Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetacinė distonija III

tiesiog tokia nervu sistema, kad i kiekviena stresa reaguoja fizinius negalavimus sukeldama.... doh.gif

"Neadekvatus jautrumas, savireguliuojančios sistemos sutrikimas dažniausiai vadinamas vegetodistonija, arba somatoformine autonomine disfunkcija. Jautrius žmones beveik nuolat vargina įtampa, nerimas, dažnai pasireiškia pseudokūniški simptomai – skauda galvą, trūksta oro, atsiranda dusulys, padažnėja širdies plakimas, pulsas, duria širdį, skrandį, pakyla kūno temperatūra, bet galūnės išlieka šaltos ir drėgnos. Jie yra labai kūrybingi, energingi ir darbingi, nors išoriškai atrodo ramūs ir lėtoki."
Atsakyti
Sveiki! As taip pat turiu sia problema. Kai buvo 16 metu turejau problemu su krauju, leukocitu kiekis per didelis, jausdavausi lyg vaiksciodama ne zeme o padebesiais, silpnumas,nerimas, saltos ir prakaituotos rankos.Viskas praejo savaime po kokiu metu..Veliau prasidejo tas pats tik,kad su zarnynu. Jausdavau diskomforta, ivairiose situacijose ,mokykloje atrodydavo ,kad vis noriu lekti i tualeta, prasidedavo nerimo priepoliai. Tai taip pat praejo..
Dabar esu studente ,man 20 metu, ir jau trecia savaite kaip viskas perejo i sirdi. Viena nakti negalejau uzmigti nes stipriai plake sirdis, issigandau ir prasidejo panikos priepolis..Antra nakti tas pats..panika uzeidavo ir dienos metu.Pasidariau tyrimus - sirdis sveika. Bet iki siol gyvenu su nemaloniais sirdies pojuciais. Pulsas normalus, taciau jauciu sirdi plakant.Atsigulu i lova ir girdziu ja, arba tesiog dienos metu kazka veikiu ir pradedu jausti jos stiprius duzius i krutine.Ir dabar tai tesiasi nuolatos :] Kartais uzeina ir nerimo ir panikos priepoliai, kad tik kazkas jai neatsitiktu.
Stai taip ir gyvenam ir tikimes pasveikti, taip pat visiems kitiems turintiems sia problema linkiu su ja susidoroti, tureti valios ir nepasiduoti. Laikykites !
Atsakyti
Sveikute Jully 4u.gif gal kurios nors noretumet skype pasikalbeti smile.gif su sia liga butina sportuoti, stiprinti sirdi, tuo paciu kraujotaka ir raumenis, nes nervai per situos galus pojuciais gali labai net kirsti.

http://www.psichiatr...ikimu-simptomus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Yadhira: 22 kovo 2011 - 17:21
Zinoma, jei kas norit pabendrauti ir pasidalinti sios ligos ispudziais, galit rasyti, gal turesim vieni kitiems patarimu is patirties. Mano skype julytee1 :]
Atsakyti
Sunkiai kvepuoju siandien, atrodo, kad dustu... blogai kazkaip su kvepavimu. viskas del to kad susipykau su brangiuoju cry.gif verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
Sveiki. Neesu mama, bet rasau ieskodama patarimo ir pagalbos. Jau 3ejus metus jauciu sios ligos simtomus. Nerima, panikos priepuolius, skausmus krutines srityje, staiga atsirandancius permusimus, spaudimo svyravimus, skranzio skausmus ar tiesiog jo sustojima. Vasara ar ziema, kai temperatura didoka ar kaip tik labai salta, istinka kvepavimo sutrikimai. Visi tyrimai geri, jau emiau galvot, kad isigalvoju, kad su galva negerai ar pan. Bet pries pusmeti mama atsiunte straipsni apie vegetacine distonija. Pajutau, lyg skaityciau savo ligos istorija.
Kuri laika bandziau susireguliuoti mityba ir nervus, bet nelabai kas pavyko. Gyvenu viena ir bijau savo panikos priepuoliu, nes karta jau buvau prisidirbusi del ju... Gal galite patarti ka del ju daryti? Raminami menkai padeda, o ir atminciai labai kenkia. Kaip studente- negaliu sau to leisti. is anksto dekoju.
Papildyta:
Beje, dar gal zinote kaip Klaipedos 3ioje poliklinikoje i tokias ligas ziurima? Nesinori, kad daktarai vel sakytu, kad man nieko nera.
Atsakyti
QUOTE(Kvyy @ 2011 04 17, 21:54)
Sveiki. Neesu mama, bet rasau ieskodama patarimo ir pagalbos. Jau 3ejus metus jauciu sios ligos simtomus. Nerima, panikos priepuolius, skausmus krutines srityje, staiga atsirandancius permusimus, spaudimo svyravimus, skranzio skausmus ar tiesiog jo sustojima. Vasara ar ziema, kai temperatura didoka ar kaip tik labai salta, istinka kvepavimo sutrikimai. Visi tyrimai geri, jau emiau galvot, kad isigalvoju, kad su galva negerai ar pan. Bet pries pusmeti mama atsiunte straipsni apie vegetacine distonija. Pajutau, lyg skaityciau savo ligos istorija.
Kuri laika bandziau susireguliuoti mityba ir nervus, bet nelabai kas pavyko. Gyvenu viena ir bijau savo panikos priepuoliu, nes karta jau buvau prisidirbusi del ju... Gal galite patarti ka del ju daryti? Raminami menkai padeda, o ir atminciai labai kenkia. Kaip studente- negaliu sau to leisti. is anksto dekoju.
Papildyta:
Beje, dar gal zinote kaip Klaipedos 3ioje poliklinikoje i tokias ligas ziurima? Nesinori, kad daktarai vel sakytu, kad man nieko nera.


Ismeginau kvepavimo kursus, kuriuos veda organizacijos "gyvenimo menas" mokytojai. Ilgesni laiko tarpa uzsiimant siais kvepavimais "jau individualiai, namuose" - padeda smile.gif Protas tampa aiskesnis, daugiau logikos, pavyksta kovoti su panika, islaisvinti nerima, taip harmonizuojasi ir fizinis kunas.
Pati esu susidurusi su sia problema, ir iki dabar kovoju, kartais buna lengviau, kartais sunkiau, bet darbo su savimi deka, ismokau suvaldyti tas visas emocijas, nebepatiriu panikos priepoliu.
Taigi, kaip suprantate , norint pasiekti rezultato reikia ilgai nenuleisti ranku ir deti daug pastangu. Ka supratau - jokie raminantys, antidepresantai ir pan. neisgydys , o pades tik tam momentui, bet juk visa gyvenima nesiruosiame su jais gyvent? smile.gif
Atsakyti
4u.gif

Sergant autonomine somatoforine disfunkcija labai dažnai keičiasi kraujospūdis, tai itin mažas, tai pakankamai didelis. Štai keletą pratimų, kaip išvengti diskomforto ir atstatyti kraujospūdį.

Kai kraujo spaudimas yra žemas:

1 pratimas. Ryte atsibudusi pasižiūriu „po lova“ nuleisdama galvą žemyn. Tokioje padėtyje pabūnu 1–2 minutes. Arba galiu pasilenkusi išplauti grindis.
2 pratimas. Greitas ėjimas arba bėgimas vietoje. Tai darau 2–3 minutes.
3 pratimas. Rankose laikau 1–2 kg svarelius. Pasilenkiu į priekį (žemyn) – iškvėpiu, šiek tiek atsilošiu atgal – įkvėpiu, mosuodama svarmenimis tarsi boksininkė.
4 pratimas. Atpalaiduoju pečių lanką ir rankas, jas pakratau. Ausimi paliečiu petį, pajučiu, kaip atsipalaiduoja mano rankos ir pečių lankas.
5 pratimas. Įvairūs šuoliukai: dešine, kaire, abejomis kojomis, praskėtus, kryžiuojant kojas. Pratimą pasunkinu, jį atlikdama prie kojų pritvirtinusi specialius 1–3 kg svarmenis.
Rekomenduojama atlikti 60–100 šuoliukų.
6 pratimas. Atsisėdu ant tokio paviršiaus, kad kojomis nesiekčiau grindų. Atpalaiduoju kojas, jas praskėčiu (90° kampu) ir papurtau.
7 pratimas. Tai atsipalaidavimo pratimas. Atsiguliu ant nugaros, užsimerkiu ir atsipalaiduoju. Pakeliu kairę koją 5 cm nuo grindų, palaikau, paskui atpalaiduoju. Po to taip pat pamankštinu dešinę koją. Tą patį atlieku ir su rankomis: keliu kairę ranką nuo grindų 5 cm, palaikau ir atpalaiduoju. Po to – dešinę ranką.

Kai kraujo spaudimas padidėjęs
:

1 pratimas. Labiausiai paplitę ir nereikalaujantys papildomo inventoriaus: ėjimas, bėgimas. Kiekvieną dieną eidama nuo 3 iki 6,5 km, laiką ir atstumą didinu pamažu: nuo 25 iki 60 minučių. Pavyzdžiui, pirmą savaitę nueinu 3 km per 25 minutes. Jei man tai nėra sunku, antrą savaitę kasdien nueinu 4 km, trečią savaitę – 5 km ir t.t.
Pastaba: ėjimą ir bėgimą galima pakeisti plaukimu, irklavimu, slidinėjimu, veloergometru (bėgimo takeliu) arba pasivažinėjimu dviračiu gryname ore, taip pat lipimu laiptais arba „steperiu“ ir kt.
Stebiu arterinio kraujo spaudimą ramybės, krūvio ir atsikūrimo metu. Jei jis atsikuria negreitai, vadinasi, fizinis krūvis yra man per didelis. Tuomet man reikia treniruotis pagal F Kl II (antra funkcinė klasė).
2 pratimas. Atliekamas stovint arba patogiai atsisėdus. Įkvėpiu – pilvą išpūčiu, iškvėpiu – pilvą įtraukiu.
Pratimą kartoju 6–8 kartus.
3 pratimas. Įkvėpimo metu rankas keliu aukštyn. Iškvėpimo metu rankas stipriai papurtau per riešus, alkūnes, rankas nuleidžiu. Pratimą kartoju 3–4 kartus.
4 pratimas. Papurtydama kojas, „pernešu“ kūno svorį nuo vienos kojos ant kitos.
5 pratimas. Dieną paguliu atsipalaidavusi. Sukoncentruoju dėmesį į kairę kūno pusę, įkvėpimo metu mintimis pereinu nuo kairės kojos per kūną iki širdies, galvos ir iškvėpiu. Po to sukoncentruoju dėmesį į dešinę kūno pusę, mintimis pereinu nuo dešinės kojos iki širdies, galvos ir iškvėpiu. Kvėpuoju giliai, kojas šiek tiek pakeliu.
Pratimą atlieku 5–8 minutes.

SPORTUOKITE 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lucero: 15 spalio 2011 - 21:29
Eglute is PA temos man pasakojo, kad psichoterapeute sake, kad si liga yra stipriu zmoniu liga, valdingu zmoniu liga. zmoniu kurie nori viska kontroliuoti, taigi jie ima kontroliuoti netgi save, savo jausmus ir emocijas pvz jie nusprendzia, kad sielvarto ar skausmo nejaus ir taskas smile.gif bet organizmas ima priesintis, jis sukelia pa ir ivairius skausmus, nes zmogus neleidzia sau visko isgyventi -emociju isgyventi
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif as pradejau lankyti kognityvine terapija, dar tik pirmas seansas buvo, sake reikes kokiu 15 maziausiai, taciau jau po pirmo seanso pasidare geriau smile.gif nes per pusvalandi mane itikino kad cia buten PA ir nerimas o ne kazkas kita (pvz vezys ). O ar pades gydymas tai tik laikas parodys ir kiek sake viskas nuo manes priklauso, koks noras pasveikti 4u.gif
Atsakyti
Rimtą ir pagrįstą optimizmą sergantiems VD gali suteikti gydytojų tyrimai atlikti su žmonėmis prieš 20–tį metų sirgusiais VD. Buvo atrinkti tie, kurių priepuoliai buvo aštriausi ir atliktas pačių pažangiausių technologijų pagalba tų pacientų dabartinio stovio tyrimas – širdies, kraujagyslių, galvos smegenų, kvėpavimo organų būklės ir funkcija ... Rezultatas pasirodė įspūdingu! Visų, kurie praeityje turėjo VD pasireiškimus, organizmo stovis buvo žymiai geresnis už bendraamžių, kurie tokių problemų praeityje neturėjo. Gali pasirodyti tai keista, tačiau keisto čia nieko nėra – tie, kurie kenčia VD priepuolius, pastoviai treniruoja savo organizmą. Tachikardija, arterinio kraujospūdžio padidėjimas ir kitos organizmo reakcijos, charakteringos vegetatyvinei distonijai, mažai kuo skiriasi nuo tų krūvių, kuriuos žmonės gauna reguliariai užsiimantys bėgimu ar gimnastika. VD – tai tokia kasdieninė „mankšta be mankštos“!
Atsakyti
Labukas,visoms mamytems .Siam tinklapi esu naujoke.Todel daug ko dar nezinau.Ir prasau pagalbos ,mano dukrytej 10 metu ka tik gryzom is ligonines mums nustate somatoforminė autonominė (vegetacinė) disfunkcija gal esate dusidurusios su sia lyga ir zinot kaip su ja kovoti .Labai ACIU verysad.gif
Atsakyti