Valgau viską, atsistatau savaime. Niekad nebuvau mėsėdė, niekad negėraiu kavos ar arbatos su cukrumi, nemėgau jokių saldžių gėrimų (kompotų, limonadų vaisvandenių) net likerio, bet mėgstu saldumynus. Juos pakeičiau šokoladu, kuriame daug kakavos, natūralaus kakavos sviesto ir mažai cukraus. Mažiau miltinių, bandelių (nieko doro juose), sumuštinių, nors nieko blogo sumuštiniuose nemata: sumuštinis sumuštiniui nelygu), daržovių nelabai mėgstu, bet pradėjau valgyti daržovines trintas sriubas, beje be druskos, nes man taip skanu. Druskos niekad daug nevartojau, vyro sesuo atvažiavus, visada paprašo druskinės. Jei noriu sūriai, yra alyvuogės ir silkė. Vaikystė - užauginta kruopomis, mano močiutė valgį gamindavo, o kruopytės bet kokios buvo jos mėgsamas produktas. Valgiau net sorų košes su spirgučiais, labai skanu būdavo...Grikių košę tik tėtis skanią išvirdavo. Šiandien kruopas vartoju rečiau ir mažiau nei reikėtų (matyt, per gerklę išlindo).. Daug vaisių visokių (tik jie iš prekybcenrtių

), labai jaučiu ko noriu. Dabar lašišos, silkės, tik bijau alergija buvo. Pasidariau alerginius tyrimus, gal nieko blogo, gal tik sutapimas, tada vėl kibsiu į žuvį.
Sportavau, kas iš jūsų 10 metų aktyviai kaip į darbą ėjo į sporto salę 3 k. per savaitę, (man labai patiko)? manau buvo tokių... ne aš viena, bet sergame. Aš žinau, ko trūko man - džiaugsmo, nesidžiaugiau. Gal džiaugiausi mažiau, nei reikėjo, atslinko juodas nuobodulys. Užtai gyvenimas taip paspardė užpakalį, kad džiaugiuosi net pačia nuobodžiausia ir pilkiausia diena.
Neseniai skaičiau Šiaulių regioniniame laikraštyje gydytojos kardiologės pasisakymą apie ligas, ir konkrečiai, širdies. Manau, jog daktarės išsakytos visos mintys lengvai gali būti pritaikytos onkologinėmis ligomis sergantiems. Mano požiūris ir jos visiškai sutampa. Nežinau, kiek Jums įdomu, leisiu sau išsisakyti. Kam neįdomu, neskaitys, kita gal ras kažką, kita pradės prieštarauti, bet kokia reakcija bus gerai.
Taigi. Pagrindinė mintis yra tokia: Džiaugsmas geriausia visų ligų profilaktika. Gydytoja samprotauja, kad stresas, įtampa, nuolatinis skubėjimas, išgyvenimai, nemokėjimas džiaugtis yra viena iš svarbesnių ligų atsiradimo priežasčių. Gera nuotaika, kur kas svarbiau už bet kokią dietą. Dabar žmonės itin susirūpinę dietomis. Pamirštama, kad esmė yra suvalgomo maisto kokybė. Ji sako, kas iš to: jeigu netepsi sviesto ant duonos (kalba eina apie cholesterolį), jeigu drebėdamas žiūrėsi į skanaus kumpio gabalėlį ar lašinio bryzą, ir negalėsi suvalgyti būsi dėl to tik labai nusiminęs, jausies labai nelaimingas. Tai neteiks jokios naudos sveikatai, tikrai nebūsi sveikesnis. Retkarčiais suvalgę tai, ko labai norisi, turėsime daugiau naudos, nei kankindamiesi ir vydami save šalin nuo viliojančio kąsnio. Jos teigimu reikia kasdien mokėti kuo nors pasidžiaugti. Džiaugtis kiekvienas turim kuo, tik dažnai negebame to pastebėti. Džiaugsmas pats nuostabiausias dalykas suteikiantis mums naudos.
Taigi aš absoliučiai pritariu jai. Jeigu, bet koks savo gyvenimo apribojimas, bet kokios dieta kelia džiaugsmą tada puiku. Nelabai ir svarbu, kokia ta dieta (gal net visiškas badas), pakeistas maitinimosi būdas (gal griežtas vegetarizmas ar veganizmas). Jums priimtina ar manot tikslinga atsisakykit: rūkytų, konservuotų produktų, mėsos, pieno ir jo produktų, miltinių patiekalų, bet kokių saldumynų, kavos, juodos arbatos, alkoholio, ko tik norit. Bet tai turi būti daroma ne su tikėjimu, man taip reikia, o su aš to noriu (be jokios vidinės prievartos). Jeigu sugebate save taip pakeisti, jog naujo pakeisto gyvenimo būdas teikia jums džiaugsmą nauda būtinai bus. Jei tai kančia, bėdos bus daugiau nei naudos. Visi žinom: rūkyti negerai, bet jei susirgęs onk. liga žmogus, kuris rūkė daug (ilgą laiko tarpą ir dažnai), staiga liausis rūkyti, jo organizmui, pripratusiam prie rūkymo, bus labai blogai, kentės to žmogaus emocinė būklė. Jis bus nuolatinėje įtampoje ir strese, dėl tokio nekalto, tiksliau labai sveiko pasirinkimo. Turiu draugę, kuri sirgdama laikosi įvairių dietų, maudosi jūroje. Jau kelinti metai Naujųjų pirmą dieną važiuoja į Palangą ir maudosi Baltijos jūroje. Tai ji daro su tokiu džiaugsmu, kad net pavydas ima. Aš taip negaliu. Pasirodo ji visą laiką krypo į tą sveikuoliška gyvenimą, prieš susirgdama vis norėjo nuvykti į D. Kepenio mokyklą, bet vis nebuvo laiko. Susirgus jo rado. Liga tik pastūmėjo pasirinkti tai, į ką visą laiką krypo. Bėgioja kiekvieną rytą, nors yra kaulų (klubo chondrosarkoma). Vėlgi, kaip pažiūrėti. Jos chondrosarkoma žemo diferencijuos laipsnio, lėtai besivystanti. Iš kitos pusės, dėl to žemo diferencijuos laipsnio, beveik nepasiduodanti nei chemoterapijai, nei spinduliniam gydymui. Vienu žodžiu, be gydymo... Nėra 100 % visiems tinkančių dietų ir gyvenimo būdo pakeitimo receptų. Jeigu kažkas kažką daro ir kažkaip kitaip gyvena, nereiškia, kad nuo tokio panašaus arba visiškai tokio pat pokyčio Jums bus geriau gal net blogiau. Dar vienas pavyzdys pasamprotavimui...perkat visokius papildus, nes labai sveika, o kad tie papildai kažkokiose pusiau sintetinėse kapsulėse, užmirštate. Bijote visokių E (konservantų, kurie tikrai nėra gerai, kuo mažiau maiste, tuo geriau), bet ramiai per dieną ryjate po beveik dešimt įvairiausių plastiko kapsulių. Taip tos kapsulės pritaikytos, jos skrandyje tirpsta, lygiai taip pat pritaikyti maistui ir konservantai. Arba išleidžiate papildams po 100200 Lt (gal net daugiau) kiekvieną mėnesį ir dėl to labai nelaimingos, skriaudžiat save, savo šeimą dėl SVEIKATOS, gal geriau petražolių, krapų saują, kopūsto, burokėlių, morkų pagraužti ir kokia nors maloni dovanėlė sau ar savo artimajam.
Na prašau išsisakykit, nes aš su savo pareiškimais, lyg nuslopinu kitaip galvojančius ir išeina, jog viena čia esu protinga ir teisinga, bet gi taip NĖRA.
P. s. Valandą kurpiau savo rašinėlį, o Jūs tiek daug prirašėt per tą laiką, Ačiū. Skubu skaityti.