimo "krepšelis" 1 asm. nei yra dabar - akivaizdu, kodėl.
Tavo pateikta formulė yra ganėtinai subjektyvi, nes tas "pagal kišenę" kiekvienai šeimai yra skirtingas. Vienai 4 asm. šeimai prasimaitinti užtenka 800 Lt/mėn. (jie atitinkamai daugiau gali skirti kažkokių daiktų įsigijimui), kitai su tom pačiom pajamom gal ir 1500 nepakanka, daug kas priklauso ir nuo žmonių gebėjimo verstis, tinkamai leisti pinigus, todėl ta formulė man atrodo ganėtinai primityvi  wink.gif Ar žmogus iššoka iš savo galimybių ribos, gali parodyti tik tai, kaip tvarkingai jis moka paskolos/lizingo įmokas ir visus kt. mokesčius, t.y., vykdo savo įsipareigojimus, visa kita ne taip ir svarbu - jei tik tam žmogui taip gerai  rolleyes.gif O jei dar ir bankui, kuris skolina savo pinigus, atrodo, kad tų galimybių pakanka, tai aš neturiu prie ko prikibt  ax.gif

Formules yra rizikai vertinti ir sakyciau objektyvios, nes pritaikomos bet kokioms pajamoms, patikrintos praktikoje per ilgus metus. Prasimaitinimui skiriama suma priklauso nuo pajamu, kurias gauna seima, kaip ir rasai. Lygiai tas pats su pirkiniais. Bet tarkim 800 Lt maistui seimoje, kurioje du paaugliai - jau aukstasis isgyvenimo pilotazas, o ne gyvenimas smile.gif O ir pinigus galima leisti tinkamai arba netinkamai, kai ju yra mirksiukas.gif
Atsakyti
Ievutei-susiję. Bankas griežtina paskolų administravimą (anksčiau nekreipė į tai dėmesio, o dabar stengiasi labiau apsidrausti).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaleda: 26 lapkričio 2008 - 18:44
QUOTE(kaleda @ 2008 11 26, 19:43)
Ievutei-susiję. Bankas griežtina paskolų administravimą (anksčiau nekreipė į tai dėmesio, o dabar stengiasi labiau apsidrausti).

Plius pinigai banko saskaitoje yra papildomos banko pajamos.
Atsakyti
QUOTE(kaleda @ 2008 11 26, 18:43)
Ievutei-susiję. Bankas griežtina paskolų administravimą (anksčiau nekreipė į tai dėmesio, o dabar stengiasi labiau apsidrausti).


bankas visad gauna laiku pinigelius, o jei as pasidarysiu nemoki tai nepades ir atlyginimo pervedimas i ta banka biggrin.gif bet is kitu dar negirdejau, kad pradetu reikalaut vykdyti ta sutarties punkta g.gif gal cia danske bankui arteja krachas? bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(acuktuvaz @ 2008 11 26, 18:50)
Plius pinigai banko saskaitoje yra papildomos banko pajamos.


tai va va, prireike matai mano poros tukstanciu, praturtes biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2008 11 26, 16:48)
smile.gif
ne į skaičiuokles žiūrėk, o į sveiką nuovoką ir patikrintą praktiką.

bankams irgi dar visai neseniai atrodė kad 'pagal kišenę' būsto paskola yra tokia kad liktų 500 lt/šeimos nariui, ir visos skaičiuoklės tai rodė. Bet tikriausiai jau kiekvienam aišku koks tai absurdas? Bankams tai tikrai tapo aišku. Skolininkams 'ant ribos' taip pat.

Tikriausiai žinai formulę? Būstas 'pagal kišenę' yra 3-4metai šeimos pajamų,
automobilis - ~6 mėn pajamų. Iš čia ir gavau, kad 50 tūkst automobilį gali sau leisti šeima/asmuo su 100K metinėmis pajamomis. Jei važinėja tokiu automobiliu asmuo su mažesnėmis pajamomis - jis iššoka virš savo galimybių ribos. Simple smile.gif ir jokių skaičiuoklių nereikia.


Mes turime paskolą atitinkančia vos 1,5 metų mūsų dabartinių pajamų, kaip ir nerizikinga, taip? Bet juk rizika ne tame, kiek pajamų tu turi, o kiek stabilios tos pajamos. O į pajamų stabilumą visos tos formulės ir skaičiuoklės nei kiek nežiūri.
Atsakyti
QUOTE(Mirėja @ 2008 11 26, 20:18)
Mes turime paskolą atitinkančia vos 1,5 metų mūsų dabartinių pajamų, kaip ir nerizikinga, taip? Bet juk rizika ne tame, kiek pajamų tu turi, o kiek stabilios tos pajamos. O į pajamų stabilumą visos tos formulės ir skaičiuoklės nei kiek nežiūri.

ziurint kam paimta paskola smile.gif formules pajamu stabiluma vertina netiesiogiai, tiesiog jos remiasi prielaida, jog paskolai esant ties galimybiu riba arba mazesnei,netekus pajamu saltinio salyginai greitai ji pakeisite lygiaverciu kitu 4u.gif
Atsakyti
Zmones taip yra isibaugine( bei nuolatos bauginamai valdzios, ziniasklaidos- vos ijungi telika- krize, krize, versimes dirzus) , kad jau vis daugeja depresuot, isitempusiu, dar labiau pavargusiu zmoniu. Man atrodo, kad zmones labiau gasdina krizes baime, o ne pati krize. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2008 11 26, 21:01)
ziurint kam paimta paskola smile.gif formules pajamu stabiluma vertina netiesiogiai, tiesiog jos remiasi prielaida, jog paskolai esant ties galimybiu riba arba mazesnei,netekus pajamu saltinio salyginai greitai ji pakeisite lygiaverciu kitu 4u.gif


Kas ir yra pagrindinė problema krizės metų verysad.gif
Atsakyti
Dėl tų visokių daiktų pirkimo, materialinių dalykų ir kt. - kandidatas į finansų ministrus šiandien aiškiai pasakė: per pastaruosius metus buvo itin išaugęs masinis vartojimas, pirkimas, išlaidavimas. Tik ne savo pinigų sąskaita, o skolintų. Balius be stabdžių baigėsi, pagirios neišvengiamos.

Įdomu, kaip mūsų tėvai išgyveno be visų šių materialinių dalykų, kurių apstu mūsų kasdienybėje. Ir nenumirė, ir depresijomis nesirgo. Džiaugėsi smulkmenomis. O dabar - visi ratuoti, mobiluoti, po kelis kompus turi, aparatūros naujausios ir iš proto kraustosi, kokie jie vargšai doh.gif Per kamščius negali pravažiuoti, prie kiekvieno namo vos randa kur automobilį pasistatyti arba stato ant vejos. Dažnas turi po du ar tris mašinas: vyrui, žmonai, vaikui (pirmakursis studentas ar pan.)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Subjektyvi: 26 lapkričio 2008 - 23:21