QUOTE(paštininkė @ 2022 12 23, 21:39)
tai kad tas eglutes vokiečiai pradėjo puošt gal XVI amžiuj, bet tai niekaip nesisieja su Saulėgrįža, kuri, kaip sakiau, yra pirmiausia astronominis faktas - švilpt jai ant visų eglučių
Saulėgrįža - yra, buvo ir bus - kol Saulės sistema bus.
Eglučių jau gali ir nebūt.
Monteverte, tu visiškai nesuvoki esminių dalykų, o kažkokias detales - suabsoliutini, mistifikuoji. Tai negerai. Pasigilink daugiau į astronominius dalykus, jei jau ta Visata tau rūpi.
Eglučių jau gali ir nebūt.
Monteverte, tu visiškai nesuvoki esminių dalykų, o kažkokias detales - suabsoliutini, mistifikuoji. Tai negerai. Pasigilink daugiau į astronominius dalykus, jei jau ta Visata tau rūpi.
istorike tu susivokusi, apsijuokusi iki ausų
Ancient Egyptians used to decorate the temples dedicated to Ra, the god of the sun, with green palm during the Winter Solstice. O pas mus tai palmės neauga, eglės, pušys, visžaliai
Long before Christianity appeared, people in the Northern Hemisphere used evergreen plants to decorate their homes, particularly the doors, to celebrate the Winter Solstice.
Papildyta:
QUOTE(Amadėja* @ 2022 12 23, 21:57)
<p>Saulėgrįžą tikrai ne prie miesto eglės reiktų švęsti, o miške prie laužų.</p>
šiaip jau pagal šiuolaikinio žmogaus galimybes
tai gal ir per Kūčias eik į savo tvartą ir klausykis ar tavo gyvuliai šneka? (kai net neturi to tvarto
esmė yra suprasti viso to prasmę, tradiciją ir ją pritaikyti savame, šiuolaikiniame gyvenime







