Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 11

QUOTE(ragnez @ 2009 01 02, 21:55)
pirmiausia, daugiau demesio skiriu sau - savo mitybai, poilsiui.
manau, kad anksciau persistengdavau bandydama tobulai suderinti seima, vaikus, mokslus, darba - tikrai dariau daug ir visko. matyt - per daug, nes nebespedavau normaliai pavalgyti ir dirbdavau naktimis... ne del pinigu - o todel, kad darbas man patiko ir patinka. tiesiog visko buvo per daug.


Perfekcionizmas. Sirgau ir aš šia liga.
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2009 01 02, 21:07)
Perfekcionizmas. Sirgau ir aš šia liga.

pasakyciau kitaip - nepakankama saviverte. o perfekcionizmas - tik simptomas...
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 01 02, 22:09)
pasakyciau kitaip - nepakankama saviverte. o perfekcionizmas - tik simptomas...


Tada dauguma paauglių sirgtų. Kaip beje, ir dauguma darboholikų. Čia yra truputį kitaip, kelios, o gal net keliolika aplinkybių veikia. Tu galimas savąsias išvardijai ir tai turbūt ne visas.
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2009 01 02, 21:27)
Tada dauguma paauglių sirgtų.

tu apie kuria liga? vezi, ar savivertes trukuma?
manau, kad savivertes trukumu "serga" daugybe zmoniu. bet ne veziu.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 01 02, 22:28)
tu apie kuria liga? vezi, ar savivertes trukuma?
manau, kad savivertes trukumu "serga" daugybe zmoniu. bet ne veziu.

Apie vėžį ir savivertę, apie vėžį ir darboholizmą. Jei būtų tik šios priežastys, kas antras sirgtų. Kaip žinai, didesnei daliai paauglių, jaunimo, taip pat darboholikų nelabai egzistuoja sąvoka "sveikas" gyvenimo ritmas: laiku tinkamas maistas, pakankamas poilsis ir miegas.
Vaikai niekuomet nesirgtų, nes jie nei darboholikai, nei perfekcionistai ir miega dažniausia, tiek kiek jiems reikia ir kiek jie nori.
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2009 01 02, 21:53)
Jei būtų tik šios priežastys, kas antras sirgtų.

aisku.
nea, as ir neteigiu, kad tai vieninteles priezastys. greiciausiai, susideda visas kompleksas priezasciu.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 01 02, 23:03)
aisku.
nea, as ir neteigiu, kad tai vieninteles priezastys. greiciausiai, susideda visas kompleksas priezasciu.

O kaip tau sekasi? Kiek dar liko chemijų, sakei, jog visai neblogai tu su jomis sutari. Ar nenukrito gydymo metu svoris dar labiau, ar sekasi laikytis pasirinkto maisto režimo, gal net priaugai kažkiek to svorio? Ar buvo kažkokie kontroliniai tyrimai, viltingi rezultatai? Lyg žadėjai važiuoti į kalnus (jei teisingai pamenu), ar vyksi? Na papasakok apie save truputį, kaip gyveni šiandien (turiu galvoje nuotaikas, bendrą savijautą).
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2009 01 02, 22:48)
O ką Jūs abi keičiat, ką tokio "blogo" darėt iki ligos? Kuo tas senasis gyvenimo būdas skiriasi nuo dabartinio?

Mano skiriasi labai.Pries liga vis kazkur begau,pagimdziau vaika,maitinau,auginau,dariau naujam bute remonta,pati su drauge,nes vyras buvo juroje,problemos,stresas doh.gif Perdaug del visko pergyvenau,kaip dabar noreciau kad viskas griztu ir nebutu pagrindines problemos - MANO LIGOS.

Anksciau nepatikeciau tokiais dalykais,nes esu realiste,bet...birzeli vyresnioji susapnavo ir papasokojo man,kad susirgau veziu.Tik po menesio,kai susirgau,bet dar nezinojau kom,prisimeniau jos sapna.O mazoji turejo problemu,kelis kartus nualpo kai verke,issigandom labai,prognozavo net epilepsija,kol laukiau eiles pas neurologa pora dienu,galvojau isprotesiu,prasiau dievo,kad geriau as susirgciau,tik ne vaikas.Padare tirymus,viskas gerai,tokie priepuoliai daznai buna vaikams ir praeina iki teju metu.Po keliu dienu as susirgau,naktim atsirado siaubingi skausmai...Gal cia tik sutapymai.

Dabar mano gyvenimo tempas suletejo,as stengiuosi buti rami,ilsetis,gerai valgyti (kada galiu) ir visas jegas atiduoti gydymui,nes labai noriu ir turiu pasveikti.O kai man labai blogai,apie 6 dienas is visu 14,tai as beveik visa diena guliu,tiesiog fiziskai negaliu nieko daryti,kaip ir labai noreciau,negaliu net skaityti,ziureti TV.Bet gydytuoja man sake,kad taip ir turi buti,nes gydymas sunkus.Svarbiausia nepasiduoti,pakenteti,nes taip reikia.

Kaip nekeista,man visi prognozavo,gydytuoja,sesutes,palatos kaimine,kad nuo didelio prednizalono kiekio priaugsiu svorio,o as per menesi nuo gydymo pradzios jau numeciau 6 kg g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SVETA K.: 02 sausio 2009 - 23:24
adis,

praejau 4 chemijas (paskutine kaip tik buvo gruodzio 29-31), dar 2 liko. fiziskai darosi siek tiek sunkiau, atsirado silpnumas, mieguistumas. jei nieko nenutiks - i kalnus vaziuosiu po 5-tos chemijos, savaitei atidesiu 6-ta. kalbejau su gydytoja - ji nepriestaravo.
sia savaite dare vidaus organu echo - kaip ir tiketasi, jokiu pakitimu neatsirado, viskas normoj. kraujo tyrimai - irgi pakenciami, tik atsirado sioks toks elektrolitu disbalansas, truksta kalio. dietos prisilaikau, svoris po truputi auga. tiesa, per sventes valgiau saldumynu, pyragu - dabar vel sunku ju atsisakyti, nors kelis menesius po operacijos net ir nesinorejo.

nezinau, jauciuosi tur but kazkiek atbukusi, tiesiog laukiu, kol baigsis chemijos g.gif keistokas jausmas unsure.gif teorijas isvedzioti (apie abortus ir pozityvizma tongue.gif) lengviau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 01 03, 01:26)
praejau 4 chemijas (paskutine kaip tik buvo gruodzio 29-31), dar 2 liko. fiziskai darosi siek tiek sunkiau, atsirado silpnumas, mieguistumas. jei nieko nenutiks - i kalnus vaziuosiu po 5-tos chemijos, savaitei atidesiu 6-ta. kalbejau su gydytoja - ji nepriestaravo.
sia savaite dare vidaus organu echo - kaip ir tiketasi, jokiu pakitimu neatsirado, viskas normoj. kraujo tyrimai - irgi pakenciami, tik atsirado sioks toks elektrolitu disbalansas, truksta kalio. dietos prisilaikau, svoris po truputi auga. tiesa, per sventes valgiau saldumynu, pyragu - dabar vel sunku ju atsisakyti, nors kelis menesius po operacijos net ir nesinorejo.

Ragnez,smagu kad sekasi neblogai 4u.gif Linkiu ir toliau kad taip butu smile.gif

As irgi butinai vaziuosiu kur nors,kai vyras griz wub.gif Gal jau ir gydymas baigsis,man liko 3 chemijas(kol kas tiek prognozoja,po 5 bus kontrole ir paaiskes) ir dar svitinimas.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 01 03, 00:26)
tik atsirado sioks toks elektrolitu disbalansas, truksta kalio. dietos prisilaikau, svoris po truputi auga. tiesa, per sventes valgiau saldumynu, pyragu - dabar vel sunku ju atsisakyti, nors kelis menesius po operacijos net ir nesinorejo.

Kalio man trūkdavo. Lašino kalio asparkamą, nė išvietos.
Geriausia padėjo miksas: lygiomis dalimis (svorio) graikiški riešutai, abrikosai ir medus. Riešutus ir abrikosus sumali + medaus ir 1 citrinos sultis. Po šaukštelį kelis kart per dieną.
Dar ligoninėje sesutė patarė iš vakaro užmerkti pusę stiklinės gerai perplautų razinų ir ryte jas suvalgyti, išgeriant skystį kuriame mirko. Aš razinas (abrikosus ir riešutus) nuplikydavau verdančiu vandeniu, maža ką, ypač, kai chemijos, kuo mažiau visokių „priedų“ gauti reikia.

Svieta K.
QUOTE
Pries liga vis kazkur begau,pagimdziau vaika,maitinau,auginau,dariau naujam bute remonta,pati su drauge,nes vyras buvo juroje,problemos,stresas

Daugybė mamų patiria tokias problemas, ypač tos, kurios dėl kažkokių aplinkybių augina vienos mažiukus, nėra jokio palaikymo, nes jos neturi net vyro jūroje, net draugės, bet ne visos serga. Mano dukrytė labai sunkiai sirgo, kai buvo maža. Aš atlaikiau tuos stresus, susirgau tada, kai gyvenimas buvo tiesiog puikus.
Egzistuoja nuojauta (intuicija). Mano jaunėlė nekartą yra pasakiusi tai, ką tik aš ruošiausi pasakyti...„perskaito“ mano mintis į priekį, gal dėlto, kad ryšys stiprus.
QUOTE
Dabar mano gyvenimo tempas suletejo,as stengiuosi buti rami,ilsetis,gerai valgyti (kada galiu) ir visas jegas atiduoti gydymui,nes labai noriu ir turiu pasveikti.

Pasveiksi, tongue.gif Kodėl turi būti išimtis blogąja prasme? Dauguma pasveiksta, tarp jų būsi ir tu. Anksčiau, prieš 20-10 m., kraujo ligos buvo ne taip sėkmingai gydomos kaip dabar. Dabar kitos galimybės. smile.gif O pusiausvyra – ji ne tik sergančiam, sveikam, taip pat labai reikalinga.

Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2009 01 03, 00:26)
nezinau, jauciuosi tur but kazkiek atbukusi, tiesiog laukiu, kol baigsis chemijos  g.gif keistokas jausmas  unsure.gif teorijas isvedzioti (apie abortus ir pozityvizma tongue.gif) lengviau biggrin.gif

Baigsis, jau į antrą pusę. smile.gif Daugiau nei pusė darbo padaryta.
Neblogai laikaisi, taip ir toliau. Aš nesuprasdavau laikraščio teksto. doh.gif
Atsakyti
na, kali man i vena lasino. viena karta nieko sulasejo, tam kartui rodikliai pagerejo. bet per paskutine chemija labai skaudejo venas, net sutrauke rankos pirstus, tai ir nebelasino. prisizadejau kramsnoti kalio chlorido tabletes. dar maistui sudyti nusipirkom valgomosios druskos, kurios 70 proc. sudaro kalio chloridas ir tik 30 proc. natrio chloridas. abrikosus ir razinas reiks pabandyt, ypac dabar, kai saldumo norisi smile.gif
Atsakyti