Įkraunama...
Įkraunama...

Veislinio kačiuko pardavimas sterilizacijai (PET)

QUOTE(Carlin @ 2009 02 12, 14:46)
ir vėl labai klystate  mirksiukas.gif

1. Daugintojai labai dažnai pardavinėja kačiukus/šuniukus su dokumentais.
2. Daugintojų dokumentai labai dažnai būna išduoti tų pačių rimtų klubų FIFE/WCF/FCI.
3. Taip, dokumentai rodo koks klubas juos isdave ir kokiai sistemai jie priklauso  drinks_cheers.gif  su tuo sutinku  thumbup.gif  bet deja, labai retai jie garantuoja ką nors daugiau  lotuliukas.gif  žr. punktą Nr. 1 ir Nr. 2


Tai tada kam tie klubai reikalingi??? doh.gif
Papildyta:
Vadinasi klubai sukurti tiems patiems daugintojams prisidengti ir tokiems kaip as - kvaileliams, jiems islaikyti lotuliukas.gif

jeigu ka, as ironizuoju
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elektraaa: 12 vasario 2009 - 13:55
QUOTE(Elektraaa @ 2009 02 12, 14:48)
Pletkais netikiu, nes labai daznai sunu ar kaciu forumuose sklando labai daug netikru pasakojimu.

lotuliukas.gif
galiu net namą nuvežti parodyti lotuliukas.gif

kaip bebūtų, nusigrybavom į lankas ir varom absoliutų OT ax.gif

einu dirbt.
Papildyta:
QUOTE(LaiLaa @ 2009 02 12, 14:49)
Arba gal reik pradėt kokia madingą veislę nusipirkt  g.gif



BINGO thumbup.gif
o dar geriau kokias dvi ar tris mirksiukas.gif ir pageidautina po kelias kates mirksiukas.gif

p.s. būtent apie tokį modelį aš ir kalbu.
Atsakyti
QUOTE(Elektraaa @ 2009 02 12, 14:53)
Tai tada kam tie klubai reikalingi???  doh.gif
Papildyta:
Vadinasi klubai sukurti tiems patiems daugintojams prisidengti ir tokiems kaip as - kvailialiams, jiems islaikyti  lotuliukas.gif

Pradedu suprasti, kad būtent taip ir yra g.gif Bet nusiramink Elektraaa, ne tu viena kvailė lotuliukas.gif
Gal galim susitikt kada, dviem kvailėm vis bus apie ką pakalbėt drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Carlin @ 2009 02 12, 14:56)
lotuliukas.gif
BINGO  thumbup.gif
o dar geriau kokias dvi ar tris  mirksiukas.gif  ir pageidautina po kelias kates  mirksiukas.gif

p.s. būtent apie tokį modelį aš ir kalbu.

Na va o aš dūra nesusiprotėjau doh.gif

Skelbimas,

Perku pačių madingiausių veislių kačiukų poreles cool.gif Siūlyti tik pačias brangiausias šiuo metu Lietuvoje ir užsienyje biggrin.gif VEISIMUI
Atsakyti
Idomiai issirutuliojo diskusija. Seteriu Mama kazkur rase, kad nemazai painiavos inesa sudetingas dokumentu gavimo procesas. Is dalies pritariu. Bandant viska tvarkyti saziningai - vienos kliutys. Visu pirma, organizaciju tinklapiuose nera normalios informacijos pradedantiesiems. Visu antra, jeigu uz popieriu prasai 130Lt, tai bent kazkokia paslauga/kokybe turi uztikrinti, tuo tarpu as jauciausi labai nejaukiai, nes i mano laiskus nebuvo atsakoma ir siaip jauciausi kaltinama, kad pati savaime visko nesuprantu. Prisipazinsiu - su biurokratija as tikrai poziople, bet... pasirinkau atitinkama kluba tikedamasi gauti kokybe. Na, dar laukia nemazai smagumu ir jau nusiteikiau, kad bus visko.
Kita, del pardavimo sutarties - isties butu puiku, jei klubas ja reglamentuotu ir nereiktu uzsiimti saviveikla. Na, as vis dar tikiu kazkokiais idealais ir noriu bent pabandyti savo "klientui" suteikti komforta. Taciau man kaip nuo teises gana nutolusiam zmogui sunku. Kita vertus, jei visiems sutartis butu vienoda, liktu maziau vietos spekuliacijai.
O del kastracijos - nezinau, ar Lietuvoje kultura pakankamai auksta, kad butu galima pasitiket garbes zodziu. Tikrai noreciau, kad busimi mano kaciuku seimininkai pasirodytu verti tokio pasitikejimo, bet kol kas svarstau apie ipareigojima kastruoti.
Atsakyti
O as manau jeigu nebutu tokios kosmines kainos katruotu /sterilizuotu grynaveisliu kaciuku is veislyno tada ir nebutu negrynaveisliu kaciuku, nes kartais zmogus nori kokios idomios veisles gyvuno, bet negali isigiti nes gyvunas per brangus.
Atsakyti
QUOTE(Taniushka @ 2009 06 05, 00:07)
O as manau jeigu nebutu tokios kosmines kainos katruotu /sterilizuotu grynaveisliu kaciuku is veislyno tada ir nebutu negrynaveisliu kaciuku, nes kartais zmogus nori kokios idomios veisles gyvuno, bet negali isigiti nes gyvunas per brangus.


Tos kainos tikrai nekosmines. Nemanau, kad labai kas veislynui ir lieka. Pavartykite dideliu veislynu puslapius - jie aplanko po kelias uzsienio parodas per menesi. Kaip manot, ar tai gali kainuot mazai? Vien registracijos mokestis vienai katei buna apie 50-60 euru, neskaitant vaziavimu, viesbuciu ir kt. Plius reikia rupintis ne tik kate, bet ir katinu. T.y. i kaciuku kaina ieina poros islaikymas. Plius viena kate per du metus atsiveda tik tris vadas, t.y. kokius 6-12 kaciuku. Kaciuku prieziura, skiepai, dokumentai irgi kainuoja. O veislynui norint tobuleti reikia ir nauju gyvunu isivezt.
Taigi nereikia noret labdaros. O kai yra noras, pinigus galima sutaupyt. Gyvuna perkate ne vienos dienos pasidziaugimui, o 15 - 20-iai metu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arven: 05 birželio 2009 - 07:55
QUOTE(Arven @ 2009 06 05, 07:53)
Tos kainos tikrai nekosmines. Nemanau, kad labai kas veislynui ir lieka. Pavartykite dideliu veislynu puslapius - jie aplanko po kelias uzsienio parodas per menesi. Kaip manot, ar tai gali kainuot mazai? Vien registracijos mokestis vienai katei buna apie 50-60 euru, neskaitant vaziavimu, viesbuciu ir kt. Plius reikia rupintis ne tik kate, bet ir katinu. T.y. i kaciuku kaina ieina poros islaikymas. Plius viena kate per du metus atsiveda tik tris vadas, t.y. kokius 6-12 kaciuku. Kaciuku prieziura, skiepai, dokumentai irgi kainuoja. O veislynui norint tobuleti reikia ir nauju gyvunu isivezt.
Taigi nereikia noret labdaros. O kai yra noras, pinigus galima sutaupyt. Gyvuna perkate ne vienos dienos pasidziaugimui, o 15 - 20-iai metu.


na as suprantu kad veislynas negali pigiau pardavineti, nes viskas brangu ir uz viska reikia moketi. del kainu as suprantu kad jos tokios ir turi buti, bet jos yra kosmines jeigu liginti su vidutiniu atlyginimu gaunamu lietuvoje, nes pvz, jeigu pas mus kaciukas kainuoja 1500 lt tai ir uzsienyje jis tiek pat kainuoja, na gal pora simtu brangiau, bet uzsienyje(nelieciam baltijos salis ir rusija) atlyginimai zimiai didesni negu lietuvoje, todel ir sakau kad kainos yra kosmines eiliniam zmogui, nors lietuvoje viskas taip yra, viskas kainuoja kaip ir uzsienyje, netgi brangiau o atlyginimai 3 kartus mazesni
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Taniushka: 05 birželio 2009 - 10:21
QUOTE(Taniushka @ 2009 06 05, 11:14)
na as suprantu kad veislynas negali pigiau pardavineti, nes viskas brangu ir uz viska reikia moketi. del kainu as suprantu kad jos tokios ir turi buti, bet jos yra kosmines jeigu liginti su vidutiniu atlyginimu gaunamu lietuvoje, nes pvz, jeigu pas mus kaciukas kainuoja 1500 lt tai ir uzsienyje jis tiek pat kainuoja, na gal pora simtu brangiau, bet uzsienyje(nelieciam baltijos salis ir rusija) atlyginimai zimiai didesni negu lietuvoje, todel ir sakau kad kainos yra kosmines eiliniam zmogui, nors lietuvoje viskas taip yra, viskas kainuoja kaip ir uzsienyje, netgi brangiau o atlyginimai 3 kartus mazesni

Deja, bet... Jūs teisi tik dėl atlyginimų. O visa kita (prekės, paslaugos ir pan) jau Lietuvoje daug brangiau nei Europoje. Taip yra dėl daugelio priežasčių. Neišsiplėskim. Nežinau, pvz, mzistas šunims (anksčiau) daug pigiau buvo Lenkijoj, Vokietijo, nei pas mus. O jei lyginant tuo pačiu mastu - tai taip pat, santykis tarp katinuko kainos ir jo išlaikymo Lietuvoje ir užsienyje panašus. Tik va blush2.gif nežinau kaip su kokybe - jei ir kainos vienodos. Nevisos veisėjos man "kelia pasitikėjimą". Kuo daugiau su katinų mylėtojom bendrauju, tuo labiau suprantu, kad... mažai čia pas mus ypač "aukštos kokybės" kačiukų. O va kaina - kaip tokių.
Atsakyti
As manau, kad islaikymas panasiai kainuoja kaciuko tiek Lietuvoj, tiek uzsieny - pas mus nebent veterinaru paslaugos pigesnes.
O del kokybes... uzsieny irgi ne visi kokybiski. Gal tik taip atrodo, kad ten gerai, kur musu nera. O kur tikrai senas, zinomas ir kokybiskas veislynas, tai ir kainos gerokai didesnes nei Lietuviskos. Yra ir gerokai pigesniu kaciuku, bet ju kokybe man atrodo nei kiek ne geresne nei Lietuvisku.
Siaip ar taip, nieks nevercia pirkti Lietuvoj. Ivezkit nauju krauju ir nauja kokybe! bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2009 06 05, 13:35)

Siaip ar taip, nieks nevercia pirkti Lietuvoj. Ivezkit nauju krauju ir nauja kokybe!  bigsmile.gif

drinks_cheers.gif taip, nes čia praktiškai jau visi giminės tongue.gif Bet tai jau tikrųjų veisėjų darbas. O mes - vartotojai - už tai mokame. 4u.gif
Atsakyti
4u.gif
Atsakyti
Tema sena, na bet man kaip tik šiuo metu aktuali, todėl ir aš pasidalinsiu savo mintimis.

Padalinkime visą šią diskusiją į kertinius klausimus, ir pabandykime rasti teisingus atsakymus, dėl kurių niekas nesiginčija.

1. Ar gyvuną, neskirtą kergimui, reikia sterilizuoti?
2. Kokio amžiaus geriausiai tai atlikti?
3. Kas blogo, kad tavo kastratas užaugs truputį kitoks?
4. Kokios klasės gyvūnas tinkamas kergimui?
5. Ar nekontroliuojamas veisimas (dauginimo nėra, čia tik marketingo triukas).
6. Sutartimis negalima tikėti, reikia griežtų sankcijų.

Pabandysiu aš detaliai išreikšti savo nuomonę.
1. Ar gyvuną, neskirtą kergimui, reikia sterilizuoti?
Esu tikras kad taip. Del fiziologijos, dėl to, kad visi mes norime augintinio, o ne kančios. Tai, kad tik kiečiausi naturalioje aplinkoje dauginasi - tai faktas. Yra gaujos vadas, kuris turi teisę sėklinti. Jei yra kitas katinas - silpnesnis - jis stovi ant žemesnio hierarchijos laiptelio, tai nei patelės jam duos, jei gaujos vadas su tuo susitaikys. Nori kergtis - tapk lyderiu. Tai nežiūrint į tai, turi tu kiaušiukus ar ne - dauginasi tik stipriausi. Harmoninis fonas gyvenant bute, ir neturint galimybės pasidauginti - kančia gyvūnui. Išpjovus kiaušiukus prarasta galimybė daugintis - tokia pat natūrali, kaip ir gyvenant gaujoje, su kiaušiukais, bet neturint galimybės jais naudotis.

2. Kokio amžiaus geriausiai tai atlikti?
Čia yra jautriausia vieta. Labai labai daug gilinausi, ir priėjau prie išvados - kad ankstyva kastracija - tai ekonominis saugiklis. Taip, gyvūnas operaciją iškenčia lengviau. Bet tai - kelių dienų klausimas. Jei gyvūnas gyvens 12 metų - tai tie 12 metų svarbiau, už pagerintą pooperacinį periodą. Per anksti pakastruotas tikrai atsilieka augime, vystyme ir t.t. Paieškokite informacijos interente. Tikėkite veterinarų o ne veisėjų nuomonėmis. Ignoruokite veisėjų asociacijų ribotos imties pateikiamais tyrimais. Man nerūpi, kad reikės daugiau slaudyti iskastruotą 9 menėsių katiną. Paslaugysiu. Bet - aš turėsiu tikros muskulatūros, kaulų struktūros savo veislės atstovą. Visi be išimties žinomi veterinarai būtent tai ir sako: kastruoti reikia sulaukus brandos. Idelu - po pirmo morčiaus. O ta antstyva kastracija - tai galima procedūra, bet reikia priimti ir jos pasekmes. Lytinių hormonų praradinas pakeičia organizmo vystymasi. Tai faktas, ir jis niekaip negali būti įtakojamas veisejų nuomonės.

3. Kas blogo, kad tavo kastratas užaugs truputį kitoks?
Visiškai nieko. Neskaitant to, kad aš perku tobulą, Show klasės kačiuką, iš geriausio veislyno, su geriausiu genofondu, norėdamas turėti įdealų, elitinį šios veislės atstovą savo namuose. Norėčiau Garfildo arba murkiaus - nueičiau ir nemokamai pasiimčiau prie konteinerio. Nejaugi mano noras turėti idealiai atitinkantį rūšiai atstovą - atrodo nepakankamas argumentas? Kam tada tie oficialūs veislunai, parodos, dokumentai?

4. Kokios klasės gyvūnas tinkamas kergimui?
Na čia klausimai neturėtų kilti. Tam tos klasės ir yra sukurtos - kuris katinas tinka parodai, kuris, iš bėdos, veisimui be parodų (darbui), o kuris - tik asmeniam džiaugsmui. Tai jei jūsų katinas yra PET - tas PET viską ir pasako. Jis turi rimtų neatitikimų rūšies normai. Jis negali būti toliau naudojamas veislės genefonde, todėl ir negalite jo veisti. Jei suprantate, kad katinas iš sekso neturi malonumo, jei matote, kad PET nėra veislės idealas - kokia prasmė leisti jam daugintis? Nebent tik dėl jūsų ekonominių interesų. Bet čia reikia turėti išminties. Reikia sumokti, kad nors ir grubiai skamba - jis truputį brokuotas. Nusipirkite Show arba Breed kategorijos gyvūną - va tada ir veiskite. Ignoruojant visokius dokumentus - tai nors turėsite rūšies reikalavimus atitinkantį prieauglį.

5. Veisimas ar dauginimas?
Nėra tame jokio skirtumo. Skirtumas toks pats, kaip tarp vokiškos ir olandiškos bulvės :-). Gerbiami veisėjai. na būkite sažiningi patys sau. Kaip jūs pradėjote šį verslą? Važiavote kažkur į europą, į geriausiai žinomą veislyną ir pirkote ten oficialiai Show klasės kelis gyvūnus, su deklaruojamu tikslu - veisimas? 99 procentai iš jūsų to nedarė. Praktiškai visi be išimties - pradėjo nuo eilinio PET nekastrato. Tai iš kur tokia panieka kitiems, norintiems sekti tuo pačiu keliu?
O gal Jūs jau gimėte, turėdami patyrusio ir kvalifikuoto veisėjo kategoriją? Naivu....

6. Sutartimis negalima tikėti, reikia griežtų sankcijų.
Na nebūkime naivūs. Ant kiek teisinė ar neteisinė valstybė būtume, teisė pas mus galioja. Taip pat - galioja ir šalių atsakomybė. Ir "bjaurus lietuviškas charakteris" čia ne prie ko. Tiesiog - teisėja galioja "lygiatesiškumo" savoka. Taip pat yra pareigos ir atsakomybė.
Ir tokia sutartis, kurią jūs surašysite į "vienus vartus", bet kuriame teisme bus niekinė. Radau aš vieno kažkurio veislyno sutartį jų svetainėje. Paskaičiau aš ją - ir nereikia būti juristu kad suprastum, kad ji negalioja iš karto. Kaip pavyzdys - kokie turi buti sutartis:
Tu man katiną - as tau sutartą pinigų sumą.
Tu man keli kažkokį reikalavimą, savo interesus apginti - turi būti ir punktas, kuris "atitinkamu kiekiu" gintų mano interesus.
O toje sutartyje tokie kliedesiai:
Katinas, nežiūrint pirkimo pardavimo sanderio esmės - visada liks veisėjo turtu. Veisėjas bet kada gali tikrinti kaip prižiūrimas katinas, kokios jo salygos ir t.t. Veisėjui patikrinus ir nustačius netinkamos priežiūros arba netinkamų salygų faktą arba savininkui nesudarius salygų tokį patikrinimą atlikti - katinas vel privalo būti perduodamas veisėjui, negražinant sumoketos sumos ir dar sumokant baudą.
Žodžiu - tai ne teisė, ne sutartis o briedas. Ne pirkimo sutartis, o kažkokios nuomos, ar panaudos.... Norėčiau nueiti pagal tokią sutartį į teismą. Ir pasijuokti, kaip tokios sutarties lygiateisiškumą bandytų apginti veislyno advokatas. Juokčiausi už pilvo susiėmęs.
Aš ne pries sutartis, o kaip tik tik už. Tik nereikia manyti, kad veisėjas - yra kažkokia stipresnioji arba protingesnioji pusė. Jūs geriau už mus mokate veisti, bet tuo viskas ir pasibaigia.... Tai jei jau ruošiate sutartis - duokite jas "pagaminti" juristui, kad paskui pirkėjas gautų tikrai vertingą dokumentą, pagal kurį ir pats turėtų apribojimus tolesniems veiksmams, bet ir teises - atitinkamai reikalauti ir veisėjo....
Viename komentare rašė: sutarti pasirašiau, bet niekas nenori eiti ginti mano teisių teisme... Tai žinoma, jei sutartis parašyta šakemis ant vandens - kur rasite tokį kvailą advokatą. O va pas pirkeją - kaip tik - gali būti rimtas advokatas, kuris pamokins jus teisinių vingrybių :-)))

Žodžiu - mano subjektyvios išvados.
Veisimas tai verslas. Ir kiekvieno verslo savininkas suinteresuotas verslo sėkmes apsauga. Konkurentas - tai gresmė, todėl visi veisėjai ir taip aktyviai puola naujokus, ketinančius veisti. Net - vadindami juos "nežmoniškais daugintojais".
Ankstyva kastracija - tai papildoma nauda, papildoma apsauga veisėjui. Naudos naujam savininkui iš to nėra. Lengvesnis pooperacinis periodas menkas argumentas.
Normalu, kad viesėjas brangina savo verslą, brangina savo surinktą genofondą, ir nenori lengvai jo atiduoti, kas tik nori... Todėl normalu kad stengiasi neparduoti nekastruotų, nes kaip jo 10 metų darbas parenkant, tobulinant vieslę - atsipirks? Jei pagal skelbimus parduodamas bedokumentis - atrodys taip pat tobulai, kaip ir veisėjo 10 metų kuryba?


Tik:....
Nu apsiribokime be demagogijos. Atsiribokime nuo makaronų kabinimo. Pripažinkime, kad visi veisėjai pradėjo nuo pirmo, eilinio PET augintinio, ir tik su laiku išaugo į elitinius veisėjus. Ir nebandykime manyti, kad rytojaus pirkėjas - yra ligotas, silpnos galvos žmogus, kuris tikės viskuo, ką jam pasakysi.

P.S.
Nesu veisėjas, ir niekada juo nebūsiu. Turiu kitą savo verslą, kuriuo esu patenkintas, apie kurį išmanau daug geriau, ir kuris mane veža.
Kaip tik šiuo metu perku sau nuostabų dokumentinį augintinį, todėl renku visą informaciją. Ir kartais pasidaro pikta, kaip naglai ir primityviai bandoma manipuliuoti informacija.
Mano pasirinkta veisėja - nesukčiavo. Pasake kokiomis salygomis parduoda, tiesiai pasake, kad nesutinka parduoti veisimui, nes nenori "metytis" savo augintinių genofondu. Man atrodo - tai sažininga. Kartu - sutiko parduoti nekastruotą, su kastravimo įsipareigojimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sierovasss: 04 sausio 2013 - 14:43