QUOTE(cibjusa @ 2011 03 30, 10:17)
Tai 2005m žurnale "Gydymo menas" radau: nestemplinė gastroezofaginio refliukso liga.Man apie tokią ligą niekas nesakė.Ir pas mane būtent laringofaginė forma.Ir tokia atipine forma sergantiems buna susilpnėjas psi poveikis.Tai atsišviečiau krūvą lapų viską pabrauksiu ir nešiu savo šeimos gyd. ir padėsiu po nose, o tai psichine mane baigia padaryti.Labai pykstu
Spėju,kad mano diagnozė tokia taip pat

o jau gydo,gydo... Išskyrus,kad nuo rūgščių dar guzas išauga dešinėj ir trukdo gyvent,baisu jį kas dieną jaust,o gydytoja tik pažvingauja,išsigalvoji ponia ligas,išsigalvoji.
Papildyta:
Nestemplinė gastroezofaginio refliukso liga
Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) patologinio gastroezofaginio refliukso sukelti simptomai ir morfologiniai stemplės ir/ar kitų organų pokyčiai, bloginantys gyvenimo kokybę. GERL vis dažniau diagnozuojama visame pasaulyje, ypač gerai ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse, todėl šią patologiją galima vadinti civilizuotų kraštų liga. Tai gali būti susiję ne tik su padidėjusiu sergamumu, bet ir su žinių apie šios ligos klinikines formas bei tyrimo metodus plitimu, pagerėjusia diagnostika.
Pakankamai gerai žinoma ir ištirta standartinė arba tipinė GERL, pasireiškianti tipiniais simptomais rėmeniu, atpylimais rūgščiu turiniu, raugėjimu, regurgitacija, pykinimu. Endoskopu gali būti nustatomas erozinis pepsinis ezofagitas, tačiau apie 50 procentų atvejų endoskopinių pakitimų stemplėje nerandama.
Tačiau vis daugiau rašoma apie netipinius GERL požymius. Vis dažniau į gastroenterologus kreipiasi ANG gydytojai, pulmonologai ar net stomatologai, prašydami konsultuoti gastroezofaginio refliukso ligos diagnozės ir gydymo klausimais. Nestemplinio refliukso sukelta liga gali būti vadinama nestempline GERL, atipine GERL, ekstraezofagine GERL.
Klasifikacija
Galima išskirti keletą nestemplinės GERL formų:
Laringofaringinė forma
Bronchinė-pulmoninė forma
Stomatologinė forma
Krūtinės skausmų forma
Patogenezė
Vienas iš svarbiausių etiopatogenezinių mechanizmų tiesioginis refliuksato poveikis sričiai aukščiau stemplės. Skrandžio turinys, kurio pH paprastai būna <4, labai agresyvus burnos, nosiaryklės, gerklų gleivinei. Sukeliamas vietinis dirginimas, jei refliuksate yra ir tulžies ar pankreatinių sulčių priemaiša tai gali veikti dar labiau žalojamai. Nėra tiksliai žinoma, koks pH yra žalingas, kaip dažnai turi vykti refliuksai, kiek laiko jie turi trukti, kad sukeltų gleivinių pakitimų ir simptomų. Tai gali būti susiję ir su apsauginių funkcijų susilpnėjimu stemplės motorikos sutrikimais, seilių gamybos sutrikimais, nepakankama gleivinės apsaugine funkcija (regeneracija), gretutiniais gleivinę žalojančiais ir kraujotaką bloginančiais veiksniais (rūkymu, alkoholiu, karštu, pikantišku maistu, gretutiniais medikamentais ir kt.). Svarbus ir alerginis mechanizmas, ypač bronchinės-pulmoninės GERL formos patogenezėje.
Netipinių GERL simptomų išsivystymui svarbus ir refleksinis atsakas į apatinio stemplės trečdalio dirginimą atpilamu skrandžio turiniu. Šį ryšį užtikrina klajoklis nervas, sudarytas iš motorinių, juntamųjų ir parasimpatinių skaidulų, inervuojantis ryklę, stemplę, gerklas, išorinę klausomąją landą, širdį, bronchus, plaučius. Tuo galima paaiškinti netipinės GERL formos simptomų įvairovę. Aukštas gastroezofaginis refliuksas agresyviu turiniu gali dirginti nervų galūnes ir sukelti refleksinius kvėpavimo takų spazmus, kraujotakos sutrikimus, o kartu ir simptomus (laringospazmą, bronchospazmą, skausmo pojūtį ir kt.). Labai svarbus ir viršutinio stemplės sfinkterio tonuso sumažėjimas bei jo koordinuotos funkcijos. Galvojama, kad nestemplinės GERL formoms pasireikšti labai svarbus patologinis naktinis refliuksas, nes pacientui esant horizontalioje padėtyje refliuksatui daug lengviau patekti aukščiau stemplės.
Laringofaringinė forma
Tai dažniausiai pasireiškianti nestemplinės GERL forma. Dėl topografinių ir fiziologinių ypatumų ryškiausi nestemplinio refliukso nulemti pokyčiai atsiranda gerklose. Stemplės kaklinės dalies viršutinį galą nuo užpakalinės gerklų jungties skiria tik nedidelė gleivinės raukšlė, todėl nestemplinio refliukso metu refliuksatas pirmiausia patenka į gerklas. Ryklės ir gerklų gleivinės reakcija į atpilamą skrandžio turinį nulemia morfologinių pokyčių išsivystymą kontaktiniuose paviršiuose, kadangi skrandžio turinys nėra įprasta terpė kvėpavimo takų gleivinei. Veikiant refliuksatui, iš pradžių atsiranda gleivinės paburkimas, paraudimas, padidėja gleivių sekrecija, vėliau, tai priklauso nuo gleivinės reakcijos, vystosi nespecifinė gleivinės hiperplazija (granuliozinis mukozitas, granulomos ir kt.). Kai kuriais atvejais dėl ilgalaikio nestemplinio refliukso poveikio kvėpavimo takuose išsivysto stenozė: užpakalinės gerklų jungties, poklostinės srities, trachėjos. Reakcija į refliuksatą nėra vienoda visiems individams. Įrodyta, kad ir sveikiems asmenims nustatomas refliuksas į ryklę, gerklų apžiūros metu diagnozuojami GERL būdingi užpakalinės gerklų dalies sudirginimo požymiai, nesukeliantys jokių negalavimų. Manoma, kad skirtingą reakciją į refliuksatą bei morfologinę išraišką gali lemti individualus asmenų ryklės ir gerklų gleivinės atsparumas atpilamam skrandžio turiniui bei nevienoda gleivinės regeneracija.
Didžiausia refliuksato ekspozicija tenka užpakalinei gerklų daliai (vedeginiams gumburams, tarpvedeginei išpjovai, prieangio ir balso klosčių užpakaliniams trečdaliams), kur dėl kontaktinio refliuksato poveikio išsivysto nespecifinis gleivinės uždegimas. Šie pokyčiai vadinami užpakaliniu laringitu (laryngitis posterior), arba refliuksiniu laringitu.
Literatūroje nurodoma, kad su GERL susiję 410 proc. lėtinių nespecifinių gerklų ligų. Pagal J.Koufman (1995), GERL yra beveik dviejų trečdalių gerklų ligų priežastis ar reikšmingas jų išsivystymo kofaktorius. Su laringofaringine GERL forma galima susieti šiuos morfologinius pokyčius:
Faringitas
Lėtinis užpakalinis laringitas
Kontaktinė opa/granuloma
Gerklų-trachėjos stenozė
Gerklų vėžys
Užpakalinės gerklų jungties stenozė
Vedeginio gumburo fiksacija
Balso klosčių mazgeliai, cista, vagelė
Polipoidinė balso klosčių degeneracija
Laringomaliacija
Gerklų papilomatozė
Leukoplakija, keratozė
Ši ligos forma gali pasireikšti šiais simptomais
balso prikimimas,
krenkštimas,
gerklės perštėjimas
gleivių pojūtis ryklėje
kąsnio jausmas gerklėje
Paprastai ryte simptomai stipresni, per dieną išsikrenkščiama. Kai kuriuos ligonius vargina dažnas peršalimas (angina, faringitas).
www.medicine.lt