Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdiniai filmai

Man labiausiai Kalėdas primenantis ir suteikiantis tokį jaukumo jausmą filmas - "Vienas namuose"thumbup.gif Dar prisimenu labai gerą filmą "Pamotė" rolleyes.gif
Daug yra gerų,kalėdinių filmų wub.gif
Atsakyti
QUOTE(LuUuKa @ 2008 11 03, 01:31)
as taip pat noreciau vakarais paziuret filmu , bet kas is to kad cia parasysim filmu pavadinimus , bet kaip juos paziuresim ? gal kas zinote is kur butu galima parsisiusti?  g.gif  (lietuviskai)

Daugeli filmu galima rasti www.torrent.lt mirksiukas.gif
Atsakyti
O man daugelis filmų suaugusiems kažkaip nekvepia kalėdomis (nors seniai esu suaugusi doh.gif ), todėl man smagiausia būtų pasidaryti būtent kalėdinių animacinių filmukų žiūrėjimo vakarus- tačiau tokių nekomercinio ir ne šiuolaikinio braižo, o tokių senoviškų- kaip kad tarybiniai būdavo- kaip dvylika mėnesių gal tokio stiliaus, arba anderseno pasakų motyvais- kad siužetas būtų labai paprastas, skaidrus ir aiškus, siužetinių linijų nedaug, o viena ar kelios, kur veikėjai ne tik juda, bėgioja ir mėto bajerius, o išgyvena, jaučia, matosi jų vidinis pasaulis- tokius filmukus neperkrautus veiksmo ir plepalų, kokie dabartiniai būna dažniausiai, bet daugiau vertybiškai angažuotus, akcentuojančius veikėjų vidinį pasaulį, ir kalėdų prasmę ax.gif

Neįsivaizduoju, kur tokių gauti...

Arba tiktų koks kalėdinis spektaklis ar filmas, kuris atitinka aukščiau išvardintus kriterijus- yra neperkrautas veiksmo, veikėjų, siužetų, ir tuščių plepalų (paviršutinių bajeravimų), o būtų toks ramus, ir giluminis, daugiau verčiantis susikaupti, kaip ir pats kūčių vakaras smile.gif

Gal tiktų koks nors mergaitė su dektukais, ar kažkoks panašus, pasakų motyvais..
Papildyta:
Man dar labai linksmi būna kalėdiniai animaciniai filmukai bibliniais motyvais smile.gif

Nors ir tų šiuolaikinių būna visai sužadinančių kalėdinę nuotaiką- tik jei pagrindinė mintis nepaskęsta kokiuose besaikiuose tauškaluose ir bajeriuose..
Atsakyti
Ištverti Kalėdas; Denis grėsme Kaledoms; The Perfect Holiday (šitas ypatingai man patinka); Linksmų Kalėdų, pone Bynai!; Kalėdų Senis 3: pabėgimo išlyga.
smile.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 11 03, 23:18)

Man dar labai linksmi būna kalėdiniai animaciniai filmukai bibliniais motyvais smile.gif

Prisimenu dar prieš kelerius metus atsikėlus Kalėdų rytą buvo galima išvysti filmukų bibliniais motyvais apie tikrąją Kalėdų prasmę, jų kilmę wub.gif
o dabar nuo pat ryto visokie ''šaudo, gaudo'' doh.gif
Atsakyti
Man labiausiai kalėdiški yra visokie rusiški filmukai-"Spragtukas","Dvylika mėnesių","Kai užsižiebia eglutės"ir kiti.o iš vaidybinių tai net nežinau kodėl,bet kalėdiškiausias "Muzikos garsai" blush2.gif
"Vienas namuose"jau irgi tapo tokiu kaip ir Kalėdų atributu,bet man patinka tokie tyresni ,žiemiškesni wub.gif
Atsakyti
QUOTE(noir1 @ 2008 11 04, 21:10)
Man labiausiai kalėdiški yra visokie rusiški filmukai-"Spragtukas","Dvylika mėnesių","Kai užsižiebia eglutės"ir kiti.o iš vaidybinių tai net nežinau kodėl,bet kalėdiškiausias "Muzikos garsai" blush2.gif
"Vienas namuose"jau irgi tapo tokiu kaip ir Kalėdų atributu,bet man patinka tokie tyresni ,žiemiškesni wub.gif


Ech man irgi labai patinka tie rusiški filmukai, primena vaikystę, kai Kalėdų be proto laukdavau biggrin.gif Bet jeigu Vienas namuose neparodytų kažkaip sakyčiau man Kalėdos neatėjo, mačiau n kartų, bet šįmet vėl žiūrėsiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Katrytė @ 2008 11 05, 06:03)
Prisimenu dar prieš kelerius metus atsikėlus Kalėdų rytą buvo galima išvysti filmukų bibliniais motyvais apie tikrąją Kalėdų prasmę, jų kilmę  wub.gif
o dabar nuo pat ryto visokie ''šaudo, gaudo''  doh.gif


Aha, aš irgi dar pamenu kai buvo kažkoks laiko tarpas, kai juos rodydavo- buvo ir Superknyga- labai neblogas serialas vaikams bibliniais motyvais.

Αplamai, šventinė programa kuo toliau tuo labiau prastėja- jos jau beveik neliko. Jau nesigėdinama rodyti per kūčių vakarą ar kalėdų rytą tuos pačius serialus kurie kasdien visus metus rodomi blink.gif blink.gif doh.gif -arba kokie kurviški nuotykiai su kalėdų senių kepurėlėmis - ot tai kristaus gimimo šventė lotuliukas.gif doh.gif -nu jei jie kam patinka, tai tegul žiūri- bet man jie nedvelkia kalėdomis, o tik primena, kad Kaldėdų jau neliko. Ir šiaip, pastebėjau, kad visa programa labai kasdieninė bna per šventes- kažkaip seniau taip nebūdavo- nes dar parodydavo kažką pagal progą, o dabar- nu grynai kasdienė programa- jei nori prarasti kalėdinę nuotaiką- įsijunk tv, ir pamirši, kad jau kalėdos. verysad.gif

Man dar labai kalėdų nuotaiką sukuria kokie nors dokumentiniai filmukai apie senovines kūčių ar kalėdų tradicijas- kaip pasakojama apie papročius, rodoma kaip gaminamas maistas, puošiama eglė ar stalas kokiame nors jaukiame kaimelyje ax.gif . Dar patinka kai pakalba kokios vienuolinės bendruomenės atstovai apie kalėdų tradicijas ir prasmę, kai yra kokia nors jų parengta laida. Tai labai paprastos laidos, bet kai jos girdimos per tv, geriau jaučiasi, kad kalėdos bigsmile.gif

Nu pakalbėjau aš kaip kokia babcė čia lotuliukas.gif - nu bet kiekviena šventė įdomi ir smagi tik todėl, kai turi išskirtinę savi specifiką- o kai tos specifikos nelieka- visos šventės tampa eiliniais vienodais baliais, todėl man svarbu, kad kalėdos liktų Kristaus gimimo švente- nes tuo jos ir skiriasi nuo eilinio baliaus. Nu kai dabar dauguma patys nesupranta ką švenčia per kalėdas (nes laiko save netikinčiais), tai tos specifikos ir nelieka- ir rodomi per tv tie patys eiliniai, kasdieniai serialai bei kitos eilinės laidos- ir šventės nelieka- lieka nuobodybė.

Todėl jau kelinti metai nežiūri tv- ypač prieš šventes- nu baisu, kai kalėdų rytą, vietoj kalėdninių giesmių girdi to paties įgrisusio serialo garsus doh.gif


Tai jei ir šiemet nieko šventiško nerodys, reiks irgi nežiūrėti nieko, geriau ką šventiškesnio nuveikti- nes įtariu, kad tokių filmukų, kaip dvylika mėnesių, mergaitė su degtukais, kitų rusiškų, arba bibliniais motyvais filmukų, juo labiau gražios ir šventiškos dokumentikos apie lietuviškas kelėdų tradicijas- vargu ar rasčiau kur išsinuomoti ar parsisiųsti. Jei kas žino, ar tai įmanoma- lauksiu minčių iš kur juos gauti ax.gif
Atsakyti
švytėjime ežero dugne, SM yra toks skyrius "ankstyvasis ugdymas" ir jame tema "senoji animacija lietuviškai". kažkada iš ten filmukus tempiausi dukterėčiai. "kieno miške kankorėžiai", "kai užsižiebia eglutės' ir kitus. gal būsiu pagelbėjus ax.gif
Atsakyti
Ačiū 4u.gif Labai gerai, kad bent kai kurie iš tų filmukų yra prieinami internetu thumbup.gif O aš jau galvojau, kad tei filmukai tampa vos ne antikvarine vertybe, kurią turi tik studijos ir televizijos.
Atsakyti
man tai labai kalėdinis filmas yra... "Kietas riešutėlis" (pirma ir antra dalys, ypač antra) good.gif
Atsakyti
QUOTE(Katrytė @ 2008 11 04, 20:03)
Prisimenu dar prieš kelerius metus atsikėlus Kalėdų rytą buvo galima išvysti filmukų bibliniais motyvais apie tikrąją Kalėdų prasmę, jų kilmę  wub.gif
o dabar nuo pat ryto visokie ''šaudo, gaudo''  doh.gif


Tai tikrai. bet buna rodo ir neblogu tik reikia ieskoti. Man tai labai atsibodo kur sestus metus tuos pacius rodo
Atsakyti