Įkraunama...
Įkraunama...

Taupymo ypatumai

QUOTE(Sophi @ 2009 01 30, 16:46)
Viskam pritariu, išskyrus artimųjų paramą. Mano nuomone, taip tik skatinamas ir taip Lietuvoje per daug gajus išlaikytinių gyvenimo būdas. Suaugęs žmogus turi mokėti suktis pats, nors ir valgydamas duoną su vandeniu unsure.gif


kaip matai parašiau tai paskutine fraze smile.gif
manau kad kraštutiniu atveju geriau toks variantas,
nei pulti į depresiją ir priimti nepataisomus sprendimus.

Turi mokėti suktis pats, sutinku . Ir atsakingas už savo gyvenimą žmogus yra pats . Bet iš kitos pusės, jei tėvai to neįskiepijo, neišmokė - tai tegul ir prisiima dalį savo auklėjimo rezultatų smile.gif Nors žinoma jie nieko neprivalo, viskas yra savitarpio supratimo ir sutarimo reikalas.

Nors pati sunkiu momentu neabejotinai kreipčiausi į mamą,
ir tikrai norėčiau (ir tikėčiausi) kad mama kreipsis į mane.
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2009 01 30, 15:54)
Nors pati sunkiu momentu neabejotinai kreipčiausi į mamą,
ir tikrai norėčiau (ir tikėčiausi) kad mama kreipsis į mane.


drinks_cheers.gif
Būna laikas, kai aš su produktų maišais ar grynųjų vokeliais pas mamą važiuoju, būna ir kitoks - va, skolinsiuos iš mamos pinigų kambario remontui... doh.gif
Atsakyti
[quote=dirty_kiss,2009 01 30, 17:26]
Sandriene, ar tik laida turėjo įtakos ar dar kažkas? Papasakok plačiau (jeigu ne paslaptis), ką darei ax.gif

Nu matai, tas taupumas man nebuvo labai svetimas. Čia aš netgi sakyčiau glūdi psichologinės priežastys. Mano vaikystėje tėvai labai taupė pinigus, jie sutaupė ir "Žiguliui", ir gavę butą baldus iš santaupų nusipirko. Kiek aš pamenu, kaip man norėjosi vežimėlio, kur "vaikų pasaulyje" stovėdavo. Bet mano mama visada sakydavo, kad jis labai brangus. Kai aš ištekėjau už savo vyro, pradžia buvo sunki, kaip ir daugelio turbūt. Tėvai nupirko bendrabutyje kambarį ir mes su vyru toliau kabinomės į gyvenimą. Kas man pasisekė su vyru, kad jis be galo darbštus. Sukūrė savo verslą ir gyvenimas po truputį pradėjo gerėti. Tai vat kai jis pradėjo gerėti, kažkaip pradėjom "atsigriebinėti" ant to , ko negavome vaikystėje. Po truputį vis daugiau ir daugiau sau leisdavom. Nors viską pirkdavome iš "savų". Ir aš visada buvau prieš skolas bankui. Bet aplinkui visi vyro "draugai" pradėjo, mumis durninti atseit, mes "durniai" bijom skolintis, visas pasaulis taip gyvena ir t.t. Mano vyriokas pasidavė tokiom provokacijom ir pasiėmė lizinginį auto. Tiksliau jo įmonėje tas auto. Kiek aš jį įkalbinėjau, kad ar tau reikia papildomo streso susidėjus su tais bankais. Vienintelis jo argumentas buvo: "tai ką aš dirbu kaip jautis ir net mašinos kokios noriu negaliu nusipirkti." Nu dabar kaip aplinkui tokia sitacija ir mano diedas uodegą prispaudęs sėdi, nu bet dar ne krachas. O aš bandau kaupti pinigėlius juodai dienai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2009 01 30, 15:42)


Kaip? Principas labai paprastas: pirk prekę lietuvišką.
Pirkdami lietuvišką sūrelį mes remiame savo ūkininkus, savo pieno perdirbėjus, savo vežėjus... - o jie yra mūsų draugai, giminės, gal ir bendradarbiai ar darbdaviai.

Galbūt daugelis mūsų apie tai ir nesusimąstome, bet kiekvienas iš mūsų gerai gyventi galime tik tada, jei daugumai aplinkinių yra gerai.  Suprantu, kad pirkti Snaigės šaldytuvą sudėtinga prisiversti, kai už tokią pačią kainą šalia stovi Samsungas ar Electroluxas, bet bent jau smulkmenose teisingą pasirinkimą padaryti galime  drinks_cheers.gif
Pritariu, nors MB reikia įteikti ne tik sąrašą, bet ir duoti fiksuotą laiką apsipirkimui. Tada praeina tiesiausiu maršrutu ir grįžta. Jei laikas neribotas - tai prasuka pro įrankių skyrių, pro buitinės technikos, pro mašinos reikmenų...  lotuliukas.gif
nesutinku smile.gif



drinks_cheers.gif O Snaigė gamina Elektroliux, Zanusi ir kt. mažiau žinomų firmų vardu šaldytuvus
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2009 01 30, 15:42)
Kaip? Principas labai paprastas: pirk prekę lietuvišką.

Šitą programą stengiuosi vykdyti, kiek įmanoma, t. y. jei tik prekę gamina lietuviai, ji daugiau mažiau kokybiška ir atitinka mano poreikius, tai tą prekę ir renkuosi. Išimčių būtų nedaug smile.gif

QUOTE(axa @ 2009 01 30, 15:54)
Nors pati sunkiu momentu neabejotinai kreipčiausi į mamą,
ir tikrai norėčiau (ir tikėčiausi) kad mama kreipsis į mane.

Kad į mane kreiptųsi, tai norėčiau, bet pati prašyčiau pagalbos nebent, jei jau alpčiau iš bado unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2009 01 30, 20:29)
Kad į mane kreiptųsi, tai norėčiau, bet pati prašyčiau pagalbos nebent, jei jau alpčiau iš bado unsure.gif


na gražiausiai,
o kaip su "Auksine taisykle"? "Elkis su kitais taip kaip kad nori jog elgtųsi su tavimi"? smile.gif Kodėl manai kad šioje vietoje ji netinka? smile.gif

Man artimieji, šeima yra didelė vertybė, paspirtis, tai žmonės kuriais galiu pasikliauti, ir džiaugsmu pasidalinti, ir paramos bei paguodos sulaukti, visi vieni už kitus mūru stoja. MB šeima taip pat. Ir jei kokia nelaimė - tai kur daugiau, jei ne pas juos... Ir tokioje situacijoje kaip aptariami TV herojai atsidūrė, neabejoju kad padėtų surasti sprendimą, ir patys pasiūlytų stogą virš galvos kol vėl atsistotume ant kojų, net prašyti nereikėtų.
Atsakyti
QUOTE(axa @ 2009 01 30, 19:40)
o kaip su "Auksine taisykle"? "Elkis su kitais taip kaip kad nori jog elgtųsi su tavimi"?  smile.gif  Kodėl manai kad šioje vietoje ji netinka? smile.gif

Na, tiesiog manau, kad jie savo jau atidirbo ir nusipelnė, kad niekas jiems ant kaklo nekarotų. Gyvenimas nebuvo lengvas, nebadavom, bet taupyt tekdavo smarkiai (3 vaikai, atlyginimai kuklūs). Ir jei dar jie turėtų remti suaugusius vaikus, tai būtų tiesiog gyvenimo neteisybė...
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2009 01 30, 19:50)
Na, tiesiog manau, kad jie savo jau atidirbo ir nusipelnė, kad niekas jiems ant kaklo nekarotų. Gyvenimas nebuvo lengvas, nebadavom, bet taupyt tekdavo smarkiai (3 vaikai, atlyginimai kuklūs). Ir jei dar jie turėtų remti suaugusius vaikus, tai būtų tiesiog gyvenimo neteisybė...


Sophi, o kas pasakė, kad gyvenimas teisingas? Va, mano brolis, jau labai netgi suaugęs, pusmetį ieškosi darbo, kabinasi už visokių skelbimukų, kaip išmano, o turėti pinigai baigia išplaukti, žmogus minta praktiškai tik košėmis ir bulvėmis, o gyvena su mama viename bute. Tai ar manai, kad mama sau valgys kokių blynų pasikepus, o vaikui neduos, nes jis nedavė pinigų maistui? Juk niekada taip nebus smile.gif
Ir man daug smagiau yra mamai duoti, negu iš jos imti, bet aš matau, kaip jai gera atnešti su pasididžiavimu kokį pigiau nusipirktą aliejaus butelį, ar skanios duonos, ir kyštelt mano virtuvėn. O aš šiuo metu tegaliu kiekvieną šeštadienį pavaišinti ją pietumis... Tikiu, kad kiek vėliau jau galėsiu daugiau, bet dabar yra taip.
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2009 01 30, 21:06)
Ir man daug smagiau yra mamai duoti, negu iš jos imti, bet aš matau, kaip jai gera atnešti su pasididžiavimu kokį pigiau nusipirktą aliejaus butelį, ar skanios duonos, ir kyštelt mano virtuvėn. O aš šiuo metu tegaliu kiekvieną šeštadienį pavaišinti ją pietumis... Tikiu, kad kiek vėliau jau galėsiu daugiau, bet dabar yra taip.

Labai pritariu....
Mes nuo pat vedybinio gyvenimo pradžios verčiamės savarankiškai, niekas nepadeda. Praktiškai viskas ką turime , yra sutaupyta, išvargta mūsų pačių. Mano mama mums padeda pažiūrėdama vaikus, kai to reik. Kelis kart parėmė finansišai, bet net ne todėl, kad reikėjo, o todėl, kad turėjo pinigų tuo metu.
O dabar mama prigamino koldūnų (aš daviau produktus), daug daug- ilgam užteks.
abai vertinu tokią Jos pagalbą wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2009 01 30, 20:06)
Ir man daug smagiau yra mamai duoti, negu iš jos imti, bet aš matau, kaip jai gera atnešti su pasididžiavimu kokį pigiau nusipirktą aliejaus butelį, ar skanios duonos, ir kyštelt mano virtuvėn. O aš šiuo metu tegaliu kiekvieną šeštadienį pavaišinti ją pietumis... Tikiu, kad kiek vėliau jau galėsiu daugiau, bet dabar yra taip.

QUOTE(aige @ 2009 01 30, 20:33)
Labai pritariu....
Mes nuo pat vedybinio gyvenimo pradžios verčiamės savarankiškai, niekas nepadeda. Praktiškai viskas ką turime , yra sutaupyta, išvargta mūsų pačių. Mano mama mums padeda pažiūrėdama vaikus, kai to reik. Kelis kart parėmė finansišai, bet net ne todėl, kad reikėjo, o todėl, kad turėjo pinigų tuo metu.
O dabar mama prigamino koldūnų (aš daviau produktus), daug daug- ilgam užteks.
abai vertinu tokią Jos pagalbą wub.gif

Aš musėt nenormali blush2.gif Man kažkaip nefaina imt, ir viskas. Negaliu savęs peržengt. Apie pinigus jau nekalbu. Nesijaučiu verta ir tų užaugintų pomidorų ar agurkų, nes prie jų derliaus neprisidedu nė per nago juodymą. Ir dovanų per brangių pirkt neleidžiu unsure.gif
QUOTE(Miaška @ 2009 01 30, 20:06)
Sophi, o kas pasakė, kad gyvenimas teisingas? Va, mano brolis, jau labai netgi suaugęs, pusmetį ieškosi darbo, kabinasi už visokių skelbimukų, kaip išmano, o turėti pinigai baigia išplaukti, žmogus minta praktiškai tik košėmis ir bulvėmis, o gyvena su mama viename bute. Tai ar manai, kad mama sau valgys kokių blynų pasikepus, o vaikui neduos, nes jis nedavė pinigų maistui? Juk niekada taip nebus smile.gif

Skirtingi dalykai yra, kai žmogus stengiasi ir deda pastangas, kad situacija pagerėtų ir piktybinių tranų, pvz., kai prisiperka plazminių TV, nežino net kiek turi skolų ir skambina tėveliams: gelbėkit padėkit doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Pjaf @ 2009 01 30, 14:42)
man dar patiko sia lodariaus zodziai: skola tevams nebus tokia baisi kaip skola bankui


ar skola bankui ar skola tėvams vistiek turi ja atiduoti doh.gif tik tiek kad bankui turi mokėti laiku o tėvams gali atuoti per kažkoki kita laika g.gif

QUOTE(Sandrienė @ 2009 01 30, 15:12)
Tiesa, padariau dar viena išvadą, jeigu nori sutaupyti - niekada nevažiuok su vaikais į parduotuvę. doh.gif


drinks_cheers.gif va čia tai teisybė

QUOTE(Pause @ 2009 01 30, 15:23)
norint sutaupyti geriau nevažiuoti ne tik su vaikais, bet ir su žmonom į parduotuvę :


lotuliukas.gif va čia dar teisingiau,
Atsakyti
QUOTE(**violeta** @ 2009 01 31, 12:48)
ar skola bankui ar skola tėvams vistiek turi ja atiduoti  doh.gif  tik tiek kad bankui turi mokėti laiku o tėvams gali atuoti per kažkoki kita laika  g.gif

Tėvams dar ir palūkanų nereikia mokėti mirksiukas.gif O pagal tą vyrą- gal ir visai neatiduoti...
Atsakyti