Įkraunama...
Įkraunama...

Ar tikrai mylite savo antrąsias puses?

QUOTE(liute @ 2009 01 28, 10:26)
1. instinktyvus elgesys yra būdingas gyvūnams, žmogus gi nuo gyvūno skiriasi tuo, jog jo sprendimai yra paremti protu ir pasirinkimo laisve.

Pvz.
2. sunervino mane kaimynu bobutė ką tik (mol laiktinė nešvari), jei sekčiau savo "instinktu" kuris liepia man pašalint susierzinim objektą, nueičiau į virtuvę, pasiimčiau mėsai daužyti plaktuką ir objektas daugiau nebeerzintų.

3. mano vaikas grįžo su guzu iš mokyklos vakar, "instinktas" liepia apginti savo jauniklį, turbūt turėčiau įkalt tris guzus tam, kas nuskriaudė?

4. vakar pamačiau parduotuvėj tooooki och berniuką, ir (ofc.) viskas sudrėko. Jei sekčiau savo "instinktu" būčiau permiegojus su juo. Tiek kartų kiek norėtųsi.

5. Taip, daug žmonių instinktą stato virš proto ir laisvės pasirinkti, ir deja jų gyvenimas nedaug skiria nuo gyvūno.  Įdomiausia, jog ignoruodamas savo teisę rinktis, žmogus visvien pasirenka, pasirenka nesirinkti.

1. Čia tik žmogui atrodo, kad jis renkasi. Iš tiesų jis nesirenka nieko.
2. Jūs bijote pasekmių. Ar esate mačiusi kaip treptelėjus koja mažas šuniukas bėga nuo jūsų, bet vis tiek aploja - tai čia jūs. O vat jei būtų didelis šuo, tuomet manau jūs nebandytumėte trepsėti kojomis.
3. Jūs tikriausiai neįkalsit (nors nesu tuo tikras), tačiau eisite į mokyklą, aiškinsitės su mokytojais, "skriaudiko" tėvais, policija, vaikų psichologais ir tt. Taigi jūs darysite tą patį, tik kitaip.
4. Kodėl nepermiegojote? Ar galite sau sąžiningai atsakyti į šį klausimą?
5. O jūsų gyvenimas skiriasi nuo gyvūno gyvenimo? Beje - ar turite naminių gyvūnėlių? Išskyrus tarakonus.
Atsakyti
QUOTE(liute @ 2009 01 28, 11:26)




Pvz.
sunervino mane kaimynu bobutė ką tik (mol laiktinė nešvari), jei sekčiau savo "instinktu" kuris liepia man pašalint susierzinim objektą, nueičiau į virtuvę, pasiimčiau mėsai daužyti plaktuką ir objektas daugiau nebeerzintų.

mano vaikas grįžo su guzu iš mokyklos vakar, "instinktas" liepia apginti savo jauniklį, turbūt turėčiau įkalt tris guzus tam, kas nuskriaudė?

vakar pamačiau parduotuvėj tooooki och berniuką, ir (ofc.) viskas sudrėko. Jei sekčiau savo "instinktu" būčiau permiegojus su juo. Tiek kartų kiek norėtųsi.




1. Pyktis.
Tai nera instinktas.

2. Kerstas.
Tai nera instinktas.

3. Poravimasis.
Stoviu as kaiptai vakar Rimi prie kasos....
Atsakyti
QUOTE(blondinas Nr.121 @ 2009 01 28, 10:44)
1. Pyktis.
  Tai nera instinktas.

2. Kerstas.
  Tai nera instinktas.

3. Poravimasis.
    Stoviu as kaiptai vakar Rimi prie kasos....


......ir..... g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 01 28, 08:42)
1. Čia tik žmogui atrodo, kad jis renkasi. Iš tiesų jis nesirenka nieko.
2. Jūs bijote pasekmių. Ar esate mačiusi kaip treptelėjus koja mažas šuniukas bėga nuo jūsų, bet vis tiek aploja - tai čia jūs. O vat jei būtų didelis šuo, tuomet manau jūs nebandytumėte trepsėti kojomis.
3. Jūs tikriausiai neįkalsit (nors nesu tuo tikras), tačiau eisite į mokyklą, aiškinsitės su mokytojais, "skriaudiko" tėvais, policija, vaikų psichologais ir tt. Taigi jūs darysite tą patį, tik kitaip.
4. Kodėl nepermiegojote? Ar galite sau sąžiningai atsakyti į šį klausimą?
5. O jūsų gyvenimas skiriasi nuo gyvūno gyvenimo? Beje - ar turite naminių gyvūnėlių? Išskyrus tarakonus.

1. Nesirinkti irgi pasirinkimas.
2. 3. 4. atsakymas vienodas, ir labai paprastas. Pasėkmių aš nebijau, esu pakankamai protinga viską sutvarkyti taip kad niekas nieko niekada nesužinotų, bet nenorių to daryti, nes žinau, jog.. laimės tai man neatneš. Po to nebus geriau, paprastais žodžiais tariant. Arba "labai trumpai bus labai gerai o labai ilgai - labai blogai" (cituoju nes ne mano žodžiai smile.gif, bet super). Kaina per didelė tskant už tokį mažą dalyką. Ir nemokėti jos aš PASIRENKU.
O, jei turite omeny, jog "pasekmės" ir yra tai, kaip aš jausiuos (na kai žinosiu, ką padariau tik aš), tuomet tai irgi ne BAIMĖ. Lygiai taip pat, kaip ne baimė yra tai, jog nukeldama puodą neimu jo plika ranka o pasiimu puodkėlę. Tai ne baimė, o racionalus sprendimas.
5.a. Gyvūnas tokioj situacijoj elgtųsi pagal išmoktą elgesio modelį - dresūra, arba pagal jo biologinei rūšiai būdingus bendrus elgesio standartus - instinktas. Aš gi sąmoningai renkuosi, analizuodama, darydama prielaidas, hipotezes ir išvadas, kurios padeda man numatyti busimas mano pasirinkimo pasėkmes. Tame gyvenimo ir grožis yra, jog reikia ir gali nuolat balansuoti, nėra dviejų vienodu upių.
5.b. Šiuo metu neturiu gyvūno, tiesiog gyv. s1lygos yra tokios,jog gyvūnui tai būtų kančia, tačiau labai noriu. Iki universiteto visad turėjau daug naminių gyvūnų. Labiausiai myliu šunis ir kates.
Atsakyti
QUOTE(liute @ 2009 01 28, 11:12)
Lygiai taip pat, kaip ne baimė yra  tai, jog nukeldama puodą neimu jo plika ranka o pasiimu puodkėlę. Tai ne baimė, o racionalus sprendimas.

Ar galite nuspręsti nukelti puodą pikomis rankomis? Sakysite, kad galite - bet kodėl taip nesprendžiate? Nes žinote, kad nudegsite. Tai ar galite teigti, kad jūs sprendžiate? Kad turite sprendimo laisvę? Iš tiesų jūs jos neturite, nors galite raminti save "taip, aš galiu paimti puodą ir plika ranka".

Pagrindinis dalykas, kurį jums reikėtų suvokti yra toks - jūs negalite pasielgti kitaip, nei kad elgiatės. Manau tai akivaizdu. Pripažinus tai tenka pripažinti ir pasirinkimo nebuvimą. Jei jūs negalite pasielgti kitaip, nei jūs elgiatės, reiškia jūs neturite pasirinkimo elgtis kitaip.

Pagalvokit.
Atsakyti
QUOTE(blondinas Nr.121 @ 2009 01 28, 10:38)
Lietuviu kalba yra per daug skurdi sitam reikalui...

Taip, bet kuri kalba yra skurdi, ir labai. Ir ne tik pojūčiams apibūdint.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 01 28, 09:44)
Ar galite nuspręsti nukelti puodą pikomis rankomis? Sakysite, kad galite - bet kodėl taip nesprendžiate? Nes žinote, kad nudegsite. Tai ar galite teigti, kad jūs sprendžiate? Kad turite sprendimo laisvę? Iš tiesų jūs jos neturite, nors galite raminti save "taip, aš galiu paimti puodą ir plika ranka".

Pagrindinis dalykas, kurį jums reikėtų suvokti yra toks - jūs negalite pasielgti kitaip, nei kad elgiatės. Manau tai akivaizdu. Pripažinus tai tenka pripažinti ir pasirinkimo nebuvimą. Jei jūs negalite pasielgti kitaip, nei jūs elgiatės, reiškia jūs neturite pasirinkimo elgtis kitaip.

Pagalvokit.


Medini, as galiu pasirinkti nudegti, bet nesirenku.
Ar tai reiskia jog negaliu pasirinkti? Atvirksciai, tai akivaizdziai parodo pasirinkimo vykdyma. (juk galima situacija, kad jei puodui gres isbegimas, ciupsiu ir plika ranka, jei puodkeles nebus salia. Paskui pakisiu pirstus po vandeniu ir po 2 min viska pamirsiu.)
Tai - faktas.
klausimas "kodel?" jau individo apraiska slypinti uz veiksmo.

zmogus visada renkasi ir daro tai, ko is nori. deja..
laisvos valios egzistavimo issigynimas nepades jei norit islikti tiesus pat sau.

Pagalvokit.
O dar geriau paskaitykit protingesniu uz save (ir mane) mintis sia tema, jei jums tikrai tai rupi.
Atsakyti
QUOTE(liute @ 2009 01 28, 12:41)
zmogus visada renkasi ir daro tai, ko is nori. deja..

Šitame teiginyje yra neigimas. Žmogus negali nedaryti to, ko jis nedaro. Jei jūs griebsite puodą plikomis rankomis tai reikš, kad jūs negalėjote negriebti. Pasirinkimo nėra.
Vienintelis dalykas, kai žmogus gali nedaryti to, ko jis negali nedaryti - mesti monetą. Bet prieš tai reikia padirbėti su savimi ir pasirįžti daryti taip, kaip lems atsitiktinumas. O kartais tai labai labai nelengva.
Atsakyti
QUOTE(liute @ 2009 01 28, 13:41)

O dar geriau paskaitykit protingesniu uz save (ir mane) mintis sia tema, jei jums tikrai tai rupi.


o kaip zinot, kad tos mintys priklauso protingesniam?
Atsakyti
QUOTE(blondinas Nr.121 @ 2009 01 28, 10:50)
o kaip zinot, kad tos mintys priklauso protingesniam?


jei tai ne retorinis klausimas, galite dar kartą paklausti i až, galbūt suradus laiko ir atsakysiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(liute @ 2009 01 28, 13:58)
jei tai ne retorinis klausimas, galite dar kartą paklausti i až, galbūt suradus laiko ir atsakysiu smile.gif


kuo skiriasi vyras nuo moters?
Vyras, i savo uzduota klausima, visada nori isgirsti atsakyma.
Atsakyti
QUOTE(blondinas Nr.121 @ 2009 01 28, 11:14)
kuo skiriasi vyras nuo moters?
Vyras, i savo uzduota klausima, visada nori isgirsti atsakyma.


Kaip tai padaryti, jūs žinot.
Negadinkim temos, gal dar grįš diskusija į savo vėžes wink.gif.
Atsakyti