Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip iš kirvio košę išvirti....

QUOTE(angi @ 2009 08 18, 13:22)
bet is esmes, tai yra subproduktai. cia tik mes juos megstam ir vertinam, uzsienyje ju nepardavineja, ir vedaru niekur negautume tongue.gif

sirdys skanu, o su skrandukais nemoku elgtis  unsure.gif


Skrandukus verdu su prieskoniais apie 1 val. Tuomet sumalu (jei idariui) arba su baltu grietines padazu (supjaustau smulkeniais gabaliukais). Vlagome su bulvemis. thumbup.gif
Arba dar.... is skranduku ir sirdeliu darau tokius kotletukus: gatavus (isvirtus) produktus sumalu + kepintas svogunas + 1 kiausinis. Form. kotletukus, apvolioju dziuves. ir apkepu. Tinka su darzovemis. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2009 08 18, 13:27)
na ne visi su aukstu spaudimu ir padidejusi cholesteroklio kieki turi  4u.gif  bet, kaip ir sakaiu - sveika, bet saikingai.
vyresniam amziui vienetai neturi smile.gif man paciai sirdeles, kepeneles, liezuviai patinka. Is sirdeliu padarius idara dedu ji tarp vafliu ir kepu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2009 08 18, 13:26)
cia klausimas, kiek sveikiau - 100 gramu sirdeliu turi du trecdalius paros cholesterolio normos, zmogui su aukstu spaudimu cholesterolis...  Ju pliusas del vitamino B kiekio - tame paciame 100 gramu sirdeliu  visos paros norma 4u.gif
laikausi nuomones, kad reikia valgyti viska - kuo ivairesni maista, o kas per daug nesveika 4u.gif



jei jau prabylote apie cholesteroli, tai yra arbatzoliu flavonoidai, kurie puikiai juos neutralizuoja. Tad suvalgote sirdeliu, veliau atsigaivinate metos arba juoda arbata ir pamirstate apie CH.
Dar paminesiu ir darzoves, kurios turi aktyviu flavonoidu: salotos, spinatai, svogunai, cesnakai.
Atsakyti



QUOTE(fuksė @ 2009 08 18, 13:30)
Skrandukus verdu su prieskoniais apie 1 val. Tuomet sumalu (jei idariui) arba su baltu grietines padazu (supjaustau smulkeniais gabaliukais). Vlagome su bulvemis.  thumbup.gif
Arba dar.... is skranduku ir sirdeliu darau tokius kotletukus: gatavus (isvirtus) produktus sumalu + kepintas svogunas + 1 kiausinis. Form. kotletukus, apvolioju dziuves. ir apkepu. Tinka su darzovemis.  thumbup.gif



aciu uz receptuka, bandysiu susidraugaut su skrandukais 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(fuksė @ 2009 08 18, 13:37)
jei jau prabylote apie cholesteroli, tai yra arbatzoliu flavonoidai, kurie puikiai juos neutralizuoja. Tad suvalgote sirdeliu, veliau atsigaivinate metos arba juoda arbata ir pamirstate apie CH.
Dar paminesiu ir darzoves, kurios turi aktyviu flavonoidu: salotos, spinatai, svogunai, cesnakai.
mano cholesterolis normalus, spaudimas 50/100 dazniausiai, retai pasiekia 60/110 smile.gif
Apie cholesteroli su paaukstintu spaudimu problemu turintys neuzmirs niekaip - mamai spaudimas vienakart po pietu is netinkamu produktu iki 170-180 soko - net ir labai pasistengus nebutu spejus arbata isgert, greituke greitesne buvo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(fuksė @ 2009 08 18, 13:24)
blynukai karta i men... ir cia budas sutaupyti? Lasas taupymo juroj. mirksiukas.gif
Del kalakutienos: siulyciau niekam nieko nesakyt, o i raciona itraukti pomazu sia mesa. Kam skelbti is ko padaryta? Stai as SM pasiulytus kotletukus is avizu padariau, MB pradejo nosim sukt (kruopu jokiu nepernesa)... sakau soja ir esk.  biggrin.gif



siandien ivepimas diskutuot pagavo lotuliukas.gif

jei rimtai, tai aisku, blynukai karta per men lasas juroj. bet jei zm skiria maistui maziau, nei mes galim suvok, ir ziurint i temos antraste, ,, ekstremalus taupymo budai'', tai ta galva cia tinka. jei ner lt, o valgyt visvien reik, tai sueis ir galva kad ir kasdien verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2009 08 18, 13:55)
mano cholesterolis normalus, spaudimas 50/100 dazniausiai, retai pasiekia 60/110 smile.gif
Apie cholesteroli su paaukstintu spaudimu problemu turintys neuzmirs niekaip - mamai spaudimas vienakart po pietu is netinkamu produktu iki 170-180 soko - net ir labai pasistengus nebutu spejus arbata isgert, greituke greitesne buvo smile.gif



Siulyciau Jusu mamai visiskai atsisakyti mesos, vartoti ja per sventes. Bet kuri mesa hipertonikams pavojinga, o ypac kiauliena.
O Jusu spaudimas labai zemas - ar pakankamai vartojate skysciu?

Na aisku turint sveikatos problemu sunku taupyti maisto saskaita.
Papildyta:
QUOTE(angi @ 2009 08 18, 13:57)
siandien ivepimas diskutuot pagavo  lotuliukas.gif

jei rimtai, tai aisku, blynukai karta per men lasas juroj. bet jei zm skiria maistui maziau, nei mes galim suvok, ir ziurint i temos antraste, ,, ekstremalus taupymo budai'', tai ta galva cia tinka. jei ner lt, o valgyt visvien reik, tai sueis ir galva kad ir kasdien verysad.gif


ner lt. - tuomet jau geriau bulves ir kasdien, bet ne pig galva.
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2009 08 18, 13:55)
Apie cholesteroli su paaukstintu spaudimu problemu turintys neuzmirs niekaip 

auksto spaudimo priezasciu gali buti ivairiu...
mano kraujo spaudimas periodiskai buna laabai aukstas, su cholesteroliu problemu niekada nebuvo...
taigi kartais sirdeliu virtu valgau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2009 08 18, 14:07)
auksto spaudimo priezasciu gali buti ivairiu...
mano kraujo spaudimas periodiskai buna laabai aukstas, su cholesteroliu problemu niekada nebuvo...
taigi kartais sirdeliu virtu valgau  ax.gif



Velniop.... geriau
OOO, imesk dar kokiu recepteliu, zinau, kad dar turi zapase mirksiukas.gif
Atsakyti
Na ir aš gan dažnai primąstau įvairių taupymo būdų ax.gif Gyvename gan kukliai, o mano mintys dažniausiai kažkur toli kur šilta ir auga palmės lotuliukas.gif Na tai ir tenka suktis biggrin.gif Gerai, kad maniškis neišrankus ir suvalgo viską ką padarau... Tai štai vakar vėl prisiminiau tokį patiekalą: išverdu pokiuką makaronų, juos pagardinu prieskoniais.( Vakar neradau makaronų - tai tiko ir picos thumbup.gif ) Sudedu į kepimo formelę. Ant viršaus užpilu kepintų svogūnų ir truputį kokios parūkytos dešros ar dešrelių. Vakar dar radau kažkokių troškintų pomidorų, tai ir tuos sudėjau blush2.gif , nors šiaip tai tomato užpilu. Na ir dar ant viršaus sūrio patarkavau. Viskas 4u.gif Galima pakaitinti mikrobangėje, galima ir orkaitėje (kad išsilydytų sūris.)
Šis patiekalas gavosi maždaug 8 litai. Valgėme vakar vakare ir į darbą įsidėti pietums dar užteko. Manau visai neblogai g.gif
Atsakyti
QUOTE(fuksė @ 2009 08 18, 14:04)
Siulyciau Jusu mamai visiskai atsisakyti mesos, vartoti ja per sventes. Bet kuri mesa hipertonikams pavojinga, o ypac kiauliena.
O Jusu spaudimas labai zemas - ar pakankamai vartojate skysciu?
Na aisku turint sveikatos problemu sunku taupyti maisto saskaita.
Papildyta:
ner lt. - tuomet jau geriau bulves ir kasdien, bet ne pig galva.
mano mamos spaudimas buvo toks kaip mano iki jos 46 gimtadienio. Dabar ji tikra gurmane - net is virto kiausinio tryni iskrapsto ir ismeta smile.gif
Skysciu vartoju pakankamai - spaudimas matyt genetikos reikalas. Juokinga ziuret, kai nauja gydytoja is trecio karto patiki, kad teisinga spaudima mato biggrin.gif viena dar studiju laikais kita spaudimo matuokli ejo atsinest biggrin.gif
Eleuterokokas, guarana, kofeinas ir zensenio ekstraktai nuo vaikystes pazistami smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Fanatikute @ 2009 08 17, 22:04)
O del lasisu farso, tai labai nusivyliau smile.gif Bandziau idealius kotletukus iskept, bet nieks seimoj nevalge doh.gif tik suo, bet ir tas nelabai 4u.gif Yra toks riebumo kvapas nuo tos lasisos ir kazkoks mums nepriimtinas skonis schmoll.gif Po to dar bandziau su mesa maisyt, bet ir nepatiko, vis tik reikia but gurmanams tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif Nors kitokios zuvies kotletus valgo visa seima thumbup.gif Ypac skanu  juros eserio farsas 4u.gif  thumbup.gif

Kazkodel isvydus ta lasisu farsa panasiai ir pagalvojau.... Ne, gal nepirksiu as jo schmoll.gif
O mano kirvio kose sia savaite buvo tokia: praeita savaite pagautos( isvalytos ir isimestos i saldikli) smulkios mazos ezero zuveles (eseriukai,kuojos,raudes) . Idejau perliniu kruopu, morka, bulve, daug krapu, kitos zalumos ir gavosi puikios zuvienes pilnas puodas uz 0 lt biggrin.gif ( visko turejau spintelese).
Atsakyti