Įkeliu į šią temą puikų Gervelos pasisakymą apie testerius.
pirmas faktas: parfumerijos fabrikai tikrai negamina atskirai testerių ir ne testerių - t.y. pačio skysčio. Įsivaizduokit, juk būna (priklausomai nuo to, ką tas konkretus gamintojas išleidžia) odekolonas (eau de cologne), tualetinis vanduo (eau de toilette), parfumuotas arba sulietuvintai- kvapusis vanduo (eau de parfum) ir kvepalai (parfum arba pure parfum), kartais dar išleidžia specialios koncentracijos vasaros limituotą kvapą be alkoholio (būna užrašas "alcohol free" ar pan.). Taigi, negi visas koncentracijas gamins dar dviem versijom- paprasta ir testerine? neapsimoka, be to, juk testerių žymiai mažiau sunaudojama negu originalioje pakuotėje.
Taigi, kvapas testeryje ir ne testeryje visiškai niekuo nesiskiria
antras faktas: žiūrėkite, ką uostote iš testerio parduotuvėje, ir ką perkate originalioje pakuotėje. Juk reta mūsų pasižiūri, kokios koncentracijos kvapas yra testeryje (ar edt, ar edp), o paskui nusiperka visai kitokią koncentraciją (o neretai tualetinio, parfumuoto vandens ir kvepalų netgi sudėtinės natos skiriasi) ir piktinasi, kad apgavo.
trečias faktas, kad testeriai skirti kvepalų testavimui parduotuvėse, juk neplėš kiekvieną kartą naujo buteliuko pardavėja, kad klientas pauostytų. Todėl parduotuvės užsisako tam tikrą kiekį testerių. Imk ir apžiūrėk kokį testerį parduotuvėje. Aišku, jeigu staiga testeriai pasibaigė, kartais praima ir paprastą pakuotę
ketvirtas faktas: testeriai dažniausiai būna be tradicinės gražios pakuotės, o paprastame baltame ar rusvame kartoniniame įpakavime. Taip pat dažnai būna be kamštuko. Būna ir be spalvingų užrašo ant buteliuko, turi būti celofaninis lipdukas (arba kitaip pažymėta) su užrašu "tester" (dar būna kartais prirašyta ir "not for sale"). Priklauso nuo konkretaus produkto gamintojo. Kodėl taip daro: taupumo sumetimais. Juk tas flakonas bus paprasčiausiai išpurkštas parduotuvėje, todėl visiškai nėra prasmės pakuoti į gražią dėžutę, aptraukti celofanu ir t.t.
Internete parduoda testerius ir jie visiškai absoliučiai identiški originaliai pakuotei. Žinoma, su sąlyga, kad buvo saugomi tinkamomis sąlygomis ir nėra fuflo. Bet tas pats galioja ir originaliai pakuotei. Čia jau internetinių parduotuvių reikalas, iš kur jie gauna testerius, gal iš didmenininkų ar kitais keliais, firmos savo paslapčių neišduoda