Įkraunama...
Įkraunama...

Kunigų celibatas

QUOTE(Moonte @ 2014 09 19, 20:47)
Tenkinate savo puikybe, arba bandote mane kabliuoti. Neisdegs.

Aš paklausiau, jūs neatsakėte. Neprivalote atsakyti, ypač, jei klausimai skirti pamąstymui. Tam reikia laiko. Nieko tokio.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2014 09 19, 20:39)
O is kur jus istraukete kad jie ju nenori?
Jei jie nenores, turedami pasirinkima jie jo nepasirinks, o jei pasirinks, vadinasi jiems jis buvo reikalingas.

O man vienodai, kaip gyvena kaimynai, bet man kaip laisvam, dorovingam zmogui, nebutu norma jei jiems nebutu suteiktos Konstitucijos garantuotos teises, kuriomis naudojuosi as ir kiti Lietuvos pilieciai. Tureti teises ir savo nuoziura naudotis jomis ne tas pats, kas nesuteikti grupei zmoniu del tam tikru priezasciu teises rinktis.

Pvz. mes visi turime teise keliauti po kitas salis, bet ne visi ja naudojasi, galimai taip ir pragyvens Lietuvoje nosies is jos neiskise. Bet tai ju asmeninis pasirinkimas naudotis savo tese, ar ne.



Iš pokalbių su tais, kurių teises Jūs bandot ginti wink.gif
Jie visi turi laisvę ir pasirinkimą. Ir sąmoningai pasirenka kunigystę su celibatu. Arba ne. Negirdėjau, kad nors vienas būtų tapęs kunigu per prievartą. Pasinaudoja savo teisėmis ir laisvėmis, kurias garantuoja Konstitucija, savo asmeniniu pasirinkimu.

Atsakyti
QUOTE(Išmintinga @ 2014 09 19, 21:59)
Iš pokalbių su tais, kurių teises Jūs bandot ginti wink.gif
Jie visi turi laisvę ir pasirinkimą. Ir sąmoningai pasirenka kunigystę su celibatu. Arba ne. Negirdėjau, kad nors vienas būtų tapęs kunigu per prievartą. Pasinaudoja savo teisėmis ir laisvėmis, kurias garantuoja Konstitucija, savo asmeniniu pasirinkimu.


O as ju neginu, jei ka. Man svarbu kad zmones nediskriminuotu, jie turetu tokias pat teises kaip ir as, kad ju apsipresndimas laikytis/nesilaikyti celibato neitakotu ju profesinio pasirinkimo.
Visu pirma, jus painiojate muses su barsciais. Jie renkasi profesija, galimai pervertindami savo kaip zmoniu gebejimus, tai zmogiska ypac bunant jaunais nepatyrusiais. Atkreipiu demesi, pamilus kita zmogu, ju profesiniai igudziai nepakinta, jie nepraranda ju, tiesiog jie pamilsta savo artima kaip pati save. O ar ne to norejo Dievas?

QUOTE(Saulėtekė @ 2014 09 19, 21:53)
Aš paklausiau, jūs neatsakėte. Neprivalote atsakyti, ypač, jei klausimai skirti pamąstymui. Tam reikia laiko. Nieko tokio.


Ir vel tamstos puikybe, bet tamstai narcisizmas nesvatimas lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 19 rugsėjo 2014 - 21:29
QUOTE(Moonte @ 2014 09 19, 21:21)
O as ju neginu, jei ka. Man svarbu kad zmones nediskriminuotu, jie turetu tokias pat teises kaip ir as, kad ju apsipresndimas laikytis/nesilaikyti celibato neitakotu ju profesinio pasirinkimo.
Visu pirma, jus painiojate muses su barsciais. Jie renkasi profesija, galimai pervertindami savo kaip zmoniu gebejimus, tai zmogiska ypac bunant jaunais nepatyrusiais. Atkreipiu demesi, pamilus kita zmogu, ju profesiniai igudziai nepakinta, jie nepraranda ju, tiesiog jie pamilsta savo artima kaip pati save. O ar ne to norejo Dievas?



Jie nenori Jūsų teisių wink.gif
Kunigystė - ne profesija ir ne amatas. Ir todėl kunigu tampama ne iš karto, įsojus į seminariją. Dievas norėjo ir nori, kad kiekvienas iš mūsų savo artimą mylėtų kaip save patį. Tik ne vieną kažkurį artimą, o kiekvieną smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Išmintinga @ 2014 09 19, 22:34)
Jie nenori Jūsų teisių  wink.gif
Kunigystė - ne profesija  ir ne amatas. Ir todėl kunigu tampama ne iš karto, įsojus į seminariją. Dievas norėjo ir nori, kad kiekvienas iš mūsų savo artimą mylėtų kaip save patį. Tik ne vieną kažkurį artimą, o kiekvieną smile.gif


Jus pirma suteikite jas. O mes paziuresime naudosis jie jomis, ar ne. Nenori - nesinaudos. Kokios problemos? Ar vis delto bijote, kad pasinaudos? biggrin.gif

Kodel jus nemylite kunigo, kodel jus jam linkite issizadeti savo meiles moteriai? O jei pasirinks moteri, kaip bausme uz tai atimsit jo profesija, kuria jis myli, ismesite ji be profesijos i gatve? Ar anot jusu meile tai niekis, siuksle? Kodel jums maiso, kad zmogus myles ir bus mylimas, ir tuo pat metu puikiausiai gebes atlikti savo pasaukima...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 19 rugsėjo 2014 - 21:42
QUOTE(Moonte @ 2014 09 19, 21:40)
Jus pirma suteikite jas. O mes paziuresime naudosis jie jomis, ar ne. Nenori - nesinaudos. Kokios problemos? Ar vis delto bijote, kad pasinaudos?  biggrin.gif

Kodel jus nemylite kunigo, kodel jus jam linkite issizadeti savo meiles moteriai? O jei pasirinks moteri, kaip bausme uz tai atimsit jo profesija, kuria jis myli, ismesite ji be profesijos i gatve? Ar anot jusu meile tai niekis, siuksle? Kodel jums maiso, kad zmogus myles ir bus mylimas, ir tuo pat metu puikiausiai gebes atlikti savo pasaukima...


Niekur nesakiau, kad meilė yra niekas, juo labiau šiukšlė, nesakiau, kad nemyliu kunigų. Čia Jūsų interpretacijos. Ir jos neteisingos.
Manau, kad mes skirtingai vertiname kunigystę. Tame ir nesusikalbėjimas. Man tai ne profesija ir ne darbas, o Sakramentas. Ar įmanoma netikinčiam žmogui išaiškinti kas yra Sakramentas? Turbūt ne.
Atsakyti
QUOTE(Išmintinga @ 2014 09 19, 22:52)
Niekur nesakiau, kad meilė yra niekas, juo labiau šiukšlė, nesakiau, kad nemyliu kunigų. Čia Jūsų interpretacijos. Ir jos neteisingos.
Manau, kad mes skirtingai vertiname kunigystę. Tame ir nesusikalbėjimas. Man tai ne profesija ir ne darbas, o Sakramentas. Ar įmanoma netikinčiam žmogui išaiškinti kas yra Sakramentas? Turbūt ne.


O jei meile ne niekas ir ne siuksle, tai kodel kunigas negali myleti savo moteri, kurti su ja seima, sulaukti kartu su ja vaiku? Ar anot jusu, zmones milintys artima savo, nelinki jam gero, tos pacios laimes, meiles, seimos, vaiku? Santazuoja ji, jei pasirinks meile moteriai, nores kurti seima, atims is jo profesija?

Na matot, visu pirma, nereikia uzurpuoti tikinciojo svokos, as irgi tikiu Dievu bet ne taip kaip jus. Jums svarbu tik sakramentas-biurokratinis veiksmas. Kai man svarbu zmogus-kunigas. Jums svarbu forma, man turinys. Tikiu, kad celibatas bus panaikintas ir ka tada jus darysite, keiste baznycia? Jei busiu gyva ir busiu SM butinai jums tai priminsiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 19 rugsėjo 2014 - 22:00
QUOTE(Moonte @ 2014 09 19, 21:57)
O jei meile ne niekas ir ne siuksle, tai kodel kunigas negali myleti savo moteri, kurti su ja seima, sulaukti kartu su ja vaiku? Ar anot jusu, zmones milintys artima savo, nelinki jam gero, tos pacios laimes, meiles, seimos, vaiku? Santazuoja ji, jei pasirinks meile moteriai, nores kurti seima, atims is jo profesija?

Na matot, visu prima, nereikia uzurpuoti tikinciojo statuso, as irgi tikiu Dievu bet ne taip kaip jus. Jums svarbu tik sakramentas-biurokratinis veiksmas, Kai man svarbu zmogus-kunigas. Jums svarbu forma man turinys. Tikiu, kad celibatas bus panaikintas ir ka tada jus darysite, keiste banycia?



Jums kunigas - žmogus, o man kunigas - Dievo tarnas, tarpininkas tarp Dievo ir žmonių. Jums Sakramentas - biurokratinis veiksmas, o man - Dievo malonė. Jums atrodo, kad laimė yra meilė moteriai, šeima ir vaikai, aš manau, kad kunigas turi didesnę laimę nei šią žemišką. Kur forma, o kur turinys? smile.gif
Bažnyčios aš nekeisiu smile.gif Ir manau, kad celibatas nebus panaikintas. Kovosit toliau už svetimas laisves? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Išmintinga @ 2014 09 19, 23:06)
Jums kunigas - žmogus, o man kunigas - Dievo tarnas, tarpininkas tarp Dievo ir žmonių. Jums Sakramentas  - biurokratinis veiksmas, o man - Dievo malonė. Jums atrodo, kad laimė yra meilė moteriai, šeima ir vaikai, aš manau, kad kunigas turi didesnę laimę nei šią žemišką. Kur forma, o kur turinys? smile.gif
Bažnyčios aš nekeisiu smile.gif Ir manau, kad celibatas nebus panaikintas. Kovosit toliau už svetimas laisves?  4u.gif


Na taip anot jusu kunigas yra ne zmogus, antzmogis. Va del to jie tampa pedofilais, istaise aibes slaptu meiluziu, gyvena dvigubus gyvenimus.
Demagogija. Mano galva sakramentas yra elementarus pliuspunktu rinkimas, kitaip tariant latentine dvasine prostitucija, nes pagrista principu - tu man as tau. TArkim as tikiu dievu, stengiuosi gyventi dorovingai, net neprasydama ir nesitikedama is jo nieko mainais.

AS NEZINAU KOKIOM RAIDEM TAMSTAI RASYTI, KAD SUVOKTUMETE, KAS VOS NE KIEKVEINAM PSOTE, KURS JUMS DEDIKUOTAS YRA PABREZIAMA - JOG AS NE JUS, NEKOVOJU, MAN NERA NORMA DISKRIMINACIJA, NESVARBU KOKIU PAGRINDU, NES ESU NEABEJINGAS ZMOGUS. NEGALIU PRAEITI PRO SALI KAI IS ZMOGAUS YRA ATIMTOS PASIRINKIMO LAISVES, DEL SAVO PASIRINKIMO JIS YRA DISKRIMINUOJAMAS, SANTAZUOJAMAS DEL TO ATIMTI IS JO DARBA KURIO JiS ILGUS METUS MOKESI. iR JEI MANES KLAUSIA, TURIU GALIMYBE PASISAKYTI SIA TEMA NIEKADA NEPRALEIDZIU PROGOS.

Sakot nebus, o as sakau kad bus panaikintas, numanau jog 10 metu begyje.

O jei reikes, jus busite diskriminuojama, is jusu bus atimtos nors maziausias pasirinkimo lasives apsektas, tarkim teise i teisinguma, as turbut busiu viena is pirmuju kuri issakys kritini poziuri i tai. Ir visai nesvarbu jums to reikia, norit jus to nenorit, tai yra mano, neabejingo dorovingo zmogaus pasirinkimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 19 rugsėjo 2014 - 22:44
QUOTE(Moonte @ 2014 09 19, 22:34)
Na taip anot jusu kunigas yra ne zmogus, antzmogis.
Demagogija. Mano galva sakramentas yra elementarus pliuspunktu rinkimas, kitaip tariant latentine dvasine prostitucija, nes pagrista principu - tu man as tau. TArkim as tikiu dievu, stengiuosi gyventi dorovingai, net neprasydama ir nesitikedama is jo nieko mainais.

AS NEZINAU KOKIOM RAIDEM TAMSTAI RASYTI, KAD SUVOKTUMETE, KAS VOS NE KIEKVEINAM PSOTE, KURS JUMS DEDIKUOTAS YRA PARREZIAMA - JOG AS NE JUS, NEKOVOJU, MAN NERA NORMA DISKRIMINACIJA, KAIP JUMS, NESVARBU KOKIU PAGRINDU, NES ESU NEABEJINGAS ZMOGUS. NEGALIU PRAEITI PRO SALI KAI IS ZMOGAUS YRA ATIMTOS PASIRINKIMO LAISVES. iR JEI MANES KLAUSIA, TURIU GALIMYBE PASISAKYTI NIEKADA NEPRALEIDZIU PROGOS.

Sakot nebus, o as sakau kad bus panaikintas, numanau jog 10 metu begyje.


Įdomi Jūsų logika. Tai, ko aš nesakiau, nėra anot manęs smile.gif
Tai, kaip Jūs suprantat ir vertinat Sakramentą, yra Jūsų asmeninė problema. Bažnyčios nuomonė yra kitokia. O Bažnyčia yra ne tik dvasininkija, bet ir visi tikintieji. Jei Jūs nepriklausote Katalikų Bažnyčiai, Jūs nesate jos dalis. Todėl nei suprantate apie ką kalbate, nei Jus apskritai tai kaip nors liečia. Kaip ir jokia kita Bažnyčia ir jos ritualai, taisyklės ar sprendimai. Kaip suprantu, Jūs pati nusprendėt koks yra Dievas, koks turi būti tikėjimas ir kas yra teisinga, o kas ne (čia jau aukščiausia puikybės forma, kai žmogus nusprendžia kas ir koks yra Dievas).
Galit nerašyti jokiomis raidėmis. Jūsų nuomonę aš supratau. Tik skirtingai nuo Jūsų aš nesipiktinu, nesinervinu ir nebandau Jūsų pažeminti. Tai Jūsų pasirinkimas. Jūs turit tokią teisę 4u.gif smile.gif
Atsakyti
Jeigu jau kunigas profesija, tai vyras (o kodėl tik vyras, ania?), kuriam celibatas tokia didelė kliūtis, gali rinktis popo arba liuteronų kunigo profesiją. Arba steigti savo Dievo Bangos, Dievo Akies, Tikrojo Dievo ar belenkokią kitokią tikrąją bažnyčią, kurios kunigai gali vesti.
Atsakyti
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2014 09 18, 12:31)
Tačiau teigti, jog celibatas kunigams kelia mažiau problemų nei pasauliečiams santuoka - daugiau nei juokinga.

Dėl aktualumo - jums tai nė kiek ne mažiau aktualu  mirksiukas.gif

Nežinau ar juokinga tai, kad pasauliečiai su santuoka daug prasčiau tvarkosi, negu kunigai su celibatu. Bet sutinku, kad jūs galite turėti savo nuomonę, nepaisant faktų, ir su nuomone nepasiginčysi, ji yra ir tiek.

Man celibatas nemaišo, o jums, kaip suprantu - labai.
QUOTE(daibava @ 2014 09 18, 13:19)
o kaip gydytojai, teisininkai, gaisrininkai,
kurie sąžiningai dirba ir randa laiko šeimai

Nors tai ir nesulyginami dalykai, bet gydytojai, teisininkai, gaisrininkai taipogi skriaudžia savo šeimas, jei dirba sąžiningai, tik tiek, kad jų darbo laikas ribotas, taigi trupinių gali prisirankioti, jei randa pakankamai kantrią žmoną.
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2014 09 18, 15:35)
Tai bus kiekvieno sąmoningo apsisprendimo reikalas.  g.gif

Tai kodėl jūs norite spręsti už juos, kad jiems reikalinga šeima?
QUOTE(Moonte @ 2014 09 19, 15:35)
O kas tai? Jei i pensija iseina ir mokama renta.

Jie į pensija neišeina, dirba iki mirties arba ligos patalo. Sulaukus pensinio amžiaus jiems mokama socialinė pensija (dabar rodos vadinama bazine ir šiuo metu sudaranti 360 Lt), nes taip nusprendė valstybė, pripažindama, kad jie dirbo visuomenei naudingą darbą.
QUOTE(Moonte @ 2014 09 19, 22:21)
Visu pirma, jus painiojate muses su barsciais. Jie renkasi profesija

Būtent jūs, Moonte, painiojat muses su barščiais, manydama, kad kunigystė yra profesija. Iš čia ir visos suvokimo problemos, nepripažįstant tikintiesiems svarbių argumentų, painiojant juos su materialistų argumentais - žinoma, kad materialistas nieko neaukos dėl dvasinių dalykų, nes jis nepripažįsta ir nepažįsta dvasinio gyvenimo, kokia jam prasmė siekti amžinybės, kuria jis netiki. Kodėl jūs nesipiktinat dėl andai daibavos minėtiems gaisrininkams keliamų reikalavimų išlaikyti fizinę formą tam tikrame lygyje ir metamiems iš darbo, jei nepajėgia įvykdyti normatyvų - nes žinote, kad fiziškai nepajėgus gaisrininkas nepajėgs jums padėti gaisro atveju. Bet jūs piktinatės dvasininkų luomui keliamais reikalavimais, nes jūs neketinate naudotis jų pagalba, ir jums nerūpi, ar jie pajėgs vykdyti savo tarnystę. Taigi labai mielaširdingai kovojate už jų "teises", net neklausdama ar tos teisės nebus jiems akmeniu po kaklu.
Atsakyti