Įkraunama...
Įkraunama...

Infliacija auga, ekonominė krizė artėja

QUOTE(Tavo_Mano @ 2008 12 11, 13:47)
Norisi jai kontrargumentuoti-atrvaziok cia gerbiamoji ir pabandyk pagyvent ir pamazinti vartojima savo...nors pritaupe jau man atrodo is eurokomisares algos...

būtent drinks_cheers.gif , man irgi atrodo, kad seniai negyvendama Lietuvoje, ji nelabai įsivaizduoja, ką sau gali leisti statistinis lietuvis vidutiniokas. Neįsivaizduoju, ko dar vidutines pajamas gaunančiai šeimai (jau nebekalbu apie skurstančius, kurių LT irgi yra pakankamai) galima atsisakyt - nevalgyt mėsos ar nepirkt naujų batų žiemai, kad vartojimas sumažėtų g.gif Na nebent ji kalbėjo apie valdžios vartojimą - tai ten dar tikrai galima rast kur pasimažint ir pasisiaurint ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bahama mama: 11 gruodžio 2008 - 14:52
QUOTE(Bahama mama @ 2008 12 11, 14:51)
būtent  drinks_cheers.gif , man irgi atrodo, kad seniai negyvendama Lietuvoje, ji nelabai įsivaizduoja, ką sau gali leisti statistinis lietuvis vidutiniokas. Neįsivaizduoju, ko dar vidutines pajamas gaunančiai šeimai (jau nebekalbu apie skurstančius, kurių LT irgi yra pakankamai) galima atsisakyt - nevalgyt mėsos ar nepirkt naujų batų žiemai, kad vartojimas sumažėtų  g.gif Na nebent ji kalbėjo apie valdžios vartojimą - tai ten dar tikrai galima rast kur pasimažint ir pasisiaurint  ax.gif

Nu baigit. Lietuvoj ir visam pasaulyje vartojimas yra per didelis. Pasižiūrėkit kas dedasi per išpardavimus. Na taip pas mus dar dėl to nežudoma kaip JAV, bet tikrai didžioji dalis gyventojų prisiperka daug nereikalingų daiktų. Kalba eina ne apie būtinas prekes. Lygiai taip pat išaugęs ir valstybės vartojimas, tik kad kaip visada pradės mažinti nuo žemiausių sluoksnių, o ne nuo viršaus.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2008 12 11, 14:59)
Nu baigit. Lietuvoj ir visam pasaulyje vartojimas yra per didelis. Pasižiūrėkit kas dedasi per išpardavimus. Na taip pas mus dar dėl to nežudoma kaip JAV, bet tikrai didžioji dalis gyventojų prisiperka daug nereikalingų daiktų. Kalba eina ne apie būtinas prekes. Lygiai taip pat išaugęs ir valstybės vartojimas, tik kad kaip visada pradės mažinti nuo žemiausių sluoksnių, o ne nuo viršaus.

o tai ką siūlai daryt su dėl pamažinto vartojimo sutaupytais pinigais - šiandien? Į kojinę pasidėt? Ar į banką, kurių perspektyvos irgi nelabai aiškios? Nereikia imt Vilniaus ar Kauno ir lygint su likusia Lietuvos dalim, ar lygint Lietuvą su likusiu pasauliu - jokių aksiomų čia tikrai neišvesi schmoll.gif , nes situacijos absoliučiai skirtingos atskiruose regionuose, šalyse ir net miestuose. Didžiuosiuose miestuose atlyginimai kažkiek didesni ir vartojimas atitinkamai taip pat, visur kitur - kaip čia pasakius cool.gif Aš matau, kad pas mus, jei nori iš vidutinių pajamų kažkam susitaupyt, tai automatiškai kažko kito atsisakai - gaunantiems didesnes nei vidutines pajamas tą suprasti sunku rolleyes.gif

Man įdomu, kodėl Grybauskaitė nieko nekalba apie ES lėšų didelę įtaką išaugusiai infliacijai - gal kartais dėl to, kad pati nuolat zyzė, kad reikia imt, imt, imt, siurbt, kol duoda. Va ir prisisiurbėm wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bahama mama: 11 gruodžio 2008 - 15:10
QUOTE(Bahama mama @ 2008 12 10, 20:45)
hihihi.gif  thumbup.gif svarbiausia neprarasti jumoro jausmo, aš manau  smile.gif

D.Grybauskaitė: „Krizės įveikimo planas - per švelnus“

citata: "Lietuvai reikia stabdyti vartojimą, pareiškė eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. Ji teigia, kad naujosios Vyriausybės krizės įveikimo planas yra per švelnus".visada simpatizavau Grybauskaitei, bet šis jos pasisakymas man labai nepatiko  wink.gif



Atvirai pasakius, nelabai si karta likau supratusi D.Grybauskaite, kadangi kai pamenu siek tiek anksciau, ji teige, kad sis krizes iveikimo planas yra geras ir ji pritare jam.O dabar kaip iseina?Kad nelabai koks? g.gif


Nezinau kaip kiti, bet as, statistine lietuve, is esmes tai pritariu siam planui....jei tureciau galimybe, zinoma, kai ka koreguociau...
Atsakyti
QUOTE(Bahama mama @ 2008 12 11, 15:06)
o tai ką siūlai daryt su dėl pamažinto vartojimo sutaupytais pinigais - šiandien? Į kojinę pasidėt?  Ar į banką, kurių perspektyvos irgi nelabai aiškios? Nereikia imt Vilniaus ar Kauno ir lygint su likusia Lietuvos dalim. Didžiuosiuose miestuose atlyginimai kažkiek didesni ir vartojimas atitinkamai taip pat, visur kitur - kaip čia pasakius  cool.gif Aš matau, kad pas mus, jei nori iš vidutinių pajamų kažkam susitaupyt, tai automatiškai kažko kito atsisakai - gaunantiems didesnes nei vidutines pajamas tą suprasti sunku  rolleyes.gif

Na ir kiek yra tokių žmonių, kurie perka tik tai kas būtina? Tikrai nebus pusės, netgi gerokai mažiau, gal kokį 20 proc., jei nemažiau. Tačiau paėmus bendrą vartojimą, jis yra per didelis, todėl jos pasakyme nematau nieko įžeidžianto ar nelogiško. Ji kalba apie visos Lietuvos vartojimą, o ne vieno kaimo ar vienos socialinės grupės. Todėl nebūtina to priimti asmeniškai.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2008 12 11, 15:59)
Nu baigit. Lietuvoj ir visam pasaulyje vartojimas yra per didelis. Pasižiūrėkit kas dedasi per išpardavimus. Na taip pas mus dar dėl to nežudoma kaip JAV, bet tikrai didžioji dalis gyventojų prisiperka daug nereikalingų daiktų. Kalba eina ne apie būtinas prekes. Lygiai taip pat išaugęs ir valstybės vartojimas, tik kad kaip visada pradės mažinti nuo žemiausių sluoksnių, o ne nuo viršaus.



O kas del vartojimo - tai jis ir taip automatiskai sumazes (ir jau mazeja)...cia nematau jokios problemos schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2008 12 11, 16:12)
Na ir kiek yra tokių žmonių, kurie perka tik tai kas būtina? Tikrai nebus pusės, netgi gerokai mažiau, gal kokį 20 proc., jei nemažiau. Tačiau paėmus bendrą vartojimą, jis yra per didelis, todėl jos pasakyme nematau nieko įžeidžianto ar nelogiško. Ji kalba apie visos Lietuvos vartojimą, o ne vieno kaimo ar vienos socialinės grupės. Todėl nebūtina to priimti asmeniškai.


Sumazes vartojimas..sumazes atlyginimai arba zmones bus masiskai atleidziami..
Spekit kodel UK PVMa nuo 17,5 pamazino iki 15%?
Atsakyti
QUOTE(Izabelee @ 2008 12 11, 15:12)
O kas del vartojimo - tai jis ir taip automatiskai sumazes (ir jau mazeja)...cia nematau jokios problemos schmoll.gif

Sumažėjo sakyčiau ne vartojimas, o išleidžiamų pinigų suma. Kol kas dar mažai žmonių pajuto krizę, bet kai ji palies visus tuomet taip vartojimas ženkliai sumažės.
Papildyta:
QUOTE(Tavo_Mano @ 2008 12 11, 15:15)
Sumazes vartojimas..sumazes atlyginimai arba zmones bus masiskai atleidziami..
Spekit kodel UK PVMa nuo 17,5 pamazino iki 15%?

Šiuo metu Lietuva daugiau importuoja, negu pati gamina ar exportuoja. O turėtų būti atvirkščiai.
Jei pas mus biudžete nežiojėtų tokia didelė skola, tai manau, kad valstybė galėtų padėti verslui kaip tai daro UK ar kitos ES šalys, o dabar verslas turi padėti savo šaliai. O ar tai pasiteisins, pamatysim.
Papildyta:
Čia tokia diskusija darbe buvo išsirutuliojusi dėl taupymo. Ministerija kitais metais gaus 12 proc. mažesnį biudžetą atlyginimams. Dabar kaip suprantu su ministru svarstomi variantai kaip išgyvent su tokiu biudžetu. Realiausias variantas yra atleisti 30 darbuotojų. Na aš taip pasvarsčiau ar ne geriau būtų nuimti priedus ir nieko neatleisti. Tai mane kolegė užsipuolė, kad negaunančiam lengva kalbėti, o tam kuriam nuims bus blogai. O tai tam kurį atleis bus geriau? Tai vat ir galvoju kaip yra sunku būti vadovu kai turi nuspręsti ar dalį atleisti (žinant kaip dabar sunku su darbais), ar sumažinti atlyginimus (blogai, bet vis nebedarbiai).
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2008 12 11, 16:21)
Sumažėjo sakyčiau ne vartojimas, o išleidžiamų pinigų suma. Kol kas dar mažai žmonių pajuto krizę, bet kai ji palies visus tuomet taip vartojimas ženkliai sumažės.
Papildyta:

Šiuo metu Lietuva daugiau importuoja, negu pati gamina ar exportuoja. O turėtų būti atvirkščiai.
Jei pas mus biudžete nežiojėtų tokia didelė skola, tai manau, kad valstybė galėtų padėti verslui kaip tai daro UK ar kitos ES šalys, o dabar verslas turi padėti savo šaliai. O ar tai pasiteisins, pamatysim.


1.klausymas- ka tokio gali pagaminti ir exportuoti lietuva ir konkurencingumas tos prekes ar paslaugos.na ir aisku savikainos ir pelno santykis. Kad uztektu ne tik mokesciams sumoketi bet ir zmonems atlyginima ir dar zaliavos uzsipirkti.

Del to kas turetu buti, tai kas butu jeigu butu...jeigu kiniska ar lenkiska produkcija butu brangesne nei lietuviska ir butu atvirksciai...
2. klausymas- kaip verslas gali padeti saliai jei jis tiesiogiai smaugiamas..kad ir verslo liudijimu naikinimas...vienoje imoneje prekes pardavimai 50% sudaro tiems vadinamiems patentininkams kurie pradejo pirkt daug maziau prekiu nes nezino kas juos lauks nuo sausio 1.

Sorry bet noriu konkretumo, kuom dirbat,kiek apitiksliai atlyginimas, kiek zmoniu Jusu seimoje ir koki busta turit? nes kol kas matau jaunatviska optimizma..kaip as vadinu nuogos subines patriotizma..sorry jei izeidziau..


Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2008 12 11, 15:12)
Na ir kiek yra tokių žmonių, kurie perka tik tai kas būtina? Tikrai nebus pusės, netgi gerokai mažiau, gal kokį 20 proc., jei nemažiau. Tačiau paėmus bendrą vartojimą, jis yra per didelis, todėl jos pasakyme nematau nieko įžeidžianto ar nelogiško. Ji kalba apie visos Lietuvos vartojimą, o ne vieno kaimo ar vienos socialinės grupės. Todėl nebūtina to priimti asmeniškai.

asmeniškai tikrai nepriėmiau, kaip vartojau, taip ir vartosiu - pagal savo galimybes rolleyes.gif O dėl bendro šalies vartojimo - na kaip galima nustatyti, kad jis per didelis? Tik dėlto, kad jis išaugo, lyginant su ankstesniais metais, reiškia, kad per didelis? Na kaip galima įvertint šalies mąstu, kad dauguma perka nereikalingus daiktus - šito niekaip nesuprantu schmoll.gif

QUOTE(pikkolo @ 2008 12 11, 15:28)
Sumažėjo sakyčiau ne vartojimas, o išleidžiamų pinigų suma. Kol kas dar mažai žmonių pajuto krizę, bet kai ji palies visus tuomet taip vartojimas ženkliai sumažės.Papildyta:

Papildyta:
Čia tokia diskusija darbe buvo išsirutuliojusi dėl taupymo. Ministerija kitais metais gaus 12 proc. mažesnį biudžetą atlyginimams. Dabar kaip suprantu su ministru svarstomi variantai kaip išgyvent su tokiu biudžetu. Realiausias variantas yra atleisti 30 darbuotojų. Na aš taip pasvarsčiau ar ne geriau būtų nuimti priedus ir nieko neatleisti. Tai mane kolegė užsipuolė, kad negaunančiam lengva kalbėti, o tam kuriam nuims bus blogai. O tai tam kurį atleis bus geriau? Tai vat ir galvoju kaip yra sunku būti vadovu kai turi nuspręsti ar dalį atleisti (žinant kaip dabar sunku su darbais), ar sumažinti atlyginimus (blogai, bet vis nebedarbiai).

sumažėt tai sumažės - bet kokia kaina? Galiu atsakyt- dar didesnė dalis šalies gyventojų atsidurs ant arba žemiau skurdo ribos - vat ir viskas cool.gif

Dėl ministerijų finansavimo tai visiška tiesa- MB ministerijai skirta 16 proc. mažiau būtent atlyginimų fondams, taigi, atlyginimai mažės kažkur 10-12 proc. absoliučiai visiems, taip pat bus panaikinti priedai. Apie atleidimus ten nelabai kalbama, nes darbo specifika tokia, kad nelabai išeina pamažint darbuotojų skaičiaus wink.gif Man patiko Brazausko pasisakymas kažkurioj laidoj, kad neprotingas žingsnis buvo sumažint finansavimą būtent atlyginimų fondams, nes ministerijos galėjo pačios nuspręsti, kur jos gali susimažinti, gal nebūtinai būtų reikėję liesti atlyginimus. Tiesiog buvo nueita lengviausiu keliu cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bahama mama: 11 gruodžio 2008 - 15:40
QUOTE(pikkolo @ 2008 12 11, 16:28)
ar sumažinti atlyginimus (blogai, bet vis nebedarbiai).

O kas sumazins sildymo duju elektros (Ignalinos uzdarymas) kainas?
Valio laisvai ir nepriklausomai Lietuvai visi taupom,susiverziam dirzus ir kraustomes i palapines...
absurdu salis...
Atsakyti
QUOTE(Tavo_Mano @ 2008 12 11, 15:35)
1.klausymas- ka tokio gali pagaminti ir exportuoti lietuva ir konkurencingumas tos prekes ar paslaugos.na ir aisku savikainos ir pelno santykis. Kad uztektu ne tik mokesciams sumoketi bet ir zmonems atlyginima ir dar zaliavos uzsipirkti.

Del to kas turetu buti, tai kas butu jeigu butu...jeigu kiniska ar lenkiska produkcija butu brangesne nei lietuviska ir butu atvirksciai...
2. klausymas- kaip verslas gali padeti saliai jei jis tiesiogiai smaugiamas..kad ir verslo liudijimu naikinimas...vienoje imoneje prekes pardavimai 50% sudaro tiems vadinamiems patentininkams kurie pradejo pirkt daug maziau prekiu nes nezino kas juos lauks nuo sausio 1.

Sorry bet noriu konkretumo, kuom dirbat,kiek apitiksliai atlyginimas, kiek zmoniu Jusu seimoje ir koki busta turit? nes kol kas matau jaunatviska optimizma..kaip as vadinu nuogos subines patriotizma..sorry jei izeidziau..

Lenkiškos prekės pigesnės ne tik dėl to, kad jas Lenkijoje pigiau pagaminti, bet ir dėl to, kad valstybė dengia dalį exportuotos produkcijos kainos. Todėl jiems labai apsimoka viską parduoti kitom šalim. Tai, kad Lt nebuvo tokios sistemos, labai pabrangino produkciją, dėl ko užsidarė dauguma įmonių, nes tiesiog neapsimokėjo gaminti. Beje, buvo dar ir reklamos "Pirk prekę lietuvišką", bet tai irgi nepadėjo.
Žinant kokias maržas užsidėdavo verslininkai (visokios maximos, importuotojai, platintojai, perpardavinėtojai), tai nemanau, kad verslas smaugiamas, bent jau ne visas. Didesnė problema yra ta, kad Lt dar nėra garbingo verslo, kuomet pardavėjas nesistengia užsmaugti tiekėjų.
Vat kai pati viską pasipasakosi, tuomet ir aš papasakosiu. O kuom blogai yra optimizmas? Niekada negyvenau gerai ir manau, kad negyvensiu taip kaip noriu, bet į viską stengiuosi žiūrėt optimistiškai. Žinok gyvenimas šviesesnis būna.
P.S. Beje mano vyras dirba versle ir jis vietoj to, kad dejuotų ieško naujų būdų uždirbti. Kažkas teisingai buvo pastebėjęs - išliks tik lanksčiausi verslininkai.
Atsakyti