Įkraunama...
Įkraunama...

Negražiausias kada nors girdėtas vardas II

Pasibaigė ana tema, tad nusprendžiau pratęsti diskusijas. Ko gero, ši tema panaši į "Kokio vardo niekada nesuteiktumėt savo vaikui" smile.gif

taigi pradėsiu nuo to, jog svajojom su vyru išrinkti gražų lietuvišką vardą, na ir puolėm knygynuose ieškoti žodynėlių. Keliuose knygynuose visai jų nebuvo, o viename radome ne lietuviškų, bet vis dėlto vardų žodyną. Ir prasidėjo komedijos...

(Mano nuomone, vardas- subtilus dalykas, bet kodel būdami lietuviais, turim rinkti vardus vaikams iš šumerų ar indų populiariųjų, ar tiesiog kodėl pateikiami vertalai iš anglų kalbos, o komentarai neprofesionalūs? Na, pamatysit patys, žodyno autoriaus neskelbiu.)

Sakykim, mergaičių vardai:

Agapeta- gr. "mylimoji".
Agripina - gr. " gimusi kojomis į priekį "(?? blink.gif )
Aimė - pranc "įsimylėjusi"
Ajnana- ind. "neišmanėlė" blink.gif
Akakija- lot "akacija"
Amfitrionė - gr. "vaišingoji"
Anapurna- ind. sotumo deivė
Apsuona - pagaliau lietuviškas bigsmile.gif
Ardvisura- iran."tauri"
Atritonė - gr. "nenugalima" (vaikai pravardžiuos a-Tritonė g.gif )
Aukspirta- lietuviškas upėvardis.

Einam prie B raidės lotuliukas.gif

Babsė- angl.dem. iš Barbora (??)
Barbalė- gruz.saulė (deivė)
Birvėta- valio, lietuviškas, iš upėvardžio lotuliukas.gif
Blaisė- lot "mikčiojanti" blink.gif
Chabatė- egipt. "dangaus valdovė"
China - iš polinez. "balta, skaisti". (Made in China doh.gif )
Chlora
Čosansina - ind. "protėvių dvasia"
Domiseda- lot "namisėda" (wow)
Džadža- iš abchaz. "apkūni" doh.gif



ir t.t.t..... kai turėsiu laiko, įkelsiu ir kitom raidėm prasidedančius vardus, pritaikytus lietuviškoms šeimoms, kurios ieško, kaip pavadinti savo kūdikius lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kycia: 29 sausio 2009 - 15:27
Čia tai bent. Tikiuosi neatsiras mamyčių, kurios parinks vaikams tokius vardus (nors....).
Atsakyti
Aukspirta man patiko biggrin.gif doh.gif

Dar "neblogi" iš paprastesnių, neegzotiškų:
Juozapota
Sebastijonas
Scholastika
Teodozija lotuliukas.gif
Barnabas
Tulgedas
Prudencija
Simplicijus thumbup.gif
Euzebijus
Zefirina
Protenis blink.gif
Eufrenija (gerai rimuojasi su šizofrenija)
Aliodija
Gracijonas
Atsakyti
Zefirina biggrin.gif
Atsakyti
Pulcherija. Išvertus iš lotynų kalbos būtų Gražina rolleyes.gif
Atsakyti
Žinau istoriją apie kažkokią moteriškę, kuri savo dukrą pavadino Fekalija (nežinojo tikrosios žodžio reikšmės). Nežinau, kiek čia tiesos, bet vargšas vaikas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(JuicyTube @ 2009 02 03, 21:57)
Žinau istoriją apie kažkokią moteriškę, kuri savo dukrą pavadino Fekalija (nežinojo tikrosios žodžio reikšmės). Nežinau, kiek čia tiesos, bet vargšas vaikas  biggrin.gif

Anokia čia naujiena irnesakyk.gif Fekalija - vienas populiariausių vardų Lietuvoje cool.gif Apie tą vargšelę šitokiu vardu yra girdėjus didžioji dalis lietuvių. Tik kol kas nė vienas nesugebėjo jos dokumentų parodyti mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(JuicyTube @ 2009 02 03, 20:57)
Žinau istoriją apie kažkokią moteriškę, kuri savo dukrą pavadino Fekalija (nežinojo tikrosios žodžio reikšmės). Nežinau, kiek čia tiesos, bet vargšas vaikas  biggrin.gif

vbs? bigsmile.gif
Atsakyti
zinau viena mergaite pavadinta Agonija. siaubas... schmoll.gif
Atsakyti
Apolinaras biggrin.gif biggrin.gif Adolfas- asociacija aiski visiems biggrin.gif
Atsakyti
Man kažkodėl schmoll.gif Rigonda doh.gif gal dėl to,kad pažįstu vieną tokia doh.gif
Zefirina doh.gif

Gajus doh.gif
Atsakyti
Man tai kazkodel Albinas pats negraziausias, man toks molis molis atrodo doh.gif

O laikrastyje skaiciau apie moteri
Eulalija Scholastika - tipo 2 vardai.

Nes anksciau kai gimdavo seimai nioliktas vaikas tie vardu nesugalvodavo ir kunigelis jau koki parinkdavo is kalendoriaus vardeli toki zmogelis ir turedavo rolleyes.gif
Atsakyti