Įkraunama...
Įkraunama...

Anglų kalbos mokytojų būrelis

QUOTE(Morepink @ 2008 12 11, 22:31)
Merginos, kaip į lietuvių kalbą verčiamas defining/non-defining relative clause? blush2.gif

Šiaip aš versčiau apibrėžiamasis/neapibrėžiamasis šalutinis sakinys. Bet vis tiek teks aiškinti, kas tai yra, nes vertimas nieko nesako.
Atsakyti
QUOTE(Morepink @ 2008 12 11, 23:31)
Merginos, kaip į lietuvių kalbą verčiamas defining/non-defining relative clause? blush2.gif

Kažkurioje gramatikoje radau - apibrėžtiniai ir neapibrėžtiniai šalutiniai pažyminio sakiniai........... g.gif
Atsakyti
As tai isverciu pavadinima bet jie jo vistiek nelabai supranta tai aiskinames angliska teorija ir daugiau angliskai, darom pratimus ir tas kas nori jau pradeda gaudytis o tai jau pliusas. thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Auda @ 2008 12 11, 09:28)
Ko jus mokinate 10 kl?
Ar pas jus pasakoja vaikai ar skaito teksta? Kitose mokyklose girdejau, ad pasakoja ir raso rasinelius.

Mano 10okai yra labai silpni ir jei kitais metais is ju bent vienas ateis i 11kl nusisausiu.
Kalbejimas pamokos metu yra neimanomas, tai bandau dirbt su zodynu, tekstu ir gramatika bent jau minimaliai, rasto darbai taip pat yra neimanomi.
Zodziu vargas vargelis is 18 mokiniu vos du kazka gaudos.
Sia savaite bandem aiskintis Passive tai maniau kad eisiu kartis, kiekviena pamoka ta pati per ta pati kartojam ir as pati jau mintimai ismokt spejau o jiem kaip neaisku taip neaisku doh.gif
Aciu uz adresiukus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Evute @ 2008 12 12, 08:19)
Geras...Pati net susimasciau blush2.gif
Apibreztas/neapibreztas santykinis salygos sakinys Gal taip????????



QUOTE(Pasaulė @ 2008 12 12, 10:38)
Šiaip aš versčiau apibrėžiamasis/neapibrėžiamasis šalutinis sakinys. Bet vis tiek teks aiškinti, kas tai yra, nes vertimas nieko nesako.



QUOTE(dira @ 2008 12 12, 15:37)
Kažkurioje gramatikoje radau - apibrėžtiniai ir neapibrėžtiniai šalutiniai pažyminio sakiniai........... g.gif


Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif Merginos labai reikia pagalbos help.gif Zinau kad as ne i tema, poster_offtopic.gif bet atrasti sunku anglisciu kurios patartu kitoms anglistems kurios raso diplomini
As irgi vargstu tiesiogine prasme prie diplominio darbo.Jau naktimis sapnuojasi,o diena nieko daryti negaliu tik apie tai ir tegalvoju doh.gif Baigiu nuproteti mega_shok.gif tiesa sakant labai laukiu kada atsius atsakyma darbo vadove perziurejusi visa mano darbo drafta bijau.gif Sedziu ir sedziu prie diplominio,ka rasiau puse nebepamenu,nes informacijos tiek daug book.gif Be to,mums pasake kad trecdalis per katedrini gynima atkris,tai visai visas noras dingo ir baime ir nerimas dabar angel_sadangel.gif
Merginos,as va ko norejau paklausti:
Is ko turi susideti gynamoji kalba?
Ka patartumet ideti i power point pristatyma?
Prasau padekite,mano tema exploring the complexity of Holden's character in "The catcher in the rye"-as jau minciu nebeturiu -sedziu ir prie psichologijos uzrasu,fiosofijos ir net teologijos...neisivaizduoju kaip man pasiruosti gynybai..labai bijau tos gynybos,nezinau nuo ko pradet,kartais zinokit pradedu gailetis kad rasau pati o juk galejau kaip kitos sumoketi pinigus ir ramia sedet.o dabar man tas gynymas skamba kaip kokia egzekucija kurios labai bijau iki asaru scare.gif cry.gif darbo vadove liepe jau dabar rasyti kalba(ki net nezinau ar ivadas,body,isvados geros) ir paskui jai nusiusti,bet ka rasyti? be to,manau kad pati darba labai dar daug teks taisyti. cry.gif cray.gif
Aciu merginos uz bet kokia pagalba,abai lauksiu atsakymu ir pastebejimu,labai aciukas 4u.gif aciuks.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Afrodite69: 13 gruodžio 2008 - 14:30
QUOTE(Afrodite69 @ 2008 12 13, 14:29)
Sveikutes 4u.gif Merginos labai reikia pagalbos help.gif  Zinau kad as ne i tema, poster_offtopic.gif  bet atrasti sunku anglisciu kurios patartu kitoms anglistems kurios raso diplomini
As irgi vargstu tiesiogine prasme prie diplominio darbo.Jau naktimis sapnuojasi,o diena nieko daryti negaliu tik apie tai ir tegalvoju doh.gif Baigiu nuproteti mega_shok.gif tiesa sakant labai laukiu kada atsius atsakyma darbo vadove perziurejusi visa mano darbo drafta bijau.gif Sedziu ir sedziu prie diplominio,ka rasiau puse nebepamenu,nes informacijos tiek daug  book.gif Be to,mums pasake kad trecdalis per katedrini gynima atkris,tai visai visas noras dingo ir baime ir nerimas dabar angel_sadangel.gif
Merginos,as va ko norejau paklausti:
Is ko turi susideti gynamoji kalba?
Ka patartumet ideti i power point pristatyma?
Prasau padekite,mano tema exploring the complexity of Holden's character in "The catcher in the rye"-as jau minciu nebeturiu -sedziu ir prie psichologijos uzrasu,fiosofijos ir net teologijos...neisivaizduoju kaip man pasiruosti gynybai..labai bijau tos gynybos,nezinau nuo ko pradet,kartais zinokit pradedu gailetis kad rasau pati o juk galejau kaip kitos sumoketi pinigus ir ramia sedet.o dabar  man tas gynymas skamba kaip kokia egzekucija kurios labai bijau iki asaru scare.gif  cry.gif  darbo vadove liepe jau dabar rasyti kalba(ki net nezinau ar ivadas,body,isvados geros) ir paskui jai nusiusti,bet ka rasyti? be to,manau kad pati darba labai dar daug teks taisyti. cry.gif  cray.gif
Aciu merginos uz bet kokia pagalba,abai lauksiu atsakymu ir pastebejimu,labai aciukas  4u.gif    aciuks.gif

o kur studijuoji, gal VDU? as kazkada ten baigiau, kadangi su literatura man sunkiau, tai rinkausi gramatine sfera, kazkiap viskas konkreciau. O siaip del darbo pristatymo, tai turbut kas kaip ir kur reikalauja, siaip ruosiamas pristatymas power point, tai idedama tema, tikslai, uzdaviniai, ka bendroj temeoj rasei, pagrindiniai aspektai, isvados ir pasiulymai. siaip i skaidres daug prideti nereikia, kad nebutu kad visi skaitytu o daugiau kalbeti. Bet esme juk parasyti darba, o jau pristatymas gaunasi is pacio darbo.
Galeciau palinketi sekmes, pati asimenu, kad mokiausi ir dirbau.
Atsakyti
Yra tokia knygutė-ENGLISH AT A GLANCE, ten nemažai medžiagos kaip pasiruošti kalbėjimui. Išleista Lietuvoj, kaina apie 12lt. Manau, rastum minčių.

Mergaitės, gal galit idėjų mestelėti-mūsų mokykloje "nusileido' įsakymas dirbti su mokiniais profesinio orientavimo kryptimi (na, čia tikriausiai bendra tokia politika). Ką galima suoganizuoti? galvojom vertėjų konkursą, ką dar galima? Gal kur ekskursiją suorganizuot, bet kur?
Atsakyti
QUOTE(Afrodite69 @ 2008 12 13, 13:29)
Sveikutes 4u.gif Merginos labai reikia pagalbos help.gif 

sveikos, tikiuosi, nesupyksit, kad taip isiverziu 4u.gif
Visu pirmalaaabai uzjauciu tave pasirinkus literaturines krypties tema doh.gif As rasiau kursini, tai gynime dalyvavo ne tik anglistai, bet ir litearatai, kurie ojoj kaip suvarte blink.gif Bet as cia negasdinu aisku, jei tu esi stipri literaturoje, tada galiu palinketi tik sekmes.
Del darbo gynimo viska turetu pasakyti darbo vadovas, nes bet kokios praejusiu metu zinios gali buti pasenusios.
As ginsiuos pavasari, mano darbo vadovas saunus, jaunas, constantly updating zmogus, tai manau jis man tikrai viska susakys kaip ir kas, taigi, jei dar reikes pagalbos, brukstelk i a.z. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Ilganosė @ 2008 12 16, 21:27)

Mergaitės, gal galit idėjų mestelėti-mūsų mokykloje "nusileido' įsakymas dirbti su mokiniais profesinio orientavimo kryptimi (na, čia tikriausiai bendra tokia politika). Ką galima suoganizuoti? galvojom vertėjų konkursą, ką dar galima? Gal kur ekskursiją suorganizuot, bet kur?

gali suskirstyti arba grupelemis ir uzduoti kaip namu darba paruosti pratimu pravesti pamokos koki 10 minuciu ax.gif
ir siaip naudingos informacijos, teoriniu ziniua pie vertejo darba pateikti ax.gif Pamenu mes net nezinojom kuom skiriasi translator nuo interpreter ax.gif
Atsakyti
Noriu pasiteirauti, ar yra ENTERPRISE 3 workbook su atsakymais (kad būtų galima pasitikrinti)? Nes kai mokiausi iš Headway, tai buvo pratybos su atsakymais.
Atsakyti
QUOTE(giedradi @ 2008 12 14, 13:10)
o kur studijuoji, gal VDU? as kazkada ten baigiau, kadangi su literatura man sunkiau, tai rinkausi gramatine sfera, kazkiap viskas konkreciau. O siaip del darbo pristatymo, tai turbut kas kaip ir kur reikalauja, siaip ruosiamas pristatymas power point, tai idedama tema, tikslai, uzdaviniai, ka bendroj temeoj rasei, pagrindiniai aspektai, isvados ir pasiulymai. siaip i skaidres daug prideti nereikia, kad nebutu kad visi skaitytu o daugiau kalbeti. Bet esme juk parasyti darba, o jau pristatymas gaunasi is pacio darbo.
Galeciau palinketi sekmes, pati asimenu, kad mokiausi ir dirbau.

Dekoju tau smile.gif As jau pati gailiuosi kad nepasirinkau gramatikos temos...deja nebuvo su kuo pasitarti,o si tema atrode idomi,na va irvargstu prie jos doh.gif
Ne,as mokausi Klaipedos Universiteto Testiniu Studiju Institute ax.gif
O kas del esmes,tai mums pasake kad darbas sudaro tik 20 proc.pazymio verysad.gif
O toliau jau kaip apsiginti pavyks,o man tokia auditorijos baime doh.gif na kaip nors gal istversiu..tikiuosi...
vis jums rasau..ir vis tikiuosi kad greitai ir as galesiu prisijungti prie jusu kaip pilnaverte nare,nes dabar nesu mokytoja bet sirdyje visvien esu anglu kalbos mokytoja mirksiukas.gif
ILGANOSE,sia knygele ENGLISH AT A GLANCE,as jau seniai turiu net nepamenu kada pirkau g.gif na taip ten kazkiek tai yraminciu apie pristatyma,bet to juk nepakanka blush2.gif Bet kuriuo atveju aciu labai 4u.gif
Perfekcioniste,parasiau jau tau i a.z. Taigi,mastau kad gali mane sudirbt doh.gif
Ok,einu tvarkyti savo ivada ir pirma dali-visoms ramaus vakaro,gerai issimiegokite ir ryt geros dieneles 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Afrodite69 @ 2008 12 17, 18:55)
Dekoju tau smile.gif As jau pati gailiuosi kad nepasirinkau gramatikos temos...deja nebuvo su kuo pasitarti,o si tema atrode idomi,na va irvargstu prie jos doh.gif
Ne,as mokausi Klaipedos Universiteto Testiniu Studiju Institute ax.gif
O kas del esmes,tai mums pasake kad darbas sudaro tik 20 proc.pazymio verysad.gif
O toliau jau kaip apsiginti pavyks,o man tokia auditorijos baime doh.gif na kaip nors gal istversiu..tikiuosi...
vis jums rasau..ir vis tikiuosi kad greitai ir as galesiu prisijungti prie jusu kaip pilnaverte nare,nes dabar nesu mokytoja bet sirdyje visvien esu anglu kalbos mokytoja mirksiukas.gif
ILGANOSE,sia knygele ENGLISH AT A GLANCE,as jau seniai turiu net nepamenu kada pirkau g.gif na taip ten kazkiek tai yraminciu apie pristatyma,bet to juk nepakanka blush2.gif Bet kuriuo atveju aciu labai 4u.gif
Perfekcioniste,parasiau jau tau i a.z. Taigi,mastau kad gali mane sudirbt doh.gif
Ok,einu tvarkyti savo ivada ir pirma dali-visoms ramaus vakaro,gerai issimiegokite ir ryt geros dieneles 4u.gif

zinai pasakysiu kaip buvo musu laikais, pazymys toks koks mazdaug tavo visu dalyku vidurkis, manau vis tiek sunkesne dalis parasyti darba o ne ji apsiginti. aiksu visur reik ideti darbo. Pazymys priklauso nuo to kokia pozicija kolektyve uzima tavo darbo vadovas ir t.t tai kai tu sakei kad darbas sudaro 20 proc tai va kitu dalyku tu gali nenumatyti ir pries veja nepapusi, yra kaip yra ir ne viskas nuo taves priklauso.
Atsakyti
Sveikos, as tai sia savaitele gavau kaledine dovanele nuo vienos 12okes, pareiske kad nori egzamina laikyt, iki iskaitos liko vos 3menesiai o ji nieko neturi tai nezinau kaip ten bus, siandien daviau temas tegu per atostogas kazka pasiraso o tada bandysim temas pervaryt egzus persprest ir bus kaip bus, kiek snekejau su mokyklos vadovybe tai sake cia ne mano atsakomybe ja paruost, o pati turi ruostis man tereikia jai padet medziagos duot, dar turim moduli bet tai dazniausiai 9pamoka buna o ji po 7pamoku namo isvaziuoja. Zodziu jau trecia diena labai pergyvenu, siandien su pavaduotoju snekejom sako palauk dar daugiau turiu atsiras doh.gif
Atsakyti