Įkraunama...
Įkraunama...

Lengvo maisto receptų kampelis

Ole's omletas biggrin.gif

2 kiaušiniai
2 v.š. sojos dribsnių
2 v.š. nat.jogurto (arba grietinės, arba majonezo)
1 v.š. aliejaus
prieskonių

Produktus suplakti, į keptuvę įpilti aliejaus ir kepti ant lėtos ugnies, po dangčiu. Valgyti kol karštas ir išsipūtęs.
Atsakyti
QUOTE(Žiedė @ 2006 02 26, 11:28)
gal kas žino ką daryt su lašiša ax.gif  ax.gif


Aš lašišą ruošiu paprastai ir greitai.
Lašišos file paprieskoniuoju citrininais žuvies prieskoniais, palieku ~1 val.
Imu keptuve su sandariu dangčiu arba storadugnį puodą pvz. Bauer
Į keptuvę/puodą įpilu šiek tiek vandens palaukiu kol užvirs, tada dedu
lašišos gabalėlius ir sandariai uždarau. Po 2 min. atidengiu dangtį ir apverčiu
kita puse. Vėl uždengiu. Dar po 2 min. išjungiu ugnį. Po 5 min. lašišą galima
valgyti. Labai skanu pasišlakščius citrinos sultimis ir su garuose virtais ryžiais
arba daržovėmis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kotryna: 27 vasario 2006 - 09:49
kaip tik vakar gaminausi labai neblogą daržovių užkepėlę. Reikės čenachinio puodelio.
Ant dugno papjausčiau bulvių, įmečiau šaldytų daržovių mišinio + kalafijorų. Įdėjau nedidelį gabalėlį "Šeimininkės" sviesto su prieskoniais, aštraus tomato. Iki pusės pripyliau vandens ir įkišau į orkaitę. Prieš pabaigą įmaičiau pjaustyto Mozarellos sūrio, o vieną sūrio riekelę užmečiau ant viršaus ir dar palaikiau orkaitėje. Na, aišku skonio reikalas, bet man buvo nerealiai skanu ir nekaloringa essen.gif
Atsakyti
QUOTE(Žiedė @ 2006 02 26, 11:28)
gal kas žino ką daryt su lašiša


aš lašišą dar tik kartą kepiau. prieš kepdama pusvalandį palaikiau su prieskoniais (bazilikais, imbieru ir cinamonu (čia evukos iš "valgiaraščio" idėja, cinamonas tikrai labai tinka, negalėjau patikėt, kol neparagavau). arba galima naudoti "Santa Maria" "Žuvies prieskoninių žolelių mišinį" (irgi evuka užrodė smile.gif), jis be druskos ir gliutamatų. kepiau orkaitėj lašeliu aliejaus pateptam karščiui atspariam inde. druską ir citrinos sultis pataria naudoti jau iškepus žuviai, nes jos ją kietina.
turbūt dar sveikiau būtų kepti lašišą ant grotelių
skanu su ryžiais ir lengvom salotom : )

QUOTE(AGFA @ 2006 02 26, 14:06)
.....ir jei garpuodį naudojat, tai labai prašau receptėlių....


aš kol kas nieko labai mandro nesu sugalvojus - dažniausiai garinu daržoves, kartais kartu su mėsytės gabaliukais ir paskui valgau su sojos padažu. kartais tuo pačiu apatiniame garpuodžio "aukšte" sriubytės išsiverdu. esu garinus žuvies maltinukus ir kartu apačioj virus žuvienę - skanu. AGFA, o tu pati gal ką nors skanaus garpuodyje gamini?

QUOTE(meškutė_Nida @ 2006 02 27, 09:26)
Ole's omletas biggrin.gif

2 kiaušiniai
2 v.š. sojos dribsnių
2 v.š. nat.jogurto (arba grietinės, arba majonezo)
1 v.š. aliejaus
prieskonių

Produktus suplakti, į keptuvę įpilti aliejaus ir kepti ant lėtos ugnies, po dangčiu. Valgyti kol karštas ir išsipūtęs.


meškute, aš truputį pakomentuosiu, ok? blush2.gif
paprastai išplakus kiaušinius, pilu ne jogurtą ar majonezą, bet porą šaukštų pieno arba vandens ir dar paplaku. dar galima dėti apie 25 g (ketvirtį pakelio) liesos pertrintos varškės. o aliejaus kiekis nuo keptuvės turbūt priklauso - maniškei pakanka ir 0,5 - 1 arbatinio šaukštelio... 4u.gif

dar keli receptėliai:

Vaisių salotos
būtinai 1 rūšis kokių nors gaivių vaisių - pvz. apelsinų ar vynuogių. likę - pagal fantaziją, galimybes ir kišenę - pvz. obuoliai, kriaušės, bananai, persimonai. vasarą skanu ir uogyčių įmesti.
be vaisių - dar žiupsnelis razinų ar/ir smulkintų riešutų dėti.
padažas - mėgstamas jogurtas (arba medus ir citrinos sultys)

Egiptietiškos agurkų salotos
agurką supjaustyti smulkiais šiaudeliais, sumaišyt su natūraliu jogurtu, žiupsneliu druskos ir trupučiu kaparėlių.
vietoj/be kaparėlių galima dėti krapų, laiškinių česnakų - irgi labai skanu.
valgyti reiktų iš karto, nes paskui agurkas išleis sultis (arba prieš dedant į salotas galima supjausčius ir padruskinus agurką palaikyti sietelyje, kad nusivarvėtų)

Karštos burokėlių salotos
pakepinu 1 arb. šaukštelyje alyvuogių aliejaus svogūną, tada dedu į keptuvę folijoj keptų ar virtų pjaustytų burokėlių, truputį druskos ir šiek tiek patroškinu. įsidėjus į lėkštę, pašlakstau citrinos sultim, o vasarą dar daug smulkintų petražolių užsiberiu.
galima valgyti vienas, bet skanu ir kaip garnyras prie virtos mėsos, tuno, žuvies... dar galima kartu su burokėliais patroškinti nuluptą tarkuotą rūgštesnį obuoliuką, tada citrinos sulčių mažiau reikės. jei valgomos vienos, galima troškinant dar įdėti virtų pupelių.

Nicos salotos
Reikia: tuno, salotos (galima Pekino), pomidorų, virto kiaušinio, alyvuogių, citrinos sulčių, trupučio druskos, pipirų

tuną aš perku aliejuje, nes man savo sultyse neskanus, bet nupilu aliejų ir dar palaikau į sietelį sudėjus, tai dar nuvarva koks šaukštas, bet vis tiek taip lengvai jaučiasi, tai aliejaus čia dėti nebereikia, pakanka citrinos sulčių (jei naudosite tuną savose sultyse, tada padažui sumaišykite citrinų sultis su trupučiu alyvuogių aliejaus). dar galima dėti žalio svogūno (aš tai nemėgstu) arba poro, taip pat žalių agurkų, paprikos, virtų ar garintų šparaginių pupelių.
Atsakyti
Lęšių salotos
išsiverdu žaliųjų ar raudonųjų lęšių (man raudonieji skanesni, turi mažiau kcal, trumpiau verda, bet jų rečiau randu pirkt). kai išverda, įspaudžiu į juos česnako, citrinos sulčių ir arba pilu 0,5 - 1 arb. šaukštelį alyvuogių aliejaus arba dedu tokiam pat jo kiekyje pakeptą svogūniuką. beriu kvapnesnių prieskonių (pvz. baziliko ar kalendros ar kario, čia improvizuot galima), kvepiančių pipirų, uždengiu ir palieku, kad atvėstų. tada dar galima visokių daržovių įpjaustyt - pvz. alyvuogių ar žalių agurkų ar pomidorų. šventinis variantas - su trupučiu sūdytos lašišos (tik tada atsargiai, druskos nepadauginkit)
beje, galima nepalikti, kad atvėstų, o suvalgyti karštus pietums su kokiom salotom ar tunu : ) tada, aišku, jau nebe salotos bus.
Atsakyti
Labutės sveikuolės 4u.gif
Didelis ačiū už visus puikius receptukus, man, kaip pradedančiai kulinarei, jie tikrai pravers ax.gif

Šiaip galiu pasiūlyti paprastą, bet labai skanų troškinuką (mano būsimos anytos receptukas): kalakutienos kumpį be kaulo supjaustyti gabaliukais, įdėti į įkaitintą aliejų ir troškinti keptuvėje ant mažos ugnies gerą valandą, vis įpilant vandens, kol mėsa suminkštės. Baigiant troškinti įdėti kokius 2 nemažus smulkiai pjaustytus svogūnus, papipirinti, pagal skonį prieskonių. Labai skanu ir sveika smile.gif Labai tinka kokios gaivios daržovių salotos prie to troškinuko.
Na o visa kita palieku jūsų improvizacijai smile.gif

O dabar turiu klausimuką, gal galit patarti, ką būtų galima pagaminti iš balandėliams padaryto faršo? Na, atsitiko taip, kad gaminau tuos balandėlius, o faršo liko... Negaliu juk vėl tų pačių balandėlių daryt... Įdarytos paprikos/pomidorai ir pan. atkrenta, nes mano brangusis mėgsta tokius, na, tradicinius patiekalus, pvz. balandėliai, kotletai, kugelis... ir jokiom paprikom ar daržovių apkepais, sojų dribsnių omletais ar daigintais kviečiais aš jo neužkišiu biggrin.gif
Būčiau labai dėkinga už pagalbą, nes jau nebeišmanau, ką reikėtų padaryti... 4u.gif
Atsakyti
GI dietos merginų pasiūlytas, išbandytas ir mano kiek pakoreguotas receptukas. Labai skanūs gavosi:

AVIŽINIŲ DRIBSNIŲ SAUSAINIAI

250 g avižinių dribsnių (2,5 stiklinės),
100 g cukraus (dėjau rudą cukrų)
2 kiaušiniai
50 g margarino (kitą kartą dėsiu mažiau, nes rieboki gavosi - arba net mąstau jį pakeisti šlakeliu aliejaus)
3-4 šaukštai miltų (dėjau avižų sėlenas ir tik 1 šaukštą miltų - ant apsidraudimo)
2 šaukštai natūralaus jogurto
pakelis vanilininio cukraus (šaukštelis vanilino)
šaukštelis sodos
dėjau nemenką saują razinų (išmirkiau prieš tai), sausai skrudintų saulėgrąžų, žemės riešutų ir sezamo sėklų.

Į dubenį supilti avižinius dribsnius, cukrų, vanilę, sodą, razinas, pakeptus riešutus ir gerai išmaišyti.
Sudėti kiaušinius, jogurtą ir miltus. Viską išmaišius gaunasi pakankamai tiršta masė. Receptą pateikusi mergina rašė, kad jai buvo sunku maišyti, tačiau maniškės tešlos tirštumas buvo visai nieko, gal dėl sėlenų. Ištirpinti margariną ir supilti į tešlą. Gerai išsukti.
Skardą patepti lašeliu aliejaus ir šaukštu suformuoti nedidelius paplotėlius.
Kepti 200 C orkaitėje 25-30 min.

Nors ir tai nėra nekaloringa pagunda, tačiau sveikuoliškas ir skalsus gardumynas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Net: 27 vasario 2006 - 14:26
Mano vaikų mėgstamiausias patiekalas, nežinau, kiek jis sveikuoliškas, bet pavalgius neapsunkstu, tai atrodo, lengvas.

Kalakutienos suktinukai

Reikės:
1 kg kalakutienos filė (5 asmenims tiek perku, dar pasilieka kitai dienai)
~300 gr fermentinio sūrio
~300 gr pievagrybių
1 raudonos paprikos
1 morkos
1 daržovių sultinio kubelio
prieskonių mėsai
aliejaus apkepimui
kas mėgsta - bulvių
dantų krapštukų persmeigimui.


Kalakutieną susipjaustau apie 1 cm storio gabaliukais, juos išmušu ir paprieskoniuoju - mėgstu "Santa Marijos" mėsos prieskonius, dar pridedu baziliko, pipirų mišinio - pagal nuotaiką. Sūrį supjaustau plonomis riekelėmis, nuplautus pievagrybius - taip pat. Ant mėsos dedu sūrio ir grybų riekeles, susuku ir persmeigiu 1-2 mediniais krapštukais. Suktinukus apkepu aliejuje ant nemažos ugnies, kol gražiai parunda. Giliame puode įtarkuoju morką, sudedu suktinukus, ant viršaus suberiu supjaustytą papriką, suberiu likusius pievagrybius, užpilu daržovių sultiniu, jei yra noras - dar sudedu bulves. Troškinu apie 30 min., arba kol išverda bulvės.
Atsakyti
QUOTE(Giliuke23 @ 2006 02 27, 13:57)
O dabar turiu klausimuką, gal galit patarti, ką būtų galima pagaminti iš balandėliams padaryto faršo? Na, atsitiko taip, kad gaminau tuos balandėlius, o faršo liko... Negaliu juk vėl tų pačių balandėlių daryt... Įdarytos paprikos/pomidorai ir pan. atkrenta, nes mano brangusis mėgsta tokius, na, tradicinius patiekalus, pvz. balandėliai, kotletai, kugelis... ir jokiom paprikom ar daržovių apkepais, sojų dribsnių omletais ar daigintais kviečiais aš jo neužkišiu  biggrin.gif


niu tai kotletukų gali išsikepti iš to faršo

Greita žuvis
šitą gaminu iš jūrų lydekos ar menkės, kai labai norisi žuvies, bet būnu pamiršus atšildyti filė arba labai nėra laiko. į įkaitintą keptuvę pilu 1 arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus, dedu neatšildytą filė, palaistau citrinos sultim, pabarstau prieskoniais, smulkintais porais (nebūtinai), uždengiu ir troškinu. kadangi filė greitai atsileidžia, tai pakanka to skysčio iš žuvytės. baigiant troškinti, galima įpilti truputį kokio padažo, bet man ir be jo skanu. dar galima žiupsnelį tarkuoto sūrio uždėti, nes čia vis tiek labai lengvas patiekalas išeina. valgau su salotomis, trupučiu ryžių.

Atsakyti
blynų kaloringumą tai labiausiai sumažintų kepimas keptuvėj, kuri nereikalauja daug aliejaus, pvz. tefloninėj (man joje pakanka 1 arb. šaukštelio aliejaus). girdėjau, mamos išvis be riebalų sumuštinių keptuvėse blynukus kepa, bet aš neturiu tokios, tai ir nesu bandžius. lietiniams pakanka tik vos vos riebalais patepti keptuvę.

o "pasveikuolinti" blynukus galima vietoj baltų kvietinių miltų naudojant rupius kvietinius (būna pirkti prie ekologiškų produktų, beje ir kcal jie mažiau turi, nes malami iš viso grūdo, neišmetant gemalų ir sėlenų) arba dar ir įmaišant sėlenų.

lietinius kepu iš rupių miltų ir vandens.

idėjos lietinių įdarui:
1) šlakelyje vandens patroškinti pjaustyti lupti obuoliukai (kad suminkštėtų, sumaišyti su trupučiu medaus)
2) liesa varškė, išsukta su trupučiu jogurto ir razinomis ar smuklintais džiovintais abrikosais
3) tarkuotos morkos su trupučiu medaus ir saulėgrąžų
4) garintos ar apvirtos daržovės, pvz. brokoliai, kalafiorai ar šparaginės pupelės su mažu žiupsneliu tarkuoto sūrio ir prieskoniais

bulvinius blynus galima "palengvinti", įtarkavus cukinijos ar morkos

dar galima kepti grikių miltų (yra pirkti ir ryžių miltų, avižinių miltų) blynukus, bet į juos daugiau kiaušinių reikia dėti.

galima į paprastus miltus įmaišyti šiek tiek sojos miltų

čia nuorodėlė į japoniškus blynus. kadangi juose daug daržovių, vis tik kažkiek sveikesni už paprastus miltinius išeina. namiškiams galit patiekti su majonezu, o pačios su sojos padažu paskanauti mirksiukas.gif

šituos žadu vakare kepti:

Morkų sklindžiai
10-12 smulkiai tarkuotų morkų, 0,5-1 stiklinės miltų (aš naudosiu rupius), 1-2 kiaušiniai, truputis cukraus

dar galima įdėti ir apie 100 g trintos liesos varškės. viską sumaišom ir kepam smile.gif
Atsakyti
Dabar kaip tik brinkinu avižinius dribsnius kepsiu blynukus:
2 stiklinės avižinių dribsnių;
2 stiklinės pieno ar vandens;
1-2 kiaušiniai;
2-3 šaukštai kvietinių miltų;
druskos.
Dribsnius užpilti vandeniu ar pienu (nors nepaminėta recepte, bet aš užpyliau verdančiu vandeniu) ir palaikyti 2h , kol išbrinks .Tada sudedami likusieji produktai , gerai išmaišoma ir kepama maži blynukai.
Atsakyti
Troškintos šparaginės pupelės su pomidorais
pakepu ant 1 arb. šaukštelio alyvuogių aliejaus svogūną, tada dedu šaldytas šparagines (atšildytas), druskos truputį ir troškinu uždengtoj keptuvėj ant nedidelės ugnies, kol suminkštėja. tada dedu smulkintų pomidorų (pakeliui šaparaginių reiktų 2 vidutinio dydžio pomidorų. prieš smulkindama juos nuplikau ir nulupus odelę. jei labai tingisi, galima nelupti), pipiriukų, kitų prieskonių (pvz. petražolių ir bazilikų) ir dar pakaitinu, kol pomidorai suminkštėja. vasarą taip pat troškinu šviežias šparagines pupeles, tik jos ilgiau troškinasi.

Lavašo suktinukai
Reikės:
lavašo,
šaldytų ar šviežių brokolių
šiek tiek neriebaus sūrio (pvz. mocarelos ar pusriebės fetos)
paprikos (nebūtinai)
šiek tiek žiedeliais pjaustytų alyvuogių

prieskonių

lavašą supjaustau tais stačiakampiais, kur per perlenkimus, dedu įdaro (brokolius prieš tai reikėtų pagarinti arba apvirti), kraštelius patepu šlakeliu alyvuogių aliejaus, susuku ir palaikau vidutinio karštumo orkaitėj (žaibiškai sušyla, reikia vis užmesti akį).

Pica "light" (įkvėpta evukos24 pyrago įdaro)
Reikės:
1 lavašo,
1 indelio (200 g) grūdėtos varškės,
100 g žalios lašišos
maždaug pusės pakelio šaldytų brokolių arba vieno nedidelio šviežio
1 mažytės raudonos paprikos
6 žiedeliais pjaustytų alyvuogių
raudonėlių
druskos, pipirų


į didelę skardelę įtiesti lavašą, apipjaustyti kraštus. lavašo pagrindą pabarstyti raudonėliais, sudėti grūdėtą varškę (grietinėlę prieš tai nupilti), plonai pjaustytą lašišą (ją geriau prieš tai bent pusvalandį palaikyt prieskoniais pabarsčius), pagarintus ar apvirtus susmulkintus brokolius, smulkintą papriką, alyvuoges. jei šonuose lieka kraštelis, patepti jį šlakeliu alyvuogių aliejaus.

galima ir be lašišos, vien su varške ir vien su daržovėm tokią "light" picą daryti, tai dar lengvesnė išeitų. bet kuriuo atveju, ji mažiau kaloringa nei įprastinė pica, nes ir padažų nereikia (nuo varškytės taip lengvai sušlampa tas lavašo padas), o ir pats lavašas gi baisiai plonas, tai ir miltų nedaug susivalgo. ir sūrio nereikia, nes čia jį varškė atstoja. ir tikrai skanu, tik jei bandysit, labai atsargiai - kepkit vidutinėj temperatūroj ir vis užmeskit akį - iškepa žaibiškai, ypač greitai tie krašteliai paruduoja.


dar vienos salotos, internete kažkada radau receptą, labai patiko:

Agurkų ir grūdėtos varškės salotos
indelis (200 g) grūdėtos varškės
agurko
1 skiltelė česnako
truputis druskos, krapų


agurką supjaustyti mažais kubeliais, susmulkinti krapus, išspausti arba labai smulkiai sukapoti česnako skiltelę. nupilti nuo grūdėtos varškės grietinėlę, sudėti varškę į agurkus, viską išmaišyti. šventinis variantas - po šaukštą salotų dėti į mažesnius salotų lapus (geriausiai ne per daug gležnus, pvz. Aisberg ar Pekino) ir gražiai išdėlioti lėkštėje. tada imi su visu lapuku ir valgai smile.gif

jei salotas valgysit ne iš karto arba darysit šventinį variantą, agurką supjausčius prieš maišant su varške reiktų palaikyti padruskintą sietelyje, kad sultys nubėgtų.
Atsakyti