Įkraunama...
Įkraunama...

Valstybės tarnyba

g.gif B1 kalbos lygis? Ar labai daug žinių reikalauja? Gal kas žinot?
Na kažkada visai neblogai man su ta anglų kalba buvo, bet kokius 4-5 metus visiškai jos nenaudojau, todėl dabar jau nekas...
Kažką šnekamąją kalba paprastai gal ir papasakočiau, bet jei pareikalautų kokių terminų ar rimtesnio pokalbio vargu ar pavyktų...
Gal galit pasidalint patirtimi tokioj situacijoj? 4u.gif smile.gif Gal yra šansų, kad visai kalbos netikrintų? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(debesiuke:) @ 2008 11 17, 20:45)
g.gif B1 kalbos lygis? Ar labai daug žinių reikalauja? Gal kas žinot?
Na kažkada visai neblogai man su ta anglų kalba buvo, bet kokius 4-5 metus visiškai jos nenaudojau, todėl dabar jau nekas...
Kažką šnekamąją kalba paprastai gal ir papasakočiau, bet jei pareikalautų kokių terminų ar rimtesnio pokalbio vargu ar pavyktų...
Gal galit pasidalint patirtimi tokioj situacijoj? 4u.gif  smile.gif  Gal yra šansų, kad visai kalbos netikrintų?  ax.gif



B1 kalbos reikalavimai:

supratimas:

klausymas: gebu suprasti esmę, kai aiškiai kalbama bendrine kalba gerai žinomomis temomis, kuriomis tenka bendrauti darbe, mokykloje, poilsiaujant ir pan. Gebu suprasti daugelio radijo ir televizijos laidų apie kasdienius dalykus, asmeninėmis ar profesinėmis temomis esmę, kai kalbėjimo tempas santykinai lėtas, o tarimas aiškus.

skaitymas: gebu suprasti tekstus, kuriuose daug dažnai vartojamų žodžių ir gramatinių formų bei konstrukcijų, susijusių su kasdieniu gyvenimu ar darbu. Gebu suprasti įvykių, jausmų ir norų aprašymus asmeniniuose laiškuose.

kalbėjimas:

bendravimas žodžiu: gebu bendrauti daugelyje situacijų, į kurias galiu patekti keliaudamas po šalį, kurioje kalbama ta kalba. Gebu nepasirengęs įsitraukti į pokalbį žinomomis, dominančiomis arba kasdienio gyvenimo temomis, pvz., apie šeimą, pomėgius, darbą, keliones ir naujausius įvykius.

informacijos pateikimas žodžiu: Gebu paprastai sieti frazes, kad apibūdinčiau patirtį, įvykius, svajones, viltis ir siekius. Gebu trumpai pateikti nuomonių ir planų priežastis ir paaiškinimus. Gebu pasakoti arba atpasakoti knygos ar filmo siužetą, išreikšti savo požiūrį.

rašymas:

Gebu parašyti paprastą rišlų tekstą gerai žinomomis ar dominančiomis temomis. Gebu rašyti asmeninius laiškus, apibūdinti patirtį ir įspūdžius.

Visi kiti aprašymai šiuo adresiuku:

http://www.europass.lt/lt/kalbos
(kur tekste yra Wordo dokumento ženkliukas)



Iš patirties: žiūrint į kokią vietą eini: vienoje įstaigoje norėjau dalyvauti konkurse, kur buvo B1 anglų kalbos reikalaujama. Nunešus dokumentus iškart pasakė: skaitykite pagrindinius įstatymus bei direktyvas anglų kalba, nes konkurso metu bus klausinėjama angliškai. biggrin.gif Na, manau, kad turėtų tokiu atveju jau kokį C1 rašyti tai tikrai lotuliukas.gif doh.gif

Atsakyti
Man idomu pasidare, kiek is musu, ieskanciu darbo VT, yra baigusiu viesaji administravima, o kiek kitas specialybes?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liniuka: 18 lapkričio 2008 - 11:30
QUOTE(Liniuka @ 2008 11 18, 00:29)
Man idomu pasidare, kiek is musu, ieskanciu darbo VT, yra baigusiu viesaji administravima, o kiek kitas specialybes?

VT dirbu +3 metai (valdiškoje įstaigoje +7 metai) esu baigusi ne viešąjį administravimą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Liniuka @ 2008 11 18, 12:29)
Man idomu pasidare, kiek is musu, ieskanciu darbo VT, yra baigusiu viesaji administravima, o kiek kitas specialybes?


as irgi ne viesaji baigus 4u.gif
Atsakyti
Sveikos merginos 4u.gif

Skaičiau seną temą ir naują- radau daug naudingos informacijos clap_1.gif

Dabar turiu klausimuką, nes galva susisuko ir atrodo , kad jau nieko nebesuprantu - reikalavimas aukštasis universitetinis arba jam prilygintas socialinių mokslų studijų srities išsilavinimas g.gif Esu baigusi Klaipėdos Universitetą, bakalaurą, bet ne socialinių mokslų g.gif ar aš galiu dalyvauti????

Ir dar : turėti darbo patirties vietos savivaldos srityje - tai čia reikia suprasti patirties dirbant savivaldybėje??? unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sause: 18 lapkričio 2008 - 23:23
Labutis 4u.gif

Mergaites, gal turite sios dienos klausimus ir atsakymus (konkursui i VT). Mat jau vakaras, o www.darbo.lt vis dar nera doh.gif
Jei turite i AZ, as parasyciau savo el. pasto adresa ir buciau be galo dekinga 4u.gif

Valio, ka tik mano minetame tinklalapyje atsirado ir klausimai, ir atsakymai blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Astonija: 19 lapkričio 2008 - 18:12
QUOTE(sause @ 2008 11 18, 23:19)
reikalavimas  aukštasis universitetinis arba jam prilygintas socialinių mokslų studijų srities išsilavinimas  g.gif  Esu baigusi Klaipėdos Universitetą, bakalaurą, bet ne socialinių mokslų  g.gif ar aš galiu dalyvauti????



manau, turėtų nepriimti dokumentų net...
arba gausi laišką, kad negali dalyvauti, nes neatitinki reikalavimų... ax.gif

bandyk kitur 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,

gal kas yra dalyvave konkurse i NMA.Ka galetumete pakomentuoti apie konkursa.
Man kazkodel atrodo, kad ten dalyvauja labai daug kandidatu ir turetu konkursas uztrukti iki vakaro, nes dalyvauja is visu miestu.
Ir siaip kaip komisija ar sunkius klausimus zodziu uzduoda?Ar apie kaimus, zuvininkystes ir pan... klausineja, ar daugiau is istatymu biggrin.gif
Aciu
Atsakyti
QUOTE(auksikas @ 2008 11 19, 22:07)
Sveikos,

gal kas yra dalyvave konkurse i NMA.Ka galetumete pakomentuoti apie konkursa.
Man kazkodel atrodo, kad ten dalyvauja labai daug kandidatu ir turetu konkursas uztrukti iki vakaro, nes dalyvauja is visu miestu.




hmmmm g.gif o ką reiškia "dalyvauja iš visų miestų"? g.gif
Atsakyti
QUOTE(sause @ 2008 11 19, 00:19)
Dabar turiu klausimuką, nes galva susisuko ir atrodo , kad jau nieko nebesuprantu - reikalavimas  aukštasis universitetinis arba jam prilygintas socialinių mokslų studijų srities išsilavinimas  g.gif  Esu baigusi Klaipėdos Universitetą, bakalaurą, bet ne socialinių mokslų  g.gif ar aš galiu dalyvauti????

Va va ir man tas neaišku.. g.gif nes tą 'arba', aš suprantu, kad kažkurį iš šitų tu turi atitikti. Skambinsiu pasiklausti... parašysiu ką atsakė..
Atsakyti
QUOTE(Liniuka @ 2008 11 18, 12:29)
Man idomu pasidare, kiek is musu, ieskanciu darbo VT, yra baigusiu viesaji administravima, o kiek kitas specialybes?


Aš VA baigusi 4u.gif
Atsakyti