Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

QUOTE(dėja @ 2006 10 13, 21:46)
Mano tujos kažkur 4 metų,na vistiek dar tokios jaunos.Ir kažkas nulaužė,vienos tujos viršūnę,na taip išilgai skilo,bet visiškai nenulūžo.Gal po 1.5 mėn pradėjo džiūti ta šakelė,tada aš ją nupjoviau skaudama širdim.Į domu jei tą vietą būčiau surišusi,ar kaip panašiai,ar galėtų suaugti.Na dabar jau nupjoviau,bet taip įdomu ar įmanomas toks variantas. g.gif

Jei žaizda visai šviežia ir sujungimas idealus,suaugti gali,bet paprastai daugumoje panašių atvejų tai daryti nėra jokios prasmės,-tujos,kukmedžiai,įv. puskiparisiai,kadagiai,tujeniai ir pan.karpomi,laužomi,skainiojami,t.y."protingai terorizuojami"tik tankėja ir gražėja smile.gif
Šiek tiek pažįstant augalus,išmanant konkrečių rūšių(veislių)polinkius,savybes ir galimybes, galima nesunkiai suformuoti puikias "augalines skulptūras".Tik reikia pasirinkti tinkamą objektą(ar jų grupę) savo konkretaus tikslo įgyvendinimui.O paskui ilgas,nuoseklus,kryptingas,tikslingas čiksėjimas sekatoriumi... smile.gif Per kelis metus galima augalui suteikti neįprastas formas,paprastą tują ar kukmedį paversti ryškiausiu sodo akcentu mirksiukas.gif Kūrybinis procesas teikia malonumą,o tobulumui ribų nėra..Mažoji sodo architektūra-pavojingas hobis-metams bėgant,išmanymo,norų ir užmojų kartelės kyla... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(giekab @ 2006 10 13, 14:15)
gal kas turit vakariniu tuju seklu arba zinot kur butu galima ju nusipirkt?  4u.gif
o taip pat pasidalinkit patirtim kaip isauginti is seklos tuja  rolleyes.gif  Dekui  4u.gif



Prieš šešerius metus bandžiau auginti iš sėklų puskiparisius. Lausono puskiparisių sėklų nusipirkau Lenkijoje, nes Lietuvoje jų dar nebuvo tekę matyti parduotuvėse. Sėklas pamarkinau ir pasėjau į dėžutes kažkur vasario pabaigoje - kovo pradžioje. Ir manau, kad padariau klaidą. Reikėjo sėti po sėklytę į daigyklas, o aš patingėjau. Atvirai sakant nelabai tikėjau, kad iš viso sudigs. O jie ėmė ir sudygo. Be abejo džiaugiausi biggrin.gif Bet vasara pasitaikė labai karšta ir sausa. Kai ūgtelėjo, pabijojau iš dėžučių rauti ir sodinti į lysves, bijojau, kad tokioje sausroje pažeistomis šaknelėmis neprigis net laistant (dabar žinoma sodinčiau ir padaryčiau pavėsį). Tuo tarpu iš daigyklų būtų buvę persodinti paprasčiau, nepažeidžiant šaknų. Belaukiant vėsesnių orų, dalis tankiai sudygusių sėjinukų žuvo. Kitus rudeniop susodinau į lysves. Pirmą žiemą truputį pridengiau eglišakėmis. Puikiai peržiemojo ir augo. Tręšdavau dukart per metus. Per 5 metus kai kurie pasiekė metro aukštį. Planavau sodinti gyvatvorę. Deje, dalis jų nepakėlė praeitos šaltos žiemos.
Beje, aš pirkau Lausono puskiparisių kažkokią geltonšakę formą, bet kai sudygo, jie tikrai nebuvo geltonšakiai ir menkai panašūs į paveiksliuką ant pakelio smile.gif Taigi tokia mano patirtis auginant iš sėklų spygliuočius. Kitą pavasarį gyvatvorei planuoju pirkti vakarines tujas.
Dar bandžiau sėti kadagius ir kalnines pušaites. Deje, jie nesudygdavo.
Atsakyti
QUOTE(Ausma @ 2006 10 15, 11:02)
Prieš šešerius metus bandžiau auginti iš sėklų puskiparisius. Lausono puskiparisių sėklų nusipirkau Lenkijoje, nes Lietuvoje jų dar nebuvo tekę matyti parduotuvėse. Sėklas pamarkinau ir pasėjau į dėžutes kažkur vasario pabaigoje - kovo pradžioje. Ir manau, kad padariau klaidą. Reikėjo sėti po sėklytę į daigyklas, o aš patingėjau. Atvirai sakant nelabai tikėjau, kad iš viso sudigs. O jie ėmė ir sudygo. Be abejo džiaugiausi  biggrin.gif Bet vasara pasitaikė labai karšta ir sausa. Kai ūgtelėjo, pabijojau iš dėžučių rauti ir sodinti į lysves, bijojau, kad tokioje sausroje pažeistomis šaknelėmis neprigis net laistant (dabar žinoma sodinčiau ir padaryčiau pavėsį). Tuo tarpu iš daigyklų būtų buvę persodinti paprasčiau, nepažeidžiant šaknų. Belaukiant vėsesnių orų, dalis tankiai sudygusių sėjinukų žuvo. Kitus rudeniop susodinau į lysves. Pirmą žiemą truputį pridengiau eglišakėmis. Puikiai peržiemojo ir augo. Tręšdavau dukart per metus. Per 5 metus kai kurie pasiekė metro aukštį. Planavau sodinti gyvatvorę. Deje, dalis jų nepakėlė praeitos šaltos žiemos.
Beje, aš pirkau Lausono puskiparisių kažkokią geltonšakę formą, bet kai sudygo, jie tikrai nebuvo geltonšakiai ir menkai panašūs į paveiksliuką ant pakelio smile.gif Taigi tokia mano patirtis auginant iš sėklų spygliuočius. Kitą pavasarį gyvatvorei planuoju pirkti vakarines tujas.
Dar bandžiau sėti kadagius ir kalnines pušaites. Deje, jie nesudygdavo.


Per kiek laiko sudygo tos sėklos g.gif
Atsakyti
QUOTE(dėja @ 2006 10 15, 13:04)
Per kiek laiko  sudygo tos sėklos g.gif


Ant pakelio buvo parašyta, kad dygsta ilgai ir ne vienu metu, bet pas mane dauguma sudygo per 2-3 savaites. Net pati buvau nustebus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausma @ 2006 10 15, 13:02)
Prieš šešerius metus bandžiau auginti iš sėklų puskiparisius. Lausono puskiparisių sėklų nusipirkau Lenkijoje, nes Lietuvoje jų dar nebuvo tekę matyti parduotuvėse. Sėklas pamarkinau ir pasėjau į dėžutes kažkur vasario pabaigoje - kovo pradžioje. Ir manau, kad padariau klaidą. Reikėjo sėti po sėklytę į daigyklas, o aš patingėjau. Atvirai sakant nelabai tikėjau, kad iš viso sudigs. O jie ėmė ir sudygo. Be abejo džiaugiausi  biggrin.gif Bet vasara pasitaikė labai karšta ir sausa. Kai ūgtelėjo, pabijojau iš dėžučių rauti ir sodinti į lysves, bijojau, kad tokioje sausroje pažeistomis šaknelėmis neprigis net laistant (dabar žinoma sodinčiau ir padaryčiau pavėsį). Tuo tarpu iš daigyklų būtų buvę persodinti paprasčiau, nepažeidžiant šaknų. Belaukiant vėsesnių orų, dalis tankiai sudygusių sėjinukų žuvo. Kitus rudeniop susodinau į lysves. Pirmą žiemą truputį pridengiau eglišakėmis. Puikiai peržiemojo ir augo. Tręšdavau dukart per metus. Per 5 metus kai kurie pasiekė metro aukštį. Planavau sodinti gyvatvorę. Deje, dalis jų nepakėlė praeitos šaltos žiemos.
Beje, aš pirkau Lausono puskiparisių kažkokią geltonšakę formą, bet kai sudygo, jie tikrai nebuvo geltonšakiai ir menkai panašūs į paveiksliuką ant pakelio smile.gif Taigi tokia mano patirtis auginant iš sėklų spygliuočius. Kitą pavasarį gyvatvorei planuoju pirkti vakarines tujas.
Dar bandžiau sėti kadagius ir kalnines pušaites. Deje, jie nesudygdavo.

Su Lausono puskiparisiais situacija lygiai tokia pati,kaip ir su vakarinėmis tujomis,-ar sėsite geltonšakes,ar melsvas veisles,didžioji dalis(praktiškai 100%)sėjinukų bus patys primityviausi žali ir dar dažnai netvarkinga laja,nes "spalvotieji",jei tokių kažkiek ir išdygsta,kaip taisyklė,būna silpnesni,mažiau gyvybingi ir nunyksta per pirmuosius 1-2 gyvenimo metus.O "blatna" lajos forma,kaip ir spalvotumas-recesyviniai požymiai...-kompaktinių ar glaustašakių sėjinukų tikėtis yra naivu mirksiukas.gif Taigi veislės,norint gauti identiškus augalus, dauginamos TIK VEGETATYVIAI smile.gif
p.s. Lausono puskiparisiai Lietuvoje sėklas brandina ne ką prasčiau,kaip ir vakarinės tujos...tik jie "pramečiuoja"-gausus sėklų derlius būna ne kasmet smile.gif
Atsakyti
QUOTE(RuBy^ @ 2006 07 12, 12:01)
Dekui už atsakymą. Aš kažkaip SMARAGDU domiuosi. Net pasimečiau dabar  g.gif

Aš rugsėjo pradžioj pasodinau SMARAGD tujų sodinukus, prigijo, labai gražiai atrodo, žinau, kad šios rūšies tujų nereikes karpyti, išliks žalios žiemą, tikiuos per žiemą nenušals, dėl to apdėjau pjūvenomis. Gal kas turit pasisodinę šias tujas? Noriu sužinoti daugiau apie jų auginimą....
Atsakyti
Niekur Lietuvoje nemaciau tuju seklu arba kokiu kitokiu spygliuociu. Manau kad siais laikais is tuju sodinuku galima uzdibti. Juk pati pirkau ir augino is seklu. Net pasimeciau mano tujos paprastos gyvatvorines ir atrodo visai nepakite. Vienu zodziu kai nesupranti tai labai net puikios. biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Pavasarį planuojame sodinti tujų gyvatvorę, paprastų vakarinių žaliašakę formą, tik prie vartų galbūt keletą koloninių. Norėjau pasiteirauti, kaip paruošti joms žemę 4u.gif Šiuo metu žemė paprasta daržo, tik iš vienos pusės gana sunki ir molinga. Ar užtektų tik įterpti trąšų, skirtų tujoms, ar reikėtų juodžemio, durpių ar dar ko nors. Ypač neramina tas molis ax.gif Ir ar nebus per vėlu sodinti gegužės pabaigoje - birželio pradžioje, nes tik tuomet atvažiuos dar rudenį užsakytos tujos. Ar geriau patiems parsivežti anksčiau.
Atsakyti
Rudeni sodinom kolonijines tujas, visa eile prie tvoros. Atrodo per vasara jos laikesi, daug laisciau. Bet va per ziema pageltonavo, ir sudziuvo. Tai dabar galvoju ka cia su jom daryti. Negraziai atrodo, o ir neaisku ar prigis. Gal kai susodinom, reikejo kazkaip sutvirtinti, ar prie kuoliuku priraisioti?.. Nors mums sake, kad tujos auga bele kokioj zemej, jos nera lepios. Gal galit kazka patarti? blush2.gif
Atsakyti
O aš pasisodinau puskiparisius 4u.gif , susigundžiau maximos išpardavimu ax.gif , praėjo apie 3 sav. ir pradėjo viduje žakelės džiūt verysad.gif , kas žinot. numirs jos ar ne???? Laaaaabai gaila būtų, norėjau tręšt, ale sakė, kad NEGALIMA, dar per mažai laiko nuo pasodinimo praėjo, regis sodinau pagal visus reikalavimus....
Atsakyti
Tie iš maximos nekaip prigyja, aš turėjau tai ne kas.... doh.gif
Atsakyti
nepatinka jos man,smirda doh.gif
Atsakyti