Įkraunama...
Įkraunama...

Sveikas maistas

QUOTE(dailele @ 2012 10 02, 15:09)
Mano pasvarstymas nepretenduojantis į absoliučią tiesą, bet, manau, logiškas:
Genetiškai modifikuotas gali būti GYVAS organizmas pvz. bulvė, kukurūzas, soja ir pan. ir iš jo galima pagaminti PAPRASTĄ krakmolą arba MODIFIKUOTĄ (pakeistų savybių). Tai jau bus produktas iš GMO (genetiškai modifikuoto organizmo).
Iš įprastos bulvės (kukurūzo) pagamintas krakmolas kurio sudėtis pakeista cheminiu būdu bus MODIFIKUOTAS (pakeistų savybių) krakmolas bet ne GMO.
Mano nuomone svarbu pradinė grandis - augalas, nes man kažkaip genai asocijuojasi su gyvu organizmu, o ne atskiru cheminiu junginiu pvz. krakmolu.



Liuks paaiškinimas
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2012 10 02, 12:37)
man tai teko priesingai girdeti. gal taip isvercia i lietuviu kalba - modified. jei butu genetiskai modifikuotas, gal nerasytu nieko

Na gal ir taip, nesigincysiu, nes nelabai ka zinau apie situos dalykus smile.gif Perskaiciau Juscikes issamu pasakojima apie modifikuota ir genetiskai modifikuota krakmola, tai pamasciau, kad kalbama TIK apie krakmola ar kaip? g.gif Nes apie sojas, kukuruzus neteko girdeti kad vien tik modifikuoti butu, kazkaip uzkliuna tik genetiskai modifikuoti?
Beje ant kai kuriu seklu pakeliu (perkamu UK) buna uzrasas, kad jokiais budais negalima rinkti ir naudoti is tu seklu uzaugintu augalu seklu. Bet nebuna paaiskinta kodel. Ant pokelio taip pat nepamatysi kad butu uzrasas - genetiskai modifikuotos seklos. Taigi kodel? Manyciau todel kad seklos yra uzpatentuotos (o tai galima berods daryti tuo atveju kai jos yra modifikuotos, gal dar kazkuriais atvejais? ) arba del to kad jos yra genetiskai modifikuotos ir yra ''bevaises'' smile.gif . Gal kas nors zinote daugiau apie tai?
Papildyta:
QUOTE(dailele @ 2012 10 02, 15:09)
Mano pasvarstymas nepretenduojantis į absoliučią tiesą, bet, manau, logiškas:
Genetiškai modifikuotas gali būti GYVAS organizmas pvz. bulvė, kukurūzas, soja ir pan. ir iš jo galima pagaminti PAPRASTĄ krakmolą arba MODIFIKUOTĄ (pakeistų savybių). Tai jau bus produktas iš GMO (genetiškai modifikuoto organizmo).
Iš įprastos bulvės (kukurūzo) pagamintas krakmolas kurio sudėtis pakeista cheminiu būdu bus MODIFIKUOTAS (pakeistų savybių) krakmolas bet ne GMO.
Mano nuomone svarbu pradinė grandis - augalas, nes man kažkaip genai asocijuojasi su gyvu organizmu, o ne atskiru cheminiu junginiu pvz. krakmolu.

Ir man kazkaip atrodo ne tik i logiska, bet ir absoliuciai teisinga pastebejima biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vovera @ 2012 10 02, 16:27)
Beje ant kai kuriu seklu pakeliu (perkamu UK) buna uzrasas, kad jokiais budais negalima rinkti ir naudoti is tu seklu uzaugintu augalu seklu. Bet nebuna paaiskinta kodel. Ant pokelio taip pat nepamatysi kad butu uzrasas - genetiskai modifikuotos seklos. Taigi kodel? Manyciau todel kad seklos yra uzpatentuotos (o tai galima berods daryti tuo atveju kai jos yra modifikuotos, gal dar kazkuriais atvejais? ) arba del to kad jos yra genetiskai modifikuotos ir yra ''bevaises''  smile.gif . Gal kas nors zinote daugiau apie tai?



Nesu tikra ar apie tą patį kalbam, bet dažnai ant pakelio būna pažymėta, kad tai hibridinė veislė, tokias sėklas galima rinkti ir sėti tik nereikia tikėtis tokių pat savybių augalo kaip buvo, nes sėklos paveldi bazinių veislių savybes ir negali atspėti kurias. Tai nėra augalo genų modifikavimas, tai tiesiog naujų veislių išvedinėjimo rezultatas.
Atsakyti
QUOTE(JLab @ 2012 03 27, 10:14)
Man stogas baigia pavaziuot as taip noriu konors skaniai, picos, kapucino ar plaktos gretineles su ledais ar vaisiais.... Man 18metu kaip cia pasakius jaunimas:D Tad traukia skanestai verysad.gif  Kaip pereiti ta ziauru etapa kai skonio receptoriams tas chemikalinis maistas pasidaro slykstus? (

žaliavalgiški saldumynai smile.gif

QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 09 30, 11:42)
Skaitau etiketes ir į parduotuvę nuėjus dažnai galvoju - ir kas visą tą š... perka, kiek daug prekių kurių ir už dyką neimčiau. Bet perka žmonės... Paskaitau, susinervinu, kai visoj duonos lentynoj nerandu ką pirkti. Nuobodus būna mano pirkinių krepšys. schmoll.gif  biggrin.gif

Man tas pats, kai reikia šeimynai išrinkti ką valgyti smile.gif))))))) Sau (esu žaliavalgė) labai greitai randu...
Atsakyti
Sveikos, noriu ir as sveikai gyventi ir valgyti sveika maista, bet yra viena beda, niekaip negaliu atsisakyti saldumynu. Ka valgyti vietoj ju? Patarkit prasau. Jau sokoladuku koki menesi nevalgau, bet va koks sausainukas ar pyrago gabalelis vistiek suvilioja ir nevisada galiu atsispirti pagundai paskanauti jo doh.gif
Atsakyti
Šiuolaikiniame pasaulyje gyventi ekologiškai labai sunku. Dabar pagalvojau kuo gi aš maitinuosi, ogi dažniausiai greitu bei nesveiku maistu. Dažnai valgau picas, einu į magdonaldą po darbo, kai užsimanau valgyt nusiperku tai dešrainį, tai kebabą, tai koldūnų. Grįžus namo pasmaližiauju, labai mėgstu šokoladą, neatsisakau ir pyrago, beveik negeriu sulčių, nes vyras dažniausiai turi limonado, kurio skanauju ir aš. doh.gif Jūs įsivaizduokit, kaip aš maitinuosi. Ai, va dar pamiršau paminėti traškučius ar popkornus žiūrint filmą. Beveik turiu alaus pilvuką, nenuostabu, tiesa?, stebiuosi kaip netapau storulė. 4u.gif Kartą susimąsčiau, kad iš mano skrandžio nieko neliks ir pradėjau maitintis sveikiau. Žinoma, ką rašiau kuo maitinuos, tai čia kaip užeina, nuo nuotaikos priklausomai, savaime aišku, kad ir namuose gaminu visko, bet kai tyngiu, tai maisto gamyba namuose atkrenta ir pirmenybę teikiu greitam maistui. Prisimenu, kai nusipirkau EKO dešros, suvalgiau ir ne tik vidurius paleido, bet ir privėmiau. Tas ekologiškas maistas man tas, kurį pasigaminu namuose. Šaltibarščiai, k.t sriubos, kotletukai ir pnš. Tiesiog manau, kad valgant tai, ką gamini namuose- sveika ir jokių kitų taisyklių laikytis nereikia. Dabar tiek tų E, kad toks jausmas, jog negalima NIEKO valgyti. Tik daržoves iš savo daržo. biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Erikamamukas @ 2013 08 11, 02:03)
Šiuolaikiniame pasaulyje gyventi ekologiškai labai sunku. Dabar pagalvojau kuo gi aš maitinuosi, ogi dažniausiai greitu bei nesveiku maistu. Dažnai valgau picas, einu į magdonaldą po darbo, kai užsimanau valgyt nusiperku tai dešrainį, tai kebabą, tai koldūnų. Grįžus namo pasmaližiauju, labai mėgstu šokoladą, neatsisakau ir pyrago, beveik negeriu sulčių, nes vyras dažniausiai turi limonado, kurio skanauju ir aš. doh.gif Jūs įsivaizduokit, kaip aš maitinuosi. Ai, va dar pamiršau paminėti traškučius ar popkornus žiūrint filmą. Beveik turiu alaus pilvuką, nenuostabu, tiesa?, stebiuosi kaip netapau storulė. 4u.gif Kartą susimąsčiau, kad iš mano skrandžio nieko neliks ir pradėjau maitintis sveikiau. Žinoma, ką rašiau kuo maitinuos, tai čia kaip užeina, nuo nuotaikos priklausomai, savaime aišku, kad ir namuose gaminu visko, bet kai tyngiu, tai maisto gamyba namuose atkrenta ir pirmenybę teikiu greitam maistui. Prisimenu, kai nusipirkau EKO dešros, suvalgiau ir ne tik vidurius paleido, bet ir privėmiau. Tas ekologiškas maistas man tas, kurį pasigaminu namuose. Šaltibarščiai, k.t sriubos, kotletukai ir pnš. Tiesiog manau, kad valgant tai, ką gamini namuose- sveika ir jokių kitų taisyklių laikytis nereikia. Dabar tiek tų E, kad toks jausmas, jog negalima NIEKO valgyti. Tik daržoves iš savo daržo. biggrin.gif  biggrin.gif

Parduotuvėje reikia pirkti maisto PRODUKTUS, o ne maisto gaminius (kad ir ta pati eko dešra - galima ir be dešros visai turbūt?). Taip išvengsite begalės E ir t.t. Nes nežinia nei kaip ten padaryta, nei iš ko padaryta, ir kas ten padaryta iš tikrųjų...
Ir man atrodo, nelabai supratote ekologiško maisto sąvokos.
Atsakyti
QUOTE(Dzigute @ 2013 08 10, 12:34)


Zaliavalgisku saldumynu pasirinkimas labai platus - nuo plakto frappucino iki tortu, sokoladu ir t.t. Ir valgyt galima be sazines grauzimo - gerieji riebalai jums reikalingi 4u.gif As nezaliavalgiauju, bet daug ka prisitaikiau savo mitybai, nes man tai labai priimtina smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dzigute @ 2013 08 10, 12:34)
Sveikos, noriu ir as sveikai gyventi ir valgyti sveika maista, bet yra viena beda, niekaip negaliu atsisakyti saldumynu. Ka valgyti vietoj ju? Patarkit prasau. Jau sokoladuku koki menesi nevalgau, bet va koks sausainukas ar pyrago gabalelis vistiek suvilioja ir nevisada galiu atsispirti pagundai paskanauti jo  doh.gif


Džiovinti vaisiai, džiovintų vaisių-riešutų-sėklų batonėliai (rinkitės becukrius arba saldintus agavų, klevų sirupais). Valgykite saldžių šviežių vaisių. Jeigu norisi pyrago - tai kepkite namuose, taip nebus jame aromatiklių, skonio stipriklių, konservantų, emulsiklių, dažiklių ir kitų vadinamų E. Keiskite baltus miltus į pilno grūdo miltus, baltą rafinuotą cukrų į nerafinuotą cukranendrių cukrų arba į sirupus (agavų, klevų) ir pn. Po mažytį žingsnelį judėsite į priekį smile.gif Keisis skonio receptoriai, skonio suvokimas ir vėliau pirktiniai pyragai/sausainiai bus neskanūs.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vidurvasaris: 15 rugpjūčio 2013 - 20:56
QUOTE(Vidurvasaris @ 2013 08 15, 21:48)
Džiovinti vaisiai, džiovintų vaisių-riešutų-sėklų batonėliai (rinkitės becukrius arba saldintus agavų, klevų sirupais). Valgykite saldžių šviežių vaisių. Jeigu norisi pyrago - tai kepkite namuose, taip nebus jame aromatiklių, skonio stipriklių, konservantų, emulsiklių, dažiklių ir kitų vadinamų E. Keiskite baltus miltus į pilno grūdo miltus, baltą rafinuotą cukrų į nerafinuotą cukranendrių cukrų arba į sirupus (agavų, klevų) ir pn. Po mažytį žingsnelį judėsite į priekį smile.gif Keisis skonio receptoriai, skonio suvokimas ir vėliau pirktiniai pyragai/sausainiai bus neskanūs.

Aciu, tikrai bandau po maza zingsneli atsisakyti nesveiku maisto priedu ir cukraus, o gal kas zino geru nuorodu kur yra receptai ivairiu skanestu ir siaip sveiku patiekalu?
Atsakyti
Man visai patinka irri blogas thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, labai smagu skaityti šią temą. Aš irgi iš visų jėgų stengiuosi maitintis ir maitinti savo tris vyrus ir mergaitę kuo natūralesniu maistu-duoną iš pilno grūdo rupių miltų seniai kepu pati, vietoj baltojo cukraus perkame rudąjį ir stengiamės cukraus vartoti kuo mažiau. Jau antrą kartą darau naminį jogurtą iš natūralaus pieno. Vadinamų sasyskų neturim šaldytuve/šaldikly jau gal 7-8m., vis bręstu naminių koldūnų prisigaminimui ir užšaldymui, nes labai patogu turėti namie "budinčių" koldūnų, kai nėra nuotaikos gamint, o gausią šeimynėlę vistiek reik kažkuo užkimšti smile.gif Dabar rudenį valgom kuo daugiau daržovių-šviežių ir apdorotų, vaisių. Uogas žiemai trinam ir šaldom, uogienių neverdam, nebent močiutės priveža. Kai atostogaujam kaime visad pasinaudojam proga nusipirkti kaimiškų kiaušinių, pieno, sviesto. Beje, sviestą darau GHI-nepalyginama su paprastu sviestu thumbup.gif -ir kvapas ir konsistencija ir kaitinimo savybės. Stengiuosi mažinti paprasto pieno vartojimą, man sekasi geriau, vaikai dar vis pareikalauja. Pyragus kepu, tortus gaminu pati, pasiskaičius apie visokius pieno, kiaušinių miltelius, hidrintus riebalus, emulsiklius, skonio ir kvapo stipriklius-plaukai šiaušiasi unsure.gif Jokių limonadų namie nėra, nes jų tiesiog neperkam. Skaniausias vaikams gėrimas-VANDUO. Dar gaunam iš senelių svairainių sirupo, patys geu garpuodžiu pasigaminam j. serbentų sulčių žiemai, dar, kai obuolių gaunam, tai ir obuolių sulčių. Kompotų nedarau, man jie kaip ir uogienės-tiesiog saldumynas. Žinoma, gimtadieniui kompotas vistiek geriau negu spalvoti, pilni saldiklių limonadai. Neperkam tų visų vadinamų gaminių-jokių virtų dešrų ir pan., tiesiog jų nėra šaldytuve ir tiek. Stengiuos kuo daugiau gamint iš daržovių ir kuo mažiau mėsos-atradau visus ankštinius-įvairios pupelės, lęšiai, žirniai, pupos, avinžirniai ir pan. Atradau internetinę parduotuvę kur nemažai ekologiškų produktų ir higienos priemonių galiu įsigyti daug pigiau nei LT cool.gif (www.iherb.com, darant pirmą užsakymą su kodu CIC051 gausit 5-10$ nuolaidą wink.gif)

Nesakau, nesam idealūs, vaikai žino kas yra McDonalds, Coca cola, picos, kt. greitas maistas, eina į gimtadienius, yra neadekvačiai "lepinami" užsispyrusių senelių, bet jie žino, kad tai yra blgis ir kodėl tai yra blogis smile.gif Tiesiog stengiamės labai retai klysti į klystkelius, nes žinom, kad taip sau kenkiam. Kaip kažkuri rašėt-mažais žingsneliais pradedam save mylėti smile.gif
Atsakyti