Įkraunama...
Įkraunama...

Finansinis pasirengimas šeimos pagausėjimui

QUOTE(FleurDeLis @ 2010 12 15, 22:16)
o kas dabar zino paskutinius sodrinius pakeitimus? Ar yra nustaytos kazkokios lubos? Zinau, kad dabar ima pajamas uz paskutinius metus, o koks yra maximumas ismokos? Sodrai paskambini, tai nieko nesako - kai reikes, sako, ateisi ir pasakysim. O dabar cia is anksto nesiteirauk...

Šiuo metu kompensuojamasis uždarbis pašalpoms skaičiuoti negali viršyti keturių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių. Tai atitinkamai būtų 4680 litų prieš mokesčius.
http://www.bernardin...-100-proc/46989
Atsakyti
QUOTE(Juodaakė @ 2010 11 28, 13:58)
Sveikos,

tiesą sakant, man labai "įdomios" sumos, apie kurias čia šnekat. Aš nedirbau, gaudavau pašalpą apie 350 Lt, nes stovėjau biržoj prieš tai, vyras uždirbdavo apie 2000 Lt. Kai po išėjimo į dekretą apsipirkinėjom, išleidom 700 Lt (lovytė, čiužinys, patalynė, pakabinamas žaisliukas, stovas, užuolaidėlės lovytei, pirmieji rūbeliai). Vėžimėlį pirkom Gariūnuose, 500 Lt berods. Automobilio kėdutę padovonojo dukrytės krikštatėvis kalėdoms. O po to tai net nežinau, kiek per mėnesį mum "kainavo" vaikas. Neskaičiavau, bet tikrai ne 1000 Lt per mėnesį, kitaip patys nelabai valgyt turėtume smile.gif Taip kad man tikrai keisti jūsų skaičiavimai.

skaitau cia pasisakymus ir paciai skrandi is nervu spazmuot pradejo... abu gyvenam uzsienyje, pradejom sneket apie vaikus... o man kuo toliau nuo baisiau.. meile tai meile, ale kaip ta mazyli islaikyt?... viskam reikia ruostis.. ne tie laikai. kai skaiciuoji, kiek lovyte, vezimelis, daikteliai, patalyne... rolleyes.gif doh.gif paprasiau vyro kad iki to suplanuoto laiko nesneketume apie vaikus... nes bijau kad isvis atsisakysiu minties... dar bent metam..
kaip kad gera52 sake, planuoji, delioji... o paskui sast- ir nesigauna... unsure.gif
noris pasiruost, regis, dar tiek daug reikia... ex.. dvejones tik kankina mane... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(zhirnius @ 2011 01 04, 00:25)
skaitau cia pasisakymus ir paciai skrandi is nervu spazmuot pradejo... abu gyvenam uzsienyje, pradejom sneket apie vaikus... o man kuo toliau nuo baisiau.. meile tai meile, ale kaip ta mazyli islaikyt?... viskam reikia ruostis.. ne tie laikai. kai skaiciuoji, kiek lovyte, vezimelis, daikteliai, patalyne...  rolleyes.gif  doh.gif paprasiau vyro kad iki to suplanuoto laiko nesneketume apie vaikus... nes bijau kad isvis atsisakysiu minties... dar bent metam..
kaip kad gera52 sake, planuoji, delioji... o paskui sast- ir nesigauna...  unsure.gif
noris pasiruost, regis, dar tiek daug reikia... ex.. dvejones tik kankina mane...  verysad.gif

tam tikra prasme suprantu tave,nes dukros susilaukeme jauni,man buvo 22metai,tik baigti mokslai ,ka ti pradeta dirbti,nuomuojamas bustas,bet gi tas jaunatviskas nekantrumas ir noras tureti su mylimu zmogum stebukleli.nelabai svarbu atrode materialus dalykai,juk atrode meile visagale ir istvers viska....kai gime dukra ,tada ir pajauteme meiles isbandyma,buvo lb sunku truko pajamu ,maitinti negalejau,misinukai brangus ,sauskelnesir t.t. + busto paskola.puikiai pamenu kai norejau nusipirkti kelnes,bet .....tiesa sakant dabar nenoreciau pakartoti to etapo.... todel apie antra nusprendeme galvoti kiek veliau.pajamos stabilizavosi,dukra augo,bute remontas atliktas,o as vis rad spyriojuos kad nelaikas,dar to truksta paskui vel pinigu truks ir tt. kol viene diena uzkibo netyciukas,bet viskas baigesi kiausintakio pasalinimu ir tik IVF pagalba norint sulaukti to antrojo stebuklelio....
Atsakyti
QUOTE(angel08 @ 2011 01 04, 00:11)
tam tikra prasme suprantu tave,nes dukros susilaukeme jauni,man buvo 22metai,tik baigti mokslai ,ka ti pradeta dirbti,nuomuojamas bustas,bet gi tas jaunatviskas nekantrumas ir noras tureti su mylimu zmogum stebukleli.nelabai svarbu atrode materialus dalykai,juk atrode meile visagale ir istvers viska....kai gime dukra ,tada ir pajauteme meiles isbandyma,buvo lb sunku truko pajamu ,maitinti negalejau,misinukai brangus ,sauskelnesir t.t. + busto paskola.puikiai pamenu kai norejau nusipirkti kelnes,bet .....tiesa sakant dabar nenoreciau pakartoti to etapo.... todel apie antra nusprendeme galvoti kiek veliau.pajamos stabilizavosi,dukra augo,bute remontas atliktas,o as vis rad spyriojuos kad nelaikas,dar to truksta paskui vel pinigu truks ir tt.  kol viene diena uzkibo netyciukas,bet viskas baigesi kiausintakio pasalinimu ir tik IVF pagalba norint sulaukti to antrojo stebuklelio....


mes taip pat jauni susilaukem savo pirmagimes, visai negalvodami apie materialius dalykus. auginau dukra ir mokiausi magistranturoj. pinigu truko, butas nuomojamas ir t.t. bet kazkaip neprisimenu to kaip kaip labai jau sunkaus ar juodo periodo. visus sunkumus iveikem kartu.... nenumiriau be dzinsu ar kokio megztuko, nes pinigeliu reikejo dukros misineliams. laikai pagerejo... alga padidejo..... buto nebus niekada (nuomojam po siai dienai) pradedam planavimus.... ir kas is to jau du metai kaip leliukas neateina...... krize ..... pinigu ir vel nera.... ir stebuklelio nebus.......
tai kad galima laukti geresniu laiku, o ju sulaukus vel kristi i gilia duobe doh.gif

Atsakyti
na mes jau laukiam sawo lialiuko nestuke.gif pries pradedami lialiu, net negalwojom apie finansini pasiruosima schmoll.gif juk wistiek wisu psasulio pinigu neuzdirbsi schmoll.gif mes abu nusprandem kad mes norim waiko soske.gif ir tiek
Atsakyti
QUOTE(hegs @ 2011 01 17, 11:13)
na mes jau laukiam sawo lialiuko nestuke.gif pries pradedami lialiu, net negalwojom apie finansini pasiruosima schmoll.gif  juk wistiek wisu psasulio pinigu neuzdirbsi schmoll.gif mes abu nusprandem kad mes norim waiko soske.gif  ir tiek

Saunuoliai, labai teisingai galvojat. Tureti seima nuostabus jausmas, o tie pinigai tikrai neatnesa tiek laimes kiek mazas dziaugsmelis wub.gif
Dabar kai turim dukryte neisivaizduoju savo gyvenimo be jos, jis butu tuscias ir beprasmis. Be galo dziaugiames ir tikrai planuosim antra. Kas is to kad kartais truksta pinigu kelionems, rubams, pramogoms, naujiems daiktams - juk cia tik daiktai, jie padaro zmogu laimingesniu tik keliom valandom/dienom...Va problema butu jei vaikuciui reiketu rimtesniu vaistu ar gydymo, bet niekad nezinosi ar ju neprireiks kai vaikas paaugs, o juk tada pinigu gali ir nelikti. Visko numatyt neimanoma...
Merginos, nebijokit planuot jei neuzdirbat keliu tukstanciu ar neturit nuosavo busto, viskas bus gerai. Jei ir pasirodys per brangu pirkti viena ar kita daikta - daug ka galima naudoto nusipirkt ir dovanoja mamytes daznai. Pinigu spesit uzsidirbti ir turedamos vaika, o va vaikams kartais tampa per velu ir jokie pinigai negali padeti...
Atsakyti
QUOTE(zhirnius @ 2011 01 03, 23:25)
skaitau cia pasisakymus ir paciai skrandi is nervu spazmuot pradejo... abu gyvenam uzsienyje, pradejom sneket apie vaikus... o man kuo toliau nuo baisiau.. meile tai meile, ale kaip ta mazyli islaikyt?... viskam reikia ruostis.. ne tie laikai. kai skaiciuoji, kiek lovyte, vezimelis, daikteliai, patalyne...  rolleyes.gif  doh.gif paprasiau vyro kad iki to suplanuoto laiko nesneketume apie vaikus... nes bijau kad isvis atsisakysiu minties... dar bent metam..
kaip kad gera52 sake, planuoji, delioji... o paskui sast- ir nesigauna...  unsure.gif
noris pasiruost, regis, dar tiek daug reikia... ex.. dvejones tik kankina mane...  verysad.gif

Mes irgi gyvename užsienyje, kai MB susirado darbą, nusprendėm, kad jau viskas, atėjo laikas. Aukso kasyklų neuždirba, bet pragyventi tikrai įmanoma smile.gif Iš tiesų laikas bėga, MB žyla ( lotuliukas.gif ), keičiasi prioritetai: pirmiau buvo visi pinigai pomėgiams, dabar jau bus vaikui mirksiukas.gif Nė vienas žmogus negali taip užtikrinti savo šeimos ateities, kad nebus juodų dienų, kol vaikas užaugs. Manau, kad beveik kiekvienas gali atsiminti iš vaikystės tiek gerų, tiek niūrių momentų, kai tėvams buvo finansiškai sunku. Tai yra natūralu, net ir ekonomikoj kaip ir gamtoj yra berods 4 stadijų ciklas biggrin.gif
Pati savo kailiu patyriau, ką reiškia, kai atrodo, jog geriau mirsi, nei pateksi į tokią situaciją, kai buvom išspirti iš vienos darbovietės tiesiog tai pačiai dienai ir iškraustyti lauk. Manau, kad jei atsiduri sudėtingoj situacijoj, pradedi daugiau mąstyti, ieškoti, lįsti, siekti ir pasiekti. Praėjus porai savaičių nuo "pasaulio pabaigos" pradėjom gyventi tokį gyvenimą, apie kokį nė nesvajojom. Dievas uždarė duris, bet langą tikrai paliko smile.gif Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
nezinau, ar tai vadinti pasirengimu, ar tiesiog pribrendimu, bet vaika turet nusprendem, tai jau turejom savo busta, pakankamas pajamas. maza vaika tikrai nebrangu islaikyti, ypac jeigu maitinti savo pienu. o kas bus veliau, kai vaikas uzaugs - tai niekas nesuplanuos. bus tu finansu ar ne - retas zino, ir gali uzsitikrinti stabiluma. vaiko atsiradimui manau pirmiausia reikia dvasiskai pribrest. o ir tas pribrendimas ateina tada, kai pasidziaugi naujais namais, savo finansine nepriklausomybe (keliones, madingi drabuziai, automobiliai, etc). taigi, ir gaunasi, kad gali jau ta mazyli islaikyti.
Atsakyti
Labai labai norėtųsi turėt savo kampą, bent butą 1 kamb, kad tik savo.. Bet neturim. Ir planuojam jau leliuką. Kol kas mintyse brandinam šią idėją, nes vistik norim pirma susituokt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bite.maja @ 2011 09 22, 09:34)
Labai labai norėtųsi turėt savo kampą, bent butą 1 kamb, kad tik savo.. Bet neturim. Ir planuojam jau leliuką. Kol kas mintyse brandinam šią idėją, nes vistik norim pirma susituokt  4u.gif

Mes taip pat esame jauni, nesusituokę ir biedni, bet su baltu pavydu žiūrim į tėvelius su mažais vaikučiais, ar nulydim žvilgsniais nėštukes. wub.gif Aišku gyvendami LT buto net nesvajojam nusipirkt iki gimstant vaikui, bet taupom pinigėlius ant vestuvių ir vaiko kraitelio. Aš nemanau, kad nuosavas butas yra tokia būtinybė kūdikiui. Mano tėvai mane su broliu pasigimdė taip pat nieko neturėdami, vėliau gimė ir dar vienas brolis, ir visą laiką gyvenom nuomotuose butuose ir buvo gerai, užaugom sveiki, laimingi ir protingi. Butą tėvai įsigijo tik kai aš jau baiginėjau mokyklą. Kai pradėjo klestėti verslas. Tai pagal kai kurių mąstymą jie vaikus galėjo pradėt gimdyt tik sulaukę 40.. g.gif .Tad mano nuomone vaikui ne nuosavo buto reikia, o meilės, šilumos ir dėmesio, o pinigų vieną dieną gali būti, o kitą - ne, ir atvirkščiai. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Zizu* @ 2011 10 18, 11:28)
Mes taip pat esame jauni, nesusituokę ir biedni, bet su baltu pavydu žiūrim į tėvelius su mažais vaikučiais, ar nulydim žvilgsniais nėštukes.  wub.gif Aišku gyvendami LT buto net nesvajojam nusipirkt iki gimstant vaikui, bet taupom pinigėlius ant vestuvių ir vaiko kraitelio. Aš nemanau, kad nuosavas butas yra tokia būtinybė kūdikiui. Mano tėvai mane su broliu pasigimdė taip pat nieko neturėdami, vėliau gimė ir dar vienas brolis, ir visą laiką gyvenom nuomotuose butuose ir buvo gerai, užaugom sveiki, laimingi ir protingi. Butą tėvai įsigijo tik kai aš jau baiginėjau mokyklą. Kai pradėjo klestėti verslas. Tai pagal kai kurių mąstymą jie vaikus galėjo pradėt gimdyt tik sulaukę 40.. g.gif .Tad mano nuomone vaikui ne nuosavo buto reikia, o meilės, šilumos ir dėmesio, o pinigų vieną dieną gali būti, o kitą - ne, ir atvirkščiai.  4u.gif



AMEN! drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sibirica: 27 spalio 2011 - 14:06
Vienai ir uz 2000 lt neis susipirkti paciu geriausiu daikteliu vaikeliui, nes jos vaikelis vertas visko kas geriausia pasauly, kita labai pigiai susipirks panaudotus daiktus, drabuzelius isaugtus ar is skuduryno, ir ju vaikuciai bus vienodai aprupinti, priziureti ir laimingi.

Manau esme yra ne nustatyta pinigu suma ar butas (uzsieny daug kas iki 30-40 gyvena nuomuojamuose butuose/namuose ir problemos is to tikrai nedaro), o finansinis stabilumas: ar patyre/issilavine pakankamai kad jei staigiai darba prarastu galetu kita susirasti? ar pajamos stabilios? kas jeigu vaikelis tures rimta liga kuria bus brangu gydyti: ar yra pinigu juodai dienai/giminaiciu kurie padetu/galimybiu daugiau uzdirbti ir pan?

Apskritai, manau kol vaikelis mazas ji auginti pigu palyginus su tuo kas bus kai paaugs: prasides merginoms drabuzeliai ir kosmetika, berniukams visokie zaidimai ir pan, kompiuteriai, po to studijos...
Atsakyti